Šta je novo?

GRID 2

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605


http://www.theracereturns.com/

Konacno da ga zvanicno najave. Full trailer 8 avgusta, igra verovatno iduce godine. Samo da ne bude opet neke Ken Blok dominacije, mada ako bude ogromnog izbora vozila i staza, realno nece ni da mi smeta. :D

Inace, Codemasters je od Showdowna poceo da budzi osvetljenje u endzinu, nadam se da ce to da ispeglaju kroz F1 2012 i da ce ovo da se zaigra onako optimizovano, kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ma samo da bude kao prvi grid i nema problema, mislim sto se tice fizike a moze i jos vise da vuce na simulaciju, ne bunim se. Moraju malo da osveze gameplay, fizika da ne bude djubre (a moguce je, tako je i dirt1 propao :d) i eto dobrog zezanja.
 
Poslednja izmena:
Prvi GRID je bila prejaka igra, jedva cekam ovo!
 
Mislim da je zvezda ovog trejlera Pagani Huayra :) Jedva cekam da provozam Pagani-jevu novu zver u Codemasters okruzenju :D
 
... fizika da ne bude djubre (a moguce je, tako je i dirt1 propao :d)

Ocigledno je da ti ta igra stoji samo u secanjima sto se tice "fizike". Kad je budes ponovo probao ima da padne vruc samar na sve te fiktivne uspomene. :D Jedino je sadrzaj staza i vozila u toj igri bio donekle zanimljiviji nego u njenim naslednicima, ali zato je sve ostalo korak nazad.

Sto se tice Rejs Drajvera, nadam se samo da nece smanjiti raznovrsnost sadrzaja u odnosu na prethodnika, dok za fizicki model ne verujem da ce da menjaju nesto u odnosu na prethodnika, mozda eventualno da bude malo poboljsaniji, ali naravno daleko od bilo kakve hardcore simulacije, posto ova fransiza to nije.
 
Uh, kakva vest, a još izlazi 8., milina ,) Lično očekujem odličnu igru, možda ne baš kao kec ali na sličnom nivou.
 
pa jel 8.8.2012. izlazi full trejler ili sama igra ???
 
Razmisli malo samo ce ti se reci lol
 
jos nisam video da neko najavljuje trailer za igru, osim mozda GTA :p
 
Poslednja izmena:
Na moru si i gledas bench ccc daj bre ostavio to za jesenje dane :D
 
Omg omg :D Jedva cekam da vidim trejler,gejmeplej :D omg
 
Prvi deo BRUTALNO DOBAR. Ako naslednik nastavi stopama prvog dela bice najbolja racing igra :-D
 
Slazem se, tesko da mogu da naprave bolju racing igru, sva cetiri tocka i pun gas, ne mogu da pogrese.
 
lol :)
 
Steta sto je hamaci ogranicio broj usera po serveru na 5. Da je i dalje 10 komada, mogli bi smo se okupiti da igramo u "lan" modu.
 
I ja jutros prvo video na gamespay-u, odlicna vest...
 
Ovo je prvi teaser trejler, prikazali su i više nego što sam očekivao. Za igru koja izlazi za godinu dana, dosta nam je i ovo sada.

(a i verovatno čuvaju više vesti za nadolazeći Gamescom)
 
ap01_ca_shot_02_small.jpg.jpg

ap01_cali_screen_01.jpg.jpg

ap01_cali_screen_05.jpg.jpg

ap01_cali_screen_06.jpg.jpg

ap01_chi_screen_06.jpg.jpg
 


Grid 2 Preview: No Assists Please, We're British

Evo i prvog velikog razocarenja, ne postoji kamera iz automobila. Stvarno neverovatan potez jer incar kamera i osecaj voznje u njoj koju su recimo imali u Dirt 3 jedan od najboljih, a ovim potezom su samo degradirali igru. Al dobar im je izgovor da je zahtevno za modeliranje i kosta dosta para, kao da oni nemaju gomilu asseta iz ranijih igara i kao da su imali samo godinu dana da razviju igru. Kako da ne. Klasicni izgovori za sto lakse otaljavanje posla, a ovamo navodno pricaju o "immersion-u" u voznju, a svako zna da je pogled iz kabine glavni nacin za to "udubljivanje", sto se dalje zakljucuje - cista kontradiktornost i PR proseravanje.
Na drugu stranu, interni fizicki engine im navodno radi na 1000hz, sto je daleko ispred ostalih igara, cak i simulacija (uglavnom 360, 600). Ovo ne mora da znaci da ce fizika da bude realisticnija, ali sam osecaj ponasanja i odziva vozila na stazi ce biti sjajan.
U svakom slucaju, bice verovatno dobar izbor staza vozila, cak se vidi i Bac mono i Atom na trejleru, ali sa ovim no incar potezom ala ovogodisnji arkadni Showdown, ocekivanja za igru su mnogo spala...
 
Pa bice vremena da ukapiraju koliku glupost prave i da osete hejt mase po netu :d Kakvi retardi, meni deluje da ce igra da ode u sto arkadnijem smeru, cim sam video onaj prvi teaser sve mi je bilo jasno, lansiranje protivnika u vazduh obicnim guranjem i jos ne postoji kamera iz automobila.. sta drugo da pomislim nego da ce biti arkadcina najgora. Niko ne trazi simulaciju ali bi morali da se fokusiraju na Grid fiziku i malo srede ubrzanja i kocenje koji su u bili bas nerealni.
 
Fizika i ponasanje vozila ce biti bolje nego u prethodniku, ali ne treba ocekivati tesku igru i komplet fizicku simulaciju jer Codemasters to ne pravi. Inace nije problem u simuliranju ponasanja vozila, vec u tome da sami sebe degradiraju kreativnim odlukama kao ova glupost sa cockpit kamerom, koja je ionako cinila glavnu stvar kod tog "immersiona" u starom Gridu. Posledjnih par igara (showdown, dirt 3) je bas veliko "otaljavanje" posla i vidi se da je trud ulozen u igru daleko manji nego za prethodnike, a nekako cini mi se da i ovde pokusavaju da nastave tu tradiciju.

btw, evo jos jedan intervju:

 
ma samo da bude drifta i ne zalim se...mada bas sam u dirt3 zavoleo incar kameru, ranije nikad nisam tako igrao, u showdown je takodje nema -.-
 
Samo su sebi uz izgovor olaksali posao da stancuju 10 igara godisnje, a na kraju (doduse i sad) sve fransize ce da im lice jedna na drugu, samo sa prepakovanim assetima, bas kao sto i Ubisoft to sada lagano radi...

I jos jedan preview:

http://www.gamesradar.com/grid-2-we...ing-it-racing-games-will-never-be-same-again/

Izgleda da ce igra da ima i deformaciju guma i da utice na voznju, eto bar im fizicki endzin jos napreduje...
 
To su sve obecanja :) Zato ce automobili da ubrzavaju 0-200km/h za 5 sekundi i da koce kao ludi, ne postoji Codemasters igra koja je zadrzala prihvatljiv fizicki model, seti se samo pada od Dirt1 preko Dirt2,3 do Showdowna :d
Ali videcemo..

Nadam se da ce malo vise vremena da uloze u Dirt4 koji bi prema nekim najavama trebao da bude pravi rally..
 
Najbolja igra, bar po meni, koju je Codemasters ikada izdao je Colin McRae Rally 2.0.Sve posle toga je bilo grafički bolje, ali lošije po pitanju igrivosti.
 
Nazad
Vrh Dno