Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Sve da je taj tip legit, što čisto sumnjam, NFT manija je prošla, nema tu više para kao nekad kad su ljudi plaćali milione da kupe adresu u blockchain-u.
 
Sve da je taj tip legit, što čisto sumnjam, NFT manija je prošla, nema tu više para kao nekad kad su ljudi plaćali milione da kupe adresu u blockchain-u.
To sam želeo da čujem. Verovatno sam se dopisivao s Ai servisom. Moja devojka, Amerikanka koja ne zna ništa o NFT, kaže mi: "the language is so salesman-like..." :)
 
Upravo sam dobio novo pismo kao odgovor na moje pitanje:
"I don't make use of Opensea....."
"Well, It's an opportunity you should consider getting into as it's pretty lucrative, NFTs are digital certificate of ownership that represents a unique item or piece of content, usually using blockchain technology. NFTs are used to verify the authenticity and ownership of digital assets like art, music, videos, collectibles, and more. The benefits of NFTs include providing creators with new ways to monetize their digital creations.
In order to convert your artworks into NFTs, you have to mint them on a marketplace.
Minting is the process of converting physical or picture artworks into digital artworks that are valuable as NFTs using smart contract execution on the blockchain technology.
Keep in mind the minting process requires a little charge amount.
And also everytime your artwork is resold to another buyer on the NFT marketplace, you will receive a 20% commission over the NFT value.
This means that your art continues to be appreciated and sought after, your success will be reflected in both financial and increased visibility.
I'm a professional NFT collector and this is a field I'm really into. I could guide you through the process, if that's the problem. "
There is a NFT marketplace I use and that would be very much easy and understandable to you also."

Šta biste mu vi odgovorili?

And also everytime your artwork is resold to another buyer on the NFT marketplace, you will receive a 20% commission over the NFT value"
20% ma vazi.U vreme kad su harali NFT-ovi, resold/royalities su bili ako se dobro secam 5-7% ili do 10% mozda na ovim nekim "piratskim" marketplace-ima gde je nivo zastite tebe kao "kreatora/artista" bukvalno minimalna.Preskoci ti to bolje pre nego sto se opeces..
 
Ma da, suviše dobro zvuči da bi bilo stvarno. U svakom slučaju, ne bih im dao ni cvonjka. Mislim da je ključna rečenica:
"Keep in mind the minting process requires a little charge amount." :)
Hvala na pomoći, drugari!
20% ma vazi.U vreme kad su harali NFT-ovi, resold/royalities su bili ako se dobro secam 5-7% ili do 10% mozda na ovim nekim "piratskim" marketplace-ima gde je nivo zastite tebe kao "kreatora/artista" bukvalno minimalna.Preskoci ti to bolje pre nego sto se opeces..
100% si u pravu. Hvala
 
Tako sam i ja preskocio ETH dok je bio 2 usd krastavac da se ne opecem. U opekoh se al' u kontra smeru 😂
Lm, mislim da te je vec neko posavetovao, zakazi video call, ako je ozbiljan nema razlog da ne prihvati.
Prethodno bi naveo svoje uslove (tj. sta je prihvatljivo za mene vezano za taj deal) i to je to.
 
Više nemam nikakve sumnje daje po sredi prevara, ali moram da priznam da to više nije onako providno kao nekad. Ovaj bira linkove, oslovljava po imenu, nudi priomamljiive, ali ne sasvim nerealne stvari tipa milion dolara za sliku... U svakom slučaju, čini se da je s druge strane čovek a ne Ai.
Čovek ima vremena da me uputi korak po korak u NFT platformu, ali ne i za kratak telefonski razgovor. Rekao bih da je da je prilično zauzet pokušajima da što veći broj ljudi navede da plate mintovanje svojih radova na neku nepoznatu (verovatno izmišljenu) platformu...
Kad sam već započeo ovu priču, hajde da vam prenesem i njegovo najnovije pismo koje je odgovor na moje pitanje u kojoj zemlji ćivi i predlog da napravimo video čet kako bih otklonio sumnju da je robot:
"I'm a human Mr (cenzurisao sam svoje ime)
I can't take calls, so busy with clients..... I'm from Los Angeles, if you're ok we will go ahead and you mint it in the market place I recommend but if you feel strange then let's call it off........ Thanks"
 
Poslednja izmena:
Logika u mom slucaju je da sa njim kupujem bitcoin kad mislim da je momenat i prodam kada takodje mislim da je dobar momenat, profit prebacim u fiat i cekam sledeci krug gde ponavljam isti taj postupak.
U tom cekanju taj USDT negde mora da stoji, ne vidim bolji nacin od HW novcanika, sledeci bolji bi bio da se drzi na nekoj menjacnici.
Imam inace bitcoin koji ne diram, kada sam izlazio iz shitcoina negde u oktobru prosle godine, uzeo sam ga za 8k po 27k, evo sad tih 0.29 btc je nekih skoro 18k, razmisljam zadnjih par dana da ga prodam ali nema potrebe, neka ga, videcu na 100k
Drugo je Michael Saylor sa svojim tvitom od juce "You don't sell Bitcoin" , on ima toliko para da i kad bi sutra izgubio sav bitcoin , ziveo bi kao kralj do kraja zivota, bez ikakvih briga.
Treba po meni da si pokriven na vise mesta a ne sve u jedan asset, ne mislim na kripto ovde.
Da Saylor zivi samo na bitcoinu i da ne koristi fiat uopste, to bi vec bila druga dimenzija.
Uzeo sam njega kao primer zbog te izjave juce, ali treba uzimati profite.

Fiat novac kao EUR i USD ti je jako rizican konstantno gubis kupovnu moc zbog inflacije i moze svakog casa da sve kolapsira usled hiperinflacije.Sve i jedna fiat valuta u istoriji je kolapsirala.U fiatu trebas drzati samo ono sto si spreman izgubiti.Osim sto je fiat sam po sebi rizican izlaganje takozvaim stablecoinima dodatno povecava rizik jer je to samo IOU ,naprimer pukne firma koja je izdala taj IOU i gubis sve
Bitcoin je siguran i njegova kupovna moc ce samo da raste u odnosu na fiat jer fiat ima konstantnu deprecijaciju,sve robe i usluge rastu u odnosu na fiat jer fiat novac se topi kao kocka leda na proljetnom suncu.Nema nikakve logike da mjenjas bitcoin koji je cvrsta valuta za fiat osim ako ti ne treba odmah fiat ili zelis da uvecas svoj bitcoin stek i iskoristis veliku volatilnost na trzistu

Ako ste bas toliki fiat maksimalisti iako to nema bas nikakvog smisla onda je mozda pametnije i sigurnije drzati te IOU dolara na Liquid Networku. Liquid Network je bitcoin sidechain kao sto eth ima arbitrum,poligon,optimnizm i drruge sidechainove,nego da drzite kod poznatih prevaranata kao sto je Justin Sun ili Vitalik Buterin na tronu ili eth i njegovim saidchanovima
Blokstrim jade hardweski novcanik podrzava Liquid Network.
Sablecoini kao USDT postoje i na liquidu ,
Liquid podrzavaju i menjacnice kao bitfenix,bitmex,biso itd a imas i ove swapove kao https://sideshift.ai/
 
Fiat novac kao EUR i USD ti je jako rizican konstantno gubis kupovnu moc zbog inflacije i moze svakog casa da sve kolapsira usled hiperinflacije.Sve i jedna fiat valuta u istoriji je kolapsirala.U fiatu trebas drzati samo ono sto si spreman izgubiti.Osim sto je fiat sam po sebi rizican izlaganje takozvaim stablecoinima dodatno povecava rizik jer je to samo IOU ,naprimer pukne firma koja je izdala taj IOU i gubis sve
Bitcoin je siguran i njegova kupovna moc ce samo da raste u odnosu na fiat jer fiat ima konstantnu deprecijaciju,sve robe i usluge rastu u odnosu na fiat jer fiat novac se topi kao kocka leda na proljetnom suncu.Nema nikakve logike da mjenjas bitcoin koji je cvrsta valuta za fiat osim ako ti ne treba odmah fiat ili zelis da uvecas svoj bitcoin stek i iskoristis veliku volatilnost na trzistu

Ako ste bas toliki fiat maksimalisti iako to nema bas nikakvog smisla onda je mozda pametnije i sigurnije drzati te IOU dolara na Liquid Networku. Liquid Network je bitcoin sidechain kao sto eth ima arbitrum,poligon,optimnizm i drruge sidechainove,nego da drzite kod poznatih prevaranata kao sto je Justin Sun ili Vitalik Buterin na tronu ili eth i njegovim saidchanovima
Blokstrim jade hardweski novcanik podrzava Liquid Network.
Sablecoini kao USDT postoje i na liquidu ,
Liquid podrzavaju i menjacnice kao bitfenix,bitmex,biso itd a imas i ove swapove kao https://sideshift.ai/
Fiat maksimalisti :)

Promasio si poentu izgleda, rekao sam ti zasto imam stable coin i sta radim sa njim.
Mogu da udjem u btc i zaboravim na sve to u narednih desetak godina, eventualno da skidam po malo u zavisnosti od cene, ima i to smisla ali ovako sam vise produktivan.
Nije jos sazrelo da se fiat zameni bitcoinom, kad budem mogao racun za struju da platim bitcoinom ili da kupujem sa njime u Maxiju, iste sekunde bih sav fiat prebacio u btc.
 
Nije jos sazrelo da se fiat zameni bitcoinom, kad budem mogao racun za struju da platim bitcoinom ili da kupujem sa njime u Maxiju, iste sekunde bih sav fiat prebacio u btc.
Račun za struju, u Maxiju, komunalije, se ne plaćaju kriptom. To ide od plate, zavisi da li plata pokriva sve te dažbine.
U kripto se ulaže samo onaj fiat koji ti je višak, koji može da se ne dira i godinama ako treba i koji ako propadne da ti ga ne bude žao.
Ne znam da li razumeš poentu šta želim da kažem, ali dobronamerna je svakako.
 
Račun za struju, u Maxiju, komunalije, se ne plaćaju kriptom. To ide od plate, zavisi da li plata pokriva sve te dažbine.
U kripto se ulaže samo onaj fiat koji ti je višak, koji može da se ne dira i godinama ako treba i koji ako propadne da ti ga ne bude žao.
Ne znam da li razumeš poentu šta želim da kažem, ali dobronamerna je svakako.
Nisi mozda pratio pazljivo diskusiju, krenulo je od toga da @Babic naglasava kako je jedino Coldcard ili Blockstream Jade od hardware novcanika pouzdan, jer ovi drugi nisu otvorenog koda i mogu po njemu da posalju seed van tvog znanja.
Rekao sam mu da to nije bas tako kako on misli, da se ne ponavljam sad, ali sustina je da su ta dva hw walleta koja je on naveo BTC only i da ako necu da poveci iznos stable coina drzim na menjacnici, treba da odaberem neki drugi hw wallet gde cu isti i da drzim, onda je krenulo sta ce ti uopste stable coin, gurni sve u btc, prljav fiat itd.

btw ako radis online i ne primas platu u dinarima od neceg moras da zivis, svakako ti treba fiat novac, ako sam ja dobro razumeo njega, on je pri stavu da je fiat vrlo rizican i moze svakog casa da pukne, izjednacava pritom fiat i stable coine, moguce je kaze da i oni puknu, pa moguce je SVE jebg ...

