Šta je novo?

HL2 episode 1 ... pozlatio se.

Pa šta je nelogično u tome što treba 10 cigli da staviš na jednu stranu klackalice, da bi ona druga bila podignuta, pa da sa nje možeš da preskočiš zidić?

Hmmm... da razmislim...

Ništa, osim što je zidić do kolena, što te neprijatelji u sledećoj prostoriji čekaju, umesto da te ubiju dok slažeš Lego kockice... a i slaba je nešto ta fizika, osim ako Gordon nema 15kg :D
 
Poslednja izmena:
To i jeste jedna od retkih koliko toliko smislenijih stvari, ostalo je glupo za medalju...
 
Mene nervira nedostatak chika Gordonovih nogu, kao da ruka sa glavom cini jedan neljudski entitet koji lebdi okolo...mislim nije to jedina igra gde postoje takve stvari, ali ja bih zeleo da imam noge u episode 2:)
 
Manji OT, ali da li je uopste moguce igrati HL2: EP1 u DX 7 modu bez nevidljivih objekata, ljubicasto-crnih kvadratica umesto nekih tekstura i cestih restarta racunara? :eyebrows:

BTW: Samo da napomenem da je sa hardware-sko/OS-ovske strane sve u najboljem redu? (svasta sam probao...)

Poz:wave:
 
Verovatno ih nije zanimalo da se bakću takvom optimizacijom, već je DX7 podrška ostavljena čisto "deklarativno".
Bez uvrede, ali korišćenje DX7 kartice u 2006. godini je najblaže rečeno bez veze, ponajviše što se DX9 karte mogu naći za male pare...
 
Pa ovako, postoji DX 7 mod, tako da ne vidim zashto ne bi mogao optimalno da funkcionishe?

Ako je vec bilo moguce odigrati ceo HL2 bez ikakvih problema, zar EP1 koji je veoma slican ne bi trebao da radi OK?

Ne vidim svrhu nabavke DX 9 kartice samo zbog ove igre, ionako igram retko i mahom starije naslove...
 
Poslednja izmena:
evo odigrah i ja hl2 ep1. u pocetku malo davi ali kasnije je bas dobro, narocito u onoj drvenoj zgradi kad te juri onaj "helikopter" ili na kraju na stanici sa onom "badžukom". iako je igra vec pomalo graficki zastarela ima sjajnu atmosferu, nadam se da ce nove epizode imati nekih novina jer je ceo ep1 vec vidjen u hl2 (graficki).

btw. ako neko slucajno nije odigrao hl2 toplo ga preporucujem, ako u toku igranja kod dizalice na plazi naleti na ovaj grafit znace da smo tuda prosli dule i ja ;) .
 

Prilozi

  • Image-0020.jpg
    Image-0020.jpg
    195 KB · Pregleda: 97
Hm jel jos nekom u dx8 modu na prvom nivou fale texture (pojavljuje se crno/ljubicasti checker umesto njih)?

ima li neko resenje?
 
Resenje je original, ili patch za manje original...
 
imam jedno pitanje samo u vezi igre.ne mogu da predjem jedan nivo.negde na polovini kad treba da oborim sa zoljom onaj nazovi helihopter u nekoj porusenoj kuci!ispalio sam 5 komada u njega al nece da padne!u cemu je fora jel se seca neko?
 
imam jedno pitanje samo u vezi igre.ne mogu da predjem jedan nivo.negde na polovini kad treba da oborim sa zoljom onaj nazovi helihopter u nekoj porusenoj kuci!ispalio sam 5 komada u njega al nece da padne!u cemu je fora jel se seca neko?

Pa jel ga pogadjaju tih 5? Kad ispalish proektil laserom morash da ciljash helish. Znachi nije bitno da raketa nacilja helish kad je ispaljujesh vec kad je ispalish da laserom markirash metu. Inache rakete lete unaokolo. Treba ti najmanje 3-4 koje ce da ga pogde da bi pao. I pazi kako se secam pada posred kuce. ;) Zato morash da bezish iz nje.

Ostalo shto moze da bude ako nije to, da je onaj AI problem i sl.
Ima neka komanda se kuca da ne smara i sl.
 
Nazad
Vrh Dno