Šta je novo?

Left 4 Dead

Meni je ovo sjajna igra. Jako jednostavna, a tako dooobraaaa >D

Čekam na svoje malo i odabrano društvo ljubitelja zombi horora da nabavimo originale, pa da uz ovo zaboravimo na sve ostale igre :D U najavi vidim neprospavane noći ;)
 
shto se mene tiche preskupo je... 4000din ili ti 50E da dam za ovu igru-neche se desiti!
kad padne na razumno nisku cenu-no problem
da je dobra-dobra je, chak shta vishe odlichna, ali i dalje mislim da je precenjena, 5 nivoa singleplayer-a, me podsecha na BF2142... multi jeste jezivo dobar, ali je monoton (5 mapa), nadajmo se expanzijama ili map packovima, patchevima... ako dodje do toga-uzimam original istog sekunda.
@R0B0T0 - ja imam jednu neprospavanu and counting... :d
 
^ Pa ja se nadam da će sa L4D postupati kao sa TF2, i da će stalno ubacivati nešto novo...
 
Pa s obziro da je L4D trenutno i popularniji od TF2, verujem da nece dozvoliti da ga zapostave (20.000 prema 15.000 igraca trenutno na steamu)/
 
Ja sam uzeo original preko steam-a, ako ima jos takvih, mogli bi da odigramo :)
 
Poslednja izmena:
да кажем и ја коју, играм са друштвом преко хамачија редовно и игра је преодлична. мали проблем је то што програмери нису додали могућност да се искључи friendly fire јер, се некад деси да бијем наше колко и њихове :) а у гужви и збрци сви ми личе на зомбије па тако често наносим штету мојим саборцима.
феноменалан је осећај, вас тројца у соби, и пише incoming attack, зомбији проваљују врата, и само чекате тренутак да крене роштиљање :D
кажем тројца јер често играмо ја и два друга, и избацимо једног бота, занимљивије је, а понекад се придружи и четврти, е тада ни експерт ниво није тежак, тј доста се брзо прелази, само да се мало уиграмо.
игра често пуца ако је укључена опција multicore rendering, a потребно је подесити (ко има два језгра) афинитет процесора на само једно, и тада би требало да ради како треба. аи директор одлично ради посао, када процени да смо сувише јадни, да нам на пола пута боље наоружање, и понекад пилуле или медпек.
постоје одлична средства за масовно убијање зомбија (pipe bomb) која пишти 5 секунди, привлачи зомбије, и кад се сви скупе око ње, дигне их у ваздух, а наравно ту је и молотовљев коктел! миниган је посебна прича, један стоји на њему и чисти све пред собом, остали му чувају леђа, мада кад дође тенк (посебно на експерт), миниган је life savior :)
препорука сваком ко жели да се "одмори", нема главоломки, само идеш и пазиш да не гинеш (понекад твој саборци пазе на тебе).
 
Kako radi ovo preko hamachija i kako podesiti, ako može malo uputstvo? Kako se pravi server, koja konekcija je potrebna da svi mogu lepo da igraju i sl?
 
Postoji li mozda jos neko oruzje da se nabaci?
Cini mi se da sam video i neku bazuku u jednom trailer-u na netu!?!?!
 
Kako radi ovo preko hamachija i kako podesiti, ako može malo uputstvo? Kako se pravi server, koja konekcija je potrebna da svi mogu lepo da igraju i sl?

и ја сам се доста цимао око тога.
дакле, прво сви покренете хамачи и уђете у исту собу.
сервер уђе у игру, и куца у конзолу sv_allow_немогудасесетимтачноидугачкаје 0
али ово је јединствена команда тако да ће се лако препознати
након тога куца net_start
па онда map l4d_имемапе (аутоматски ће се излистати)

е сад, потребно је подешавање хамачија. потребно је да хамачи буде прва међу конекцијама, тј
start / control panel / network connections / у менију изаберите advanced / advanced settings, и ту погурајте хамачи до врха.

затим, отворите preferences хамачија. у другом табу (тј window) потребно је штиклирати show advanced per menu item (ово можда нема у старијим верзијама хамачија).
и на крају, десни клик на сваког појединачно члана у мрежи, па advanced.
битна су два поља: peer vpn adress (његов ип), и друго празно поље peer vpn allias. у то друго празно поље је потребно унети ип адресу која се састоји од прва два броја серверове ип адресе, а друга два су клијентска последња два броја.
тако се подеси за сваког, и сад ће клијенти моћи да се конектују са connect ип адреса.

:)
 
Poslednja izmena:
Jao sada mi odvlachite paznju od TF2. Prodaje jedne pa ja cu da ponavljam razred!!! :D
 
шта се десило са мојим постом, што је тако скраћен :trust:
 
Jedan mali problem :)

Po tom tutu ova linija ->
Reconfigure your XP’s Network connections to make it detect Hamachi first. Go to All Programs > Accessories > Communications > Network Connections. Go to the menu > Advanced > Advanced Settings. Put Hamachi on top of the list.

Kako istu stvar podesiti na Visti?
 
Mene interesuje koju IP adresu uneti da bi radio multiplayer preko hamachija ?
 
Pa neku iz Hamachi opsega, tipa 5.5.5.5.5..... ili koliko ih vec ima.
 
moze malo konkretnije !
 
Nisam pratio temu od pocetka.
Jel moguce igrati multiplayer na serverima, sa narodnom verzijom ?
Znaci ne preko hamachija.

Moze i odgovor na pm :).
 
i mene interesuje /
 
Koristi garenu googlaj (naces vec) radi fantasticno.
 
Koshta sada na Steam-u upola manje, znachi samo 22.49 ali samo za vikend.
 
I posle kazu da igra mora imati 3000 sati gejmpleja da bi bila dobra i zanimljiva.
A ova je tako jednostavna i opet nenormalno zanimljiva :)
 
mozhe da se igra kako osh. da ne zaboravim STEAM za "narodnu" verziju ne treba nakon patcha tj. non-steam patch 1.0.0.9 koji je od pre neki dan obavezan ako chete da s'igrate...
kome treba more info PVT je tu
FJCharlie, pa ako naletite join my team :d
 
Poslednja izmena:
I posle kazu da igra mora imati 3000 sati gejmpleja da bi bila dobra i zanimljiva.
A ova je tako jednostavna i opet nenormalno zanimljiva :)

Pricaj mi o tome. Toliko sam igrao ovih dana da sa mpred spavanje samo cuo one krike Huntera kada skakuce :p (VS mode uglavnom).

Inace ako ima neka ekipica koja se skuplja ovde da igra l4d , rado bi im se pridruzio. Ja igram preko Garene i muka mi je vise od noobova koji mi stalno upadaju u tim i koce ga konstanim traganjem za bobmama u situaciji kada je ceo tim zombija respaw-ovao.... o onim retardiranim rusima i da ne pricam.
Covek ne moze da cuje nista u igri od njihovog VOIP chat-a...

Moj acc nick na Gareni je isti kao ovde na forumu. Ingame nick !ColdbloodeD!
 
ZNACI VREDI :) gameplay
 
Aha,verlika je razlika, a prvenstveno u damage-u zombija.
 
death toll, финале на експерт, на кући, када играте са људима, је тешко дозлабога, све се да издржати али кад дође тенк...
 
Poslednja izmena:
Pa mene jedino i on ubija, zato shto se na kraju oni *****i rastrche i tenk krene na mene.
 
Nazad
Vrh Dno