Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Da, sad tek vidim...mada ima za tu cenu i kod visoko ocenjenih prodavaca...mada ovi sa dijamantskim statusom drze najvisu cenu...razmisljam se da li da ga porucim...
 
Ima 4 transakcije i samo jednu pozitivnu ocenu...

Ja bih ga zaobišao...
 
Pozdrav drugari,

procitao sam poslednjih 100ak strana, i konfuzija - check :)
Blizu sam odluke o kupovini telefona preko aliexpressa. Ukoliko neko od vas ima vremena, zamolio bih za misljenje:

Prvi favorit je Xiaomi Redmi 1s, svima dobro poznat.
Da li bi preporucili neki drugi telefon slicnih karakteristika i cene ili je on bestbuy?

Granica je 150 jura sa pdv i carinom. Naravno, moze i preporuka za 2GB RAMA telefon ukoliko ulazi u budget.

Hvala unapred.

ja za koji dan dobijam 1s. ima da ga opisem u temi prikladnoj za to. ako nista drugo sa 1s si siguran da imas podrsku i ozbiljan forum gde dobijas odgovore na sva pitanja u roku od pola sata . http://en.miui.com/forum-25-1.html


http://www.aliexpress.com/item/Orig...cked-NFC-Mobile-phone-2GB-RAM/1675191026.html

najeftinije sto trenutno mozes da prodjes ( koji bag kada izaberes flipcase+mi3 jeftinije nego kada uzmes standardni paket :) )
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio celu temu,ne zamerite :)
Koliko bi sve ukupno izaslo da se naruci xiaomi mi3?
Znaci kad derikoze uzmu svoj harac-carina,pdv i sta god jos naplacuju na tih 245$ cene.
Zahvaljujem unapred :)
 
Po ceni koja je sada 280$ na ali-u, sto mu dodje 205eur * 1.33 (carina+pdv) otprilike = 273+-10 eur :)
Ako imas nekog ko je voljan da ti donese iz Kine, 100eur manje :)
 
zavisi na koliko ti carina proceni mob.. kolegi ovde sa foruma su procenili na 150e umesto 200e koliko ga je platio(mislim da je mob thl t11 oko 280 dolara). znaci ocekkuj cenu u rasponu od 250e do 280e (pricam ako ga narucis za 280 dolara na aliju)

@DaPimp da li si ti taj neko ko je voljan ? :D
 
Poslednja izmena:
@OZZY83 hvala na predlogu, dobro cu razmisliti i o tom modelu.

@veljkoka hvala na predlogu, pogledana recenzija, veoma dobar uredjaj je u pitanju.

@fkloznica super, sacekacu tvoju recenziju i odluciti o nabavci istog uredjaja.
 
opa , fino :) eh kada bi ja mogao u Hong Kong malo da se odmorim.. :) ovde u srbiji mozes samo da poludis :_

@lestaro

mini review cenim negde do ponedeljka.(naravno ako mi carina posalje mob na gajbu,smaraci) . uporedicu ga sa par mobova koje sam koristio ovih godina. n4,n5,s3 itd
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio celu temu,ne zamerite :)
Koliko bi sve ukupno izaslo da se naruci xiaomi mi3?
Znaci kad derikoze uzmu svoj harac-carina,pdv i sta god jos naplacuju na tih 245$ cene.
Zahvaljujem unapred :)

za grub račun pretvoriš cenu u dolarima sa sajta u € i to ti je to... jer teoretski na nju platiš 10% carine i 20% pdva a to je otprilike kurs dolar - evro... uglavnom bude manje od toga al eto ja bih tako računao
 
Upravo tako i ja računam, zato volim kad članovi pišu cenu u $. :)
 
za grub račun pretvoriš cenu u dolarima sa sajta u € i to ti je to... jer teoretski na nju platiš 10% carine i 20% pdva a to je otprilike kurs dolar - evro... uglavnom bude manje od toga al eto ja bih tako računao

tako sam i ja radio, ali ipak je nesigurno i nije pametno da predje u naviku.

1/3 ispadne dodatak za uvoz. nadam se da svi znajju da podele neki broj sa 3 :D.


inace, evo neceg interesantnog sto do sada nisam vidjao i bas me zanima da li lupaju ili nesto stvarno ima ovde
http://www.pandawill.com/voto-x6-sm...mtk6592-2gb-32gb-android-44-black-p90176.html

i ako ovako nesto fuunkcionise, zasto to nemaju svi telefoni?
za one koje mrzi da citaju, radi se o ART Runtime.


edit: ok, raspitao sam se sada malo. oni to reklamiraju kao neko ludilo, a nema veze sa njima. to ima svaki kitkat.
 
Poslednja izmena:
Deluje zanimljivo, plus ima kod za popust od $20.
 
Deluje zanimljivo ali ništa dok se uživo ne vidi...
 
Da, ne moze, i ja sam pokusao, mada pouzdan je sajt, vredi probati i bez PP ako je cena dosta manja.
 
You might think that I am being to critical of a phone which retails at only $129.99, but after trying low-cost alternatives from iNew, JiaYu and seeing what smaller companies like Doogee and Elephone have to offer I feel I really have to be! UMi are capable for making some great phones, but the X1 Pro isn’t one of them.

Kod:
http://www.gizchina.com/2014/03/31/video-umi-x1-pro-unboxing-first-impressions/
 
Imao sam ga par dana i jedino što sam upamtio je katastrofalna kamera.

Jeste li znali da možete bolesno lako sami napraviti recovery za kineski mediatek mobitel?
Ovo sam otkrio danas, napravio tutorial i isprobao na ZTE v987 i radi :D
 
CoolPad Note Is A Sub $100 5.5 Inch Redmi Note Killer

The CoolPad Note has a 960 x 540 5.5 inch screen, a 1.3GHz quad-core MediaTek MT6582 CPU, 1GB of RAM, 4GB of (presumably expandable) internal storage, a 2,500mAh battery, an 8 megapixel main camera and a 5 megapixel selfie shooter. It has dual SIM capabilities, ships with Android 4.2 (Cool UI 5.5)

You have probably already figured out the sacrifices that were made to make the CoolPad cheaper than its better known competition. It has less internal storage, a slightly slower CPU with fewer cores, a lower resolution screen, and weaker cameras.

Kod:
http://www.gizchina.com/2014/06/11/coolpad-note-sub-100-5-5-inch-redmi-note-killer/
 
Daleko od ubice, naročito nije za poređenje sa Redmi Note, ni po ceni ni po karakteristikama. Ali sa ovako niskom cenom će definitivno imati ciljnu grupu.
 
5,5" sa 540 rez. pa ja 540 ne prihvatam nikako, pogotovo na vecem ekranu.
ne vidim ko bi hteo veliki ekran, a da mu nije bitna rezolucija.
 
Negooo, hajd i ja malo da zakukam javno :(

Pandawill mi je 13.06. DIPSATCH telefon koji sam poručio i dobio sam Singapurski reg Air MAil treking broj. SG pošta je overila paket 14.06. i od tada do sada ni traga ni glasa tj. nema promene statusa paketa. Preko 17track sajta (isto i preko SG Post) dobijam samo ovu poruku KLIK i ni makac...
Može li neko da mi prebaje da skinem čini :( ili šta mi valja činiti?
tnx

P.S. Nikada mi se ovako nije desilo. Uvek dobijem posle 3-4 dana status pošiljke...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno