Šta je novo?

HL2 episode 1 ... pozlatio se.

Potrebna mala pomoc, zaglavio sam se u vozu sa onim krestavim cudovistima prikacenim na neke masine. Nakon sto se voz srusi i oslobodim devojku od onog cuda sto je palo na nju, ona nakon izlaska iz voza stavi ruke na lice kao da se plasi i nece dalje a izlaza nema. Hitno molim za pomoc.
 
cekaj... jesi iskocio iz voza?
ja cim sam iskocio ona je zamnom i kaze kako se "presekla" i nastavljamo dalje...
 
ToxiC je napisao(la):
cekaj... jesi iskocio iz voza?
ja cim sam iskocio ona je zamnom i kaze kako se "presekla" i nastavljamo dalje...

Iskocio sam iz voza i ona skace zamnom ali onda samo rukama pokriva lice ali me ne prati nakon sto cucnem i prodjem onu pukotinu u zidu, sta da radim ?
 
Pa probaj da uchitash zadnji save...Ako i to ne pomogne....e onda ne znam...
Da je ti nisi malo udario ili slichno...pa te se sada plashi?
 
ivica je napisao(la):
Pa probaj da uchitash zadnji save...Ako i to ne pomogne....e onda ne znam...
Da je ti nisi malo udario ili slichno...pa te se sada plashi?

Nakon sto se voz srusio ona je bila prikljestena onim cudom koje kresti i molila me je za pomoc pa sam ja upotrebio gravitiacionu pusku da pomerim ono cudo kako bi se ona izvukla ali nakon toga ona se pomeri malo unazad i stavi ruke na lice kao da se plasi. Kada ja iskocim iz voza, iskoci i ona ali sve vreme drzi ruke preko lica i nece da me prati...

Imam save iz prethodnog ucitavanja i pokusavao sam sve iz nova ali uvek isto, u cemu je problem ?
 
A da probas da iskljucis lampu ?? :D :D
 
upravo sam presao igru i bas sam se dobro zabavio. super je igra, nije bas ni toliko kratka koliko se prica (4 sata). ja je predjoh za 6 sati iz dva puta. odlicna grafika i sto je jos vaznije, nije previse zahtevna. na X800(GTO) sve je bilo popaljeno na defaultu na high, 2XAA i 4XAF. rezolucija je 1024, a prosek fps-ova je 40-50. cak je i HDR bio ukljucen, iako igra ne podrzava HDR+AA. a cini mi se da i moj X800 ne podrzava HDR, ali svetlo nije nikako standardno, a ni ivice nisu nazubljene. interesantno, zar ne?
sve u svemu sjajna igra.
 
Chinaski je napisao(la):
rezolucija je 1024, a prosek fps-ova je 40-50. cak je i HDR bio ukljucen, iako igra ne podrzava HDR+AA.
To je zato što je korišćen onaj celobrojni 8-bitni "HDR" koji je mogao biti izveden sa pixel shaderima 2.0. Ubačen je takav u HL2 zbog nevidije...
 
hoces da kazes da je ono obogaljeni HDR? sto zbog nevidije?
ipak je cudno da radi i HDR i AA, zar ne?
 
zar nevidija ne podrzava puni HDR?
 
Ma podržava, ali ne istovremeno sa AA. Zato su u Valveu iskoristili taj "kao HDR" da bi ljudi mogli da ga koriste zajedno sa AA.
 
Poslednja izmena:
Nakon što sam odigrao (koliko sam mogao) obe source epizode, Sin i Hl2 Episode 1, rekoh da kažem neko svoje mišljenje. Smatram da je Sin Episode 1 bolji i igriviji od HL2 Episode 1. Obe su krš, HL2E1 je daleko kraći, SinE1 barem duplo duži. Već sam bio odustao od igranja HL2E1 krajem 4. nivoa, ali sam onda video da ih ima samo 5, pa sam kao odigrao do kraja. SinE1 sam, sa druge strane odigrao do nekih 60 procenata - nakon što sam pobedio majmunskog bosa i upao u zgradu Sinteka kolima prestao sam i obrisao.

Obe igre su relativan smor. Ipak, Sin mi je jednostavno bolji za igranje. HL2E1 je užasno iritirajuć u tom kontekstu što ima mnogo praznih delova, što pokušavaju da ispune igru nekim kvazizagonetkama sa gravity gunom što postaje ozbiljan smor u mnogim deonicama. Naročito je iritirajuće kada se prekine akcija taman što malo počne i dođe se na neku kvaziglavolomku koja nema veze sa glavolomljenjem. Da li je moguće da se ta fizika koristi da bi se pod određenim uglom ubacile kuglice u ležišta za generator? Ako je tako, batalite fiziku i sve priče u vezi sa njom. Odvratan utisak daje očajan AI i neverovatno glupo osmišljeni zombiji. Jednostavno bezveze.

Sa druge strane SinE1 isto nema ko zna šta da ponudi, ali je ipak nekako dinamičniji. Ima puno neprijatelja, akcija je non-stop, tako da je po tom pitanju nešto bolji od HL2E1. Naravno, AI ostaje isti, ali je sve ipak nekako raznovrsnije. Bezveze je što su pojedini neprijatelji osmišljeni po starom načinu da u njega moraš da sipaš toliko i toliko metaka bez obzira gde ga pogađao, tako da je druga polovina relativno frustrirajuća, kada dođu velike mrcine koje se teško ubijaju, a koje imaju bacače raketa i teške mitraljeze koji buše zidove (ovo je jedna od stvari koje su mi se baš dopale, ruku na srce, i konačno da ima nekog realnijeg efekta ta čuvena fizika).

Sve u svemu, obe igre su od mene dobile 3 od 5, pri čemu je Sin nekako zanimljiviji, a i ozbiljnije odrađen, u smislu toga da je igra duža. HL2E1 je razočarenje par ekselans i uvod u E2 u kojoj bi kao trebala da krene borba za oslobođenje planete (onaj trejler sa kraja deluje fino, ali se bojim da će one horde neprijatelja morati da se pobede tako što će gravity gunom da se obore neka stabla, umesto borbom sa njima :trust: ), dok je SinE1 mlak uvod u nešto što tek treba da dođe. Blagu, ali vrlo blagu prednost dajem Sinu, čisto gledano u smislu zanimljivosti igranja Epizoda protiv Epizode. Inače, nikom ne preporučujem da igra ovo, i sam sam, kao što vidite, prestao sa igranjem obe igre, samo sam HL2E1 kompletirao kada sam video da sam prešao 85% do trenutka kada sam rešio da prestanem, pa kao da završim.
 
@voodoo & chinaski:
Ne bih da ovo pretvorim u nvidia vs ati prepucavanje, ali:
Ovakav HDR je ubacen upravo zbog ATI-ja!Kad su izbacili Lost Coast demo sa HDR-om, radili su ga da bi dokazali da se HDR moze izvesti i sa SM 2.0...dakle na seriji X800 koja je tada bila aktuelna!Sve kao odgovor na Far Cry patch 1.3 koji je pravio HDR samo na GF6xxx seriji...To sto su tada napravili samo su upotrebili u ovoj ekspanziji.
A da ne govorim koliko su Valveovci pljuvali po nevidiji, pa i pljustale su debilne optuzbe da je nevidija kriva za odlaganje izlaska HL!!???...Pa tu je jos i poklon igra HL2 uz seriju radeon 9600\9800...jedna od najvecih navlakusa...:d
Dakle uprkos svemu misliti da Valve cini usluge nevidiji zbog pi*ljivog FSAA...a vamo cela X800 serija ode dodjavola...mislim stvarno...:trust:
A inace tacno je da nevidija ne moze da pokrene HDR i FSAA u SM3.0...opstepoznata glupost nevidije kojom se hvali ati.
 
@filipenko:
ne znam sto toliko pljujes po HL? ne svidja ti se dizajn nivoa, sta li? ne znam, meni su bas prijale te fore sa fizikom. taman toliko da se malo prekine sa suvim napucavanjem botova i unese malo razlicitosti. zagonetke ti nisu dovoljno teske? pa ni ne trebaju da budu preteske. to bi smorilo. sta bi ti? da resavas neodredjene integrale u igri? odlican primer kako preteske zagonetke mogu da upropaste igrivost je Call of Cthulhu. ja ne znam ni jednog coveka koji je presao igru bez walkthrough-a. kome to treba.
@nex999:
nije ni bitno zbog koga je uveden ovakav HDR. vazno je da igra ima sjajnu grafiku, i sto je jos bolje, nije preterano zahtevna. skolski primer dobro ispeglane igre. kad bi i ostale igre imale taj odnos lepote grafike i zahtevnosti ja bih skakao kao kengur...
sto je cela X800 otisla dodjavola? ja na svom X800GTO igram 99% igara u 1024 i high detaljima, cesto i blagi AA i AF. uopste mi ne smeta sto nemam SM3.0. i tako cu gurati sigurno jos par meseci...
 
HL2 i sa svim epizodama je nedostojni nastavak HL-a i tu nema sta da se prica ;)
 
ToxiC je napisao(la):
HL2 i sa svim epizodama je nedostojni nastavak HL-a i tu nema sta da se prica ;)
apsolutnno se slazem...stvarno nedostojno i bezobrazno (onaj zavrsetak nikad necu da oprostim-nece ga vala ispraviti ni sa dva'es epizoda), a jos koliko dugo su ga radili...
@chinaski:
nismo se razumeli...nisam hteo da kazem da je X800 serija otisla dodjavola u tom smislu.Htedoh da kazem:
''Dakle uprkos svemu misliti da Valve cini usluge nevidiji zbog pi*ljivog FSAA...a vamo cela X800 serija ode dodjavola''-znaci zasto bi Valve cinio ikakvu uslugu kompaniji koju pljuje, a vamo da ne podrzi I DALJE KVALITETNU I RASPROSTRANJENU X***seriju kartica i to samo zbog SM3.0...a imaju gotov doradjen engine koji je prikazan kroz LostCoast.
uh.valjda sam bio jasan...:bottle: :bottle: :bottle:
 
nisi, ili sam ja pijan :bottle:
nije ni bitno. meni se igra svidela, ali ne mogu da se ubedjujem sa die hard HL1 fanovima :)
 
@Chinaski
Niko od tebe ne trazi da se "ubedjujes", ovo je forum mesto za raspravu i iznosenje cinjenica i utisaka !!!
Ako, simply, kazes da je tebi igra OK, tu te niko nece dirati... govoris u svoje ime :)
Ali ako, pak, iznosis cinjenice... onda se mora priznati da ih, na tasu odusevljenja, ipak vise ima HL1 !!!!
Jednostavno, upropastiti igru, da bi se pokazalo kako neko u danasnje vreme moze da napravi "dobru" fiziku (naustrb gameplaya, price i svega ostalog) a pri tome novi engine (na kojem se doduse radilo samo 7 godina) ispadne najbagovitiji u to vreme... je po meni nedopustivo :)
 
Ne čini li vam se da Alyx izgleda malo drugačije u licu? Kao da su joj malo proširili facu, u dvojci je bila lepša (i ženstvenija :) ).
PS Nije do detalja, igram sa svim na max :)
 
@Toxic:
presao sam prvi put HL1 pre pola godine i stvarno ne znam sto su ljudi toliko odusevljeni njome? verovatno je bila najbolja igra kad se pojavila '98, pa su ljudi od onda pod utiskom. meni bas dvojka ima bolju igrivost, bas zbog fizike, koja ume lepo da te obraduje i razbije monotoniju.
 
Ljudi su bili oduševljeni njome zato što je do tada FPS bio sinonim za run'n'gun klonove Kvejka i Dooma.
 
i to mogu da razumem, ali i dvojka je takva, zar ne? sofisticarana pucacina.
 
Ne. Dvojka je nakalemljeni skup koji imitira sve uspešne fpsove koji su se bili pojavili u međuvremenu (što onaj ko je probao većinu njih koji su se pojavili jasno vidi - te jedan nivo u stilu D3, te jedan nivo u stilu CoD, te jedan nivo u stilu Haloa, te jedan u stilu starog HL1, te malo vozila...), povezujući ih zbrda zdola potpuno nekoherentnom pričom, sekući i ono malo zdrave akcije besmislenim kvazilogičkim problemima. Tu je i AI koji je gori i od onog iz HL1, što je dodatni problem. Ona je ok ako se gleda izdvojeno iz svega što postoji, ali pruža vrlo malo, odnosno nedostojan je naslednik starog HL1. U toj igri jednostavno fali dobrog napucavanja, što je katastrofa za jedan fps. Treba samo uporediti napucavanje u npr. Fearu, Far Cryu, Chrome Specforcu i sličnim igrama sa ovim u HL2, a posebno ekspanziji gde bukvalno nema nigde tečne akcije u klasičnom fps maniru.
 
Igru sam nabavio pre nekih desetak dana i presao sam je, pa evo da dam neke moje utiske. Pocetak, prvih nekih 30-40 minuta igra je dosadna. Ali kasnije je sve mnogo bolje. Grafika naravno dobra, akcija je isto dobra, jedino sto je igra kratka, znaci brzo se predje, nekih 4 sata. Al dobro to je ipak epizoda. Dobro je ispala igra. I onaj trailer na kraju pokazuje da ce epizoda 2 biti jos bolja. Ostaje da se vidi.
 
Imam mali problem. Nalazim se u drugom delu (Direct Intervention), na mestu na slici. Kad bombe počiste tu sobu, Alyx kaže "Coast is clear" i stane i ne pomera se, a ja dalje ne mogu jer je sve zatarabljeno. Dokotrljaju se neke dve bombe koje malo potom eksplodiraju i ništa... šta sad?

/edit
Našao sam neki walkthrough, sad bi trebalo neki voz da naiđe al ga nešto nema...

/edit2
Izgleda da se skripta zaglupela i postavila Alyx na pogrešno mesto pa nije ušla u sobu i otvorila force field... load predzadnjeg autosavea je rešio stvar.
 

Prilozi

  • ep1_citadel_040000.jpg
    ep1_citadel_040000.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Uh, koja količina frustracija u ovako kratkoj igri, neverovatno. Prva dva chaptera je zanimljivo, a posle preraste u kombinaciju Dooma 3 i Resident Evila i jednostavno tera na prevrtanje unutrašnjih organa (bukvalno, da sam nešto jeo pre igranja ispovraćao bih ga kolika me mučnina hvata). Da otaljam drugu polovinu chaptera 5 i shift+delete...
 
Ne mogu da startujem igru, krene ucitavanje i odmah izbacuje u Win dakle ne stizem ni do menija. Nemam instaliran original HL2 mada svi kazu da ni ne treba. Drajveri su 6.6. U cemu je fora????
 
Nazad
Vrh Dno