Radi se na kraju o proceni rizika, ako imas povecu sumu fiat novca, sta da radis sa njom, nema idealnog resenja, barem ga ja ne vidim, zadovoljan sam kratkim trejdovima u kriptu koristeci isti, poenta sa kupovinom u Maxiju sa Bitcoinom je da smo vrlo daleko od toga i dalje, kada bi to bila realnost onda bih usao all in u njega, bez obzira na sve drugo, ovako je to i dalje rizican asset, da ... moze da ode na $100k, $200k ali isto tako moze i nesto da se desi globalno, sto bi ga spustilo na $20k
Svakako imam btc, 0.30 trenutno i za sada mi je to ok skroz, to je ulaganje za bas long term, mogu samo da ga povecavam vremenom, drugi kripto me ne interesuje, izuzimajuci stable coin.
 
Zdravo, novi smo u kriptu pa nas interesuje da li je neko cuo za sajt MarketsTrading.ai
Ulozili smo neki minimalni novac, a sad bi trebalo da nam se zarada uplati na Binance.
ALI, nama traze da uplatimo na binance 3% kao neki security check a da ce onda leci ostale pare... hvala unapred
 
Zdravo, novi smo u kriptu pa nas interesuje da li je neko cuo za sajt MarketsTrading.ai
Ulozili smo neki minimalni novac, a sad bi trebalo da nam se zarada uplati na Binance.
ALI, nama traze da uplatimo na binance 3% kao neki security check a da ce onda leci ostale pare... hvala unapred
Prevara. Cim bilo ko i bilo gdje trazi bilo koji koji procenat placanje unaprijed - scam je. Nadam se da niste izgubili nikakvu znacajnu sumu i da ce vam ovo biti jeftina skola za ubuduce.
 
Zdravo, novi smo u kriptu pa nas interesuje da li je neko cuo za sajt MarketsTrading.ai
Ulozili smo neki minimalni novac, a sad bi trebalo da nam se zarada uplati na Binance.
ALI, nama traze da uplatimo na binance 3% kao neki security check a da ce onda leci ostale pare... hvala unapred
prevara, jako česta šema već godinama - imaju sajtove koji profi izgledaju, sve to lepo izgleda, sredstva koja rastu, grafikoni - ljudi ne mogu da veruju da to nije zaista to, ali oprosti se od para.. nažalost.
 
Ovo isto su radile Nislije pre par godina.Apsolutno isti pattern.I pali za prevaru od 70miliona dolara.Tako da da... ovo je prevara :ROFLMAO:
 
prevara, jako česta šema već godinama - imaju sajtove koji profi izgledaju, sve to lepo izgleda, sredstva koja rastu, grafikoni - ljudi ne mogu da veruju da to nije zaista to, ali oprosti se od para.. nažalost.
Hvala puno. Posti nas taj "broker" stalno zove radi te uplate, sta predlazete?
prevara, jako česta šema već godinama - imaju sajtove koji profi izgledaju, sve to lepo izgleda, sredstva koja rastu, grafikoni - ljudi ne mogu da veruju da to nije zaista to, ali oprosti se od para.. nažalost.
Hvala puno. Da li da blokiramo te brojeve i mejlove od "brokera" ili kako jer ne bih da nasilno prekidamo kontakt 🤦🏼‍♀️
Prevara. Cim bilo ko i bilo gdje trazi bilo koji koji procenat placanje unaprijed - scam je. Nadam se da niste izgubili nikakvu znacajnu sumu i da ce vam ovo biti jeftina skola za ubuduce.
Hvala puno, jel predlazete da blokiramo kontakte sa ovim "brokerom" ili kako...

Spomenuo je da ako se ne uplati da ppstoje penali ali predpostavljam da je to sa te "osvojene imaginarne sume" jer nemaju nista o nasim racunima, samo broj racuna i to je to.
 
Hvala puno. Posti nas taj "broker" stalno zove radi te uplate, sta predlazete?

Hvala puno. Da li da blokiramo te brojeve i mejlove od "brokera" ili kako jer ne bih da nasilno prekidamo kontakt 🤦🏼‍♀️

Hvala puno, jel predlazete da blokiramo kontakte sa ovim "brokerom" ili kako...

Spomenuo je da ako se ne uplati da ppstoje penali ali predpostavljam da je to sa te "osvojene imaginarne sume" jer nemaju nista o nasim racunima, samo broj racuna i to je to.
Skapiraj da ste prevareni za pare.Nikom nisi duzan(na) nista da objasnjavas ili da se pravdas.Izblokiraj to i teraj u tri lepe. Imali su 100 naziva ranije TradeEdgeAI, QuantumClubAI itd itd.Prosto su videli da ste/si "meki" i teraju dokle god mogu..APP ako prodje prodje.
 
Hvala puno. Posti nas taj "broker" stalno zove radi te uplate, sta predlazete?

Hvala puno. Da li da blokiramo te brojeve i mejlove od "brokera" ili kako jer ne bih da nasilno prekidamo kontakt 🤦🏼‍♀️

Hvala puno, jel predlazete da blokiramo kontakte sa ovim "brokerom" ili kako...

Spomenuo je da ako se ne uplati da ppstoje penali ali predpostavljam da je to sa te "osvojene imaginarne sume" jer nemaju nista o nasim racunima, samo broj racuna i to je to.
Pa ovde neko pravno potkovaniji i iskusniji sa ovim "prevarama" treba da se oglasi, po pitanju da li se isplati goniti ih preko neke advokatske firme ? zavisi koliko love ste ubacili u tu šemu.

ja ih ne bi blokirao ni slučajno, ako ćeš da probaš da ih pravno goniš, jer ti to treba kao kontakt/dokaz.
samo bi ih ignorisao za sada..

ali još jednom, nemam iskusta da li je neko uspeo pravnim sredstvima da vrati pare u ovakvim slučajevima prevare.
 
Trade AI scamovi su u uglavnom sa podrucja Filipina,Indije,Konga, i jos par africkih i azijskih zemalja.Vecina je uglavnom azijskog porekla.Tako da ne verujem da moze da vrati novac, posebno ne putem advokatskih firmi.Jedino u US postoji institucija kojoj mozes da se zalis tj DFPI, (Department of Financial Protection and Innovation), koja se bavi ovom vrstom prevara..
 
FBI :)
 
Za one koje koriste Electrum wallet (moze i Sparrow) topla preporuka da skinu Bitcoin Core a nakon toga pokrenu i Electrum server, na koji ce zakaciti Electrum wallet.
Bitcoin core, treba skinuti ceo blockchain, sto svakako i mora da se uradi cak i ako se zeli pruned node, ali ako se zeli i Electrum server onda ne treba raditi pruned jer nece raditi Electrum server sa njim.
U momentu pisanja velicina blockchaina je 597GB, treba mu nekih 24h to da odradi, naravno zavisi sve i do brzine interneta.
Od opcija treba ukljuciti RPC server i Allow incoming connections, to je dovoljno za Electrum server, spolja nece niko moci da se konektuje ako se ne otvori port.
Electrum servera ima nekoliko, ja sam se opredelio za electrs

Ima dobru dokumentaciju i uputstvo, nikakav problem tu nije, jedino sto zahteva je da Bitcoin Core odradi prvo svoj deo posla, dakle nakon toga ga pokrenuti.
Njemu isto treba nekoliko sati da odradi svoju bazu na osnovu skinutog blockchaina, zauzima na disku kod mene trenutno 43GB
Nakon toga u Electrum walletu namestiti u Network da se konektuje na ovaj server ( localhost:50001:t )

Na slici gore levo Bitcoin Core, ispod u terminalu ide electrs, desno je Electrum wallet.


core.png
 
Pozdrav ljudi,
Jel dovoljno cuvati crypto na binanceov web3 wallet ili predlazete neku drugu varijantu? ( samo hot wallet opcije)
 
Ekšuali firma koja pruža whois anonimnost za domen je registrovana u AZ.
Prevaranti su pri registraciji domena doplatili za anonimnost baš da se ne bi videlo odakle su.
 
Nazad
Vrh Dno