Šta je novo?

[HALL OF FAME] Biostar ploca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam dobio tako nesto dobio sam tri vrste srafova uz kuciste (ne racunajuci odbojnike za maticnu plocu).

k6nZODC.jpg
 
Poslednja izmena:
zu61jc.jpg

Ove crvene desno nisi dobio?
 
Biostar...
 
Ni ja ih uz tri Asus ploče nisam dobio.

Dobio sam ih samo jednom, uz Gigabyte GA P35-DS3P.

Ili sam ih dobio uz kućište, Antec nine hundred, što se poklapa sa nabavkom te ploče. Sa ove distance se ne sećam, ali ih prenosim sa ploče na ploču.

Ako idemo tom logikom, onda ih nisam dobio uz Bitfenix Ghost.
 
Poslednja izmena:
svaki normalan serviser to stavlja
 
I iskoristi sve podloske i srafove za plocu. Nemoj da dozvolis da se ploca krivi.
 
Bio sam sad u jednoj prodavnici/servisu i kazu da oni to nikada nisu stavljali.

Stavio sam podloske na mestima samo tamo gde postoje rupe za nju (na maticnoj ploci) i gde je sa druge strane naznaceno kao "sat sa kazakljama"

Rekao je da su kao ranije dobijali neke kartonske ,ali da ih nikada nisu stavljali.

Tamo gde nema rupa na maticnoj nema logike da ih stavljam.

Mozda od kartona da napravim neke podloske?
 
Poslednja izmena:
Prekinite ovu grotesku, atomi plati nekom kompetentnom da ti sastavi računar.
 
Odavno se već ne stavljaju izolator podloške, ako pogledate ploču dobro, vide se tačno mesta oko rupa sa čistim metalom i predviđena su da bude uzemljena tu. Nekada, na vrlo starim pločama je postojalo jedno mesto za uzemljenje na kućište pomoću žice a AT napajanja su takođe imala jednu (zelenu) žicu za uzemljenje na istom mestu.
 
Poslednja izmena:
Upravo. Nikakva izolacija nije neophodna tamo gde je predviđeno da se ploča šrafi za odstojnike. U tom slučaju bi, za početak odstojnici bili od nekog neprovodnog materijala. Ove crvene podloške možda mogu da ublaže buku za hard disk, ili tako nešto, za vezu ploče sa kućištem sigurno ne služe.
 
Šrafovi 'sleva da desno: Matična ploča, Za plastične delove, Za diskove/diskettu (moraju da budu kraći), Za limene delove gde nema navoja i naravno distancijali za ispod matične ploče.
 
Koliko imas onih odbojnika za ispod ploce? Iskoristi ih sve ili bar vise od 6. Trebalo bi da ih ima od 6-9. Svaki treba prvo da se usrafi u kuciste ispod ploce, pa stavis plocu preko i svaki treba da se pojavi ispod rupe na ploci. Ako ga nema onda si ga usrafio na pogrešnom mestu na ploči.
Ako je odbojnik ispod ploce a nije na rupi u ploci onda verovatno negde sa donje strane ploče pravi kontakt zbog koga imas probleme.
 
Samo tamo gde je rupa na ploci sam stavio odmojnik..ima jos rupa za odbojnike u kucistu,ali nisam ih stavio...kao sto rekoh stavio sam samo tamo gde imaju rupe...pokusacu sa ovim crnim srafovima (izolovanim)
 
tumblr_new65lQnM11u26q5xo1_500.gif
 
Samo da javim da sam resio problem,ploca je u kucistu.


@CountMike bio si u pravu dva odbojnika su pravila problem...prvi je je dodirivao pinove od DDR3 a drugi neki kondezator sa dva pina.

Sve sam spakovao i sad radi kako treba jedino sto mi se desava neki bag koji izgleda ovako:

EEAFZjq.gif


To mi se desava od kada sam poslednji put otpakovao iz kucista i postavio na sto.

Kada izadjem iz BF4 onda se ne pojavljuje ili kada je svez podignuut sistem.

Nisam primetio da se takve stvari desavajui...u radu.samo se tu desava.
 
Poslednja izmena:
Taj problem već spada u domen windows-a i igara, događa se da kada izađeš iz neke igre/programa da oni ne vrate system u pređešnje stanje. Sada, kada ti HW radi kako treba, ja bih instalirao 10ku nanovo, sa svim potrebnim drajverima. Pređi na thread za 10ku, sigurno ćeš naići na nekoga koji je imao sličan problem.
 
Definitivno moram da zamenim plocu posto sam ubacio jos jednu Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 Gaming G1 pa bih da ih spojim u SLI ova ploca ne podrzava nVIDIA SLI samo AMD AMD CrossFireX ...da li bi ASUS MAXIMUS VII FORMULA ploca biila najbolji izbor?
 
Ne, ja mislim da treba da uzmeš PS4 ploču
 
Ako se dobro sjecam prestao je sa igranjem. Sad vjerovatno samo skuplja hardver kao kolekcionar :d
 
Postao je programer. Prvo je tražio da kupi knjigu o C jeziku, pa je obrisao taj oglas i negde je izjavio da je drug sa svim C# programerima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno