Šta je novo?

GRID 2

Ja sam u onih 5% koji su koristili isključivo cockpit view u prvo Grid-u, tako da je za mene ova igra bez toga mrtva :(

Takodje. Cak sam se u toj igri navikao skroz i presaltao iskljucivo na taj view u voznjama. Ako ga igra nema, onda ktxbye...
 
Mene samo zanima kako kamera iz kokpita i odradjivanje detalja mogu da budu finansijski problem za kompaniju sa takvim budzetom, developerima i iskustvom kao sto je Codemasters? :) I Grid i Shift 1,2 sam prelazio i sam kamerom iz kokpita, jednostavno je mnogo mocan trip, posebno drift u Gridu.

Jedino objasnjenje je da ce igra biti toliko akradna da se jednostavno ne isplati ulaganje jer ce zbog arkadnosti i ciljna grupa biti slicna Showdown publici :d Nadam se da gresim..

Inace, rekoh vec, ni Grid nije bio simulacija ali je sasvim pristojna igra, mada su ubrzanja i kocenja bas nerealno odradjeni ali boze moj, kada se igra preko tastature pruza lepo opustanje mozga i zabavu, ko igra sa volanom moze malo da zali sto nije vise sim..
 
Poslednja izmena:
5% je vec postao popularan da kazem "meme" u game racing temama...

[YOUTUBE]3GEkic2hYuA[/YOUTUBE]
 
Evo Project CARS verzije od tog prvog Grid2 trejlera. :D

[youtube]uCtiKDRvPW4[/youtube]
 
i dirt3 je po nocnim stazama imao extra svetlosne efekte, koristi isti unapredjeni ego i d3 i showdown i f1 2012.. bedak je jedino sto je sve to zastarelo i do pojave next gen konzola ce samo da podmladjuju babu.
 
Kako neko reče CMR 2 je neprevaziđen :) Igrao sam sve ostale nastavke i osim grafike nije to to... Grid nisam stigao igrati ali ću probati dvojku kad izadje
 
http://www.eurogamer.net/articles/2...age-shows-off-eurogamer-expo-hands-on-content





ix04q7vTUEGdd.jpg


:D
 
Pa bolja je bila fizika u prvom delu, ovde je suvise arkadno.
 
I meni deluje da ce da bude fail.. Grid je bio arkadna simulacija ali je imao dobru fiziku, upravljanje i solidan gameplay (drift posebno) a ovo deluje kao glupa arkadcina. Velika greska je to sto su izbacili kokpit kameru, pa to samo po sebi govori da ce igra da bude arkada a nekako mi ovako sa klipova ne deluje ni malo zanimljivo.. ili je previse slicnih naslova.
 
Meni grafički previše liči na grid. Gridom sam bio oduševljen u vreme kada je izašao i igrao sam ga 2 godine sigurno, ali mi je još i tad smetala grafika pa sam stavljao modove da bih uklonio žutilo i da bi boje bile prirodnije. Mislim da je kriminalno da u 2013 izadje igra sa ''next gen'' grafikom koja je bila popularna pre 5 godina. Pa dirt 3 ima vrh grafiku za ovo (mislim na osvetljenje).
 
Poslednja izmena:


Sudeci po Alanovom utisku voznje, sledi jos jedan fail u najavi za CM. Inace, deo ljudi odgovornih za prvi Dirt i Grid je osnovao onaj Playground games koji razvija Forzu Horizon, koja je jedno bar 5 koplja ispred ovog mashupa-a, a steta je sto je ostala eksluziva, iako je spinoff.
 
Makar ce biti bolji od Need for Speed-a. :d
 
Od ovog novog Need for Speeda koji pravi Criterion je bolji i N4S by Blackbox...
 


Prica o fizici (1000hz tick rate), finite element modelu ostecenja i "liveroutes-u", a nista impresivno cak i mnogo razocaravajuce kad se vidi kako izgleda trka i taj navodni "racing immersion".
 
Poslednja izmena:
Bice ovo nesto najbolje do sada jedva cekam :D
 
 
Mislim da ce EA morati dobro da zasuce rukave kod sledeceg nfs-a ako misli da ovo nadmasi...
 
Uh, još mesec i po... jedva čekam :)

Originalni Grid je bio i ostao jedina vožnja koju i dan danas odigram sa uživanjem. Čak je i grafika izuzetna iako je iz pet godina stare igre.
 
[YOUTUBE]B4Y4oOE9WHA[/YOUTUBE]
 
Drift...najjači mod u prvom gridu :)


aaaaaaaaa... još dve nedelje :wall::wall::wall:

Malo da batalim tenkiće konačno
 
Poslednja izmena:
Ne moze se suditi na osnovu klipa ali fizika deluje neozbiljno.
 
Meni sve deluje apsolutno slično originalnoj verziji, uz malo bolju grafiku
 
Kada tenkovi mogu da driftuju, ovo ce biti smesno. :)
Sala na stranu, bio je dobar prvi deo, drift je bio solidno odradjen, voleo sam ga. Valjda ce i ovaj biti tu begde, bar se nadam.
 
U kom programu rade detaljne teksture i kako se implementuju u realni 3d model ?
 
Vrh Dno