Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

kad se kod nas ocekuje nexus 7 3g,to uzimam u roku od 1 minuta.
 
Moramo ga naterati da napiše malo bolju.:trust:
 
Moje mišljenje (poštujem tuđa) - nikada ne bih uzeo 3g tablet, samo mi fali dodatni izdatak, naročito ne preko nekog operatera. Uzmete za 1 din. pa posle vidite kada saberete za dve god koliko potrošite. Jedva sam dočekao da sprovedu optički kabal pre pola godine i otarasim se bede - mobilnog interneta, koji sam koristio nekoliko godina. Na oba radna mesta i kod kuće wifi - milina i sasvim dovoljno, plus u busevima takođe besplatan net dok se vozim za bg.

Evo proste računice: Telenor mreža, Samsung Galaxy Note 10.1 - za 1. din. se potpisuje ugovor na 36 meseci, mesečno se plaća 3.752. din = 135.072 din.

zato i ne razumem čemu tolika radost oko 3g verzije.
 
Nekima od nas firma plaća 3G ;)

Inače sam svoj privatni telefon svojevremeno uzeo na paket. Bila je dobra akcija, kada sam izračunao ugovor na 24 rate uz tadašnju pretplatu + deo u kešu, telefon koji sam inače hteo da uzmem me je izašao skuplje za nekih 2000 dinara nego u radnji. Tako da sam praktično plaćao svoj telefon na 24 rate bez kamate i telefonirao dve godine za 2000 dinara, od kojih sam 1000 dinara dobio u vidu bonusa pa nisam ni plaćao prva dva računa, što je bio jako dobar posao.

Naravno nije uvek tako, treba dobro izračunati cenu uređaja, na koju pretplatu ići i pratiti kad je tako neka akcija, ali može se ponekad i jako dobro proći. Mada je veća šansa da se zezneš ako ne paziš.
 
Poslednja izmena:
Moje mišljenje (poštujem tuđa) - nikada ne bih uzeo 3g tablet, samo mi fali dodatni izdatak, naročito ne preko nekog operatera. Uzmete za 1 din. pa posle vidite kada saberete za dve god koliko potrošite. Jedva sam dočekao da sprovedu optički kabal pre pola godine i otarasim se bede - mobilnog interneta, koji sam koristio nekoliko godina. Na oba radna mesta i kod kuće wifi - milina i sasvim dovoljno, plus u busevima takođe besplatan net dok se vozim za bg.

Evo proste računice: Telenor mreža, Samsung Galaxy Note 10.1 - za 1. din. se potpisuje ugovor na 36 meseci, mesečno se plaća 3.752. din = 135.072 din.

zato i ne razumem čemu tolika radost oko 3g verzije.

a ko te tera da uzimas tablet na ugovor nije mi jasno.Te njihove zlocinacke tarife su isplative samo lovutanerima kojima neko drugi placa mesecne racune.

Tablet uzimas sa oglasa od onog ko je kupio kod operatera jer taj neko mu placa racun i ovako i onako pa ovaj moze odmah da se dokopa neke love i taj ga tablet inace ne kosta nista.

ja sam u telekomu podpisao onaj ugovor sa 50 posto popusta i imam 600 minuta ka svim mrezama+1500 poruka +1,5 mega podataka i sve to uz prenos u sledeci mesec tako da za 1000 dinara mesecno imam vise nego dovoljno da odsurfujem u periodu kada nisam ni kuci ni na poslu ni u busu.

- u kolima nemam wi-fi
- u gostima kod nekoga nemam wi-fi
-kod prijatelja nemam wi-fi
-u restorane u koje idem nemam wi-fi
-u sportskim objektima nemam wi-fi
-u gradu na vecini mesta nemam wi-fi

stace mi wi- fi na poslu i kod kuce kad tamo imam racunar i veliki monitor.
 
Poslednja izmena:
ja sam u telekomu podpisao onaj ugovor sa 50 posto popusta i imam 600 minuta ka svim mrezama+1500 poruka +1,5 mega podataka i sve to uz prenos u sledeci mesec tako da za 1000 dinara mesecno imam vise nego dovoljno da odsurfujem u periodu kada nisam ni kuci ni na poslu ni u busu.

Cek, jel te megabajte i minute imas na istoj kartici?
 
a ko te tera da uzimas tablet na ugovor nije mi jasno.Te njihove zlocinacke tarife su isplative samo lovutanerima kojima neko drugi placa mesecne racune.

Tablet uzimas sa oglasa od onog ko je kupio kod operatera jer taj neko mu placa racun i ovako i onako pa ovaj moze odmah da se dokopa neke love i taj ga tablet inace ne kosta nista.

ja sam u telekomu podpisao onaj ugovor sa 50 posto popusta i imam 600 minuta ka svim mrezama+1500 poruka +1,5 mega podataka i sve to uz prenos u sledeci mesec tako da za 1000 dinara mesecno imam vise nego dovoljno da odsurfujem u periodu kada nisam ni kuci ni na poslu ni u busu.

- u kolima nemam wi-fi
- u gostima kod nekoga nemam wi-fi
-kod prijatelja nemam wi-fi
-u restorane u koje idem nemam wi-fi
-u sportskim objektima nemam wi-fi
-u gradu na vecini mesta nemam wi-fi

stace mi wi- fi na poslu i kod kuce kad tamo imam racunar i veliki monitor.

1) Dok vozim ne surfujem internetom niti u autu kampujem.
2) Kada se ode u goste kod nekog nekulturno je baviti se drugim stvarima, a ne posvetiti pažnju onome kod koga si otišao (objašnjenje se može naći u knjizi "Bonton za neupućene").
3) Isto važi i za odlazak kod prijatelja...
Katastrofa - nisi čitao šta sam napisao, da cenim tuđe mišljenje, a još je katastrofalnije gde sve tablet koristite. O Bože ako tako gledamo, ja volim da prelistam vesti na njemu dok sedim na wc šolji, a priznaćeš da su laptop i desktop računar glomazni za tako nešto :D

Zašto da koristim tablet na poslu i kod kuće? Možda jer u njemu imam elektronski dnevnik koji takođe koristim i na poslu (u školi), sva literatura mi je u njemu i ne moram se smarati sa kompom ili laptopom.
 
Poslednja izmena:
ko je rekao da ja vozim kola?

ja nemam radno vreme i zivim od informacija koje primam putem tableta pa me bas briga za bonton jer mi on nece nahraniti decu i sipati benzin u kola.Nazalost to je tako ali nemam alternativu.Kad se budem zaposlio u neko javno preduzece da premstam lisce sa jedne gomile na drugo ili da podizem kran za zamenu ulicnih sijalica sa platom od od oko 70.000 dinara mesecno rado cu baciti svoj 3g tablet u djubre,postovati bonton ko sveto pismo a kuci mogu i komp da bacim kroz prozor.

Svaki nedostatak wi-fi mreze meni pravi stetu.
 
Poslednja izmena:
ko je rekao da ja vozim kola?

ja nemam radno vreme i zivim od informacija koje primam putem tableta pa me bas briga za bonton jer mi on nece nahraniti decu i sipati benzin u kola.Nazalost to je tako ali nemam alternativu.Kad se budem zaposlio u neko javno preduzece da premstam lisce sa jedne gomile na drugo ili da podizem kran za zamenu ulicnih sijalica sa platom od od oko 70.000 dinara mesecno rado cu baciti svoj 3g tablet u djubre,postovati bonton ko sveto pismo a kuci mogu i komp da bacim kroz prozor.

Svaki nedostatak wi-fi mreze meni pravi stetu.

Ako si mi rekao, sav sam se naježio! :smash:
 
Moje mišljenje (poštujem tuđa) - nikada ne bih uzeo 3g tablet, samo mi fali dodatni izdatak, naročito ne preko nekog operatera. Uzmete za 1 din. pa posle vidite kada saberete za dve god koliko potrošite. Jedva sam dočekao da sprovedu optički kabal pre pola godine i otarasim se bede - mobilnog interneta, koji sam koristio nekoliko godina. Na oba radna mesta i kod kuće wifi - milina i sasvim dovoljno, plus u busevima takođe besplatan net dok se vozim za bg.

Evo proste računice: Telenor mreža, Samsung Galaxy Note 10.1 - za 1. din. se potpisuje ugovor na 36 meseci, mesečno se plaća 3.752. din = 135.072 din.

zato i ne razumem čemu tolika radost oko 3g verzije.
Postoji poseban podforum namenjem mobilnim operaterima, paketima i računicama da li se postpaid paketi isplate ili ne. A posebno ovakve računice da uređaji koje uzmete za "dinar" kod operatera ne koštaju dinar već 24 meseca po X dinara su besmislene. Kome smeta postpaid i njegove prednosti, tu je prepaid i stiskanje za svaki dinar. Nemojte ovakvim stvarima da zagađujete ovu temu. Hvala.
 
Sto se tice ovog saopstenja Asus-a da prodaje milion nexus 7 mesecno - da li je to prodaja koju samo Asus ostvari ili zajedno sa Google-om?
 
Postoji poseban podforum namenjem mobilnim operaterima, paketima i računicama da li se postpaid paketi isplate ili ne. A posebno ovakve računice da uređaji koje uzmete za "dinar" kod operatera ne koštaju dinar već 24 meseca po X dinara su besmislene. Kome smeta postpaid i njegove prednosti, tu je prepaid i stiskanje za svaki dinar. Nemojte ovakvim stvarima da zagađujete ovu temu. Hvala.

A ti nisi lepo pročitao, meni ne treba ni pripejd ni postpejd varijanta.
 
u vezi slusalica za nexus 7,dali mogu one s mikrofonom tj da li radi i mikrofon ako se takve prikljuce,trazim neke na dx,com pa ako neko zna ili je isprobao vec?
 
cekaj, radi na svoj mikrovon ili na mikrofon od slusalica?

krastavac, nemam do veceras nikog da zovem na skype
 
cekaj, radi na svoj mikrovon ili na mikrofon od slusalica?

krastavac, nemam do veceras nikog da zovem na skype

Pa ja mislio da može, sada kada si prokomentarisao ovo, čitam na xda i tamo tvrde i jedno i drugo. Moguće je ipak da ne radi mikrofon. Pišu da nema podršku za slušalice sa mikrofonom, drugi tvrde da ima i tako u krug.
 
Ja kad ukljucim zeleni ulaz u N7, mikrofon koji je na slusalicama radi i sagovornik (skajp) me cuje bolje nego kad pricam sa mikrofonom koji je u tabletu.
 

Prilozi

  • IMG_20121101_174324.jpg
    IMG_20121101_174324.jpg
    321.2 KB · Pregleda: 132
Vrh Dno