Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ako je kao kod DX-a lager, onda dzaba im bilo sta pise na sajtu... tokom prepiske sa kineskinjom desilo se da 50% onoga sto sam trazio vise nije na lageru. A krenuli smo sa 2 artikla koja fale, posle drugog mejla samo je rekla - sada i ovo fali i tras 5 sifri proizvoda :D
Sabani teski - DX, ali sta ocekivati drugo?! Bicu srecan da stigne makar jedan proizvod od 12 narucenih... :S
 
Naravno da se placa taksa. Pogledaj na stranici od doticne drzave. Mislim da je najveca u Kaliforniji.
 
E krastavac i ja bih placao nego mi je prijatelj u Kaliforniju jos par dana pa sam ga priforsa da mi trguje ovo :D
Nema carnine kad se dzepovi napune :p
 
Meni su javili mejlom da mi od ukupno 7 proizvoda jedan neće poslati sada nego kasnije i usledilo je izvinjenje (neka svinja - baterijska lampa od 60 centi ), a da su ostatak poslali.

ADWLauncher EX se plaća, meni uz pomoć market enabler-a pokazuje da je aplikacija dostupna i da je mogu kupiti.

Otkazuj Svinju odmah :) Ozbiljno, ja sve ljude koje znam da su narucivali obavezno uzmu i ovu svinju , valjda je 78 centi, ali je totalni fail proizvod. Moja je radila oko 10 sekundi. Kad sam je otvorio vidi se i zasto, tri baterije od 1,5 volt su poredjane jedna na drugu i daju 4,5 volta. Diode ne mogu da izdrze toliku voltazu maksimalno nesto preko 3 volta zavisno od modela i crkavaju. Zato otkazuuuuuj :)

Evo sad sam gledao DX sajt. Svinja je stavljena na Sold Out, znaci rasprodana, jos se nijedan proizvod sa takvim statusom nije vratio u prodaju, tako da verovatno to vise nece ni nabavljati, ali i nije steta kako " radi ".
 
Poslednja izmena:
Otkazuj Svinju odmah :) Ozbiljno, ja sve ljude koje znam da su narucivali obavezno uzmu i ovu svinju , valjda je 78 centi, ali je totalni fail proizvod. Moja je radila oko 10 sekundi. Kad sam je otvorio vidi se i zasto, tri baterije od 1,5 volt su poredjane jedna na drugu i daju 4,5 volta. Diode ne mogu da izdrze toliku voltazu maksimalno nesto preko 3 volta zavisno od modela i crkavaju. Zato otkazuuuuuj :)

Evo sad sam gledao DX sajt. Svinja je stavljena na Sold Out, znaci rasprodana, jos se nijedan proizvod sa takvim statusom nije vratio u prodaju, tako da verovatno to vise nece ni nabavljati, ali i nije steta kako " radi ".

Auuu propadoše mi pare! :d Video sam na video snimku da je felerična nego čisto iz zeza. Da, kada se prebaci u evre onda je 0.60. Hvala na upozorenju, neka samo stigne ostalih 6 proizvoda a nju mogu da zadrže. U utorak su mi poslali, verovatno do kraja naredne nedelje neće stići.
 
Vi ste ocigledno imali vise srece nego ja :) Ova *****kinja koja mi pakuje porudzbinu umesto da posalje odmah ono sto je skupila na gomilu (tipa 10 artikala) sada dok se dopisujemo i kuckamo fali jos 4 :d Do sledeceg odgovora bice - e sad imam samo 2 artikla sa liste od 12, sorry but hebiga xD
 
Vi ste ocigledno imali vise srece nego ja :) Ova *****kinja koja mi pakuje porudzbinu umesto da posalje odmah ono sto je skupila na gomilu (tipa 10 artikala) sada dok se dopisujemo i kuckamo fali jos 4 :d Do sledeceg odgovora bice - e sad imam samo 2 artikla sa liste od 12, sorry but hebiga xD

ako nije tajna sta se desava sa carinom kada roba stigne kod nasih cerupdzija.Koliko vidim prica o limitu za bezcarinski uvoz koji je uveden zbog paypala vazi samo ako robu salje fizicko lice i to do 70 eura a ako robu salje firma makar vrednost bila i 10 usd placa se carina osim ako artikal nije toliko mali da carinu ne interesuje.
 
Poslednja izmena:
ako nije tajna sta se desava sa carinom kada roba stigne kod nasih cerupdzija.Koliko vidim prica o limitu za bezcarinski uvoz koji je uveden zbog paypala vazi samo ako robu salje fizicko lice i to do 70 eura a ako robu salje firma makar vrednost bila i 10 usd placa se carina osim ako artikal nije toliko mali da carinu ne interesuje.

Nema to trenutno veze sa PPal-om, 50 i 70 eura su limiti za pravna i fizicka lica. Ti mozes i da podelis posiljke sa DX-a, npr., ako ti prelaze gornju granicu, ali ni carina se bas ne bakce mnogo sa tim.
 
Poslednja izmena:
U posti su mi rekli da ako salje pravno lice sve se carini nema nikakav limit osim ako je posiljka u jako malom pakovanju.Koliko sam upucem limit sa 20 na 70 eura je dignut prosle godine kako bi se omogucio dolazak paypala jer je to bio jedan od milion uslova da dodju.
 
Poslednja izmena:
ako nije tajna sta se desava sa carinom kada roba stigne kod nasih cerupdzija.Koliko vidim prica o limitu za bezcarinski uvoz koji je uveden zbog paypala vazi samo ako robu salje fizicko lice i to do 70 eura a ako robu salje firma makar vrednost bila i 10 usd placa se carina osim ako artikal nije toliko mali da carinu ne interesuje.

meni su naplatili 30% vrednosti robe na fakturi (to je kao neki paušal carina i pdv, valjda) ... nije u pitanju bio nexus, nego neka gitara, ali mislim da je princip sličan.
Oh, da, da ne zaboravim - i neke troškove špedicije koji nisu bili mali, takodje.

Dakle, lopovi.
 
koliki su bili troskove spedicije ako se secas.Naravno svako naplacuju uslugu spedicije to je normalno,recimo dhl ,ups i slicni naplacuju to 50 eura u dinarskoj protivvrednosti.
 
Ma bas su lopovi ti na carini ja zato ne narucujem. Ali ima ga u gigatronu ovaj tablet nije nista posebno skup, iako realno ako neko moze preko grane da ga kupi, time bolje.
 
Nisu oni lopovi vec svako pravno lice mora platiti carinu ,porez i spediciju pa tako isto i fizicko lice jer u protivnom niko nista nebi kupovao u radnji vec bi svi kupovali preko bez carine i poreza.Poenta sta ko koliko naplacuje.Jedno su privatni prevoznici i spediteri kao ups ili dhl a drugo su drzavni prevoznici i drzavni spediteri tipa drzavnih posta.Ako govorimo o lopovina DHL je najveci od njih.Iz nemacke mi hjihovim dhl-om putuje roba 8 dana za 36 eura jer je dhl-standard u nemackoj u stvari obicna posta a ako hocu pravi dhl express to je 150 eura plus njihova najskuplja spedicija od 50 eura.Hong kongoskom postom onom najeftinijom roba mi stigne za max 10 dana a ovima treba 8 dana.
 
u svakom slucaju cekam da vidim kod nas u radnji nexusa 7 ,3g.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za sve poznavaoce androida. Da li postoji mogucnost da uz pomoc neke aplikacije povezem tablet i android telefon i da preko tableta saljem i primam sms poruke? Telefon je takodje android. Hvala!
 
Ja sam poceo da koristim neki besplatni MySMS.... sta znam, vuce se kao mrcina, sortirao mi je poruke od proslog Bozica prvo?! TabletSMS je ok ali naravno mana je sto se placa (nisam znao da je 5$, onda i nije puno).

Apropo carine, ne znam videcu kada dodje paket AKO UOPSTE DODJE preko DX-a.. xD Ali sam cuo da ako je do 70 evra vrednost nema carine, ajde i to za fizicka lica do 50 evra mogu da prihvatim jer se uklapam u taj limit ali za spedicije i ostalo.. :crash:
 
Poslednja izmena:
Ja sam poceo da koristim neki besplatni MySMS.... sta znam, vuce se kao mrcina, sortirao mi je poruke od proslog Bozica prvo?! TabletSMS je ok ali naravno mana je sto se placa (nisam znao da je 5$, onda i nije puno).

Apropo carine, ne znam videcu kada dodje paket AKO UOPSTE DODJE preko DX-a.. xD Ali sam cuo da ako je do 70 evra vrednost nema carine, ajde i to za fizicka lica do 50 evra mogu da prihvatim jer se uklapam u taj limit ali za spedicije i ostalo.. :crash:

Nemas frke sa spedicijom i ostalim, sta si platio DX-u, to je to, samo cekaj postara.
 
Ima ali ne pokriva cela ledja, jedno 1/4 ili 1/5 dole je otkrivena. Ah, i bitna sitnica, nije nimalo jeftino, 10-ine evara su u pitanju.

Мени се ово много више допада.

http://www.uplaytablet.com/nexus-7-aluminum-wireless-keyboard-case-only-39-99/ ово је сајт произвођача, а има га и на e-bay-u

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-3...ablet_eReader_Accessories&hash=item416d043c38

Ко може да плати одавде, радо бих и ја купио један комад за мене.
 
Служи као поклопац при ношењу, сталак, а и као блутут тастатура.
 
Kupio Cloud SMS, probao i uopšte mi se ne sviđa, već sam ga uklonio, čekaću neku novu verziju. Ima još uvek dosta nedostataka.

Isprobao sam Tablet Talk i za sada ostajem na njemu. Ima obaveštenja za pozive, možeš se javiti direktno na tabletu i odmah pričati preko bluetooth slušalica, kada dobiješ sms iskoči prozorčić, učitava starije poruke iz telefona tako da su na oba uređaja prisutne sve poruke. Za povezivanje se koristi wifi ili bluetooth.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apdroid.tabtalk&hl=sr
 
Poslednja izmena:
Nemas frke sa spedicijom i ostalim, sta si platio DX-u, to je to, samo cekaj postara.

Hvala! :) Jos samo da stigne tj. da posalju, ali nikako, vec 12 radnih dana ne mogu da se sastave da sakupe artikle xD


Kupio Cloud SMS, probao i uopšte mi se ne sviđa, već sam ga uklonio, čekaću neku novu verziju. Ima još uvek dosta nedostataka.

Isprobao sam Tablet Talk i za sada ostajem na njemu. Ima obaveštenja za pozive, možeš se javiti direktno na tabletu i odmah pričati preko bluetooth slušalica, kada dobiješ sms iskoči prozorčić, učitava starije poruke iz telefona tako da su na oba uređaja prisutne sve poruke. Za povezivanje se koristi wifi ili bluetooth.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apdroid.tabtalk&hl=sr

Lepo da jos moze da se kupi iz Srbije.
Tako nesto trazim, da ide direktnom vezom a ne preko Interneta...
 
Nazad
Vrh Dno