Šta je novo?

KODI buildovi

imam problem sa zadar buildom na laptopu,na kompjuteru radi ali na laptopu neče wizard error.windows 7,hvala
i
Ovaj forum izgleda lagano ide u zaborav
Zadar ima neke probleme,nesto radi nesto ne,pa trenutno ti je bolji balkan joe build
 
za zadar buld sam rekao da radi na compu ali ne i na laptopu,isti problem sa dezorom
 
Drage kolege, pozdrav svima. Ne mogu da pokrenem kodi na eon sbb. Probao sam više tutorijala, i uvek isto, problem se javlja kada bi trebalo "Install from repository". Da li neko ima tutorijal koji radi? Hvala
 
Od juče mi ne radi diggz repo+BT na 19-tici.
BT Odbija update na portalu 3 što je dosad rešavalo stvar. Još neko facing same?
 
Nisam.
Indikativno mi je da je stvar počela baš drugog utorka u mesecu ("Patch Tuesday").
Ako je do novonastale nekompatibilnosti modovanog BT-a koji smo svi svojevremeno skinuli od dEXE-a, možda bi on tu sada isto mogao da nam pomogne novom modifikacijom.
Ili on ili bilo koji drugi volonter Python-džija :)
(Evo ga u attachment-u trenutno nefunkcionalni BT)
 

Prilozi

  • 5 pvr.BlueThunder-20.0.0-android-armv7.zip
    692.9 KB · Pregleda: 33
Zar to neko još koristi ;)
Verovatno crkao portal, možda su promenjene adrese za apdejt portala ili sami portali ne rade...
Malo sam izgubio nit šta se dešavalo sa tim buildovima, green I sl. Koji su nudili te portale...
Hteo sam i maltene sam napravio addon koji bi skupljao portale sa više izvora, green, robinhood, zadar i sl., ali onda sam se pozabavio drugim stvarima i ostade nezavršeno...
A i problem je što bi često trebalo da se prati ili menjaju portali ako crknu i sl. a nemam bas volje i vremena za tako nesto.
A ako diggz repo ima neki svoj addon koji skida portale onda je to do njihovog addona, a ukoliko misliš da je do bt-a, deinstlaliraj ga i instaliraj običan kodijev stalker client poslednju verziju, on bi ako nije do portala trebalo da ih pusti...

Ako vam treba tv mislim da baubau vavoo radi pristojno a za sport pored njega i daddylive i thetvapp valjda funkcionišu, pa eto alternative...
 
Koristili smo i te kako zadnjih godinu dana...diggz je posebno dobar jer ima sve američke regionalne BallySports kanale tako sam sastavio celu prošlu NBA sezonu bez da sam propustio i jednu Denverovu utakmicu uživo, pošto ih i u samoj Americi slabo prenose TNT i ESPN.
Evo ga u prilogu diggz repo koji sam takođe onomad skinuo s dEXE repozitorijuma, tako da nemam blage veze gde bih mogao da source-ujem novu verziju tog repo-a.
:(
 

Prilozi

  • Diggz_Repo.zip
    69.4 KB · Pregleda: 17
Nisam bas siguran da te razumem... Pretpostavljam da koristiš Diggz build, repo kao repo je poslednji i nema novog...
A šta tebi ne radi, ne znam, ne koristim build, kao što rekoh verovatno ima u buildu neki portal Downloader koji sad tebi ne radi, a to je već do njih... I kakve veze ima BT sa samim buildom? Da se ne ponavljam, pročitaj prethodni moj post...
Jesi li ti koristio neki drugi addon za apdejt portala ili samo BT, ako nisi, sam Diggz onda nema veze sa tim...
 
Evo ovako je do utorka bilo:


Pošto je sve bilo savršeno, nisam u međuvremenu niti istraživao niti pokušavao da menjam bilo šta, niti se interesovao za druge bildove. Samo sam blokirao update Kodija jer radi samo na 19-tici.
I ovo je pokušano (ovog puta prvi put bezuspešno):

 
Pa crkao taj portal što sam ga ubacio u BT, dugo je i trajao... U svakom slučaju diggz nema veze s tim...
Možeš da nadjes neki pa da ga sam ubaciš, bt je običan stalker klijent, tako da je nebitno koji je kodi ili build, a mislim da taj apdejt portala koji je tu bio više ne radi...
Ako se nekad smislim možda nešto uradim, ali kao sto rekoh ja namestim da radi i tako radi 10 dana, onda se uslovi promene, pa em treba da se cimam nešto em ljudi kukaju što neće...
 
Od juče mi ne radi diggz repo+BT na 19-tici.
BT Odbija update na portalu 3 što je dosad rešavalo stvar. Još neko facing same?
Imam sličan problem..ne radi BT već par dana. Da li si nasao resenje možda? Ne radi ni jedan portal ni update
Pa crkao taj portal što sam ga ubacio u BT, dugo je i trajao... U svakom slučaju diggz nema veze s tim...
Možeš da nadjes neki pa da ga sam ubaciš, bt je običan stalker klijent, tako da je nebitno koji je kodi ili build, a mislim da taj apdejt portala koji je tu bio više ne radi...
Ako se nekad smislim možda nešto uradim, ali kao sto rekoh ja namestim da radi i tako radi 10 dana, onda se uslovi promene, pa em treba da se cimam nešto em ljudi kukaju što neće...
Hvala na svemu sto ste uradili za korisnike kodija. Taj BT koji sam koristio na klot kodiju je radio bez vecih problema poslednjih godinu dana. Meni je pvr najprakticniji i najbliži TV dozivljaju..vavoo Bau Bau je cas radio cas ne u poslednjih 6 meseci. Ako znate neki sličan pvr servis koji možemo ubaciti..hvala
 
Evo ovako, problem je očigledno iz dva dela.
Prvi deo sam večeras rešio - updateova sam Diggz repo sa v4 na v15 tako što sam kliktao sl.redosledom:
Install from r./Diggz R./desni klik Information/Update
Od PVR klijenata sam isprobao:
DVBViewer, ARGUS TV, Stalker Client i PVR Freebox. Nijedan zasada ne učitava kanale, ako neko isproba neki drugi uspešno neka podeli info...
 
Ako dEXE ne riješi problem sa tim portalom, onda smo propali.
Stvarno šteta jer je uz njegova uputstva radilo savršeno na klot klodiju uz isključen update. Ja sam koristio 19.5 matrix. Nije mi trebalo više od toga.
Hvala velika dEXE što si mi omogućio da bolje shvatim sam princip rada kodija. Vjerujem da je to i drugima pomoglo.
Do neke sledeće promjene ostaje nam Bau Bau.
 
...instaliraj običan kodijev stalker client poslednju verziju, on bi ako nije do portala trebalo da ih pusti...
U settings-u Stalker-a imam dva parametra da popunim:
1-MAC adresa: tu sam stavio MAC adresu sa sticker-a na mom android box-u
2-Server adresa: ŠTA TU TREBA DA STAVIM DA BI UČITAVAO KANALE IZ DIGGZ/XENON-a ??
 
U settings-u Stalker-a imam dva parametra da popunim:
1-MAC adresa: tu sam stavio MAC adresu sa sticker-a na mom android box-u
2-Server adresa: ŠTA TU TREBA DA STAVIM DA BI UČITAVAO KANALE IZ DIGGZ/XENON-a ??
Heh, ne ide to baš tako...
Ta mac adresa je adresa nekog fiktivnog a ne tvog uredjaja, tj. uredjaja koji je registrovan kod nekog provajdera davaoca usluga a jelte provaljen je i dat na izvol'te...
A adresa je od servera tog davaoca usluga...
Dakle te podatke legalno ne možeš da imaš...
Opcija je da ih nadjes na netu, neko ti da, platis i sl...
I kao što smo već pričali, xenon nema nikakve veze sa tim...
Jednostavno, takve kombinacije mac/ip često izlaze i često crkavaju iz različitih razloga... Zato i jeste problem free ažurirati i nekome nuditi tako nešto...
A dodatni problem je što se ljudi slabije razumeju u sve to i u sam kodi, i onda eto...
Na izvol'te i da sve radi ima samo kod provajdera kad platiš paket i uzmeš box...
 
Ok, ja sam pitao jer si ti sugerisao Stalker kao zamenu za BThunder kod kog nije bio potreban ikakav setting već je radio out of the box.
 
Ok, ja sam pitao jer si ti sugerisao Stalker kao zamenu za BThunder kod kog nije bio potreban ikakav setting već je radio out of the box.
Nisi me razumeo, bthunder je u stvari stalker, isti addon, malo doradjen... Mislio sam da ti sam on ne radi zbog verzije ili sl., ali ako nemaš validan portal džaba ti i jedan i drugi...
 
Ok ali ako je on radio od prošle godine do 8. avgusta ove godine to onda znači da je on sam u sebi imao validan portal za tamo neki random add-on (diggz/xenon)?
Taj deo me zbunjuje :(
 
Pa kao sto sam ti rekao, imao je, i prilično je dugo trajao, inače brže crknu...
Bt je addon iz green builda, koji sam ja izvukao da ga ljudi koriste i bez tog builda, i na više os-eva, i u njega stavio 5 validnih portala, taj tvoj, kao što reče treći valjda, trajao je najduže, i to je to...
U međuvremenu se promenio server i sam build green, bt je drugačije koncipiran, i nisam skoro ni proveravao da li im rade portali...
Sve ostalo sam takodje objasnio...
 
Ok, pokušavam da shvatim, bear with me ako su mi glupa pitanja, kako se potrefilo da je baš portal br. 3 koji si ti ubacio - baš portal za Diggz/Xenon ili si ti znao da je to namenski portal za baš taj addon pa si ga zato ciljano ubacio da ljudi koriste konkretno samo za taj portal?
Pošto nam je Diggz/Xenon izreklamirao jedan drugi korisnik - MrKodi (koji je inače neaktivan na forumu od Januara) bez da nam je dao detalje kako da ga integrišemo sa BT-om, ja sam onda nešto prčkao po tvom repoziturijumu i baš se potrefilo da je sve zajedno proradilo sa tvojim modovanim BT-om?
 
Može info šta se dešava sa Aquia Vavoo ? Ne radi već neko vreme ....

Kodi 19 je u pozadini ...
 
Ne rade im linkovi kanala, promenjeni, moguće i sertifikati... Baubau radi, bar bi trebalo (ne proveravam ga svaki dan ;))
Inače da dodam da su dodate arene Premium 2 i 3 pored 1 koji je od ranije bio, neki su ovde kukali za tim...
 
Toliko je sve lepo objašnjeno u videu, da čovek samo priča, nisam probao ovo, ali radi, ovo ne znam tačno šta će tu, čemu služi, nisam bas upućen u kodi, bas je covek spreman za prikaz builda ;)
Malo sam sad pogledao šta su radili, uz ogradu da builove uglavnom ne podnosim, jer trpaju sve i svašta i najčešće sa preruznim skinovima, i nisam bas nesto preodusevljen...
Jedino pametno je što su ubacili moje titlove umesto oficijalnog ;)
Baza filmova i serija (kojih nema) je mislim mnogo bolja kod greena, ovde je sve nešto u izradi...
PVR nešto nije hteo da mi generiše novi portal, mada ih i nema mnogo nekih 30-ak, pored toga ima vavoo ok koji radi i ta neka balkan tv za koju zaboravih šta ima i kako radi uopšte...
Više me je zanimala sama struktura builda od toga kako radi, i ne mogu bas reci da mi se dopada i kako su addonovi napravljeni, ali ok za korisnika koji stavi ovo i ne zna ništa drugo da klikne valjda je ok...
Sem pvr-a koji mora posebno da se konfigurise, sve se ovo postigne sa klot Kodi-jem i samostalnom instalacijom 2-3 ili više addonova...
 
Tema zakljucana do daljnjeg zbog promovisanja piraterije.
 
Izvod iz pravila foruma:

Ne postavljajte linkove ili zahteve za piratskim softverom, IPTV ili streaming servisima. To vreme je daleko iza nas, plus ne želimo da Benchmark ima bilo kakve veze sa time.

Tema se otvara, obrisano puno, kaznjeno i banovano par clanova.

Posto je Benchmark pravno lice, od sada bilo kakvo direktno ili indirektno linkovanje, spominjanje, ukazivanje tj bilo sta sto ima veze sa ilegalnim sadrzajima - instant brisanje i ban, bez obzira na vas staz.
 
Nazad
Vrh Dno