Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija



Zurka za zurkom :D
 
BTC opet prati EUR/USD chart?
 
Ma koja prilika za ulaz jos pred novu godinu je Binance najavio de-list bar 10 coina koji glume privacy/underground pricu "niko nece da vas dira".
 
Odbio se 30% danas. Da li je to dead cat bounce ili oporavak, videćemo. Izuzetno rizičan novčić. Binance je postavio obaveštenje da se očekuje velika volatilnost na njemu.
 
Koji self-custody wallet preporucujete za drzanje crypta? Trenutno mi sve stoji na Binance, al razmisljam da pomerim sve na self custody.
 
Hardverski wallet-i kao Trezor/Ledger su najbolje rešenje.
 
Znam, zanima me self-custody wallet.
 
Aj malo pojasni na šta misliš pod tim jer Trezor i Ledger jesu self-custody novčanici.
 
Ako ćeš softverske, Trust ili Exodus, recimo...
 
Aj malo pojasni na šta misliš pod tim jer Trezor i Ledger jesu self-custody novčanici.
Moja greska, mislio sam na softwerske. Exodus zna da “zabode”, u smislu da kada se swapuje veca kolicina kripta, ceka se i po dva-tri sata. Trust wallet ima neki nerealan fee za transfere, preko 100$ znaju da uzmu.

Kakav je Atomic wallet?
 
Moja greska, mislio sam na softwerske. Exodus zna da “zabode”, u smislu da kada se swapuje veca kolicina kripta, ceka se i po dva-tri sata. Trust wallet ima neki nerealan fee za transfere, preko 100$ znaju da uzmu.

Kakav je Atomic wallet?
Ja sa Exodus-om do sada nikakvih problema nisam imao, a koristim ga vec vise godina. Na njemu mozes samo da cuvas kripto, a za swapovanje ti je najbolje da saljes na menjacnicu, zamenis sta treba, pa povuces opet na Exodus.
 
Monero puci ne moze, bice malo korekcija zbog ovog Binancea, vratice se on. Za Monero alternative nema. To je kao gotovina u odnos na kartice u realnom monetarnom sistemu. Ko zeli da plati nesto anonimno- ne moze izvesti to bez Moneroa
 
Sa druge strane, ako prodavci ukinu plaćanje XMR-om, onda sem transakcija između biznismena egzotične robe neće biti korisnika. Ne bih ja poredio keš i XMR, daleko je to od istog.
 
Dovoljno je da ga ima na swap menjacnicama i imace upotrebu kao i ranije. Nego je masa plasljiva , videla da je binance izbacio i odma panika. Monero je jedini coin koji daje 100% privatnost. Pracenje transakcija je jednostavno nemoguca. A Binance ga je izbacio iz upotrebe zbog ko zna kakvog pritiska koje sluzbe. Cisto sumnjam da ce se takve reakcije omasoviri i na ostale menjacnice.
 
Sve menjačnice će doći na red. Binance je najveći, pa je zato pod najvećim pritiskom.
 
JA sam se ponadao da ce neke menjacnice da se odrze , ali nazalost eto politika radi svoje. Promenom predsednika u Argentini , desile su se dve stvari. prvo je soutxchange prestao da radi, 2. Argentina odustala je od briksa. tako da ... :(
 
Moja greska, mislio sam na softwerske. Exodus zna da “zabode”, u smislu da kada se swapuje veca kolicina kripta, ceka se i po dva-tri sata. Trust wallet ima neki nerealan fee za transfere, preko 100$ znaju da uzmu.

Kakav je Atomic wallet?
Izbegavajte Trezor i Ledger jer su to shitcoin novcanici a gomila shitcoin aplikacija samo povecava rizik
Izbjegavajte sve sto je zatvorenog koda kao Ledger jer nikad ne znas sta je u firmwaru
Naprimer ledger je ranije tvrdio da niko ne moze da izveze seed recovery phrase iz novcanika da bi pre par meseci rekli da moze to znaci da mogu da vas pokradu i da koriste vasa sredstva bez vaseg pristanka
Imas blokstrim jade oko 60 usd kosta ili cold card malo je skuplji ili ovaj novi novcanik BitKey od Jacka Dorsija osnivaca tvitera

Isto je kod softverskih novcanika izbjegavajte sve to nije open surce i sto je shitcoin novcanik kao Exodus
Imas Electrum ili Sparow open surce jako pouzdani
fee odredis sam ako ti se ne zuri stavis manje ako zelis brze konfirmacije stavis veci fee zavisno od stanja na marketu mempoola
Za ove sitnije transakcije koristis lightning tu i prakticno nema fee a transakcije su instantne
 
USDT/USDC nisu shitcoini, negde moras i njih da drzis.
Nije bas tako rekao Ledger, rekli su da moze ako pristanes na to, sto ne mozes slucajno svakako jer moras i da platis za tu uslugu.
 
Nazad
Vrh Dno