Šta je novo?

GRID 2

Igra je OK ali graficki me ne fascinira ni malo... Oni ljudi u publici na startu trke su katastrofalni... mislim WTF sto se tice optimizacije igra dobra je imam preko 80 FPS zavisi sta gde i kako, sve ultra ultra sve on... ne znam sta jos da joj uradim da izgleda lepo kao sto vi kazete... :-D Po meni ova grafika nije nista spec. Grafika1-10 od mene 6 - mozda 7

mislim WTF evo pandura cropovao sam ga i malo uvelicao mislim WTF kao da igram NBA 2005 koji je ovakvu publiku imao pre 8 godina :-D
 

Prilozi

  • grid2_avx 2013-05-30 16-01-50-25.jpg
    grid2_avx 2013-05-30 16-01-50-25.jpg
    48 KB · Pregleda: 178
Poslednja izmena:
Ja mislim da nije poenta GRIDA 2 publika, pandur i tako te dzidzabidze oko staze... Sve sto treba je odradjeno OK. Automobili, staza, priroda, okruzenje i stvarno je lepo dok vozis. Publika je odradjena koliko treba tek daje prisutna. Ono glavno sto utice na igru i igrivost je uradjeno i to je to.
 
Grafika nije nista losija od najnovijih NFS naslova, a radi duplo bolje.
 
Poslednja izmena:
"Here's My Number, Call Me Maybe?"

Ime prvog achievement-a na Steamu :D. Igra je super. Upravljanje je malo komplikovanije na matorim, teškim, automobilima ali navikne se čovek na sve.

btw ako ima legalnih među vama na steamu sam scheilinkin ;)
 
Ovo je maleni korak napred u odnosu na NFS serijal.
Udri u bankinu i nastavi da vozis. Sljasteca grafika ,
veliki izbor kola i haaj, vozi Misko.
 
Imate very hard, gdje mozete da izaberete da ostecenja uticu na performanse a pri jacim udarima u prepreku zavrsavate trku na licu mjesta :)
 
Ja mislim da nije poenta GRIDA 2 publika, pandur i tako te dzidzabidze oko staze... Sve sto treba je odradjeno OK. Automobili, staza, priroda, okruzenje i stvarno je lepo dok vozis. Publika je odradjena koliko treba tek daje prisutna. Ono glavno sto utice na igru i igrivost je uradjeno i to je to.

Slazem se ali bode oci... bas su mogli i to da odrade. Upravljivost mi je nerealnija u odnosu na prvi deo... Razocarao sam se... Sto se tice bese rajka ili tako nesto dobih mail na kojem deluje kao da me naziva lazovom ( do duse ne bukvalno) Ali mislim da je pametno da proveri i sta sam tacno napisao u svojoj poruci...
 
Zdravko, beshe?

Ovakve "simulacije" voznje imaju prodju iskljucivo na PCju jer je izbor popularnih voznji mrsaviji nego na konzolama (nema Gran Turismo i Forza) a igre koje se trude da simuliraju voznju ljudi ne igraju jer za to treba minimum kvalitetan gamepad sa analognim kontrolama, a volan je negde obavezan. Kada to uzmemo u obzir, ovo je najbolje sto ljudi sa tastaturom u rukama mogu da igraju a da nije neki nepoznat naslov sirim masama.

Mada steta, jer je TOCA serijal u pocetku bar ostavljao utisak voznje koja naginje nekoj simulaciji, ne toliko po kvalitetu fizickog modela voznje nego po prezentaciji i konceptu.
 
Zdravko, beshe?

Ovakve "simulacije" voznje imaju prodju iskljucivo na PCju jer je izbor popularnih voznji mrsaviji nego na konzolama (nema Gran Turismo i Forza) a igre koje se trude da simuliraju voznju ljudi ne igraju jer za to treba minimum kvalitetan gamepad sa analognim kontrolama, a volan je negde obavezan. Kada to uzmemo u obzir, ovo je najbolje sto ljudi sa tastaturom u rukama mogu da igraju a da nije neki nepoznat naslov sirim masama.

Mada steta, jer je TOCA serijal u pocetku bar ostavljao utisak voznje koja naginje nekoj simulaciji, ne toliko po kvalitetu fizickog modela voznje nego po prezentaciji i konceptu.
Apsolutno se slazem. Igra je na mestu, prasta kasna kocenja i prebrze ulaze u krivinu, ali za razliku od nfs-a treba bar malcice skila da se to i izvede. Dok nfs mogu da voze i totalni antitalenti za voznje ovde vec zapinju i bune se kako bankine imaju feromagneticna svojstva i prosto se lepe za njih. Igra nije simulacija i kao sto kaze G@W za one koji nemaju kvalitetniji gamepad ili volan bas ono sto treba da bude pogotovo sa ovako mrsavim izborom za PC-u.
 
Ja ne mogu da verujem sta neki pisu ovde.

I apsolutno se slazem sa povampirenim cak i pored toga sto nisam toliki fan simulacija (za mene rbr preko tastature nema mnogo smisla, samo volan). Ali sam veliki fan Colin McRae 2-5, Dirt1 i Grid 1. Te igre su skroz dobre za igranje preko tastature i gamepad-a i imaju optimalan odnos arc-sim (cmr 2-5), Dirt1 i Grid1 su malo arkadniji ali i dalje izazov za voznju i pruzaju dobru zabavu, posebno sa iskljucenim asistencijama (sto bi trebalo da se podrazumeva).

Pa cak i wrc3 i dirt 2,3 sa ''modovanim'' upravljanjem i grip modom (dirt 2, 3, posebno terenci i par reli automobila), iskljucenim pomocima pruzaju bar malo realnosti/zahtevaju bar malo ''vozackog umeca''.

Danas se sve svodi na to da Codemaster izbaci igru sa demoliranom fizikom prethodnika da bi svaki menthol na ovom svetu mogao da ''se igra'' bez napora i kaci rekorde na YT, ajde da je to neki tim sa budzetom doma kulture u beloj palanci :d pa da razumem nego Codemasters koji moze da napravi rbr u dirt endzinu samo da hoce.

I sta se onda desi, izbace Grid 2 sa fizikom koja je na nivou nfs arkada i onda ljudi prime, vide dobru grafiku i isflekaju gace jer sa grafickom od 80 evara ''mogu sve na max'' i onda je to automatski odlicna igra :d Pa NFS Shift 1/2 su simulacije za ovo djubre a i igre sa boljom grafikom ako je to toliko bitno + imaju vise automobila i staza.

Izbacili kokpit kameru, fiziku sveli na nivo neke slicne igre za Android.. i kako ih jbno ne mrzeti i ne prozivati kada su imali prakticno ''idealnu arc-sim formulu''?

Probao - shift/delete.

Da li ste vi jbno svesni da su matore AKRADE poput flat out-a pa cak i flat out 2 simulacije za ovo djubre? Dokle bre vise dr**nje na grafiku? Da li ste ikada jbno igrali, ne simulaciju nego igru koja ima fiziku koja trazi i malo umeca?

Sto se mene tice Grid 1 je mnogo bolji od ovog djubreta. Kada covek igra toliko dugo Grid 1 i posle toga instalira Grid 2 to je razlika kao da si slusao ''Crnu damu'' od Smaka i posle toga pustio cd na kome pise Smak a na istom je poslednji album kikija lesendrica, devojacko dinkic :d :d
 
Poslednja izmena:
zato sto sam sve to preso po zilion puta i isto toliko puta igrao u multiju sa drustvom upravo iz razloga sto nema nista pametnije da se igra i vise me smara. Lose si i ti razumeo mene, ni ja nisam odusevljen igrom, samo sto po meni je i kao takva ok u ovoj nemastini i prezasicenju starijim naslovima.
 
da kazem i ja koji utisak...igrao sam grid 1 [posedujem original disk, a kupujem originale samo od igara koje mogu uvek da instaliram i igram] i jedino sam drift voleo da vozim, ostalo me nije nesto ultra giga privlacilo...takodje sam igrao sve cmr delove kad se vec pominju i ali stariji delovi nisu za poredjenje, jer su namenjeni za drugi tip igraca, kao sto ima vise tipova racing igraca na ovom forumu, pa neki pljuju a neki hvale odredjene igre sto je po meni besmisleno, ako ti ne lezi, uninstal i dovidjenja prijatno, a ne da pljujes po igri u svakoj temi, i na svakoj strani...u sustini, ogroman sam fan dirt 2 i 3, tako da mi je ovaj grid 2 legao 100%, ne mogu mu naci ni jednu zamerku :) igre igram vrlo retko radi opustanja i to uglavnom voznje i cs:go koji je po meni takodje 90% dostojan naslednik legendarnog 1.6, no da ne idem offtopic, svidja mi se grafika, svidja mi se filing voznje, posebno posle dva zadnja ocajna nfs-a, the run i most wanted, u kojima je filing, 0, za razliku od hot pursuita, ali to su sve neki drugi timovi radili...nije bas kao u dirt 2 i 3 koji su takodje codemastersovi, sto je po meni perfektan filing za arkadnu voznju, ali je blizu, i ima svoj neki char i jednostavno me tera da vozim i vozim, kao sto su me terali undergroundovi, most wanted 1 i dirt2 i 3...tako da je po meni ocena 9.5/10 ;)
 
Zdravko, beshe?

Ovakve "simulacije" voznje imaju prodju iskljucivo na PCju jer je izbor popularnih voznji mrsaviji nego na konzolama (nema Gran Turismo i Forza) a igre koje se trude da simuliraju voznju ljudi ne igraju jer za to treba minimum kvalitetan gamepad sa analognim kontrolama, a volan je negde obavezan. Kada to uzmemo u obzir, ovo je najbolje sto ljudi sa tastaturom u rukama mogu da igraju a da nije neki nepoznat naslov sirim masama.

Mada steta, jer je TOCA serijal u pocetku bar ostavljao utisak voznje koja naginje nekoj simulaciji, ne toliko po kvalitetu fizickog modela voznje nego po prezentaciji i konceptu.
Ovo bas nije tacno jer kao prvo codemastersove igre preferiraju gamepad. Miša ne mozes ni da koristiš. Kao drugo, igrajuci preko tastature trzaj klikom je preveliki. U F1 je nemoguce iole normalno voziti sa tastaturom. Tipkanjem se stavra patnja gdje se dolazi do zakljucka da je namjenjen gamepad. TAk oda ta priča kak oje fizika ovakva i onakva je krivac PC.. ne stoji. Najvece siumacije su pisane za PC.

I jos nesto, Live For Speed moze da se igra preko tastature. Igrao sm ga godinama. Nema svrhe voziti vise od 3-4 kruga jer se potrose gume klikanjem ali je moguce na simulacijama napraviti asistencije koje bi omogucile da se vozi analognim putem klikajuči i ako za to uopste nisu namjenjene.

Sta hoc uda kazem, moze se mnooogo bolja fizika implementirati a da se ujedno moze koristiti tastatura.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned Za WRC3 ista prica i za mene, sto se tice CMR-a cak sam otiso do te krajnosti da sam igrao i verziju za OSx posto mu dodje kao neki rezime 3,4 i 5 bar po meni. Grid 1 i WTCC + GTR su mi bile osvezenje na trzistu i nesto sto mi je prijalo da odigram na krsu od volana koji sam imao tad. I onda su usledili samar za samarom, symbin poceo da radi za meni omrazeni EA na shiftu, CMR postao ken blok game ( u prevodu nije bitno kako vozis nego kako to izgleda), tvorci Grda presli da rade na Forci i jednostavno samim tim desavanjima su i ocekivanja otisla neverovatno nisko. Daj boze da me Assetto Corsa i project CARS demantuju i budu trke na mestu u protivnom sem da se mirim sa cinjenicnim stanjem kao i sad mi neostaje nista. :D Jer moj hejt prema tim igrama mi nece doneti neki bolji naslov sigurno. :/
 
Šteta, ja nemam ništa protiv balansiranja između arkade i simulacije kao što su radili Grid 1, Toca pre toga, Shift 1 i 2, po meni to je neka idealna kombinacija za instant zabavu na gamepadu. Doduše još nisam probao grid 2, ali ako ovi vaši komentari piju vodu, velika šteta...
 
^ Uzmi probaj.. sta znam, mozda ti i bude ok.

Da se razumemo, igrao sam i ja silne arkadne voznje u zivotu (kao sto rekoh flat out 2 i slicne akrade od pre skoro 10 god su simulacije za danasnje arc-sim naslove :d), presao sam dosta nfs naslova i uzivao.. ali prvi Grid mi je bio odlican i veliki sam fan te igre i ne mogu da prihvatim ovoliku degradaciju.

Mada kada pogledam jadan spisak staza i automobila u Grid 2 bas me i zabole.. igracu Grid 1 koji je u svemu bolji pa cak ni ta famozna grafika nije losa uopste i ne zaostaje mnogo za Grid 2.
 
Svima kojima igra nije izazovna, predlazem da u opcijama izgase "feedback", pa da fino uzmu svoje cijenjene tastature, na kojima inace igraju razne "simulacije", i probadju da odvezu jedan krug u GRiD-u 2. Vjerujem da cete biti prezadovoljni tim izazovom, prsti da otpanu.

Mozda vas to zadovolji, pa da prestanete da izjavljujete svakakve gluposti.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice bese rajka ili tako nesto dobih mail na kojem deluje kao da me naziva lazovom ( do duse ne bukvalno) Ali mislim da je pametno da proveri i sta sam tacno napisao u svojoj poruci...

Kad me vec spominjes, da se vratim na originalni post koji sam obrisao jer me mrzelo da se ubedjujem i da dokazujem, al' ajd' sad. (slucajno lupljen reply).

sto se tice optimizacije igra dobra je imam preko 80 FPS zavisi sta gde i kako, sve ultra ultra sve on...

