Šta je novo?

HTC Desire

Sta je to Sense UI?
 
da, ako zelis froyo sad na desire onda nista od sense ui (sto i nije neka propast), ako zelis froyo sa sense ui, onda moras cekati oficijalni htc update.
 
Planiram da napravim Veliku promenu, posto mob telefon nisam menjao od kraja 2006. godine, tako da do sada koristim Nokiju (rec je o 6600 :) ) gde je simbijan i gde je mnogo toga drugacije od ovih novih super telefona i onda sve kao strepim da li cu uspeti da se uklopim u sve te silne novine i tako to. Nisam tip koji voli da cesto menja telefone i kad kupim zelim da to bude kvalitetno i za duzi period a mislim da je desire ili samsung galaxy pravi izbor, mada moram priznati da sam zaljubljen ludo u desire :) a galaxy sam skoro video na netu i isto izgleda fenomenalno. :)

Ja isto kao i ti :), vise od 5 godina sam imao Nokiju 6630 i sad sam uzeo Desire, znaci ovo je promena kakvu sam cekao, a ne ono samo malo jaca kamera, vise memorije i menjam tel svakih pola god.
 
jel bolji desire ili samsung galaxy s? sta uzeti :)

sta uzeti, uvek ce biti tako cim se pojavi neki dpobar telefon konkurencija ce izbaciti bolji i tako u nedogled, pojavio se n96 pa je sony izbacio xperia, pa samsung omniu, pa X10 onda HTC desare, doalzi i9000..
ko zna sta je sledece. ako uzmes i9000 izacice neki lupetam recimo X20 koji ce biti jos bolji.
 
jel moze da se namesti da komp bude modem za net na telefonu a ne da telefon kompijuteru. da koristim kucni net, a da nije preko wifi-ja, neko preko kabla.
da ne trosim kredit nego kablovski flat net.
 
Ti si bas pun pitanja :)
Kad zakakis telefon jedan od ponudjenih modova na telefonu je "Share internet". Probaj to, ja nisam probao pa ne mogu da garantujem da radi kako treba, ali na osnovu imena ocekivalo bi se...
 
Ti si bas pun pitanja :)

upravo tako :wall:
nekako nista nije kao na UIQ, a moj najveci problem u svemu je sto ne znam engleski. a ne mogu za sve da koristim google, oduzima dosta vremena.
 
nah, to za share internet je da mob daje kompu svoj net, ne i obrnuto....mislim da nemas foru da ti radi obrnuto
 
Ako su ti naša slova potrebna samo za kucanje poruka/mailova, instaliraj Serbian Keyboard ili AnySoft Keyboard. Prva će imati naša slova na samoj tastaturi, a kod druge se dobijaju zadržavanjem ogovarajućeg tastera C za ČĆ, Z za Ž i sl.

Update: Kutija, ima nas sa sasvim dovoljno poruka u paketima, pa nam nije problem da pišemo šišanje umesto sisanje :d

Ma kad su poruke bile problem, ja to kazem zbog ovih sto uplacuju kredit :)
 
upravo tako :wall:
nekako nista nije kao na UIQ, a moj najveci problem u svemu je sto ne znam engleski. a ne mogu za sve da koristim google, oduzima dosta vremena.

Pored toliko godina koriscenja smartfonova nisi naucio Engleski? Uhm :S:
 
Ja isto kao i ti :), vise od 5 godina sam imao Nokiju 6630 i sad sam uzeo Desire, znaci ovo je promena kakvu sam cekao, a ne ono samo malo jaca kamera, vise memorije i menjam tel svakih pola god.

:) Znaci zadovoljan si u potpunosti sa Desire-om i preporucujes mi ga? Jel nije tesko navici se na toliko velike promene? :)
 
Meni je sa iPhone-a bilo zadovoljstvo preci na Desire.... jednostavno on nosi takvo ime kao proizvod... i morao sam da ispunim želju. I sad posle mesec ,dva ja sam prezadovoljan.... najvise sa samim ekranom, veran prikaz crne boje sto me je jako jako obradovalo.... lep browsing... itd.
 
Ljudi, NHF, al' stvarno, nije sramota baciti pogled na uputstvo za upotrebu.

zaboravih da dodam da upustvo koje sam dobio za diser uopste nije od njega nego nekog drugog telefona HTC Smart. dali je jos neko dobio pogresno upustvo?
 
od koga si dobio to uputstvo?
evo ti uputstvo
 
ma skinu sam ja to sa neta a i na sd kartici ima upustvo.
nego sam samo prokomentarisao sa sam u originalnom pakovanju dobio upustvo za smatr umesto za desire. uzeo sam telefon u VIP-u
 
Zasto namerno pises "upustvo" umesto "uputstvo"?
Licno smatram da ovakav telefon nije za ljude koji ne znaju engleski, kao ni bilo koji smart telefon danas.

Uopsteno, pored ovoliko sadrzaja sa kojim dolazite u dodir, pocevsi od filmova, preko igrica, pa do prostog surfovanja netom, ne znati barem osnovno razumevanje engleskog je sramota. Written English i spoken English necu ni da pominjem.
 
Ako sve ovo piše, piše s namerom, skidam kapu za trolovanje ;) Ubi s pitanjima umesto da ispipa sve živo dok ne dođe do rešenja. Jednom mora da ubode pravu opciju tom naprednom metodom ;)
 
aauu, sad ste me ocrnili. engleski znam dovoljno da se snadjem na telefonima ali dosta toga ne mogu da pronadjem nije kao na predhodnim smart telefonima. to me nervira pogotovu kad nema opcije delete.

valjda forum i sluzi za ovakve stvari i pitanja. da sam malo smorio a pitanjima, priznajem jesam.
 
Jesi li isao do VIP-a da im trazis uputstvo? Ja sam dobio i na kartici i u pisanom obliku. A ovo za nesnalazenje ne razumem. Svaki smart ima manje vise slicne opcije..a telefon mozes komotno koristiti cak i bez koricenja tih opcija koje su ti nepoznate.
Iskreno,meni je uzivanje kad sam otkrivam nove aplikacije i mogucnosti koje mi ovaj telefon pruza.
 
uputstvo sam i ja dobio na kartici i u pisanom obliku na A10 formatu ali za HTC Smatr na 20tak strana, neki brzi vodic. pa me zanima ko je dobio kakvo uputstvo.

e sad, snalazim se ja solidno i nisu mi problem aplikacije. ustvari moj jedini problem je imenik, phone book ili kako se ovde zove samo people. fb mi je povukao sve kontakte sa profila u ubacio ih je u telefon. nisu ubaceni u people, nego kad pritisnem phone na home strani. imam 300 fb kontakata a treba mi samo 50 i to zbog slika da mi u telefonu ne budu one siluete onako beluje bas bezveze. i tih 250 hocu da izbrisem. kada iskljucim sihronizacuju i obrisem fb acount sve se izbise pa i slike. e to mi ne radi a i najverovatnije da i ne moze onako kako ja hocu.
 
Poslednja izmena:
bluruj te kontakte, nemoj ovako javno da stavljas tudje brojeve :)

a ne mozes samo neke fb kontakte, ili sve ili nijedan
 
mrzelo me da zatamnim, e to me je zanimalo. znao sam ne moze bez kabla. pokusavam danima da nadjem delete, ali ga nema. za ostalo se dobro snalazim, nisam bas duduk za smart ipak imam iskustva.
sad sam na P1i poceo da lisatm ekran kao na htc, ali brate nece:d
 
Vrh Dno