Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Za vise od mesec dana koriscenja nijednom mi se nije desilo da tablet nece da se ukljuci iz prve, tako da je definitivno problem do konkretnih primeraka. Evo, upravo sam i probao, 20 puta za redom pritisnuo taster, svaki put se dize iz standby-a i vraca u njega besprekorno.

Nije problem povratak iz standby-a vec kada se tablet skroz ugasi.
 
Meni se pali normalno...mada samo sam ga 3 puta upalio (1 put posle update-a). Mozda je kontakt dugmeta problem ako se cesce pali...morali su negde da ustinu
 
Meni takođe se pali normalno. Mada ga nisam nešto gasio od kada sam ga kupio, sada sam namerno probao da vidim da nema neki problem, 5 puta uradio shutdown, svaki put se upalio normalno, bez nekog čekanja. 4.1.2, nije root-ovan (još :) ), ako to nešto znači.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko resenje da se tablet vidi u Windows XP SP1. Preko Toolkita sam instalirao darajvere ali ne rade i tablet se ne prikazuje u my computer-u?
 
Meni se pali normalno...mada samo sam ga 3 puta upalio (1 put posle update-a). Mozda je kontakt dugmeta problem ako se cesce pali...morali su negde da ustinu

Ne verujem da je kontak dugmeta jer se svaki put vraca iz standby-a bez problema.
 
Ja ne znam zasto ga uoste gasite kad na stand by ne trosi skoro uopste bateriju... Ja sam ga samo 1 ugasio od kako sam ga dobio
 
Ma masina je generalno gledano zmaj, i tu nema dileme. Naravno, uvek postoji i neki sitniji nedostatak, koji ne umanjuje funkcionalnost.
 
Meni su wifi i sync stalno uključeni i ne potroši ni 2%.
 
Napravio mali test. Juče u 18h ga skinuo sa punjača i ubacio u ranac. Malopre sam ga izvadio, bio sve vreme uključen WiFi radio, sinhronizacija uključena, svi mailovi uredno skinuti, vidim ih čim sam otklučao ekran, menjao je wifi mreže od moje kući, one na poslu, pa opet kući + verovatno tražio WiFi mreže dok sam bio u autu.

Baterija na 97% posle 24h.

Onaj 5097 bi mi pojeo bar 25-30% baterije za ovo vreme. Definitivno ga nema potrebe gasiti, ono peto companio jezgro u tegra 3 SoC-u baš ne troši. :)
 
Stavio sam swipe beta. Moraće da posluži i izgleda ok ali ima posebne testere za slova sa kvačicama (koja i koristim) a navikao sam se na tastature koje za ta slova koriste obične tastere, z-ž, s-š i sl.

Probaj ako vec nisi Swiftkey 3 tastaturu... po meni je odlicna, ako ne i najbolja, i savrseno radi sa kombinacijom srpskog i engleskog recnika, t9 skoro pa savrseno prepoznaje reci, a koristim isto kao i ti sto volis, tastaturu bez nasih slova sa kvakicama...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.tablet.full
 
Upravo probao ali tastatura ima tastere za naša slova sa kvačicama. Mene zanima tastatura sa našim slovima ali koja ih nema kao posebne tastere nego se poklapaju sa slovima bez kvačica.
 
Postoji nesto na foru smart covera za Nexus? Ovako nesto

ipad-smart-cover.jpg
ipad2_with_smart_cover_upright.jpg
 
Moze neki link?
 
Ja imam futrolu sa coverom da n7 ode u standby prekrivanjem. Bolje od ovog glupog covera koji košta 50$.
 
Google ce ubiti konurenciju ovim Nexusom od 32GB za ovu cifru. Realno best buy. Ja se cak razmisljam da sa Ipad2 64GB predjem na njega kad se pojavi a za razliiu u ceni kupim ereader ili se jos malo ustekam za Dreambox. Al kapiram da ce mi biti zao da se odreknem 64gb i 10incnog ekrana.
Meh, i dalje gledam i slucam one sto vicu kako je Android njesra, kako je iP* familija najdobra, a bogami na sinergiji hvale i W8 :d

Ja zaista ne znam kako je moguce da takvi fanbojevi ispranih mozgova hodaju zemljom...
Dakle slazem se da ce google i asus ovim uredjajima utuci konkurenciju, a ovaca za sisanje ce uvek biti (Apple i Samsung)..

Inace sutra konacno narucujem futurolu za N7 :) I to dve.. Preko DX-a... nadam se da ce stici za bar 15 radnih dana :S
 
Poslednja izmena:
Od 6-8 miliona. Znam na primer da je kod mene stalno Out of stock-Kanada.
 
Znači da je prodaja bolja od očekivane, kada su ga predstavili pominjale su se te cifre ali za kraj godine, a još ko zna koliko će se prodati kad počne praznična sezona na zapadu...
 
Meh, i dalje gledam i slucam one sto vicu kako je Android njesra, kako je iP* familija najdobra, a bogami na sinergiji hvale i W8 :d

Ja zaista ne znam kako je moguce da takvi fanbojevi ispranih mozgova hodaju zemljom...
Dakle slazem se da ce google i asus ovim uredjajima utuci konkurenciju, a ovaca za sisanje ce uvek biti (Apple i Samsung)..

Inace sutra konacno narucujem futurolu za N7 :) I to dve.. Preko DX-a... nadam se da ce stici za bar 15 radnih dana :S

Ja sam inace pobornik Androida, telefon nikada ne bih uzeo iPhone, ali imam iPad2. Smatram da ih tu na polju aplikacija Apple bije a i vrlo povoljno sam uzeo 64GB model star cetiri meseca tada. Nije da se ne razmisljam da predjem na Nexus ali me taj nedostatak tablet aplikacija odbija. Ipak je meni ovo entertainment uredjaj....
 
Da li neko ima precizne podatke koliko je Nexusa 7 prodato do sada?

Google je prodao oko 1M uredjaja (samo preko svojeg store-a). Ukupno je u Q3 prodato nešto manje od 3M. U Q4 se očekuje prodaja od oko 4M-5M primeraka. Tako da, dobra je procena da će biti prodato oko 8M do kraja godine...
 
Hmm, možda im se ne isplati da ga prodaju ispod 200$. Posle ove konferencije 29-og staviće 16GB na 200$, 32GB na 250$.

Ionako ih sav NAND ne košta mnogo.
 
Upravo probao ali tastatura ima tastere za naša slova sa kvačicama. Mene zanima tastatura sa našim slovima ali koja ih nema kao posebne tastere nego se poklapaju sa slovima bez kvačica.

Podesi u jezicima za tastaturu QWERTY a ne QWERTZ-SR il tako nesto za raspored, i prebaci tastaturu na engleski (swap na levo ili desno na space tasteru, pod pretpostavkom da si i engleski i srpski izabrao), radice ti istovremeno t9 i za srpski i za engleski, a neces imati čćžšđ, tj. imaces ih ali na c s z i sl., i dobices to sto si zeleo...
 
Nazad
Vrh Dno