Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

Da ponovim pitanje

Postoji li neki trik da se na mobile data učitava samo 720p rezolucija na Android aplikaciji?
 
@wladymeer nisam našao nikakva podešavanja za to 🙁
 
Ne može da se bira kvalitet strima na HBO MAX, čak je na njihovoj FAQ stranici naglašeno da servis sam automatski bira najbolji kvalitet koji neki uređaj podržava.
 
Ne znam da li je pisano vec, ali pokusao sam na guglu da nadjem, bez uspeha.

Je li ima neki sajt, gde mozemo da vidimo u kojoj drzavi je neka serija dostupna? Za netflix postoji unogs, koji donekle radi. Je li ima nesto slicno za hbo max?
 
Znam za taj sajt. Hvala. Ali ne prikazuje uvek sve.

Po torentima vidim da je izvor hbomax, sigurno je ima u nekoj zemlji. Justwatch ne prikazuje gde je dostupna. Mada mozda je bila nekad, i da su je izbacili..
 
Da li neko ima slot za HBO MAX za placanje, ne razmenu, po mogustvu na mesec, dva posto prvi put koristim, da vidim hoce li me zanimati?
 
Pozdrav!

Zamolio bih nekog ko je pretplaćen na HBOMax i Netflix, da uporedi kvalitet slike serije "The Walking Dead" na oba servisa, pa da mi javi da li je isti kvalitet. Razočaran sam kvalitetom slike ove serije na Netflix platformi, pa ako je bolji kvalitet na HBOMax pretplatio bih se na njega da je odgledam kako valja. Ovde na Netflixu u zaglavlju pored naslova stoji oznaka HD, ali ovo je smešno koliko je slika pikselizovana. Ne znam da li ovo Netflix namerno radi i obara rezoluciju zato što smo pretplatnici iz zemlje trećeg sveta - ili je tako i za gledaoce iz USA, Kanade, UK i slično. Mislim, koja je poenta biti pretplaćen na legalan servis i gledati upskejlovani 480p poturen pod oznakom HD sadržaj. Inače pretplaćen sam na Netflix Premium UltraHD i u postavkama profila mi je reprodukcija podešena na najviši kvalitet, TV je 4K rezolucije spojen kablom na SBB internet, tako da mi ništa od opreme nije usko grlo.
 
Takav je "kvalitet" slike i mislim da nema veze niti sa jednom platformom. Serija je u produkciji AMC i da je potražiš na drugi način, 1080p je baš takav kao što kažeš, pikselizovan.
 
Pozdrav!

Zamolio bih nekog ko je pretplaćen na HBOMax i Netflix, da uporedi kvalitet slike serije "The Walking Dead" na oba servisa, pa da mi javi da li je isti kvalitet. Razočaran sam kvalitetom slike ove serije na Netflix platformi, pa ako je bolji kvalitet na HBOMax pretplatio bih se na njega da je odgledam kako valja. Ovde na Netflixu u zaglavlju pored naslova stoji oznaka HD, ali ovo je smešno koliko je slika pikselizovana. Ne znam da li ovo Netflix namerno radi i obara rezoluciju zato što smo pretplatnici iz zemlje trećeg sveta - ili je tako i za gledaoce iz USA, Kanade, UK i slično. Mislim, koja je poenta biti pretplaćen na legalan servis i gledati upskejlovani 480p poturen pod oznakom HD sadržaj. Inače pretplaćen sam na Netflix Premium UltraHD i u postavkama profila mi je reprodukcija podešena na najviši kvalitet, TV je 4K rezolucije spojen kablom na SBB internet, tako da mi ništa od opreme nije usko grlo.

To je do WD, a i Amerika ubrzano postaje zemlja trećeg sveta pa nije ni to.
 
^^
Ja je bas sad gledam na Disney + i slika je super, jedina zamerka koju neko moze pronaci je to da je serija snimljena sa maksimalnom kolicinom film grain efekta, zato ti verovatno i izgleda da je losiji kvalitet slike.
 
zato što smo pretplatnici iz zemlje trećeg sveta
Turska nije zemlja trećeg sveta :)

Zamolio bih nekog ko je pretplaćen na HBOMax i Netflix, da uporedi kvalitet slike serije "The Walking Dead" na oba servisa
Sad pustih prvih 5 minuta prve epizode na oba servisa, ja apsolutno nikakvu razliku u kvalitetu ne vidim i ne izgleda mi kao da je apskejlovani 480p. Grainy je maksimalno, ali, kao što kolege kažu, to je namerno tako.
Ja je bas sad gledam na Disney +
Pogledah vala i na Disney+ sad, apolutno nikakvu razliku ne primećujem.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima, posebno @psihodel-u i @Cvax-u koji su potvrdili da je potpuno istog kvaliteta i na drugim servisima. Nisam imao pojma da je serija s namerom tako snimljena sa tim "grainy" efektom. Danas pročitah na nekim forumima da su je snimali na 16mm filmu umesto u digitalnoj tehnici.
 
Potreban savet.
Do skoro sam preko Supernove (u okviru paketa) koristio HBO Max. Prešao u Yettel i do kraja meseca prenosim i broj mobilnog i samim tim dobijam HBO Max na korišćenje.
Pitanje glasi. Pošto je isti email bio i u Supernovoj, biće i u Yettelu.
Kako obrisati stari nalog (sada ne mogu da se prijavim na Supernovu, jer je istekla UO) da bih ponovo koristio isti mejl, kod novog operatora? Hvala unapred!
Nema brisanja naloga. Biras Yettel kao operatera kada se prijavljujes i unosis kod iz Yettel aplikacije. Bice tu jos par koraka da ispratis, ali da, moguce je postojeci nalog povezati sa drugim vidom pretplate, drugim operaterom itd
 
Po kojoj logici, ukoliko domaća serija ima scenu na stranom jeziku, da bih razumeo šta govore moram da uključim titlove (engleski, makedonski, slovenački)? U jednoj seriji sam propustio scenu misleći da je njihova odluka bila da ne prevode, sad u drugoj (Deca zla), za scenu na albanskom, da bi razumeo šta govori sasvim slučajno se setim da uključim titl i vidim da ima. Govorim o web verziji, drugde nisam probao. Isto tako mi je nezamislivo da ti ne daje mogućnost da preskočiš neretko dosadan intro, a o intuitivnom predlaganju sledećeg sadržaja da ne govorim, možda me je Netfliks previše razmazio :D
 
Ako moze pomoc. Imam user i pass (vrv Argentina), od pre par dana mi ne radi aplikacija HBO Max, prebacuje me na Max a tu app ne mogu da skinem jer nije pustena u Srb.
Proverio sam user i pass na sajtu max.com i ok su.
Sta je resenje?
 
Argentina je prešla na MAX tako da nema pomoći dok i kod nas ne dođe MAX. Druga opcija je VPN.
 
Sta je resenje?
da se privikavaš na MAX preko VPN ili da sačekaš april da se i ovde pojavi

dalja diskusija o MAX u odgovarajućoj temi
 
Ima li ko problema pri prijavi preko operatera? Koristim MTS, radio mi HBO Max sasvim normalno, medjutim juce udjem, pise da treba da obnovim pretplatu. Naravno, i dalje koristim HBO paket.
 
Isto MTS, radi mi normalno ali nije moj, nego sestrin BOX paket. Sada, ona ima neki jači paket, ja plavi lite.
Proveri pakete ili preko korisničkog.
Kod mene je nešto čudno pošto imam u IRIS meniju samo opciju da kupim HBO HD koji nema HBOmax.
Nema trenutno opcija kupovine HBO+ paketa koji ima HBOmax. Da li su oni nešto tu menjali ne bi znao, pošto vidim na sajtu da i dalje ima HBO+ paket.
Verovatno su opet nešto zeznuli :)
 
da se privikavaš na MAX preko VPN ili da sačekaš april da se i ovde pojavi

dalja diskusija o MAX u odgovarajućoj temi
Koliko sam video kod nas (cela Evropa) neće pre kraja godine.
 
Isto MTS, radi mi normalno ali nije moj, nego sestrin BOX paket. Sada, ona ima neki jači paket, ja plavi lite.
Proveri pakete ili preko korisničkog.
Kod mene je nešto čudno pošto imam u IRIS meniju samo opciju da kupim HBO HD koji nema HBOmax.
Nema trenutno opcija kupovine HBO+ paketa koji ima HBOmax. Da li su oni nešto tu menjali ne bi znao, pošto vidim na sajtu da i dalje ima HBO+ paket.
Verovatno su opet nešto zeznuli :)
Pa i kod mene je sestrin, BOX 3, 600/300, placa HBO Plus paket, do pre par dana radilo, sad trazi da se obnovi pretplata. Ovi sa HBO mi isto rekli, do operatera je. Njima bih pisao ali smradovi nemaju mejl vec samo pozivi i chat gde treba broj ugovora, a to sada nemam a ne gnjavi mi se sestra zbog toga. Pisao sam im na FB pa cemo videti sta su petljali
 
Nazad
Vrh Dno