900x900px-LL-7d2f20b4_fffffffcln.png


Ovo boldovano me zanima. :)

Pusti benchmark sa 4xmsaa/ultra+adv.lighting+GI i postuj rezultate. Ja sa svojom konfom u benchmarku jedva da sam preko 78fps video i to u 1680*1050, e sad ako se igras u sub 1280*xxx onda bih ti i poverovao. 80fps+ mozes eventualno imati na Indianapolisu, u gradskim trkama sa poslednjim startnim mestom... tesko.

Moj rezultat:

<fps_total min_fps="50.616932" max_fps="78.946815" av_fps="62.907482"

U vezi sa igrom, loading...my vehicle, loading...view vehicle, loading..."trka" 1min, loading... Paris, Barcelona, California i onda opet Barcelona, Paris, California, kad sam video Miami odusevio sam se \o/(da ne zaboravim loading), pa onaj dosadni spiker koji ponavlja iste recenice svaki put haha. Kod kola je bitno samo da li je 4wd, fwd, rwd, drift ili grip, razliciti proizvodjaci i klase su tu samo reda radi.
Da mi igra dozvoljava, preleto bih celu igru sa Golfom.

letece ovo sa harda jos veceras. :p
 
Poslednja izmena:
Svima kojima igra nije izazovna, predlazem da u opcijama izgase "feedback", pa da fino uzmu svoje cijenjene tastature, na kojima inace igraju razne "simulacije", i probadju da odvezu jedan krug u GRiD-u 2. Vjerujem da cete biti prezadovoljni tim izazovom, prsti da otpanu.

Mozda vas to zadovolji, pa da prestanete da izjavljujete svakakve gluposti.

Kakav feedback? O cemu pricas, previse smaras ronin kao i sa stavom da ovoj igri nije potrebna kokpit kamera. Ubise se ljudi da ti logicki objasne neke stvari ali ocigledno da nema poente.
 
Ko voli simulacije ima ono sto je Vuk nabrojao (Asseto Corsa, CARS, Simraceway i rFactor 2...) ili neka ode na neku stazu i neka vozi pravi auto...
Ovo sve ostalo je zabavu i opustanje... Grid 1 je bolji po pitanju fizike, ali posluzice i ovo za razonodu onome ko voli da igra ovakve igre.
 
jedini minus ove igre je sto nema italije medju stazama :D:D:D
 
Grid je simulacija letenja...

@ Rajke

evo kod mene 1920x1200p 4MSAA sa sve na ultra + AL + GI
 

Prilozi

  • grid2.jpg
    grid2.jpg
    370.2 KB · Pregleda: 109
Bilo bi tu jos da mi procesor nije kanta :)

A GRID 2 je simulacija testiranja racunara :d.
Kako vam vise ne dosadi da skidate najnovije zahtevnije igre i da radite benchmark, cemu to :) ?

Verovatno kao sto ni tebi ne dosadi da unosis pometnju na bench do sledeceg bana :D

Enivej, odigrao sam skoro sve Codemasters voznje (izuzev F1) including Dirt Showdown, tako da cu i ovo, ali nema sta, Codemasters je za mene krenuo Fail putanjom posle Dirt 2 i sasvim fino nastavljaju tim putem...
 
Ljudi dali se ikome javlja bug prilikom jacih sudara i totalki kad sve predje u crno belo kao grupa piksela u trakama, neznam kako bi to opisao, kao pikselizovani lansflare efekat...
 
Jok more :D vidi malo, podesi/smanji grafiku ;) eventualno reinstall drajvere, azuiriraj na najnovije ;)
 
Ljudi dali se ikome javlja bug prilikom jacih sudara i totalki kad sve predje u crno belo kao grupa piksela u trakama, neznam kako bi to opisao, kao pikselizovani lansflare efekat...

Mislis na ovo na 0:37 sec.

[YOUTUBE]wWqJDLZ-N98[/YOUTUBE]

"It's not a bug, it's a feature". :p
 
evo kod mene 1920x1200p 4MSAA sa sve na ultra + AL + GI
odlican ti je rezultat. da li ti je sve bas na ultra samo msaa smanjen na 4 da uporedim jer si bas mnogo vise dobio?
evo mojih podesavanja i rezultata:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    322.6 KB · Pregleda: 76
  • 2.jpg
    2.jpg
    197.3 KB · Pregleda: 71
  • 3.jpg
    3.jpg
    267.2 KB · Pregleda: 74
  • 4.jpg
    4.jpg
    345.9 KB · Pregleda: 71
Nazad
Vrh Dno