Šta je novo?

KODI buildovi

Ne znam da li je to mnogo vazno ali od kada sam promenio ethernet kabal (cat8 high speed) kodi (20 nexus, skin Xenon 1.8) je mnogo stabiliniji....ne koristim wi-fi.....
 
Na kompu imam 19.5 koliko se sećam 3.11 radi (tv po državama)
a na eonu imam 20.0 i 4.1 neće nikako.. sve sam pokušao...
Na mobu nisam ni pokušao... nemam živaca više...
I ja imam na kompu 19.5
I.kod mene je duuugo radio gr 3.1.1,,instaliran pre vise od polagodine
Ali onda odjednom-stop,trazi username i pass,to je bilo to,kraj
Na eonu samo 19.5(moras ga ubaciti sa sticka)uz diggz xenon,gde ces ubaciti pvr bt
I to zasad jedino radi
Sve sam probao i sve maknuo
Sa 19.5-samo diggz xenon
 
Evo konačno sam stigao da organizujem kako treba svoj Repo, tako da se malo promenila sadržina na strani dEXE's Kodi Repo...
Uklonjeni su svi fajlovi takoreći, jer je sad sve organizovano u okviru jednog zip fajla, dakle pravog repozitorija. Ovako je mnogo lakše instalirati bilo šta, jer ne morate svaki put ulaziti u source...
Dakle, kada source dodate u filemanager od Kodija, idete na install from zip, I nakon toga usmerite na taj source i instalirate zip od repoa koji je u osnovnom direktorijumu, ili možete i samo da ga skinete i instalirate sa vaše lokacije.
Repo je organizovan tako da vam faktički ništa drugo sem njega neće trebati ;)
Kako za početnike tako i za ove druge, kao početna stanica kad se instalira Kodi... Uskoro će biti dodato još sadržaja, za sada ima i više nego dovoljno ;)
Na desni klik na njega, i "check for updates" mozete proveriti tj. refresovati da li je nešto novo ubačeno...
A šta sadrži?
To morate proveriti sami ;)
  • Izmedju ostalog, tu je i dodatni repo Roooar, u kome se nalaze svi faktički trenutno relevantni repozitoriji, koji su bili u folderu, a sada se odavde mogu lako instalirati... Na samoj web strani vam piše koji addon se nalazi u kom repozitoriju, mada ce se ono najbolje naći u samom dexe repo-u.
  • GreenKlik Premium, zna se šta je
  • Baubau Vavoo, live tv
  • Unofficial Titlovi.com addon
I td, određeni addonovi koji su dodati su prerađeni ako im je nešto falilo I sl.
U planu je bilo da dodam i PVR addon za razne sisteme, ex BlueThunder, I faktički je završen, ideja je bila da iz jednog addona možete birati koje servere hoćete da učitate, green, blue, robinhood, Zadar...
U međuvremenu robinhood se ugasio, mada mozda se ponovo aktivira, zadar nisam siguran da li rade, a green i blue, rade onako...
Pošto ja ne mogu da se bavim traženjem servera, najlakše mi je bilo da dodam sve te, pa da faktički u jednom addonu imate mogućnosti od 3 builda... Ali, oni se izgleda nisu održali baš pa cu da vidim šta ću...
Provericu kakva je situacija sa njima, pa ću izbaciti addon a možda dodam i moje servere, pa birajte... Ali kao sto znate to traje koliko traje...
Eto pa probajte... I da, ne instalirajte Buildove, već sami "naprivete" svoj ;)

Bravo. Izuzetna kolekcija!
Vidim da Elementrum stoji u Dexe Repu, ali ga nisam primetio kao add-on, nadalje kada gledam xml fajl ne vidim ga da je dodat. Možda propust ili ja nešto propuštam
 
Bravo. Izuzetna kolekcija!
Vidim da Elementrum stoji u Dexe Repu, ali ga nisam primetio kao add-on, nadalje kada gledam xml fajl ne vidim ga da je dodat. Možda propust ili ja nešto propuštam
Tu je ne brini, I može da se instalira ;)
 
@dEXE Dodah tvoj greenklik i probao neke crtaće ali uglavnom hourglass na ovih par što sam probao. Rekoh za nećaku da namestim da ima sve na jednom mestu. Je l' to normalno? Da li su hosteri nekada offline ili? Odakle vuče sadrzaj?
 
