Šta je novo?

Koji stariji a jeftin MacBook Pro?

Jel probao neki Win 10 na Macbook Po 8.1? Kakva je sotuacija sa drajverima?
 
Velika je verovatnoća da neće raditi WiFi/BT i kamera.
Ostalo bi trebalo da radi, jer se ugrađuje na laptopove koji koriste Win10.
 
Najveci problem je zvuk. Inst se drajver, ali nema zvuka.
 
Imam macbook pro 2010 uzeo sam na kp sa punjacem
Nego zamenio sam pastu i krecu se temp od 35c-50c-60c da li su okej temp ili?
 
Ok su temp.
Ako na primer u IDLE kad nista ne radi ima 35C i kad pustis na primer CPU-Z benchmark i on skoci odjednom na 60-70C znaci da je pasta losa. Ako ide postepeno onda je pasta ok a ako se greje do 90C onda je zaprljan unutra prasinom.
 
Polako ali sigurno odlazi premaz na MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013).

Treba mi savet koja sredstva da koristim za skidanje premaza i gde da kupim novi?
 
Upravo sam završio skidanje premaza sa kog MacBook pro 13 2015. Sve sam probao, listerin, razne vlažne maramice, alkohol, sve sto je pisalo na netu. Na kraju procitao negde da najbolje rade vlažne maramice iz Lidla, one w5, i za 5 minuta završio posao. :D
 
Upravo sam završio skidanje premaza sa kog MacBook pro 13 2015. Sve sam probao, listerin, razne vlažne maramice, alkohol, sve sto je pisalo na netu. Na kraju procitao negde da najbolje rade vlažne maramice iz Lidla, one w5, i za 5 minuta završio posao. :D

Koje tačno W5? Drugar je probao sa nekim vlažnim maramicama iz Lidla, ali mu nije pošlo za rukom da skine premaz.
 
Kada sam kupovao lap znao sam za oštećenje u jednom ćošku jer je kolega forumaš postavio fotografiju u oglasu ali sam video i lično prilikom preuzimanja.

Sada kada sam skinuo premaz vidi se da je i ekran oštećen na tri mesta, tako da dobro obratite pažnju prilikom kupovine bilo kog uređaja kada postoji oštećenje.

Ne primeti se prilikom korišćenja već samo kada je lap ugašen i pod određenim uglom jer su u pitanju sitne ogrebotine.

IMG_0136.JPG
 

Prilozi

  • IMG_0137.JPG
    IMG_0137.JPG
    57 KB · Pregleda: 53
  • IMG_0138.JPG
    IMG_0138.JPG
    47.5 KB · Pregleda: 38
  • IMG_0139.JPG
    IMG_0139.JPG
    58.2 KB · Pregleda: 35
  • IMG_0141.JPG
    IMG_0141.JPG
    181.8 KB · Pregleda: 34
  • IMG_0142.JPG
    IMG_0142.JPG
    83.1 KB · Pregleda: 35
  • IMG_0144.JPG
    IMG_0144.JPG
    119 KB · Pregleda: 32
  • IMG_0145.JPG
    IMG_0145.JPG
    165.8 KB · Pregleda: 35
  • IMG_0146.JPG
    IMG_0146.JPG
    236 KB · Pregleda: 36
  • IMG_0147.JPG
    IMG_0147.JPG
    130.8 KB · Pregleda: 64
Sredio za desetak minuta sa vlažnim maramicama od 50 dinara. Moram još malo da se potrudim oko ivica a da ne skinem gumu koja se nalazi između aluminijuma i stakla.

Postaviću fotografije kada završim.

@NAS
Koje su to vlažne maramice od 50 dinara?
Drugar je u međuvremenu uzeo sve moguće maramice iz Lidla i ništa nije uradio. Pokušavao je i sodom bikarbonom, alkoholom, Listerinom, ali avaj.
 
U Univerexport-u sam kupio najjeftinije koje sam našao. Nije bilo nikakve potrebe za dužim skidanjem, kako sam prelazio kružno tako je premaz sa ekrana nestajao. Samo sam oprezno skidao kod ivica.

Možda ima veze sa modelom, možda se na nekim modelima taj premaz teže skida.
 
Postoji li mogucnost externog hdd na Mackbooku?Kao na Windowsu,kad imam manjak prostora.
 
Na winu neke velike igrice su mi instalirane na spoljnom ssd.
 
Gledam kako da odradim ovo dobio sam jedan MBP early 2015 13 inca ali baterija je gecrkt kako da ugasim throtling.Pa da radi sa punajca direktno.
 
Ako je na Mackbooku pro 2012 bivsi vlasnik odjavio Icloud,a Apple store nije i hdd tj administrator,Mogu li ja da resetujem sistem i dignem novi.Bez odjave.?
 
Koja je preporuka za macbook u rangu 300-400 eur, sta gledati, a sta izbegavati ako ima i toga ... vidim da tu vec moze da se uzme model sa 8gb i 256gb ssd, da li to pre svega traziti, pored dobrog opset stanja, naravno? Da li se isplati ici i do 500 eur ako se moze uzeti dosta bolji model?
 
Da odgovorim sebi od juce.Mackbook pro 2012 skinut sa Iclouda ,a ostala sifra na compu i Applestore,moze da se obrise stari disk,i online da se instalira novi.U mom slucaju Catalina.Davno sam imao mack iz 2010,pa sam vec zaboravio fore.
Ovome je predhodila kupovina od klinca iz komsiluka,koji je bio nespreman za prodaju.Nije resetovao sistem,ostale njegove slike i dr.Momak je znao sifru i da je negde zapelo,bilo bi resivo.
 
Instalirao sam win 10pro na MBP 2012,kako da resim problem zvuka?
 
Ako si instalaciju isao preko bootcamp-a onda imas na usb drajvere koji bi trebalo sami da se instaliraju nakon instalacije win10.
 
Nazad
Vrh Dno