Šta je novo?

GRID 2

Da, ali tamo vozis oldtajmere. Za mene je porazavajuce da ljudi jos uvek igraju NFS i slicne igre kada cak i open world igre poput Mafije i GTA imaju bolje uradjenu fiziku vozila i generalno bolji osecaj (uprkos nedostatku manuelnog menjanja brzina, kokpita i ostalih finesa).
 
@Ronin

Zavisi sta smatras pod "arkadnom" voznjom. Taj pojam je toliko izvucen iz konteksta da vise nema ni smisla u nekim slucajevima jer se sada svuda koristi i lupa na sve i svasta. Ako su Grid-ovi arkadne voznje, sta je onda Burnout, Outrun?

Dobro, Grid jedinica je mjesavina, niti je klasicna simulacija niti arkada poput Burnout-a. Sve u svemu, meni ne smeta to sto nema kamere, ali mi je glup njihov izgovor zbog cega su je izostavili.
 
Ja sam Grid 1 presao sa nekoliko kamera, i vecinu ostalih novijih Codemasters ''voznji'' takodje. Cak sam instalirao skoro Dirt 2 (malo modifikovao upravljanje) i igram sa kamerom iz kokpita samo sa Subaru Imprezama gde god moze :d

Ja u GRID-u menjam kamere u zavisnosti od tipa trke. Negde mi je kokpit savršen, negde samo pozadinska kamera, kao u driftu npr.
 
Nije losa igra, precicu je pod obavezno, al mi grid 1 bolji za sad. Prvenstveno zbog upravljanja koje je dobro, al zadnja vuca u 90% krivina utrcava u drift hteo ti ili ne. Graficki igra izgleda dosta dobro i za razliku od vecine naslova o kojima raspredamo na forumu ova je i optimizovana, na konfi iz potpisa 1680x1050 sve na maximumu, 4x MSAA igra radi glatko na 40+ frejmova.
Sto se tice kokpita, meni je ok sto su ga izbacili i onako ga nikad ni na jednoj trci nisam koristio.
 
Stav da ti kamera iz kokpita ne treba uopste ne ide uz tvoj nick :d :p

Ne znam, meni je kamera iz kokpita poseban dozivljaj u arc-sim igrama.. sta ce mi u nekoj 100% arkadi. Pa cak i dirt2 sa tom kamerom i malo modifikovano upravljanje (steering deadzone oko 30%) dobija sasvim novu dimenziju posebno kada zbog vode i prasine ne vidis stazu ispred sebe. Grid 1 sa ovom kamerom je bio odlican trip za voznju preko tastature, za sve vise sim igranje bez dobrog volana bas i nema smisla..
 
Sta je "cmaa" u opcijama, kakav je to vid antialajsinga? I sta je bolje za nVidia kartice da se drzi ukljuceno, MSAA, CSAA, QCSAA?
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadnji put kameru u kokpitu koristio kada sam igrao Colin McRae Rally 2.0. Sve posle toga je bila tuga.
 
Hahaha, ma ja sam ti sav kontra navoj. :)
Kad malo bolje razmislim tech demo Assetto Corsa sam vozio samo iz kokpit view-a, to je prva igra da mi je lezala ta kamera za igranje, a ne samo za razgledanje. Slazem se da svaka trka bilo arkada bilo simulacija treba da je ima, al ja sam ti po principu ako vec menjam felne, spojlere i ostalo, udaram sare ocu to i da vidim dok igram, eventualno imprezu pusti view sa haube samo zbog usisa na istoj. :)
 
Stavio sam 8xCSAA, sve na High osim AmbientOclusions stavio na Low. Sve sljaka perfektno, u najvecoj guzvi, punoj dima, frejm zakucan na 60! To se zove optimizacija, a ne nesretni NFS Hot Pursuit, Most Wanted, Run...

Sto se fizike tice, ovo je isto kao i prvi Grid, ja sam na tastaturi bez pomoci jedva hvatao krivine sa Mustangom.
 
CSAA i QCSAA su ti Nvidijina resenja za AA. Slabo se razaznajem u celu pricu, ali po onome sto znam CSAA bi trebalo da bude obican AA samo manje opterecuje graficku, a QCSAA bi trebalo da bude MSAA sa duplo manjim opterecenjem od MSAA vise mamje. Ako se neko bolje razume nek me ispravi.
 
Znaci u opcijama ima Smoke Shadow(INTEL) i Advanced Blending(INTEL) a vidim forsiraju neku INTEL HD Grafiku.... zar to nije neka interusha? Ne znam zasto al kad stavim water quality na low fps skoci za 10. a nema nigde vode... ni kise, ni bare... i ona opcija advanced lighting ubija fps a nema razlike, nisam probao nocu da vozim, mozda se nocu vidi razlika...
 
Hvala. Stavio sam 8xCSAA.:)

Cini mi se da je dosadni Dj Atomika iz Burnout Paradise-a i ovdje pozajmio glas. :D

@Bajica, meni stoji Water na medium i taj advance lighting off, ali kada ukljucim to na nekim mjestima obori fps za 7-8 frejmova, ali se razlika u grafici i ne primjecuje.
 
Poslednja izmena:
Probao - odličan je. Nit' sam očekivao više, nit' manje...

Malo mi više fizika vuče na ove Dirt2/3 gluposti nego na originalni Grid, ali dobro sad.

E da, jedio me smaraju one gluposti u single play-u između vožnji, kada se čeka i po jedan minut dok onaj ne izdeklamuje sve ili dok ne dođeš do sledeće vožnje.
 
Fasovanje Ken Block style, kenja mi se od toga. Al moraju tupavi ameri se loze na to. Moramo da trpimo kad vec ne placamo ;)
 
Ja sam zadnji put kameru u kokpitu koristio kada sam igrao Colin McRae Rally 2.0. Sve posle toga je bila tuga.

Izgled i funkcionalnost kokpita su drasticno unapredjeni od tada, samo sto toga nema u ovim "Narod igra" igrama.
 
ove staze u planinama su vrh odradjene mnogo lepo :D
 
Fino izgleda igra, i naravno napokon neka voznja :) Evo ss iz Grid 2 sa Phenom II X3 i Asus 7870..sve na ultra, znaci 8xAA + soft ambient occlusion - ON :wave:

grid2.jpg
 
Dobra je igra lepo izgleda
 

Prilozi

  • grid2 2013-05-29 14-56-09-17.jpg
    grid2 2013-05-29 14-56-09-17.jpg
    144.1 KB · Pregleda: 114
  • grid2 2013-05-29 14-52-01-24.jpg
    grid2 2013-05-29 14-52-01-24.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 119
  • grid2 2013-05-29 14-52-48-31.jpg
    grid2 2013-05-29 14-52-48-31.jpg
    111.9 KB · Pregleda: 127
  • grid2 2013-05-29 14-52-45-97.jpg
    grid2 2013-05-29 14-52-45-97.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 115
  • grid2 2013-05-29 14-59-53-85.jpg
    grid2 2013-05-29 14-59-53-85.jpg
    625.1 KB · Pregleda: 192
Poslednja izmena:
Sports center, espn... :S: Mogli su i bez tih sraanjaa.
 
Advance lighting on i off
 

Prilozi

  • AB On.jpg
    AB On.jpg
    166.4 KB · Pregleda: 201
  • advance blending off.jpg
    advance blending off.jpg
    166.3 KB · Pregleda: 196
Jeste,al malo i ubija fps... al to je samo sa ovim dzipovima, nigde vise nisam video taj efekat :)

Jbt ceo dan igram, odpade mi bulja :D
 
Poslednja izmena:
Evo par klipova od mene:

[youtube]nPq_5YTWgkE[/youtube]

[youtube]LIjafrvDtYU[/youtube]

[youtube]zfMoFWuzfNk[/youtube]
 
Igra je odradjena odlicno, grafika, optimizacija, upravljanje, asortiman kola, super je stvarno :)
 
Hmm... a gde je ovde retrovizor?
 
Sta ce ti retrovizor kad je ovo namenjeno da se vozi iz treceg lica i lako mozes da okrenes kameru unazad. :p
 
stvarno lepo izgleda
 

Prilozi

  • grid2541.jpg
    grid2541.jpg
    219.7 KB · Pregleda: 144
  • grid2 330.jpg
    grid2 330.jpg
    508.9 KB · Pregleda: 146
  • grid21.jpg
    grid21.jpg
    567.4 KB · Pregleda: 127
  • grid243.jpg
    grid243.jpg
    404.5 KB · Pregleda: 121
Odlicna igra stvarno, sve je na nivou, najvise mi se dopada efekat pri naglom kocenju :) Ali me nervira onaj flashback i moze li se ono ikako iskljuciti?
 
Sto te nervira?! Nemoj da ga koristis... Inace po tome je Grid i poznat. Da li moze da se izgasi, ja mislim da moze.
 
Vrh Dno