Šta je novo?

KODI buildovi

Kuig

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2015
Poruke
130
Poena
70
Ne mogu da instaliram Live Tv Serbia i Kodibalkan za windows, neće ni na tabletu za android.
Jel to sada nešto promenjeno. Uspem da nađem i dodam url i repository, ali kada dođem do install from repository da instaliram video addones nema ništa u tom folderu.
Gledao sam tutorijale na youtube i čitao ali jednostavno prazan je addones za video, nemam šta da instaliram?
 
Ne mogu da instaliram Live Tv Serbia i Kodibalkan za windows, neće ni na tabletu za android.
Jel to sada nešto promenjeno. Uspem da nađem i dodam url i repository, ali kada dođem do install from repository da instaliram video addones nema ništa u tom folderu.
Gledao sam tutorijale na youtube i čitao ali jednostavno prazan je addones za video, nemam šta da instaliram?
U repozitorijima se ne prikazuju addoni koje matrix ne podržava, tj. stari bez podrške za Python 3...
Livetvserbia ne postoji za matrix što i nije neka šteta, a za Green si instalirao repo za staru verziju a ne za matrix pa ti samim tim i ne daje ništa da instaliraš...
Ceo info imaš ovde u threadu, ili na green fb strani konkretno za taj addon...
 
U repozitorijima se ne prikazuju addoni koje matrix ne podržava, tj. stari bez podrške za Python 3...
Livetvserbia ne postoji za matrix što i nije neka šteta, a za Green si instalirao repo za staru verziju a ne za matrix pa ti samim tim i ne daje ništa da instaliraš...
Ceo info imaš ovde u threadu, ili na green fb strani konkretno za taj addon...
Ja sam pokusao da instaliram Green sa tvog repo-a, ali nisam uspeo da nadjem pvr.BlueThunder za Linux. Da li postoji negde ovaj dodatak za x86/64 Linux?
 
Ja sam pokusao da instaliram Green sa tvog repo-a, ali nisam uspeo da nadjem pvr.BlueThunder za Linux. Da li postoji negde ovaj dodatak za x86/64 Linux?
Ne postoji što se tiče njih niti postoji na zvaničnom repou, pretpostavljam da je kod Linuxa različito od distribucija i da se za svaku različito kompajlira...
Ja sam kod mene stavio za Libreelec, što je varijanta Linuxa ali ne znam da li radi za neke druge...
Ako imaš Stalker klijent, tj. možeš da ga instaliraš, iz njega možeš da izvučeš biblioteku i da je dodaš u BlueThunder dodatak da bi ti radio...
Ako ga imaš, pošalji mi zip arhivu tvog stalker klijenta (kad se instalira, zip se nalazi u onom diru storage/.kodi/addons/packages), ja ću ubaciti u bluethunder i staviti kod mene...
Pretpostavljam da ti Green radi samo ne možeš BlueThunder da instaliraš?
 
Green mi treba za gledanje javnih nacionalnih programa. E sad, da li pvr.BlueThunder ima veze sa tim nisam siguran, jer nisam nikada koristio nista od Green dodataka. Iz tvog repo-a pokusao sam da instaliram sve pakete iz green foldera redom (od prvog ka poslednjem). Medjutim stao sam na "plugin.video.GreenAddon-3.0.0.zip". Kada pokusam da ga instaliram dobijam gresku kako script.module.resolveurl nije moguce instalirati. Nasao sam ga na ovom linku, ali ovo je nesto bas matoro i ne radi na najnovijem Kodiju. Tako da sam sa instalacijom Green-a tu stao.

BT za linux koji je kod tebe u repo-u je za ARM procesore. Probao sam ga na x86, ali ocekivano ne radi.

Stalker klijent nemam pojma sta je :)

EDIT: Sad videh da kod tebe u repo-u ima ova scripta sto mi fali. Prosla je instalacija svega sem ovog BlueThunder-a. Kada idem Green Addon -> TV Uzivo -> GREEN TV -> SRPSKI KANALI -> RTS1 nista se ne desava, vrti u nedogled onaj loading kruzic i posle toga iskoci poruka "This item couldn't be played".
 
Poslednja izmena:
Green mi treba za gledanje javnih nacionalnih programa. E sad, da li pvr.BlueThunder ima veze sa tim nisam siguran, jer nisam nikada koristio nista od Green dodataka. Iz tvog repo-a pokusao sam da instaliram sve pakete iz green foldera redom (od prvog ka poslednjem). Medjutim stao sam na "plugin.video.GreenAddon-3.0.0.zip". Kada pokusam da ga instaliram dobijam gresku kako script.module.resolveurl nije moguce instalirati. Nasao sam ga na ovom linku, ali ovo je nesto bas matoro i ne radi na najnovijem Kodiju. Tako da sam sa instalacijom Green-a tu stao.

BT za linux koji je kod tebe u repo-u je za ARM procesore. Probao sam ga na x86, ali ocekivano ne radi.

Stalker klijent nemam pojma sta je :)
Da bi ti prošle instalacije, moraš da imaš resolveurl dependence, nisam ga numerisao jer to uglavnom svi imaju, pošto ga raznorazni addonovi instaliraju, i ne moraš da ga tražiš već ga instaliraj iz istog foldera gde je Green pošto sam ga stavio tu...
Green je za serije I filmove uglavnom, BlueThunder je za gledanje kanala...
BT ne možeš da instaliraš ukoliko ne nađeš stalker klijent a da ti radi, to je addon koji se nalazi u zvaničnom repou, kod mene na libreelec u posebnom libreelec repou...
Ako ga nemaš, moraš da ga nadjes negde koji je kompajliran za tvoj Linux...
Inače bt je faktički stalker klijent malo izmenjen, tako da, dok ne nađeš tu biblioteku, nema ni BlueThundera...
Probaj libreelec kod tebe, sa nekog flesa, pa iz njegovog repoa vidi da li imas stalker, instaliraj pa mi pošalji zip...
 
U repozitorijima se ne prikazuju addoni koje matrix ne podržava, tj. stari bez podrške za Python 3...
Livetvserbia ne postoji za matrix što i nije neka šteta, a za Green si instalirao repo za staru verziju a ne za matrix pa ti samim tim i ne daje ništa da instaliraš...
Ceo info imaš ovde u threadu, ili na green fb strani konkretno za taj addon...
A gde je taj thread ovde da pogledam?
 
Pa vrati se malo nazad, pricano je o tome, imaš i linkove i sav info...
Ili kao što rekoh grupa na fejsu Balkan Green Group...
 
Uspeo sam da instaliram, ali neće da mi povuče PVR kanale, na laptopu radi ali na tabletu nikako neće.
Javlja grešku BlueThunder client, zna li neko kako da rešim?
 
1662373610798.jpg
Javlja mi ovu grešku BlueThunder client Authentification faild.
Ne mogu da učitam PVR kanale, zna li neko u čemu je problem? Ne radi ni na telefonu ni tabletu?
 
Poslednja izmena:
Imas grupu na fb tamo u pitanjima mozda vec imas odgovor.
 
Koja grupa na FB tamo je poslednja vest iz 2020?

Zna li neko da mi reši ovo, neće da učita PVR kanale, menjao sam i portal ali ništa, uvek izabcuje ovu grešku dole?
Na laptopu mi radi, ali na telefonu android 12 ne radi

1662382890661.png
 
Pogresna ti je grupa, ova je private, moraš da tražiš ulaz... BalkanGreenGroup
Koristiš njihov build, pa najbolje tamo da postaviš pitanje, mada je ovde dosta pricano o Greenu...
 
Kako sam video na netu, izgleda da je Balkan Green Revolution build prestao da radi, a tu informaciju sam tražio jer je i meni prestao da povlači PVR, pa sam hteo da vidim šta se dešava.

I nađoh da je valjda neka ekipa sa KODI Balkan napravila novi build koji se zove Arrow by Robinhood. E sad, hteo sam da pitam da li će mi ostati adonovi koji nemaju veze sa Balkan Green Revolution kada promenim build i pređem na taj Robin Hood, ili neki drugi koji bude aktivan?
 
Što se mene lično tiče, o buildovima mislim sve najgore, instaliraju gomilu gluposti, nemaš nikakvu kontrolu šta, i totalno su bespotrebni, uglavnom za ljude koji se slabo snalaze i vole da dobiju sve na jedan klik...
Generalno Green build radi koliko ja znam, ali dakako ga ne preporučujem... Za arrow ne znam, verovatno je isto sr**e...
Inače sa instalacijom bilo kojeg builda brišeš sve prethodno što si imao, dakle kao da ga instaliraš od početka...
A to sto ne radi tj. ne povlači kanale, moguće je, jer defaultni portal po instalaciji builda ili originalnog addona ne radi, mora da se apdejtuje portal odmah nakon instalacije...
Ili da se sve instalira manuelno sa mog repoa, eventualno promeni portal, objašnjeno nešto ranije ovde jelte...
 
Okej, znam to za promenu portala i probaću da izmenim i da vidim šta se dešava, a info o prestanku rada Balkan Green Revolutin sam čačnuo na netu. Ne znam da li je dozvoljeno postaviti link o tome, inače bih postavio jer je tu i repo za novi build koji je napravila ta ekipa sa KODI Balkan.
 
Ja ne koristim, jer mi ne treba, ali koliko vidim po spisaniju ljudi, trebalo bi da radi, mada se cimaju mal mal da im ljudi uplate hostovanje i sl.
A ti stavi link do repoa za robinhood ako to radi, a možeš i da probaš pa da preneseš iskustva ;)
 
Ne smem da probam :) jer ću izgubiti postavke, RD i ostalo sa adonova koji nisu bili preinstalirani u bildu nego sam ih dodatno instalirao. I da dodam da jeste bio problem u PVR portu, sa tim da jedini preostali port koji povlači PVR sadrži kanale koji ne mogu da se otvore... A možda i prorade, videćemo.

A za link sa tekstom gde autor iz Hrvatske navodi da je Green Balkan Revolution prestao da radi ( a ipak nije samo PVR nešto zeza), evo ga ovde: https://bswireless.hr/instalirajte-...platno-gledanje-tv-kanala-arrow-by-robinhood/
 
Koliko vidim, ovo je kao neki blog gde lik nešto preporučuje, rasprava takođe neozbiljna sa lupetanjima raznim, mrzelo me i da čitam...
Sećam se pre više od godinu dana da je bilo pokušaja da se napravi taj neki build robinhood, I apk za Android, sa nekom telegram grupom, ništa nije radilo više od par dana ako I toliko... I sumnjam da se iko bavi time više...
U svakom slučaju, ništa od ovoga ne radi, probao sam repo, linkovi ne rade...
I za očekivati je, niko neće da se bavi nečim sličnim, i nudi nešto besplatno i da to radi ogromnom broju ljudi...
Ovaj Green ima bar veliku komunu, i daju im se neke pare, pa možda i zaživi, i koliko sam video, koliko toliko radi naročito ako nije navala nekog događaja...
Dakle ništa novo, uzaludna priča ;)
 
Dobro je što si probao repo, sad barem ne moram više da mislim o tome i da se pitam da li je reč o nečemu što vredi imati.
 
Arrow bild postoji vec duze vreme. Spada u top 3 najruznija bilda koja sam ikada video u zivotu. Gomila bespotrebnih stvari a dizajn katastrofa.
 
Pozdrav svima,imao sam na Amazonovom fire stick-u instaliran Kodi 19.3 i tada osim tv kanala mi je sve radilo kako treba.
Imao sam instaliran Balkan green portal koji sam instalirao uz neka uputstva sa YT-a.
Posebno sam bio zadovoljan jer kad otvorim sport,mogao sam da izaberem šta da gledam po odabiru sportova,pa onda šta sve ide trenutno uživo.
Nakon instalacije 19.4 matrix-a,dobio sam pvr kanale i mogućnost da gledam tv programe,ali sada više nemam opciju gledanja raznih sportova već se sve svelo uglavnom na ponudu gledanja fudbala...
Meni je ipak košarka prevashodno najzanimljivija pa ako neko ima ideju kako da rešim taj problem biću zahvalan :)
 
Svi stalno postavljaju ista pitanja i muke sa Green addonom tj. buildom, i pretvori se tema u podršku za Green...
Najbolje bi bilo ko ima problema, da ih postavi samim autorima, mada uglavnom ako im rade serveri problema nema, već se ljudi slabo snalaze a pojedinačno svima pomoći je nemoguće...
S tim, koliko sam video kad je navala, kao danas za ligu šampiona, određeni kanali prilično baferuju i negledljivi su...
Stoga, ljudi ako vam treba prvenstvo sport pretpostavljam, što ne uzmete neka razumnija rešenja?
Ako ste u zemlji, imali ili nemali određeni paket kod provajdera, ima da se kupe boksovi na poznatom sajtu za kupovinu i prodaju, sa godišnjom, pa i većom pretplatom na neki od provajdera gde se nalaze i sportski kanali pored stotinu drugih, gde sve radi besprekorno jer su to provajderski boksovi samo je nalog ubačen, i sve to izadje manje od 500din mesečno...
Ko nije u zemlji može sve isto to uz dodatak srpskog Vpn-a...
Takodje ko nema SK ili Arene, neka proba da podeli tj. razmeni nalog sa nekim iz suprotnog tabora, mnogo bolja varijanta od svega...
E sad, ako se sve oće baš džabe, onda ok, ali takva je i usluga...

Što se tiče tvog pitanja da probam da odgovorim...
Ne znam šta si ili nisi radio, instalacija 19.4 mislim da nema nikakve veze sa tim... Pričam o green addonu, ne I o green buildu, koji je maltene to isto samo su autori po skinu napravili menije i shortcut-ove za određene stvari...
Koliko sam te shvatio, to što ti tražiš i šta si ti gledao je obična sekcija Sport, u okviru green addona, nema nikakve veze sa pvr, koji lista gomilu kanala podeljenih po sekcijama i regionima...
U tom delu sport nalaze se i dalje ti odeljci sport i linkovi, koje vuče sa web-a i često su nepouzdani.
Mislim da je pvr stabilniji i bolja slika, bar kad radi...
Dakle, ta se sekcija moguće izgubila, jer koliko sam video u green repozitoriju više nema dodatka koji je omogućava, a što, ne znam, pitajte autore...
Ukoliko se sam green instalira manuelno sa mog repoa, tamo je stavljen i taj dodatak i sekcija će raditi, zove se greenapp dodatak...
To je to, ali ako vam je baš potrebno, verovatno takvu sekciju ako ne i bolju imate u nekim drugim sportskim addonovima, koji su I navedeni kod mene u repou, tipa the crew sport...
Nadam se da je ovo rešilo neke dileme...
Ko ne zna gde je moj repo, neka se vrati malo nazad I nadje post...
 
Ево момци тема, па пишите овде о билдовима и проблемима са истим.
 
"Update portal" i proradice posle resetovanja. Taj bild je koristan zbog N1 TV i Sport Klub - jedino tu se daje Formula 1. Dakle, nekima je koristan.
Hvala, rešio sam preko update portala, samo treba više puta uraditi neće iz prve.
Da treba mi samo zbog sport kluba
Дај да направимо посебну само за билдове, да нас пусте на миру, а они нека тамо кукају до миле воље.
Брате, задњих пар страна само се о томе пише. Људи, сви ви са преко 200 коментара на форуму, имате тему ИПТВ искуства, контактирајте ме тамо даћу вам ИПТВ канале да гледате, маните се дебилних билдова и гледања ИПТВ на тај начин.
Meni kodi treba samo za IPTV i to Sportklub.
Za šta bih ga drugo koristio, stream je bezveze. Uzmem skinem film ili seriju kad mi se gleda, na usb pustim nema šta da čekam da baferuje, a skine se za 3 min.
 
Pa gledaš da što manje imaš zezancije oko toga i naravno da je tu najbolja opcija stream. Kakav usb 🤦‍♂️ olakšajte sebi samo komplikujete download, usb, briši, piši. Ovo je na 2 klika i kreće sadržaj.
 
Nazad
Vrh Dno