@dEXE Dodah tvoj greenklik i probao neke crtaće ali uglavnom hourglass na ovih par što sam probao. Rekoh za nećaku da namestim da ima sve na jednom mestu. Je l' to normalno? Da li su hosteri nekada offline ili? Odakle vuče sadrzaj?
Sad probah, da nešto radi nešto ne... Nema pravila, ovo najnovije čini se da radi...
Serveri su kao i ranije od green builda, ne mogu da utičem na sadržaj i funkcionisanje istih ;)
 
Kapiram. Ima baš dosta stvari i lepo je poslagano. Hvala👍
 
Dexe, svaka cast! Bas pratim ovih dana sta se desava jer sam klincima uzeo X96 umesto starog TX2. Ranije sam koristio Blue Thunder. Instalirao 19.4 Kodi, uz tvoj repository sve sljaka odlicno. Green klik odlicno, to uglavnom gledaju. A ja upravo gledam RTS1:) kod njih. I na racunaru sam ubacio sve isto i sve radi. Ne treba mi bolje.
Samo jedan savet, sta staviti za serije i filmove Cinema, Watched? Sta je tu dobro? Da je organizovano dobro i da brzo radi sa nasim prevodima
Hvala
 
Samo jedan savet, sta staviti za serije i filmove Cinema, Watched? Sta je tu dobro? Da je organizovano dobro i da brzo radi sa nasim prevodima
Hvala
To je verovatno pitanje za drugu temu, android i striming...
Ima dosta sličnih aplikacija za Android koje koliko se ja sećam deluje da rade, ali mislim da nemaju baš 4k i slično jer koriste hostove, ili stremio, ili pak addon koji radi i bez rd ili elementum addon koji koristi torente...
A kao što je pricano, ili bar po meni, najbolja varijanta je kodi addon, rečeno je koji su najbolji, a ima ih u repu, i rd nalog... Bolje od toga nema...
 
Imam jedno laicko pitanje..
Na telefonu mi je ostao instaliran greenrevolution build na kome super radi PVR.
Pitanje...da li to nekako mogu iskoristiti da bih instalirao isti build na android tv uređaju?
Hvala
 
Trebalo bi da može. Probaj Backup addon ili ručno .kodi ceo folder samo prebaci na istu verziju sveže instaliranog Kodija na android tv.
 
treba mi pvr... 19.5
 

Prilozi

  • Screenshot_20230317-180428_Kodi.jpg
    Screenshot_20230317-180428_Kodi.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 88
Evo konačno sam stigao da organizujem kako treba svoj Repo, tako da se malo promenila sadržina na strani dEXE's Kodi Repo...
Uklonjeni su svi fajlovi takoreći, jer je sad sve organizovano u okviru jednog zip fajla, dakle pravog repozitorija. Ovako je mnogo lakše instalirati bilo šta, jer ne morate svaki put ulaziti u source...
Dakle, kada source dodate u filemanager od Kodija, idete na install from zip, I nakon toga usmerite na taj source i instalirate zip od repoa koji je u osnovnom direktorijumu, ili možete i samo da ga skinete i instalirate sa vaše lokacije.
Repo je organizovan tako da vam faktički ništa drugo sem njega neće trebati ;)
Kako za početnike tako i za ove druge, kao početna stanica kad se instalira Kodi... Uskoro će biti dodato još sadržaja, za sada ima i više nego dovoljno ;)
Na desni klik na njega, i "check for updates" mozete proveriti tj. refresovati da li je nešto novo ubačeno...
A šta sadrži?
To morate proveriti sami ;)
  • Izmedju ostalog, tu je i dodatni repo Roooar, u kome se nalaze svi faktički trenutno relevantni repozitoriji, koji su bili u folderu, a sada se odavde mogu lako instalirati... Na samoj web strani vam piše koji addon se nalazi u kom repozitoriju, mada ce se ono najbolje naći u samom dexe repo-u.
  • GreenKlik Premium, zna se šta je
  • Baubau Vavoo, live tv
  • Unofficial Titlovi.com addon
I td, određeni addonovi koji su dodati su prerađeni ako im je nešto falilo I sl.
U planu je bilo da dodam i PVR addon za razne sisteme, ex BlueThunder, I faktički je završen, ideja je bila da iz jednog addona možete birati koje servere hoćete da učitate, green, blue, robinhood, Zadar...
U međuvremenu robinhood se ugasio, mada mozda se ponovo aktivira, zadar nisam siguran da li rade, a green i blue, rade onako...
Pošto ja ne mogu da se bavim traženjem servera, najlakše mi je bilo da dodam sve te, pa da faktički u jednom addonu imate mogućnosti od 3 builda... Ali, oni se izgleda nisu održali baš pa cu da vidim šta ću...
Provericu kakva je situacija sa njima, pa ću izbaciti addon a možda dodam i moje servere, pa birajte... Ali kao sto znate to traje koliko traje...
Eto pa probajte... I da, ne instalirajte Buildove, već sami "naprivete" svoj ;)
Druze,hvala ti puno!!!
 
Jel ima neko da mi objasni kako da nadjem u green/blue build 4.1 nazive portala ? Imam samo ono generator 2 opcije, ali ne vidim u opcijama koji trenutno imam portal, pa da znam da zabelezim koji valja. I da znam koliko ih je uopste, kad se krug vraca na prvi. Hvala.
 
Da li neko ima problema sa Elementumom? Javlja mi 'Unable to find any providers', iako je Burst instaliran 0.0.73. Obrisao, instalirao ponovo, ali i dalje isto...
 
Koje trekere korisris?
Ovi free najkorisceniji rutor, rarbg rade.
 
Jel ima neko da mi objasni kako da nadjem u green/blue build 4.1 nazive portala ? Imam samo ono generator 2 opcije, ali ne vidim u opcijama koji trenutno imam portal, pa da znam da zabelezim koji valja. I da znam koliko ih je uopste, kad se krug vraca na prvi. Hvala.
Ne pravi se krug, svaki put daje random, i pri tome u sva 4 upisuje isti pa nema svrhe da se menjaju, tako je od 4ke, ranije su upisivali 4 različita...
 
Pozdrav, pocetnik ovde. Probao sam da ubacim repo od kolega @dEXE, instalirao sve bez problema, i kad probam neki TV kanal da pokrenem iz BauBau Vavoo Ex-Yu repoa, dobijem poruku "One or more items failed to play. Check the log for more information about this message".
Kodi sam instalirao najnoviji 20.0.1, i samo ubacio dEXE repo po upustvu. Jel postoji jos neki korak izmedju koji sam propustio...? Ili jeto do verzije Kodi-ja?
 
Pozdrav, pocetnik ovde. Probao sam da ubacim repo od kolega @dEXE, instalirao sve bez problema, i kad probam neki TV kanal da pokrenem iz BauBau Vavoo Ex-Yu repoa, dobijem poruku "One or more items failed to play. Check the log for more information about this message".
Kodi sam instalirao najnoviji 20.0.1, i samo ubacio dEXE repo po upustvu. Jel postoji jos neki korak izmedju koji sam propustio...? Ili jeto do verzije Kodi-ja?
Pogledaj na,
 
probam neki TV kanal da pokrenem iz BauBau Vavoo Ex-Yu repoa, dobijem poruku "One or more items failed to play. Check the log for more information about this message".
Izgleda da je neki problem do vavoo servisa ili samog sertifikata kojim mu se pristupa... Ako se sredi apdejtovacu addon...
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da je Baubau Vavoo proradio...
Sredjena je i sekcija Ostalo u Green addonu, linkovi nisu proveravani, ali navigacija radi, pa mozda neko nadje nešto zanimljivo...
Inače, od samog postavljanja repo-a, dodavano je dosta addonova, pokušavam da pravim neku najbolju osnovnu selekciju, ukoliko nekome nesto drugo treba ima varijantu instalacije dodatnih repo-a sa referencama na sajtu šta se gde nalazi...
Ukoliko niste primetili, dodat je UKTurk addon koji ima razne sekcije, sa free sadržajem, a možda najinteresantnija, naročito za ljubitelje NBA utakmica su snimci celih utakmica, pa ko ne odgleda lajv može sutradan na miru ;)
Tako da, preporuka...
 
Iskreno, ništa mi nije jasno ;)
Odjednom kući na sbb maltene ništa neće da pusti... Na poslu, drugi provajder, pušta, s tim da neke neće...
Promenio sam listu, čini mi se kao da ovde ima više izvora naših kanala, s tim da na sbb i dalje nece nista, ili je to do mene nesto...
Ako vam je prošla lista (imala više zemalja) bolja, kukajte da vratim ;)
 
Iskreno, ništa mi nije jasno ;)
Odjednom kući na sbb maltene ništa neće da pusti... Na poslu, drugi provajder, pušta, s tim da neke neće...
Promenio sam listu, čini mi se kao da ovde ima više izvora naših kanala, s tim da na sbb i dalje nece nista, ili je to do mene nesto...
Ako vam je prošla lista (imala više zemalja) bolja, kukajte da vratim ;)
Moze li ta bolja lista sa vise zemalja.....👍
 
Nazad
Vrh Dno