Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Za 30-40 EUR razlike bih uzeo kod operatera, na rate, sa garancijom.

Ne zaboravite 3G pretplatu.
 
Nije 24000din nego 48000din za dve godine + 59400din = 107 400 din - cirka 910e
Uzeti popust od 50% na tarifu od dve hiljade znaci mesecno 1000din puta 24 meseca je 24 000 i kupis sada iPhone 6 po 680e izadje otprilike 880e :)

Да те питам нешто, кад си већ лепо пресабрао то све, колико добијеш оствариве гаранције на ајфон када га купиш преко огласа и када га купиш преко оператера?
 
On je tacno izracunao, a ja nisam govorio o mts vec o svim operaterima za pojedine telefone. Kod telenora je iP 6 uz paket od 2500 72k ako se dobro secam. Naravno da ce se pretplata 50% pretplate racunati u cenu. Zasto? Zato sto mozes:
a) potpisati ugovor na 2 godine i uzeti telefon kod operatera
b) potpisati ugovor na 2 godine sa 50% popusta i uzeti telefon za kes
Gleda se naravno ukupni trosak, tako da kod telenora izadje 72k + 2.5*12 = 102k. Za daleko manje para se uzme sim-free, a slozices se da sim free mnogo vise vredi od locked telefona. Takodje imas racunicu i za mts.
Sto se tice garancije 1 ili 2 god meni iskreno nije bitno - sve sto imam da mi je riknulo rikne mi u orvih mesec dva jer je neispravno - nikad mi se nije desilo da posle godinu dana nesto ode, a pogotovo ne sa apple stvarima...
Sto se tice inostranstva mislio sam na razvijenije zemlje...
 
Да те питам нешто, кад си већ лепо пресабрао то све, колико добијеш оствариве гаранције на ајфон када га купиш преко огласа и када га купиш преко оператера?

Uglavnom vecina svercera radi i garancije jer non stop putuju za HU. A garancija zavisi gde je uzet jer imas ti mesta u HU gde dobijes i 36 meseci garancije.

Na kraju krajeva, kad pocnu kod nas raditi servisi, mislim da nece biti problem odneti telefon koji je kupljen u Madjarskoj jer je to prednost Apple-a. :)

BTW, najbolja opcija po meni je uzeti 50% manju pretplatu i telefon negde preko jer se lagano nalazi ispod 600e. A imas simfree model koji ce uvek imati jacu cenu od locked i uvek ce ga biti lakse prodati.
 
Nitro zaboravio sam cinjenicu da je telefon zakljucan..hvala :)
Sa obzirom da koristim iphone od prvog modela,jos mi se nije desilo da mi je nesto crklo samo od sebe..slusalica,mikrofon,ekran itd,tako da mi garancija od dve godine i ne igra ulogu a i za godinu dana izlazi novi model,vrv ce se pazariti novi..
Sto se tice mts-a taj paket po meni je malo mrsav a sledeci je 3800din
3800din da placam narednih 24 meseca ne pada mi na pamet..
Opredelio bi se za iPhone iz oglasa sa fiskalnim racunom i ja sam siguran kao da sam ga ja kupio u Apple Store-u.
 
BTW, najbolja opcija po meni je uzeti 50% manju pretplatu i telefon negde preko jer se lagano nalazi ispod 600e. A imas simfree model koji ce uvek imati jacu cenu od locked i uvek ce ga biti lakse prodati.

Где то има за испод 600е?
 
Eto pogresio sam i za garanciju. Dakle dobijes istu garanciju a jos i sim free i nemas obavezu, i sad vi meni recite da to nije bezobrazna cena. Isto vazi i za neke druge modele telefona.
 
Na kraju krajeva, kad pocnu kod nas raditi servisi, mislim da nece biti problem odneti telefon koji je kupljen u Madjarskoj jer je to prednost Apple-a. :)
Ako počnu, jer je moguće vrlo lako da sami operatori rade pre-check i šalju na zamenu, bez trećeg lica.
A i za takve slučajeve bi ti samo preuzimali telefon i slali napolje na servis, ne bi ti menjali na licu mesta.
 
BTW, najbolja opcija po meni je uzeti 50% manju pretplatu i telefon negde preko jer se lagano nalazi ispod 600e. A imas simfree model koji ce uvek imati jacu cenu od locked i uvek ce ga biti lakse prodati.

A telefon će da se free teleportuje do tebe i stvori se na tvom stolu?
Plus, po milioniti put, cene na US Apple Store-u su bez PDV-a, s obzirom da isti varira od države do države.
 
Nije mi jasno zašto ljudi kukaju na cene. Ovo u Telekomu je skroz prihvatljivo. Cene su skoro kao i svuda u EU. Ovo poređnje sa USA cenama ne pije vodu jer je tamo sve jeftinije zbog odnosa $/€. Kada sam pre 7 godina u NY kupio iPod Classic 80GB platio sam ga 270$(tada je bilo oko 180€) a ovde je bio oko 300€, kao i svuda po Evropi. A, i ove cene bez ugovorene obaveze nisu nikakvo merilo i ne shvatam zašto su se neki uhvatili za te cene. Pa, ako ćemo tako, Samsung GS5 košta 95.000 din. Da li je to realna cena? Naravno da nije.
 
takodje,u telekomu ima mogucnost ugovorne obaveze od 36meseci gde te izadje 47k din u mix XL(2k din paket)
skroz fer cene s'obzirom kakve sam ocekivao
a mislim da ce vip biti jos bolji sto se tice cena,
telenor je posebna prica,oni ne znaju gde biju
 
E onda smo ga narodski receno naj****i. :S:

Mnogo bi znacila puna podrska Apple proizvoda u svakoj zemlji posebno.Cak bi i to uticalo na nizu cenu.
Naravno da ne bi. Svuda u Evropi se iPhone uređaji šalju u Holandiju ili Englesku gde su L2 i L3 servisni centri koji popravljaju, menjaju IMEI, pakuju u original stanje i vraćaju nazad na tržište (takozvani SWAP commercial pack). Pominjani pre-check (tj DOA ili L1 provera) rade sami operatori ili neko od servisa koje operator odredi (a ne Apple, ali naravno postoje minimalni zahtevi). Prednost postojanja servisa je da može da na licu mesta odradi L1 (SW update i sl.) ukoliko SW može da popravi uređaj a u svakom L2 ili L3 slučaju samo preuzimaju uređaj i šalju na poravku, servisi NE RADE L2 i L3 popravke!!! Onda tvoj telefon poprave ako mogu, ako ne dobiješ refurbish.
Zato je i iPhone skup, između ostalog i post-prodajne podrške, sva ta logistika (provera, troškovi obostranog slanja i ponovo zezanje sa carinom, taksama i sl) košta i uključena je u cenu proizvoda. Telefoni koje dobijate kao nove prilikom reklamacije kod operatora su u stvari popravljeni (refurbish), jedino kada krene u Americi prodaja prvih 4-6 nedelja su SWAP telefoni stvarno novi, sve zemlje koja kasnije krenu sa promocijama dobijaju popravljene za SWAP. Ali to naravno ne treba nikoga da brine, kao što neko reče, prvih 6 meseci se sve pokaže na uređaju.

Zbog srpske garancije od 2god. ja trebam za telefon koji kosta ( i u Evropi) 600-800€ da kod ovih derikoza platim 1200€ sa sve ugovorom od 2 god.

Mora da se***o te pare

:lupko:
Kada budemo EU tj kada promet robe bude "slobodan" i nesmetan, onda će raznorazni nameti da nestanu iz nabavne cene proizvoda pa ćeš moći.
 
Poslednja izmena:
Ovo nisu ni naduvane cene vec PRENADUVANE.

Zbog srpske garancije od 2god. ja trebam za telefon koji kosta ( i u Evropi) 600-800€ da kod ovih derikoza platim 1200€ sa sve ugovorom od 2 god.

Mora da se***o te pare

:lupko:

Pa ti ako imas kes calenzuj odjednom preko oglasa ili iz Madj za 600-700e
 
Uzasno zatvoren sistem koji doduse ima vrhunski kvalitet pa je ovakva organizacija logistike em jeftinja po proizvodjaca em bude dobra i za kupca
Nije zatvoren, već "premijum" sistem! Premijum proizvodi zaslužuju premijum sistem podrške. Jednostavno ne dozvoljavaju da postoji više servisa u Evropi i da dovode kvalitet servisiranih proizvoda u pitanje. Sama oprema za servisiranje i testiranje košta oko četvrt miliona dolara i to nije zezanje. Drugo, neće da dovedu sebe u poziciju da neko mešetari na tržištu kao što to rade servisi za druge brendove. Da li ti znaš, da recimo Samsung, trenutno zvanično nema u dve susedne zemlje ovlašćeni servis? Tj bio je do pre par nedelja ali su izgubili licencu, uhvaćeni su da rade neprimerene stvari koji se kose sa politikom i ugovorom. Da li bi sebi to Apple dopustio? Nikada!
 
ala si ti navian svaka tebi cast

ljudi ga u evropi uzimaju besplatno 0€ uz pretplatu od 40€ na 2 god.

kada to budem video u srbiji tada ce i nasi operateri od mene videti novac za iP

do tada uopste ih ne razmatram kao opciju

Можеш да ми пошаљеш линк до те опције? Пошто ја управо гледам у Немачкој и једино ако се математика променила у скорије време па је 70е постало 40е.

https://www.t-mobile.de/shop/wk_tarife/0,11341,10211-_,00.html?process=&productContainerID=C100

И то је најјефтиније што сам ја нашао и тако то изађе на 1680е укупно после 2 године. Како је то повољније него да платиш 1000е МТС-у?
 
Како којих?
Па ових: 48.000дин za две године(24х 2000дин за пакет) + 59.400дин (одмах) = 107.400дин или ти (по тренутном средњем курсу) 900е.

То што си ми ти линковао изађе: 24х 54е + 100е = 1396е

Причамо о iPhone 6 16GB.
 
evo ti kod iste te kompanije za 99€ uz pretplatu od 53€

https://www.t-mobile.de/apple-iphone/iphone-6/0,26907,28800-_,00.html


samo mi reci kojih 1000€ kod MTS???? pricamo o 6-ici ili o 5-ici?

U mt:s-u uz tarifni paket Super koji mesečno iznosi 5.599 dinara (oko 46.66 eur) iPhone 6 16GB košta 12.000 dinara (100 eur)
U konkretnom slučaju (koji si ti uzeo kao primer), ispada da je povoljnije u mt:s-u nego u T-Mobile-u (46.66 eur naspram 53.95 eur mesečne pretplate u korist mt:s-a)
 
Poslednja izmena:
Како којих?
Па ових: 48.000дин za две године(24х 2000дин за пакет) + 59.400дин (одмах) = 107.400дин или ти (по тренутном средњем курсу) 900е.

То што си ми ти линковао изађе: 24х 54е + 100е = 1396е

Причамо о iPhone 6 16GB.

i ti smatras da vredi dati 300€ mts-u vise nego da ti ga neko donese iz te iste nemacke za 600€
 
i ti smatras da vredi dati 300€ mts-u vise nego da ti ga neko donese iz te iste nemacke za 600€

Јел ти умеш да читаш?
У МТС-у је повољније за скоро 500е него у Немачкој, а не обрнуто!
 
Poslednja izmena:
Ako neko koristi taj paket od 2000 rsd itekako mu se isplati uzeti ovde za 59.400 nego za 600e iz nemacke.
Ne znam sta tu nije jasno?
 
Ako neko koristi taj paket od 2000 rsd itekako mu se isplati uzeti ovde za 59.400 nego za 600e iz nemacke.
Ne znam sta tu nije jasno?

Сад видим да је он променио тему конверзације и прешао на ”шверцовање из Немачке - куповина у Телекому”... ја сам мислио да ми и даље дискутујемо о томе колико је повољније да се узме тамо негде далеко за 40е:

ala si ti navian svaka tebi cast
ljudi ga u evropi uzimaju besplatno 0€ uz pretplatu od 40€ na 2 god.

А ми смо сви ”наивни”...
 
Јел ти умеш да читаш?
У МТС-у је повољније за скоро 400е него у Немачкој, а не обрнуто!

prvo nauci da komuniciras

drugo nije 400€ vec 300€ boli me uvo da ga u nemackoj kupujem kod operatera

a trece evo ti hrvatska uzgred 1 kuna=15.57din

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobiteli/novi-ugovor/mobitel/apple-iphone-6-16gb-space-gray?noRedirect=1&gapt=4-1-1-1-0-0-0&entityid=eaaIlkTcYZ-FrMhFpfickZB4yaquv5KGvXx_pfJCjbM1&contractduration=24&splitContract=True&scUserSelected=True&hideSCDropdown=False
 
Poslednja izmena:
А пошто не знаш ни да одузимаш, хајмо још једанпут:
24*54 + 100 = 1396е (са твог линка за Т-Мобајл у Немачкој)
48.000 + 59.400 = 107.400дин (средњи курс евра 119.5) око 898е

1396 - 898 = 498 је разлика у цени од овога што си ти линкова и најповољније опције у Телекому.

Такође, 59.400дин(497евра) уз пакет од 2000дин месечно (што свакако већ користим) је ОПЕТ повољније него 600е из Немачке.

Ja да научим да комуницирам а ти мењаш тему разговора када су аргументи против твог става?

п.с.
А и за Хрватску сам већ писао: http://forum.benchmark.rs/showthrea...ija-o-ponudi&p=3950182&viewfull=1#post3950182
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas. Ako uzme u nemackoj za 600e i potpise ugovor na 2god uz 50% sve ukupno mu izadje 800e.
A ako uzme ugovor na 2god i 500e za mob u mtsu,onda mu sve ukupno izadje 900e.

Mada moze proci jos jeftinije ako ga nabavi u kanadi,tamo izadje oko 540e
 
Poslednja izmena:
ala si ti navian svaka tebi cast

ljudi ga u evropi uzimaju besplatno 0€ uz pretplatu od 40€ na 2 god.

kada to budem video u srbiji tada ce i nasi operateri od mene videti novac za iP

do tada uopste ih ne razmatram kao opciju



upravo pricam sa bratom ,koji inace zivi i radi u austriji, i sto smo uspeli da nadjemo je da kod drei-a za 40eur mesecno( sto izadje neki 4,8kdin) doplata za taj ip6 16gb je 349eur (42k din)
u A1 je za oko 25eur(oko 3kdin) doplata 600eur( 71k din) a t-mobile 36eur( 4,3k din) doplata 408eur( 49k din) tako da ne znam o cemu ti pricas
suludo je to sto poredis cenu uredjaj preko operatera plus pretplate sa cenom uredjaja preko oglasa koji je bog zna kako dosao u ovu drazvu
ne verujem da i dalje postoje ljudi (pogodotovo na forumu)koji cenu paketa racunaju u cenu uredjaja,razumem kad mi dodje covek(koji prvi put dolazi u kontakt sa postpaid-om uglavnom)u radnju i tu istu pretplatu zove ratom. onda ja lepo uzmem i objasnim da to placa paket a uz taj paket dobija odredjenu subvenciju za odredjeni uredjaj.

btw ,nasi operateri nemaju nista kad je u pitanju IP garancije tako da i dalje stojim da je ovo skroz fer cena od MTS-a
 
Он то није навео нигде, прочитај и ти шта је писао уназад 2 стране, па ми наведи где је написао то што си ти сада навео?

А за ту опцију, где се шверцује телефон у Србију (јер на легалан начин би морао да платиш и царину и пдв, осим ваљда када ти се шаље као поклон ако то још увек има) и тих 100е разлике колико изађе по тој твојој рачуници, ја ћу опет да изаберем ово да узмем у Телекому јер просто могу да га отплатим на 24 рате.
 
Nazad
Vrh Dno