Šta je novo?

King´s Bounty The Legend

Au druze pa sacekaj malo da prodje ne moze to preko noci , ipak su devet meseci skratili na 2 -3 dana. :) Ja imam 4 dece, nema radilo se. :D
 
Nisu dani u pitanju. Cini mi se da je 10-15 borbi potrebno za jedno dete (auu kako ovo debilno zvuci :lupko:).
 
Moguce ne znam , ja odradim posao i zaboravim :D i kasnije te ona pita jel hoces jos i ti naravno kazes da i tako dok ne popunis slotove. :)

I moram reci da je kombinacija Black Dragon i Shaman ubitacna, posaljes dragona napred osim ako nema neka ekipa gde ce mu skinuti 800 helta, i kasnije udaris sa samanom sekirice i vrati dragonu sve helte, ako je gusto radis gift i onda ih opet sikiras. :)
 
Ma igra je neverovatno dobra! Kako je samo zanimljiva i koliko je sadrzajna, to je fantasticno... koliko samo razlicitih stvari, misija, pecina, znaci bukvalno izgleda da ima da se igra jako mnogo i da je igra mnogo dugacka. Nisam cak ni onu prvu veliku mapu presao a imam na njoj jos da uradim toliko mnogo da mislim da cu ovo igrati mesecima. :) Inace sam se oporavio prilicno... ne secam se ko su marauderi, pogledacu... inace ja u borbi 90% koristim onu "sekiru" koja bas dosta skida... ostalo jako malo...
 
Ma igra je neverovatno dobra! Kako je samo zanimljiva i koliko je sadrzajna, to je fantasticno... koliko samo razlicitih stvari, misija, pecina, znaci bukvalno izgleda da ima da se igra jako mnogo i da je igra mnogo dugacka. Nisam cak ni onu prvu veliku mapu presao a imam na njoj jos da uradim toliko mnogo da mislim da cu ovo igrati mesecima. :) Inace sam se oporavio prilicno... ne secam se ko su marauderi, pogledacu... inace ja u borbi 90% koristim onu "sekiru" koja bas dosta skida... ostalo jako malo...
Kako si je opisao, imam utisak da ces uskoro i ti uci u klub +10 sati, pa ces je brze zavrsiti:d
Bas mi je krivo sto nema vise, evo sada igram ispocetka kao mag na hardu, ali prvi put je prvi put::-devil-:
 
Nego jel prati neko preko forume, jel ce biti neki addon uskoro ?
Video sam tamo da ima odeljak sta bi ste zeleli da ima u sledecem dodatku, pa videh da ljudi ozbiljno polemisu o najmanjim sitnicama.
 
Ja sam mislio na talenat sto bacaju samani. :) A ti na spell koji u pocetku pravi 150-200 damage , kasnije ti nece nista pomoci nego samo buffovi tj. dragon arrows i precision,haste ili teleport cisto da dovuces medveda koji lupi kritikl od 7k. :D a i ja igram sa wariorom tako da su mi magije slabije strana imam ih ne kazem ali nije neki damage pa ih slabo bacam.
 
Haha , gledao nesto na official forumu pre neki dan , covek pokusava da predje igricu a da ne izgubi nijednu jedinicu :)
 
nek mu je sa srecom. Ako kaze da je uspeo - laze ! :D
 
Nije nemoguce. Ja sam izgubio jako mali broj jedinica u prvom prelazu. Uz koriscenje jedinica sa mnogo hp-a i oslanjanje na spellove trebalo bi da je izvodljivo.
 
jedino ako na pocetku i na kraju neces koristiti nikakve jedinice. Razmisli malo, sve i da imas crne zmajeve i da bacis peacefulness na njih, onaj Kordar ce ti ubiti bar jednog. MOZDA ako bi mogao da bacas 4 spell-a po turnu :) Do duse, nisam igrao sa magom, tu mageovi mogu da koriste spellbook ali mageovi su 110HP...Stvar je u tome sto ako ne koristis defanzivne magije/buffs da bi koristio res/sacrifice gubices vise jedinica nego sto imas mane/poteza da ih dignes.
Al ok, aj, recimo da nije nemoguce, ali da je jako jako jako (jako) tesko izvodljivo. Ja trenutno idem i cistim ali radi sacrifice i digao sam broj zelenih zmajeva u rezervi sa 32 kolko sam kupio na 64 :) al gubim druge jedinice u toku borbe. Skines sebi 16 black unicorna (ili 12 sa peacefulness na njima) da dignes 2 zmaja...
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao, ne bavim se trange frange trgovinom. Ja svoje unitse umnozavam iskljucivo po principu americke privrede, tj. pravim nesto od nicega a sto to kasnije pukne ko balon...

Nego, predje li Karadora?
 
Ne ! :wall: Cistio sam okolo, nasao te zelene zmajeve, malo jos njuskao da vidim mogu li se zbudziti, sutnuo zabu za elfkinju, cekam neko dete da vidim sta cu dobiti...Da sam znao da ne moram da imam decu sa zabom vec samo da je "ljubim" kad se naljuti oko toga manje bi problema imao posto ona moze da nosi i masku i belt i svasta, ova elfkinja samo chalice, koje ni nemam.

Elem, pojma nemam kad cu napasti ludaka, ja sam ili jako los takticar (mada smatram da nisam, al dzaba to) ili je vama on iz nekog razloga bio laksi. Ne vidim kako da resim 98 Death Knightova, ostalo manje-vise nije problem. Pokusavam da skupim dovoljno runa da nabudzim distrotion magic na lvl3 pa da nabudzim sheep ili onaj pigamy, kako vec, sto smanjuje jedinicu za 30%...Lupanje 045% defensa nije pomoglo prosli put, kao ni taktika sa loptom nazalost. Uspem jednom da lupim monolit loptom, sledeci turn ode lopta...
 
Ma death knightovi i uopste undedovi su smesni , kada ih cepne 200 polar medveda jos ako ga je neko pogodio usput pa mu bude double attack , a tek krtitkl kada uradi sto je cesto posto imam stap sto daje 20 % da uleti a i on sam po sebi ima, to je ne daj boze , kada lupi kritikl 10k samo se nasmejem . Meni su jedino demoni zeznuti poste se bore na svom terenu pa imaju 50 % defence-a ali i to meca resi. :D
 
Ne ! :wall: Cistio sam okolo, nasao te zelene zmajeve, malo jos njuskao da vidim mogu li se zbudziti, sutnuo zabu za elfkinju, cekam neko dete da vidim sta cu dobiti...Da sam znao da ne moram da imam decu sa zabom vec samo da je "ljubim" kad se naljuti oko toga manje bi problema imao posto ona moze da nosi i masku i belt i svasta, ova elfkinja samo chalice, koje ni nemam.

Elem, pojma nemam kad cu napasti ludaka, ja sam ili jako los takticar (mada smatram da nisam, al dzaba to) ili je vama on iz nekog razloga bio laksi. Ne vidim kako da resim 98 Death Knightova, ostalo manje-vise nije problem. Pokusavam da skupim dovoljno runa da nabudzim distrotion magic na lvl3 pa da nabudzim sheep ili onaj pigamy, kako vec, sto smanjuje jedinicu za 30%...Lupanje 045% defensa nije pomoglo prosli put, kao ni taktika sa loptom nazalost. Uspem jednom da lupim monolit loptom, sledeci turn ode lopta...

E ovako, ja sam imao armiju koja se satojala od zmajeva (bone, red, green, black) i inkvizitora. Invizitore sam digao na kraju (posto ih je urnisao magijama) a sluzili su mi za dizanje crvenih i zelenih zmajeva. Loptu sam koristio na kraju kada sam ih sve unistio.

Moja standardna taktika je: uradim phantom na zelene zmajeve (zato sto sam ih imao 10) i napravim 4. Bacim lightning (da napunim rage), smestim klonove uz necro-e, bone archere i death knightove da ova dva strelca ne mogu da gadjaju nista drugo osim mene. Bacim vodeni stit na klonove i pustim da ova tri udaraju klonove. DK urade oko 5k damage i uniste stit a ova dva jedva ubiju jednog kloniranog zmaja. Sacekam da se ostale jedinice rasporede i gledam da li ih ima u koloni. Onda sa crnim i crvenim zmajevima przim po kolonama. I tako u krug. Na kraju sam izgubio samo 4 Bone dragona (od 13). Glupa taktika, ali je meni upalila.

Inace, najbolja zena je Mirabela (pored one ruzne dwarfovke) zato sto moze da ti rodi Alexandera i Jannu. Svako dete daje po 10% u leadership. Ali ja nisam dobio nijedno dobro dete, sve neki propaliteti :(.
 
Poslednja izmena:
To je zato sto si ih prepustio ulici... Nisi dovoljno ulozio u njih... Nisu deca kriva, roditelji su :D

Uzgred: Sa kim savetujete drugi prelaz igre, magom ili warriorom? Prvi put sam presao sa paladinom, ne mogu da se odlucim sa kim drugi...
 
Sa magom. Warrior je smor. Mislim imas vishe leadershipa i rage-a ali magije su slabe. Mag moze da izuci sve magije na 3rd lvl.
 
e vidish, lepa taktika. Jedini problem je sto ja mogu da bacim jednu magiju u jednom turn-u. dakle za 3 staka fantom zmajeva bi mi trebalo 3 turna, lightning 4 turna, res nemam, recimo sacrifice jos jedan turn...A nemam crvene zmajeve, ne znam gde si ti to nasao, verovatno u underworldu, to nisam skroz obisao, samo onaj prvi deo sa brodicem i skupljanjem onog bilja za kvest oko pivcuge. Ah da, nemam ni crne zmajeve. Dakle samo green i bone. 9 green i 12/13 bone (nisam igrao vec nedelju dana, smorio sam se pomalo oko tog lika.)
 
Koji sam pajser. Po mojoj taktici ja sam bacio dve magije u jednom turnu :wall:.

Nisam bacao lightinng prvi run, tu je greska.

Sto se tice crvenih i crnih zmajeva, njih sam nasao u Death Valley-u, a dobijas crvene i bone kada zavrsis quest za onog necroa sto je tu kod crnih i crvenih. Imas da kupis kod patujka kralja gremlin castle. Tamo imas par jaja ako se ne varam.
 
Predjoh napokon :)

5vszmo.jpg

Ispade veci skor onome sto je presao na easy nego meni na normal :S:
 
Sto se tice ne-gubljenja jedinica , Inkvizitori i gift spell zavrsavaju posao . ;)

Inace taktika sa kojom sam zavrsio igru :

Inkvizitori (za ressurect-ovanje) , Grifoni (unlimited retaliation) , Archmage-ovi (za bacanje stita na grifone) , Giant-i (za udranje nogom u zemlju i gomilu helta/difensa) I Evil beholderi (za teranje neprijatelja da se bore medjusobno ) Uzeo sam Orc shamane na kraju posto mi je onaj dzinovski ork pobio sve beholdere a nisam imao gde da ih kupim :D

Spirits of rage , Soul draining (sa kojim sam pravio i po 15.000 damage-a) , drain rage (kad se borim sa slabim neprijateljima pre jakih) , i eventualno black hole . Od ostalih , onaj ice orb , gloat armor i to je to .

Spelovi , Phantom na grifone , Hypnotize , Pain mirror , gift , ressurection . (eventualno neki ofanzivni)

I u poslednjoj bitci , Dragon slayer lvl 3 ;)

Tokom igre sam promenio jedno 5-6 taktika i setova jedinica/spelova koje koristim
 
Evo i ja sam presao igru , ma orge je mama i naravno dragon slayer na 3 levelu i nema da brines.
A to da soul draining radi 15k damage to je normalno , a zamisli da ima 1500 dragona i da bacis na njega soul koliko je ondak damidza. :D Mlogo preko 500 k. Stvarno sam zadovoljan igrom kako su je lepo odradili a i zanimljiva je . Mozda odigram jos jednom ali sa mageom, posto sam sada igrao sa wariorom.
 
Sa paladinom je najbolje. Ja sa Warriorom nisam mogao da igram zato sto ruzno izgleda + cini mi se da necu moci da izucim dovoljan broj magija. Mag je ekstra zato sto ima neke mnogo jake forice (wizzardi koriste spellbook, alchemy).
 
Tek sad napokon dosao do igre i prvi utisci su vrlo pozitivni. Konačno nešto dobro i pametno u zadnje vreme pored svih ovih promašaja!!!
 
Nisu rekli hoce li moci da se bira princezina klasa. Za sad deluje da je warrior u pitanju.

Ova fora sa zmajem je ekstra. Deluje zanimljivije od Chest Of Rage-a. Bash je simpatican na jednoj od onih slicica (mali zmajcek lvl 2).

Jedino mi nije jasno jaje na jednoj od slika. Da li je u pitanju deo battleground-a (verovatno kada udarish jaje izadje neki od zmajeva)?

I nije mi jasno zasto su ubacili opciju da prelecesh mapu. Mozda su provalili da vecina nas ionako izbegava monstere pa da nam olaksaju malo :d.
 
Ja najvise koristim Spirite i Dryade za tankovanje, posto sa prstenom koji dobijate u Eastern Island-u (quest sa kapetanom ciji je brod usidren na sredini mape, nesto Captain Black....), dobijate +3 na sve za sve zenske attack jedinice. Sa njima razbijate sve, prosto za ne verovati, rade u jednom napadu na criticalu i po 10k damage-a, a plus ratliation. Dakle, po meni najbolja taktika napad sa njima, iz pozadine inkvizitori i royal snakes + ork sabani (samani). I onda resurect za one koji su poginuli napred. Sve u svemu, evo me pred kraj igre i u velikoj veciini bitaka, nista ne gubim od jedinica posto se svi koncetrisu na Spiritse i Dryade. Naravno koristim i Soul drain i Black hole... o je to ukratko
 
Jedino mi nije jasno jaje na jednoj od slika. Da li je u pitanju deo battleground-a (verovatno kada udarish jaje izadje neki od zmajeva)?
.

Možda ćemo naći jaje,pa ga braniti i nositi dok sa ne izleže zmaj ili pegaz (pominje se i sa njim letenje).
A možda se neki od njih dvojice ili dve osvaja na bojnom polju a u jajetu je.
Videćemo :)

Ovo su novine u expanziji:

New fascinating story-line and a whole new continent to explore
A new female character to play – Princess Amelie
Medals giving bonuses can be received for special achievements
Tamed dragon which becomes more powerful as the player does
New Pangolin race
Possibility to turn your horse into a Pegasus which can fly
Fast travel between opened continents
Hire companions
Resurrection of the classic system of contracts and headhunting
Improved role playing system including more abilities and the chance to achieve level 50 and higher
Brand new spells and new Adventure Magic spell for game map
New unique bosses: Borer Robot, Gremlin, Archdemon Baal and many others
New engine supporting the latest graphic effects
Beautiful, hand drawn environments
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno