Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Tako je, dencun pomaze sharding protokolima, sto je vecina L2 mreza.
 
Pozdrav svima! Molim za pomoc i unapred se izvinjavam na neznanju!
Pokusavam preko Metamaska da kupim Eth za 900e i svaki provajder mi odbija karticu osim jednog (Banxa), koji nudi ubedljivo najgoru ponudu. Uzima 70e proviziju na to.
Kod svakog provajdera pise da prihvataju master i visu, pa mi nije jasno sta je problem s obzirom na to da imam AIK master karticu...
Da li je neko mozda zna u cemu je problem?
 
Sumnjam da AIK dozvoljava kripto transacije. Probaj na Binanceu. Ako neće da prođe kartica, onda je do banke.
 
Lepota. Ima li neko da je kupovao Aik karticom?
Probao i preko binance-a, ali mi nudi samo opciju visa karticom. Ili ja ne kontam sta ne radim kako treba.
 
Nema sanse banka da pusti 900eur na kripto transakciju bez da se macujes sa njima. Moj savet ti je da koristis P2P na Binance jer tako uplatu saljes fizickom licu direktno u banku ili nadji nekog uzivo da mu das kesh, a on tebi ETH/USDT.
 
Ako bas hoces sa bankom i neces licno da nekom dajes pare onda ti vrv najlakse sa dokacim ECD om da to zavrsis. E sad jedino ako imas neki razlog sto bas moras da uzmes preko metamaska
 
Bolje crypto12 nego ECD, mislim da imaju bolji rate
 
Bolje crypto12 nego ECD, mislim da imaju bolji rate
Zvao sam Aik banku, kazu da nije moguca kupovina kriptovaluta preko njihove kartice. To mi je malo cudno, jer sam preko provajdera Banxa (onaj koji ima najvecu proviziju) uspeo da kupim za 50e Eth.
U svakom slucaju, koju banku preporucujete za kupovinu preko binance-a, pa da odem i otvorim devizni racun?
 
Zvao sam Aik banku, kazu da nije moguca kupovina kriptovaluta preko njihove kartice. To mi je malo cudno, jer sam preko provajdera Banxa (onaj koji ima najvecu proviziju) uspeo da kupim za 50e Eth.
U svakom slucaju, koju banku preporucujete za kupovinu preko binance-a, pa da odem i otvorim devizni racun?
Probaj Mobi Banku
 
Ma rekao ti je čovek gore, s tvojim dinarskim računom kupiš bez problema preko Binance P2P, nemoj da se uopšte mlatiš dalje i placaš provizije bilo kome.
 
Oni su prva banka koja je krenula sa zabranama.

Bukvalno bilo koju drugu, samo ne Mobi.
ovo nije slučaj kod mene: mobi radi godinama bez ikakvih problema isto kao i Raj. doduše Cex.io je bio u pitanju, koji više ne koristim.
Ali ECD.rs radi sa ove dve punom parom (doduše to je dinarsko).
 
Zvao sam Aik banku, kazu da nije moguca kupovina kriptovaluta preko njihove kartice. To mi je malo cudno, jer sam preko provajdera Banxa (onaj koji ima najvecu proviziju) uspeo da kupim za 50e Eth.
U svakom slucaju, koju banku preporucujete za kupovinu preko binance-a, pa da odem i otvorim devizni racun?

Mislim da to nije uopste njihov problem sta kupujes vec izdavaoca kartice (Master/Visa).
Lepo kupis i ne pitas ih nista.
 
ovo nije slučaj kod mene: mobi radi godinama bez ikakvih problema isto kao i Raj. doduše Cex.io je bio u pitanju, koji više ne koristim.
Ali ECD.rs radi sa ove dve punom parom (doduše to je dinarsko).
NIje ni kod mene.

I ja sam skidao na mobi racun ali dosta ranije no bukvlano su prava banka koji su pravili problem i na koju se najvsie ljudi zali, tako da je sve bolji izbor od njih.


Ecd nije nikakvo merilo. On moze kod svake banke.
 
Ma rekao ti je čovek gore, s tvojim dinarskim računom kupiš bez problema preko Binance P2P, nemoj da se uopšte mlatiš dalje i placaš provizije bilo kome.
Hvala. Vec sam pokusao na p2p, ali nisam bio bas siguran sta radim, pa sam odustao. Pretpostavljam da moram neki tutorijal pogledati.
 
Hvala. Vec sam pokusao na p2p, ali nisam bio bas siguran sta radim, pa sam odustao. Pretpostavljam da moram neki tutorijal pogledati.
Ako nisi komforan sa p2p kupovinom, na mobilnoj Binance app radi opcija Buy with EUR u kombinaciji sa Visa karticom Intesa banke vezanom za dinarski račun.

Edit: 2% je fee.
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam uspeo da odradim p2p, ali mi je najpovoljniji bio 119 rsd za 1 usdt. To mi nesto mnogo, ako je moja racunica dobra, ispade 10 posto fee. Ali sam odradio za 100 usdt, cisto da odradim. Ako je 2% fee kupovina direktno sa intesine kartice, to je mnogo povoljnije.
 
Mislim da to nije uopste njihov problem sta kupujes vec izdavaoca kartice (Master/Visa).
Lepo kupis i ne pitas ih nista.
Tacno tako, ne bih ja njih nista pitao, nego posaljes i ako prodje to je to, moze da prodje ili ne, ako prodje, nista te dalje ne interesuje.
 
Evo sad sam uspeo da odradim p2p, ali mi je najpovoljniji bio 119 rsd za 1 usdt. To mi nesto mnogo, ako je moja racunica dobra, ispade 10 posto fee. Ali sam odradio za 100 usdt, cisto da odradim. Ako je 2% fee kupovina direktno sa intesine kartice, to je mnogo povoljnije.
Još ti je povoljnije da odradiš sa našim proverenim članom Scorpy. Pročitaj pod razmena kriptovaluta.
 
Probao sam jednom preko Binance p2p i isto tako je bio neki nenormalan kurs tipa 116 i to se jos smatrao kao povoljniji u odnosu na druge.

U tim menjackim poslovima ocigledno moze lepo da se zaradi.
 
Sad je cena usdt skočila jer verovatno cena kripta ide gore, dole pa više ljudi ulaže. Ja sam kupovao usdt u proseku po 105 dinara ali sam sam postavljao oglase i onda imaš bolju cenu nego da kupuješ direktno.
 

Super mi je to, valuta zaplenjena iz krivicnog postupka a ti je uzmes kao drzavno telo i tako "stavis je u sef" kod privatnika da ti je cuva..Jer boze moj tih 30k bitcoina su teski 2 tone pa nemas gde da ih cuvas.Skroz legitimno ako mene pitas.
 
SAD tako funkcionišu. Ni Federalnim rezervama ne upravlja država, već privatnik. Ne postoji nijedna državna informaciona kompanija (novine, tv, raido). Nije ovo pomeranje nikakvo čudo ni presedan.
 
SAD tako funkcionišu. Ni Federalnim rezervama ne upravlja država, već privatnik. Ne postoji nijedna državna informaciona kompanija (novine, tv, raido). Nije ovo pomeranje nikakvo čudo ni presedan.
Ma znam nego svadjam se sam sa sobom u glavi al naglas :ROFLMAO: Kakve drzavne institucije u 'Murica-i (y)
 
Nazad
Vrh Dno