Šta je novo?

HTC Desire

Za one koji traže telefon, juče je drugar uzeo u telenoru u knezu. S vremena na vreme dobiju par komada.
Juče uradih taj apdejt, ne sviđa mi se što nije bekapovao sve lepo, recimo bookmarks su mi nestali, raspored svega po desktopu mi je vratio na fabrički a moj nije snimio nigde, poruke mi je duplirao (ako sam imao 3 poruke razmenjene sa nekim u nizu, sad ima te tri, pa opet ponovljene u nizu). Jedino pametno što je uradio je sređen bag sa sms-ovima. Poruke koje stižu od pošiljaoca koji nema broj telefona nego string (recimo Telenor) se prikazuju kao da su stigle od nekog kontakta sa FB-a kome za broj telefona tamo piše neki string (phone number:"samo jedan" ili neka slična nebuloza).
 
Ljudi, NHF, al' stvarno, nije sramota baciti pogled na uputstvo za upotrebu.

ma usustvo je katastrofa, takav telefon bi stvarno trebalo biti detaljnije. mada ima na netu ali je na engleskom.
 
2. GPS i GPRS nemaju ama bas nista zajednicko osim tri slova u imenu.

ma znam, gprs je internet protoklo kao adsl, ali GPS ocigledno radi samo sa gprs tj bilo kojom internet konekcijom. nez neta mi GPS tj mapa nece biti. nemam iznamljen satelit samo za sebe kao Davinic pa imam net gde god pozelim. :d

da li postoji neki program sa vec gotovim mapama u sebi da ne mora da se koristi net?
 
Motonav
 
da li se mogu koristiti bilo koji mail nalozi, recimo ovi koje imam na kompu. a da nije gmail.
konkretno mislim na beogrid i ikom? i da mogu da saljem i primam mailove. na kompu ako sam na ikomu kao sad mogu da prima begrid mail ali ne mogi i da posaljem beogrid preko ikom servera.


jos nesto da dodam, nece da mi prihvati pass za bench forum tj ovaj ovde na kome smo.
 
Poslednja izmena:
kako se na ovom telefonu brisu stavke, konkretno mislim na kontakte, nekako sa ih ubacio u favorite i san ne mogu da ih obrisem kada vicem kontak vuce se cela stana.
i jos nesto nekako je telefom povukao sve prijatelje sa fb u ubacio ih u telefon, pa kad nekog hocu da zoven pa pod stavkom phone na tastaturi za okretanje brojeva mi izadfju svi kontakti, vecina nema veze sa zivitom jer su sa fb a talo su stavljali gluposti.
 
pa iskljuci u sinhronizaciji da ne syncuje contacts sa facebook accounta
a kontakte brises tako sto pritisnes menu, pa delete i sa crvenim X ukljucis koji kontakt zelis da obrises
 
Za neke ljude stvarno nije smartphone.
 
pa iskljuci u sinhronizaciji da ne syncuje contacts sa facebook accounta
a kontakte brises tako sto pritisnes menu, pa delete i sa crvenim X ukljucis koji kontakt zelis da obrises

sihronizaciju sam iskljucio i za fb i za gtoolk,
ali za brisanje nema brate, da imam opciju delete pod menu obrisao bih. ne mogu nigde da nadjem delete, ima all, save to sim, link set speed, i set widget action
 
Poslednja izmena:
Za neke ljude stvarno nije smartphone.

ja sam 5 godina na smart telefonima, prvo P900, pa P1i. oba su bila UIQ ali ovo je drugacije, ne snalazim se najbolje a imam ga tri dana, imam jos fore.:p
 
Nisam ništa loše mislio ovime, ali možeš da potražiš na netu oko ovih stvari, skineš manual, pročitaš, a ne za svaku stvar da pitaš ovde. :)
 
Nisam ništa loše mislio ovime, ali možeš da potražiš na netu oko ovih stvari, skineš manual, pročitaš, a ne za svaku stvar da pitaš ovde. :)

verij mi da je i meni glupo da smaram ljude za ovakva glupa pitanja.
skinuo sam upustvo sa neta ali je na engleskom, treba da ga ubacim u google pa da prevedem ne znam engleski.

5 godina UIQ je ucinilo svoje, zaostao sam u razvoju.:d
 
sihronizaciju sam iskljucio i za fb i za gtoolk,
ali za brisanje nema brate, da imam opciju delete pod menu obrisao bih. ne mogu nigde da nadjem delete, ima all, save to sim, link set speed, i set widget action
probaj da skroz obrises facebook account, pa ga ponovo kreiraj ali iskljuci fb contacts sync

kako nemas Delete?

deletecontacts.png
 
probaj da skroz obrises facebook account, pa ga ponovo kreiraj ali iskljuci fb contacts sync

kako nemas Delete?

deletecontacts.png

gledaj sada to imam na opciji people, ali kada pritisnem phone na pocetnoj strani izadje meni za biranje brojeva numericna rastatura i u okviru nje imam gomilu kontakta sa fb, e te kontakte nemogu da obrisem. jedino da obrisem sve. ili ceo account kao sto si rekao.

i u isto na pocetnoj ali sledeci prikaz je favorite (scena je htc) i tu sam ubacio neki bezveze kontakt koji ne mogu da obrisem.
 
A u prodaj telefon stvarno, imaćeš ti problema da ga koristiš, a još ni osnovne stvari nisi sredio.
 
gledaj sada to imam na opciji people, ali kada pritisnem phone na pocetnoj strani izadje meni za biranje brojeva numericna rastatura i u okviru nje imam gomilu kontakta sa fb, e te kontakte nemogu da obrisem. jedino da obrisem sve. ili ceo account kao sto si rekao.
tu kada trazis pokupi sve kontakte koje imas na gmail nalogu. u opcijama za phone book namesti da ti prikazuje samo one kontakte koji imaju phone number, a za fb kontakte uradi tako da obrises fb account, kreiras ga ponovo ali iskljucis facebook contacts sync i nece ih povuci telefon kada syncuje sledeci put kontakte

ili iskljuci totalno sinhronizaciju kontakata sa bilo cim, pa sredi sam kako zelis
 
Poslednja izmena:
uspeo sam da obrisem, tako sto sam iskljucio sihronizaciju i obrisao fb account. tu u phone su ustvari ono sto sam kao zvao mada 99% sa tog spiska nisam pozivao. jos samo da obrisem iz favoritena pocetnoj strani. jel phone book ustvari people ikonica?
 
sad mi se pojavio sistem update 1.21.405.2.
27.07 MB

sta se dobija novim uptade-om?
 
Poslednja izmena:
Neke minorne promene. Npr kad udjes u poruke,pise ti broj razmenjenih poruka sa svakim kontaktom s kojim si se dopisivao. Ja sam samo to primetio. Nema hd recordinga,nema flash podrske,znaci nista epohalno...
 
jel bolji desire ili samsung galaxy s? sta uzeti :)
 
uh, stvarno je nekako zeznut izbor....super amoled definitivno ide u korist samsunga, ali sense ui je najbolji ui u android svetu....al opet to je htc, tako da od updatova nema nista...
 
mislim da Samsung ima malo bolju konfiguraciju....

po meni:
Super AMOLED
4" ekran
veci storage, i onaj ROM 2GB
30fps video
i recimo ARM processor

a citao sam ovde negde da se Super AMOLED extra vidi na suncu .... ja na Desire-u moram rukom da zaklanjam .... majke mi
 
Planiram da napravim Veliku promenu, posto mob telefon nisam menjao od kraja 2006. godine, tako da do sada koristim Nokiju (rec je o 6600 :) ) gde je simbijan i gde je mnogo toga drugacije od ovih novih super telefona i onda sve kao strepim da li cu uspeti da se uklopim u sve te silne novine i tako to. Nisam tip koji voli da cesto menja telefone i kad kupim zelim da to bude kvalitetno i za duzi period a mislim da je desire ili samsung galaxy pravi izbor, mada moram priznati da sam zaljubljen ludo u desire :) a galaxy sam skoro video na netu i isto izgleda fenomenalno. :)
 
zato sto je politika htc-a da izda godisnje 20 fonova od kojih ce 5 updatovati sl godinu dana i onda dizu ruke od njih...

nemoj tako... Pa za Desire mislim da ce biti milion kuvanih Rom-ova, xda, ipak tu HTC stoji bolje od Samsunga definitivno :) Da i super Amoled se mnoogo bolje vidi na suncu od obicnog amoleda. S.AMOLED vs AMOLED vs TFT
galaxy-s-desire-x10-2.jpg
 
Nazad
Vrh Dno