Šta je novo?

[HALL OF FAME] Biostar ploca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kodmenejeradilo, svaka čast , ovo je poezija.
, ljudi smatraju da je otkucati onakav text (apropo linkovane teme) lako, ili čak nedostojno pažnje.

Ali, tekst je izvanredan, što zbog same konstrukcije, što zbog izuzetno suptilnog podjebavanja svakog čitaoca koji to čita,
Što je genijalnost, samo po sebi
 
Kodmenejeradilo, svaka čast , ovo je poezija.
, ljudi smatraju da je otkucati onakav text (apropo linkovane teme) lako, ili čak nedostojno pažnje.

Ali, tekst je izvanredan, što zbog same konstrukcije, što zbog izuzetno suptilnog podjebavanja svakog čitaoca koji to čita,
Što je genijalnost, samo po sebi

znas li koliko teorija o obliku i velicine zemlje je postojalo pre nego sto su dokazali da je ipak okrugla u obliku lopte nepravilnog oblika. koliko njih je nevino stradalo?
 
Aj ken dig it ...
 
Poslednja izmena:
Kupi i7 4790k i GTX 980

Srafi napajanje podloskama za maticnu


Kao kad bi ja krenuo da sastavljam nuklearni reaktor... Valjda kad nesto ne znas ili nisi siguran onda to i NE radis...... kojom logikom ti dolazis do zakljucka da treba da probas bilo kako pa ako uspe uspe, nije mi jasno... osim ako imas para za bacanje pa ti je svejedno... a ocigledno nedovoljno dobro poznajes tematiku hardvera i tehnologije... Niko te ne vredja, samo ti prica cinjenice... Mada koliko vidim ne odgovaras nikome na "saljive" komentare nego samo teras po svome...

WHATEVER.png
 
GTX980 je diskutabilna kupovina, jedino preko Madjara.
 
Danas treba da mi stigne Saund Blaster Z koji treba da mi resi problem sa sustanjem zvuka ,a u petak SSD Samsung 500GB 850 EVO....po recima supporta biostara treba da reinstaliram drajvere za zvucnu (sto sam vec pokusao) ,ako to ne uspe da reinstaliram sistem kako bi resio problem sa sustanjem i sumom pri recording.

Biostar Gaming Z97X ima naj brze citanje SSD SATA (Intel) diskova od svuh LGA1150 ploca koje postoje http://www.bit-tech.net/hardware/2015/04/08/biostar-gaming-z97x-review/6

Trebao sam da kupim RAM memoriju od CL9 od 1600 hz ova sto ja imam je CL11 2400 brze bi radila od ove...
 
Lupetas malo i kupujes toliko skupih nepotrebnih stvari a ne umes bi da ih ugradis. Ta ploca je najveci krs od z97 tako da ti bas ona kvari celu konfiguraciju, kao da si bas na njoj samo stedeo. Ne treba samo da bacas pare unaokolo a da ne znas ni sta uzimas. Ja bi radije uzeo PRO nego EVO ssd...

Ram ti je odlican bolji od tog o kome pricas. Trebas prvo da pitas sve i onda kupujes a ne tek od kad kupis zalis se.
 
Poslednja izmena:
PRO je brzi (glupavi benchmark programi), dok u realnom radu neces osetiti razliku u brzini u odnosu na EVO.

Na EVO ide 120/250/500GB, dok na PRO ide 128/256/512GB itd.
 
Poslednja izmena:
mnogo toga po meni google ce ti reci vise ali nije ni taj evo los, daleko od toga, ploca ti kvari prosek samo.
 
Ma mozda susti zvuk zbog slabog napajanja od 630W ...Videcu danas kada mi stigne zvucna..I C-Media kodek od commandera isto susti,a u pitanju je klasicna USB zvucna kartica.Ali o5 ukljucio sam USB slusalice i nije bilo problema.Znacu sve kada budem prikljucio Saund Blaster Z.

Uzeo sam EVO zato sto je na akciji 180 eura 500 GB a taj pro je 277 eura 512 GB
 
Poslednja izmena:
630w nije bas toliko preslabo ali mogao si malko vise da ulozis za gtx980.
 
Ma mozda susti zvuk zbog slabog napajanja od 630W ...Videcu danas kada mi stigne zvucna..I C-Media kodek od commandera isto susti,a u pitanju je klasicna USB zvucna kartica.Ali o5 ukljucio sam USB slusalice i nije bilo problema.Znacu sve kada budem prikljucio Saund Blaster Z.

Ako je do napajanja, to su mozda zavojnice. Nema veze koliko je slabo ili jako. A ionako ta masina (GTX980+i7) trosi ispod 450W, pa je Smart SE 630W i vise nego dovoljno (dobro) napajanje.
Proveri ti ovo drugo...
 
Instalirao sam Sound Blaster Z ,ali ne znam kako da ukljucim back panel kako bi radilo i na zvucnicima , front sam spoio sa prednje strane sa audio kablom koji se dobija uz kuciste.Peobao sam preko SBZ kontrol panela ,ali ne ide nesto...
 
Resio sam problem...trebao sam u Front L/E da ukljucim ,a ja bio ukljucio u 3.5 za slusalice slusalice zvucnike sa zadnje strane.i dalje se cuje blago zujanje u nekim situacijama kada pokrecem programe,ali ne onoliko kao sa Realtek.Videcu kada podignem sistem na SSD da li ce i onda da peavi problem.
 
Poslednja izmena:
Ploča je kičma, napajanje je motor, procesor je srce... tako da ti je kičma loša, "grbava", motor ti je "truba" ...
Nikad ali NIKADA ne stedite (mnogo) na ploci i napajanju.
 
Resio sam problem i sa zujanjem...problem je u tome bio kada su komponente u kucistu dolazi do ometanja analognog zvucnog signala u svim zvunim kartama,a ja ih imam sad 3x i tu se stvaraju se problemi.

Preko google nasao sam da jedan savetuje nekog ko ima isti problem kao sto imam ja...radi se o tome da ventilatori kineski ometaju analogne zvucne signale u kucistu.

Kuciste mi je AEROCOOL XPredator X1 Devil: http://www.aerocool.com.tw/index.php/pgs/pgs-b/36-case/pgs-b/141-xpredator-x1devil-red-information

E sad koler masterov ventilator na procesoru ne stvara to jer sad ne susti kada sam izvadio sve kompomente i stavio na sto i pored kpmponenti postavio kuciste na stolu.

Izgleda cu morati da iskljucim sistemske ventilatore...i onako nicemu ne sluze samo uvlace prasinu u kuciste.

A mozda sam ih trevao povezati na kontrolnu jedinicu od kucista fron panela ,a ne na maticnu plocu..pokusacu i to da uradim.
 
Zato što to nema šanse da rešiš ni sa drajverima ni sa dodatnim zvučnim karticama. Zujanje se čuje zbog interferencije elektricnih signala sa ploče u delu zvicne karte posle D/A konvertora.
Jedini način je digitalni izlaz ili USB zvučna karta.
 
Nikolasi zanima me od koga dobijaš tu svu opremu, da i mi pitamo da nam daju? Plati nekom 10€ da ti uredno sastavi taj komp.
 
Zato što to nema šanse da rešiš ni sa drajverima ni sa dodatnim zvučnim karticama. Zujanje se čuje zbog interferencije elektricnih signala sa ploče u delu zvicne karte posle D/A konvertora.
Jedini način je digitalni izlaz ili USB zvučna karta.

Zujanje moze da bude i do lose elektricne instalacije. Mozda mu je uzemljenje lose. Mada cudi me da mu ista od te masine radi jer je ocigledno da se ne razumije i mi samo mozemo nagadjati sta je i kako spojeno na racunaru. Samo prelistaj na brzinu postove pa ce ti biti jasno.
 
Meni je problem sa zujanjem i neki problem sa tastaturom resilo tako sto sam izvadio utikac iz uticnice i obrnuo i ukljucio naopako.
Koliko god *****no zvucalo meni od tad resilo te probleme(video sam to na nekom sajtu pa resio da probam)
 
Meni je problem sa zujanjem i neki problem sa tastaturom resilo tako sto sam izvadio utikac iz uticnice i obrnuo i ukljucio naopako.
Koliko god *****no zvucalo meni od tad resilo te probleme(video sam to na nekom sajtu pa resio da probam)
To bi samo potvrdilo probelem sa uzemljenjem.
 
Ma resio sam problem sa zujanjem dakle sad kada komponente nisu u kocistu ne zuji nista sve radi odlicno.

E sad to sto ne radi kada pritegnem srafove na maticnoj ploci stavio sam one srafove koje sam dobio uz maticnu plocu oni su "srebrni" i za koji milimetar duzi od onih koje sam dobio uz kuciste koji su crne boje.Kada budem stavljao ponovo sve u kuciste stavicu te crne.
 
Poslednja izmena:
A da li si dobio neke male crvene sajbnice? Gde si njih stavio?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno