Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Aaaa zar to ne spada u 3g mrežu i onu njihovu nebulozu da se mora plaćati pretplata na 3g ako imaš te vrste telefon?
 
Jok. Nikad nije i nece spadati u tu glupost od 3G pretplate. Uvek naplate aktivaciju tj svaki pokusaj iste koju btw u listingu vidis kao poruku ka inostranstvu.
 
A hvataju na sitno....
 
Nije to nista. Imam druga kojem su naplatili 52 pokusaja aktivacije. Decko nije znao, a nigde u cenivniku ne stoji da se naplacuje ta "usluga". Sad oci vadi sa njima. Meni rekose da ce mi stornirati jer sam dao liku u poslovnici da njaka bas iz ovog razloga, i na kraju, posle jedno 10 pokusaja, proradilo.
 
Pitanje za ljude koji su odradili online rezervaciju kod mts-a, da li ste dobili neku potvrdu da je vasa porudzbina primljena, odobreno placanje na rate i slicno. Ili se samo jednog dana iznenadis kad ti postar zakuca na vrata sa paketom iz mts-a? hvala
 
Meni je stigao mail sa potvrdom rezervacije.
Ali bih ti savetovao da odes direktno u poslovnicu ili rventualno da nazoves korisnicki i raspitas se da li i gde ima tih aparata koji zelis. Cesto se desi da ih ima na stanju pa mozes odmah i kupiti.
 
Meni je stigao mail sa potvrdom rezervacije.
Ali bih ti savetovao da odes direktno u poslovnicu ili rventualno da nazoves korisnicki i raspitas se da li i gde ima tih aparata koji zelis. Cesto se desi da ih ima na stanju pa mozes odmah i kupiti.

Posle koliko ti je stigao mail? Odmah ili posle par dana? Inace bio sam u Kragujevcu i svuda su rezervisani/nema ih. Jedino da zovem
 
Iskreno ja ne vidim nijedan benefit imessage-a. A par puta sam imao situacije da ljudima nije stizao SMS jer su bili u inostranstvu pa im nije bio uključen internet. Koliko ja znam, imessage bi trebalo da posalje klasičan SMS kad nema interneta, ali to oba puta nije bio slučaj. Ne koristim ga više
 
meni uvek posalje sms ako je imessage nedostupan
 
I meni iMessage radi kao sat, koristim ga maksimalno.


Sam HW nimalo nije za potcenjivanje, A6 je gotovo jak kao i S600, tako da nema brige i za jos jedan update, verujem da ce raditi bez stucanja, posto je razlika izmedju A6 i A5 bila veca neko neke prethodne itereacije...

Ako smem da dodam, A6 single thread performanse su samo nesto manje od Snapdragon 800 2.15GHz (geekbench 720 vs 900). A posto znamo da se vecinom koriste samo 2 jezgra, moze se reci da ce 5C lepo potrajati, tj procesorske snage mu nece faliti. Pogotovo ako znamo da su i A7 i A8 dual i imaju isto rama tj 1GB.
 
Poslednja izmena:
Posle koliko ti je stigao mail? Odmah ili posle par dana? Inace bio sam u Kragujevcu i svuda su rezervisani/nema ih. Jedino da zovem

Dan - dva kasnije mi je stigao mail u kome je pisalo da je rezervacija uspesno obavljena i da ce mi telefon stici u najkracem mogucem roku.
Medjutim, saznao sam da su dobili i ip6 od 64gb pa sam nazvao korisnicki, raspitao se u kojim poslovnicama ih imaju, otisao u jednu od njih i na licu mesta su mi stornirali tu narudzbinu a dali mi odmah ovaj drugi. Zato i kazem da je bolje proveriti u kojim ih poslovnicama ima i odmah tamo otici.
 
Evo ja sam sad ukljucio tu opciju i valjda mi se aktiviralo.
Da li bi trebalo da cekiram opciju Send as SMS ili ne?
 
Proveri samo da li su ti se imessage i facetime vezali za broj ili za mejl, cisto da te mogu naci ljudi koji nemaju tvoj mejl a imaju broj.
Ne moras toda cekiras. Ako cekiras, automatski ce imessage poslati kao sms ukoliko iz nekog razloga imessage ne moze da ode tj stigne tom kome saljes. Ako ne cekiras, svaki pit ce te pitati da li da konvertuje i posalje.
 
Iskreno ja ne vidim nijedan benefit imessage-a.
Meni je ok, prelazak između običnih i iporuka je neosetan, a na osnovu boje poruke (zelena ili plava) uvek znaš šta šalješ.
Najveći problem imessages u Srbiji, za razliku od SAD ili zapadne Evrope je što je malo korisnika ajfona.
 
Sve je ok, radi, poruke koje idu na ajfon su plave, a ostale zelene.
 
Da li mts naplacuje ukljucivanje imessages posto mi pise da neki operateri naplacuju tu uslugu prilikom aktivacije?

Naplatiće "aktivaciju" svaki operater jer telefon u pozadini šalje SMS u UK, u našem slučaju. Kada aktivirate iMessages/FaceTime, sačekajte malo dok usluga postane aktivna. Nemojte odmah pokušavati jer ako ne radi odmah, ljudi po navici krenu da pale/gase iMessages i tako dođu do brojke od 52 "pokušaja". Uključite opciju i biće vam aktivirano, samo se strpite malo.
 
^ ne mora da znaci. Ja sam pokusao 2-3 puta u prvih nedelju dana od kako sam uzeo telefon, ali sam video da mi se nikako ne vezuje ni imessages ni facetime za broj nego iskljucivo za mail, e onda sam otisao i pustio ih da vade oci. Tako da nijr bas uvek to kako kazes, ukljuci jednom i sve ce biti ok.
Sto se druga tice, jeste preterao, ali opet nigde i ne pise da se naplacuje aktivacija, a pogotovo ne kao internacionalni sms.
 
Da li nisam dobro ispratio ili je Telenor spustio cenu? Konkretno mislim na 5s 16gb.
 
Meni je facetime audio fantastican, kvalitet zvuka bolji od skype-a, viber da ne pominjem. Jedina mu je mana sto nema feedback kad je pozivana strana nedostupna
 
Kakva je situacija u Beogradu, u MTSu, za model iP6, 16gb?
 
Kakva je situacija u Beogradu, u MTSu, za model iP6, 16gb?

Не знема да ли те ово и даље интересује али одговор је да имају у скоро свим радњама осим златног којег изгледа има најмање у понуди (нема га уопште у 64 и 128 верзији).
 
Nazad
Vrh Dno