Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

A sta je s garancijom tog svercovanog telefona iz Nemacke?
Tu treba zaracunati trosak slanja i drndanje ako bude nekih problema.
Ja i dalje stojim iza toga da je bolje uzeti kod mts pa cak i da je skuplje,bar zbog te garancije.
 
jesi ti glup ili lud

600€ je u prodavnici u nemackoj

900€ je kod MTS u srbiji

je** mi se da ga uporedjuem sa kupovinom na ugovor u nemackoj KO**

nabi se u d**e mts-u briga me moje pare videti nece i tacka.

Царе а ко је ово писао:

Image%202014-10-26%20at%2021%3A12%3A01.png
 
jesi ti glup ili lud

600€ je u prodavnici u nemackoj

900€ je kod MTS u srbiji

je** mi se da ga uporedjuem sa kupovinom na ugovor u nemackoj KO**

nabi se u d**e mts-u briga me moje pare videti nece i tacka.

Zar nije 699e u Nemačkoj????
 
Он то није навео нигде, прочитај и ти шта је писао уназад 2 стране, па ми наведи где је написао то што си ти сада навео?

А за ту опцију, где се шверцује телефон у Србију (јер на легалан начин би морао да платиш и царину и пдв, осим ваљда када ти се шаље као поклон ако то још увек има) и тих 100е разлике колико изађе по тој твојој рачуници, ја ћу опет да изаберем ово да узмем у Телекому јер просто могу да га отплатим на 24 рате.
Slazem se. Pogotovu ako neko hoce na rate. Nema bolje ponude
 
onda ja lepo uzmem i objasnim da to placa paket a uz taj paket dobija odredjenu subvenciju za odredjeni uredjaj.

a sta oni prodaju u taj paket maglu???

prodajem ti minute u mrezi i za njega subvenciju za iPhone od cirka 1000€ :d
 
Poslednja izmena:
jesi ti glup ili lud

600€ je u prodavnici u nemackoj

900€ je kod MTS u srbiji

je** mi se da ga uporedjuem sa kupovinom na ugovor u nemackoj KO**

nabi se u d**e mts-u briga me moje pare videti nece i tacka.

tih 300eur te kosta to sto pricas neogracniceno i ides na internet 2godine

ne samo da si neinformisan nego si i bezobrazan i drzak.
 
Slazem se. Pogotovu ako neko hoce na rate. Nema bolje ponude

Рате су права ствар јер узимаш уређај на 2 године да користиш, па бих у мом случају ја гледао 6+ са 64гига, што је сам по себи скуп уређај, уз пакет који ја већ користим (2000дин месечно) је 84.600дин (707е) па на 24 рате то изађе још 3525дин месечно. Ја имам тих 700е да дам одмах али што бих ако не морам?
 
ja sam to napisao kao odgovor da je kod t-mobile cena najeftinija od 1680€

Ти се зезаш мало, јел да?

Image%202014-10-26%20at%2021%3A20%3A04.png


То ”најјефтиније” се односило на најјефтинији пакет да би телефон био 1е. како си ти оригинално тврдио да га ”људи узимају по Европи”.
 
Рате су права ствар јер узимаш уређај на 2 године да користиш, па бих у мом случају ја гледао 6+ са 64гига, што је сам по себи скуп уређај, уз пакет који ја већ користим (2000дин месечно) је 84.600дин (707е) па на 24 рате то изађе још 3525дин месечно. Ја имам тих 700е да дам одмах али што бих ако не морам?

Istina. Pogotovu sto ce evro za to vreme skociti i onda ti rata vremenom bude i manja ako gledas kroz evre.

Sada sto se nase plate ne vode skokom evra,to je druga prica
 
Poslednja izmena:
A šta ćemo da radimo, tj pošto još uvek nema informacija o Serbian app store..... da se lažemo ....

mts ima super ponudu, jednostavno može da se plati na 24 rate....
 
Istina. Pogotovu sto ce evro za to vreme skociti i onda ti rata vremenom bude i manja ako gledas kroz evre.

Sada sto se nase plate ne vode skokom evra,to je druga prica

Убо си поЈенту! ;)

Радим за плату која ми се исплаћује у страној валути и онда та девалвација динара мени свакако иде у прилог (а и већини нас који ради у IT).
 
Рате су права ствар јер узимаш уређај на 2 године да користиш, па бих у мом случају ја гледао 6+ са 64гига, што је сам по себи скуп уређај, уз пакет који ја већ користим (2000дин месечно) је 84.600дин (707е) па на 24 рате то изађе још 3525дин месечно. Ја имам тих 700е да дам одмах али што бих ако не морам?
Zato sto ces pored tih 84600 dati jos 27000 (24 meseca po 1119) sto je kao kamata od 32%.
 
jel trebam sada ja da navodim ovde sta si za mene rekao?

neka lepse je moderatoru ;)

Да не читаш и да не знаш да одузимаш. То нису критике карактерних црта твоје личности већ констатације онога што пишеш, тј, како комуницираш са саговорником.

Zato sto ces pored tih 84600 dati jos 27000 (24 meseca po 1119) sto je kao kamata od 32%.

Да ли би могао да појасниш рачуницу, пошто нисам сигуран да те пратим... осим за ову основну цену за сам уређај?
 
Poslednja izmena:
Да не читаш и да не знаш да одузимаш. То нису критике карактерних црта твоје личности већ констатације онога што пишеш, тј, како комуницираш са саговорником.



Да ли би могао да појасниш рачуницу, пошто нисам сигуран да те пратим... осим за ову основну цену за сам уређај?

Muka mi je od prepucavanja sa tobom

Necu da se spustam na taj nivo

pa koji je tvoj operater sto pravda tih 300eur magle?

Zar ne pricamo celo vreme o MTS-u?
 
Poslednja izmena od urednika:
Да не читаш и да не знаш да одузимаш. То нису критике карактерних црта твоје личности већ констатације онога што пишеш, тј, како комуницираш са саговорником.



Да ли би могао да појасниш рачуницу, пошто нисам сигуран да те пратим... осим за ову основну цену за сам уређај?
Ako uzmes telefon moras da platis punu cenu paketa i onu 3G pretplatu.
Bez telefona imas 50% popusta i nemas tu pretplatu pa placas samo 1000 a ne 2119.
 
Zato sto ces pored tih 84600 dati jos 27000 (24 meseca po 1119) sto je kao kamata od 32%.

pa vidiš da on kapira da će kupiti u DE tel simfree bez ugovora za 600e i bacati ga na sto u kafiću ispred cica.A koristiće ga kao iPod pošto neće imati karticu za telefoniranje :D

Totalni .... nemam reči.Pa i vekna hleba košta u pravljenju nešto a u prodavnici više od toga...300e viška magle heheheh

Ako uzmes telefon moras da platis punu cenu paketa i onu 3G pretplatu.
Bez telefona imas 50% popusta i nemas tu pretplatu pa placas samo 1000 a ne 2119.

da to je isplativije i u tom slučaju se isplati kupiti u inostranstvu sa čak dodatnom godinom garancije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako uzmes telefon moras da platis punu cenu paketa i onu 3G pretplatu.
Bez telefona imas 50% popusta i nemas tu pretplatu pa placas samo 1000 a ne 2119.

Јеси сигуран да не плаћаш 3г претплату?
Хајде да претпоставимо да је не плаћаш, колико си ти рачунао да је сам телефон када купиш преко огласа? 900е је био када сам ја гледао јуче на СМУГ-у.
Дакле, 707е је у МТС + тих 24х1119дин (225е), дакле 931е а то никако није 32% камата, већ пре нешто типа 3.3-3.4%.
 
pa kad nemaš reči onda ćuti... ;)
opušteno,da li ti stvarno ne kapiraš 300e u MTS-u ili ... provociraš namerno???
 
Јеси сигуран да не плаћаш 3г претплату?
Хајде да претпоставимо да је не плаћаш, колико си ти рачунао да је сам телефон када купиш преко огласа? 900е је био када сам ја гледао јуче на СМУГ-у.
Дакле, 707е је у МТС + тих 24х1119дин (225е), дакле 931е а то никако није 32% камата, већ пре нешто типа 3.3-3.4%.

placas 118,00 din 3G pretplatu uvek u MTS-u kada uzimas telefon
 
27000 je 32% od 84600

Али како рачунаш то као ”камату” када у оба случаја имаш уговор са МТС-ом и цена самог уређаја није иста?
 
Ево ти генеза наше комуникације, па лепо прочитај, цитат по цитат и размисли пре него што кренеш да пишеш одговор. :)

ala si ti navian svaka tebi cast

ljudi ga u evropi uzimaju besplatno 0€ uz pretplatu od 40€ na 2 god.

kada to budem video u srbiji tada ce i nasi operateri od mene videti novac za iP

do tada uopste ih ne razmatram kao opciju

Можеш да ми пошаљеш линк до те опције? Пошто ја управо гледам у Немачкој и једино ако се математика променила у скорије време па је 70е постало 40е.

https://www.t-mobile.de/shop/wk_tarife/0,11341,10211-_,00.html?process=&productContainerID=C100

И то је најјефтиније што сам ја нашао и тако то изађе на 1680е укупно после 2 године. Како је то повољније него да платиш 1000е МТС-у?

evo ti kod iste te kompanije za 99€ uz pretplatu od 53€

https://www.t-mobile.de/apple-iphone/iphone-6/0,26907,28800-_,00.html


samo mi reci kojih 1000€ kod MTS???? pricamo o 6-ici ili o 5-ici?

Како којих?
Па ових: 48.000дин za две године(24х 2000дин за пакет) + 59.400дин (одмах) = 107.400дин или ти (по тренутном средњем курсу) 900е.

То што си ми ти линковао изађе: 24х 54е + 100е = 1396е

Причамо о iPhone 6 16GB.

i ti smatras da vredi dati 300€ mts-u vise nego da ti ga neko donese iz te iste nemacke za 600€

Јел ти умеш да читаш?
У МТС-у је повољније за скоро 500е него у Немачкој, а не обрнуто!


А пошто не знаш ни да одузимаш, хајмо још једанпут:
24*54 + 100 = 1396е (са твог линка за Т-Мобајл у Немачкој)
48.000 + 59.400 = 107.400дин (средњи курс евра 119.5) око 898е

1396 - 898 = 498 је разлика у цени од овога што си ти линкова и најповољније опције у Телекому.

Такође, 59.400дин(497евра) уз пакет од 2000дин месечно (што свакако већ користим) је ОПЕТ повољније него 600е из Немачке.

Ja да научим да комуницирам а ти мењаш тему разговора када су аргументи против твог става?

п.с.
А и за Хрватску сам већ писао: http://forum.benchmark.rs/showthrea...ija-o-ponudi&p=3950182&viewfull=1#post3950182
 
Ako je u oglasima stvarno 900e onda se isplati uzeti na rate,ali ako moze da se nabavi za 700-800 onda je to bolje.
Posebno zato sto su kod operatera zakljucani.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno