Šta je novo?

[HALL OF FAME] Biostar ploca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedino sto sam i ja napravio gramaticku gresku nije ``mine` nego my.Ali ``kuciste`` je hit,dao sam sebi to do list a to je da sutra odgledam sve klipove:)

Moj novi potpis ...in my...in my....kuciste:).Ali dobro ruku na srce bar je zanimljivo,uvek me oraspolozi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam vec pogledao sve na tom kanalu, ali svaki dan nadjem jos neki njegov kanal koji je jos bolji od prethodnog :D
 
Ako moze savet od nekoga ko ima iskustva dosta sa ovakvim stvarima ,a ne tu od nekih clanova kojima nesto moze biti smesno sto su videli na internetu itd....
 
dato ti je pregrst saveta ali ti nijedan jos nisi pokusao...
 
Ma garant je do Hajpek memorije.
 
Ne bi bilo lose da kontaktiras nekog ko se mozda malo detaljnije bavio hardverom pa da to sve lepo proveri, ovako sam mozda ces jos neke probleme da napravis iako ti mislis da si siguran mozda ipak ima nesto sto nisi uradio dobro ili prosto ne znas...
 
Bili ste u pravu,dakle USB 3.0 prikljucak za front panel nije bio prikljucen, i bez njega ne moze da radi ploca.Sad radi sve...samo nemam Monitor sa HDMI ili DVI da isprobam.

Dakle na tom plavom kablu koji ide iz kucista ima jos jedan mali kabal za USB standardni i ja sam njega prikljucio zato sto nemam USB 3.0 a i kada sam bio ubacio tj prisarafio plocu za kuciste povezivao sam kablove pokusao sam i taj USB 3.0 medutim ploca je bila uronila u izbaceni deo iz kucista,a portovi se nalaze bas na samoj granici izmedu uronjenog udublienog dela kucista i uzvisenog tako da nisam mogao da povezem.pa sam spoio tamo gde se spaja USB standardni...I eto sad konacno radi.

Inace ovaj isti problem sam postavio u temu na svet kompijutera i banovali su me parmanent i kazu da reklamiram svoj YT kanal,a u stvari imao sam veoma velik problem...i svi se tamo angazovali da mi pomognu dobio sam savet kao i ovde dasve otpakujem i van kucista da sklopim i rekao ok evo sad cu to da uradim i kada sam sve zavrsio....Odem da vidim sta su pisali i da javim da je sve ok kada on barmanent bank.Zahvalio bi se ljudima sa ovok i sa SK foruma koji su mi pomogli,a onome ko me je banovao sa SK foruma njemu se ne zahvaljujem.Zato sto on ocigledno nije osoba koja je spremna da pomogne.

Izvinite na losem pravopisu,ali evo kasno je pa sam na brzinu otkucao.
 
a kako znas da sve radi kad nemas monitor da vidis? to sto se ne gasi ne znaci da je resenje problema....bar ne dok ne dobijes sliku.
 
Čovek nas ili zaebava (čemu se iskreno nadam, za njegovo dobro)
ili je komponente dobio od neke nvo za zaštitu ljudi sa posebnim potrebama (navodno ga biostar sponzoriše jer ih reklamira na yt . hau jes nou )
Ne čudi me perma ban na sk.

Kakav uronjeni i utopljeni deo na kompjuteru bre ?

Odnesi kompjuter u servis da ti sastave i plati im koliko treba, jer si na pragu da napraviš četvorocifrenu štetu u evrima.
 
Nikolasi, drago mi je sto si resio problem, mogu da ti doniram ako hoces konvertor iz DVI u VGA pa da probas komp, sem ako ti neko uskoro ne poklanja za unboxing nov tanatcki monitor ?

I bilo bi drugarski da ovde nama pokazes / objasnis kako si to profesionalno izveo da ti biostar posalje plocu, intel CPU i Kingston memoriju. A da i gigabyte GPU :)
 
Pa dobro to je tad, sad je celav promenio se :)



Vidis da batalio decko gaming, pa sad cepa biznis i game engine developing :)



Cak je dobio i tehniki za svoji startup kompaniju.
 
Poslednja izmena:


Bilo bi lepo da mi posaljete konvertor adapter poslacu ti informacije na PM.

Inace kada vidite da me neko zeza to su sve drugovi od onog @Whead sto prodaje igrice....@Ninoslav,Pretender...
 
Poslednja izmena:
Samo hrabro...............................i to je to..................................................
 
E nigde DVI u VGA konvertera... ne mogu da isprobam ...obisao sve prodavnice i nigde nema (zenski) DVI konvertor u (muski) VGA ima obrnoto Muski DVI u zenski VGA za 400 din... ,ali to ne moze...na kraju nazovem winwin prodavnicu i kazu mozemo da narucimo sutra stize cena 850 din.....a meni treba danas stavio sam da se windows 10 instalira....ubacio disk i sad mi samo jos treba monitor da ispratim taj proces...ali da ni jedna prodavnica nema (zenski) DVI konvertor u (muski) VGA ,a ona sto moze da naruci hoce da u vali za 850 din to je stvarno dno dna....
 
Poslednja izmena:
kako izgleda taj muski dvi to zenski vga a kako zenski dvi to muski vga?
 
Odose zanoktice opet :-x
 
LI2S72D.jpg


Ako neko od vas ima to moze da mi proda za 300-400 din posalje post expresom.
 
Poslednja izmena:
To i jeste ono sto ti nude po prodavnicama... Muski DVI, zenski VGA.
 
Narucio sam preko kupujemprodajem https://www.kupujemprodajem.com/ADAPTER-DVI-muski-VGA-zenski-No-9-25103093-oglas.htm Stize mi sutra 200 din. Nisam bas sve ispravno rekao na internetu zato sto sam bas dosta zauzet oko kompa.



Inace narezaosam Windows 10 na srpskom i ubacio i ono odma ga cilalo malo sam naslepo na tastaturi surfovao interjejsom ,ali dalje nebih da se mucim.



Danas sam utvrdio zato nije bio radio znaci nije zbog USB 3.0 vec zbog SATA prikljucka.Ja sam bio u SATA1 sa slike ukljucio zato sto sam mislio bolji je intel od ovog drugog kad ono neradi...Zatim sam priklucio DVD i HDD u ovaj sto je crveno oznaceno na slici i radilo je.Tu se javio jos jedan problem koji je bio u toime kada pritegnem sraf za pricrascivanje maticne ploce za kuciste u desnom gornjem uglu do kraja desava se da se isto gasi ali cuje se sistemski saund,pa sam se i tu isto malo pomucio...i krenuo da opet sve vadim iz kucista kad ono poceo da osarafljujem taj sraf i upalio se racunar dakle tu verovatno dodje do nekog kontakta pinova sa zadnje strane maticne i lima kucista i opet nesto nije ispravno.

E sad za ove ostale Sata portove to se u BIOSU verovatno podesava.

EaDpbg4.jpg


Oni preporucuju Intel 97 ali sta da radim kada to ne radi kod mene ili mozda jos jednom da pokusam?

Edit: Evo sad radi Intel Z97,nije bilo radilo zato sto su pinovi sa zadnje strane kucista meticne dodirivali lim od kucista pa se stvorio kontakt verovatno.

Znaci sve vreme me je zezalo kucista...tako je to kada vam posalju kinesko kuciste....
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nisi zagubio odstupnike za maticnu od kucista. :) Prvo moras staviti njih pa tek onda maticnu zasrafiti, jer kao sto vidis doci ce do kratkog spoja. Pitanje je da li je nesto riknulo zbog toga.
Izgledaju ovako i dolaze sa svakim kucistem:
IMG_6805.jpg
 
Poslednja izmena:
giphy.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno