Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

To je fantasticno! Sta podrazumevas pod normalnim koriscenjem? Ja sa po 5 sati wireless-a dnevno, iscedim bateriju za 2 dana na mom Samsung Tab Plusu.

Pa da nisam igrao satima igrice, slusao muziku, ili gledao HD video klipove/film... recimo cekirao mejlove (5 naloga), ulazio preko ssh na servere, i naravno Google Chrome-ovanje.. naravno wi-fi sve.
 
Drugari a jel se ocekuje pad cene od 16gb, posto je u svetu jeftiniji?
 
Pa da nisam igrao satima igrice, slusao muziku, ili gledao HD video klipove/film... recimo cekirao mejlove (5 naloga), ulazio preko ssh na servere, i naravno Google Chrome-ovanje.. naravno wi-fi sve.

Ja nikad u životu nisam video tako dobru autonomiju na nekom gadgetu, ja ga baš koristim dosta, totalno mi je zamenio laptop i komp što se surfovanja tiče. Jako se brzo puni i jako sporo troši. Slušam mjuzu, gledam HD na YT-u stalno, Chrome, razne News aplikacije i traje mi oko tri puna dana, jedino kad ga ne koristim onda isključim wifi naravno i bateriju skoro da i ne troši za to vreme. Preko noći samo isključim i sync da on sam ne bi to vrteo proveravajući da li je wifi on ili off i bukvalno ne skine ni 3% baterije. U početku sam bio šokiran ali sad sam se već navikao.
Primetio sam npr. da Kindle app troši puno bateriju ako se ostavi pokrenuta, npr. čitam dosta IT časopisa i Kindle mi je savršen za .pdf-ove (ako neko ima još neki predlog osim kobo-a, aldika, acrobata jer mi se ne sviđa kako oni rade uopšte).

Takođe na Wave-u mi se znatno popravila autonomija jer ga ni ne diram uopšte :D, niko me ne zove kao ni ranije ali sam ga pre njakao za mjuzu i net.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam npr. da Kindle app troši puno bateriju ako se ostavi pokrenuta, npr. čitam dosta IT časopisa i Kindle mi je savršen za .pdf-ove (ako neko ima još neki predlog osim kobo-a, aldika, acrobata jer mi se ne sviđa kako oni rade uopšte).
Jesi li probao EzPdf Reader Pro, ja ga koristim i ok mi je.
 
U sredu sam gledao i u gigatr... i u pcpract... i u winw... i niko nije imao na stanju. Nesto se sve razmisljam da prodam Galaxy nexus i da pazaram ovu masinku, a za gsm da koristim neki mali android....
 
Ma kupiš e71 ili e72 i Bog da te vidi :)
 
Kupio veceras u uscu u G sa 10% popusta za shopping night. Malo je bila guzva, Ali ustedeh skoro 3000 dindzi. To ja zovem dobar pos'o.

Poruka pisana na njemu i prilicno sam zadovoljan za sada.
 
Asus sprema povrat 30€ svima u Evropi koji su kupili do 29.10.

Ne baš tačna informacija. Koliko sam shvatio - povrat će biti za kupce koji su kupili nexus 7 16GB u odredjenom periodu (nisam siguran kom, možda par nedelja), i to u odredjenim zemljama samo. U zemljama gde nema google-playa svakako to ne važi.
 
tek sad provalih da ima gps :D Apple me navikao da je sve što je wi-fi only da nema mogućnost gpsa :p
 
Dobih danas ovaj lep tablet :p Elem rootovah, otkljucao bootloader, skidam PA za nexu 7.... To mi nekako prvo pade na pamet :p
Jel postoji neki bolji rom od PA, posto jos uvek ne uspeh sve da ischitam.
 
Mada nisam ništa očekivao i po meni je i onda N7 bio fantastična kupovina i svaki dan ga arčim, ne gasim uređaj, neka futrola bi bila lepa da nadoknadi naš duševni bol zbog 32Gb verzije :)
 
:)
Inace clanak na Benchu je totalni off za nase trziste, i sami umemo da prevedemo text sa stranih sajtova - sta clanku nedostaje: konkretne informacije gde je moguce dobiti te vaucere, koji su uslovi tacno itd... ili dovoljno bi bilo i ono - Ne vazi u Srbiji i nema problema, ko zeli neka cita. Ovako se samo nabija clanak na silu radi povecanja pageview-sa...
 
Sinoć bio na Ušću, onih modela od 32GB ima po IT radnjama, po 30.999. Od 3G varijante nema za sad ništa.

Onih originalnih ASUS case-ova ima u roze, bebi plavoj i zelenoj i sve u boje odvratne, a ni sama futrola mi se nije mnogo svidela, da je crna mogla bi da prođe, al ovo su boje za Surface, a ne za N7 :p Potraga se nastavlja, ne volim takve stvari da kupujem dok ne probam i vidim kako pašu na tablet i leže u ruci.
 
Meni ce se valjda bratija kinezi sa DX-a smilovati pa poslati dve furole koje sam porucio jos sredinom proslog meseca... ne mogu obe da omanu :)
 
Meni ce se valjda bratija kinezi sa DX-a smilovati pa poslati dve furole koje sam porucio jos sredinom proslog meseca... ne mogu obe da omanu :)

Meni bratija odmah poslala. Pre 3 dana porucio, odmah sutradan full shiped futrola i folije.
Jos da se dovuce to do nas. Samo da se ne udje u novu godinu:).
 
Meni bratija odmah poslala. Pre 3 dana porucio, odmah sutradan full shiped futrola i folije.
Jos da se dovuce to do nas. Samo da se ne udje u novu godinu:).

Ja razmišljam da krenem peške po moju pošiljku, možda je negde sretnem. Krenula iz PRC 23.10.

Nekad čami na carini po 7-8 dana...
 
A meni javili da su mi u četvrtak poslali i svinju od 0.60 evra kao zasebnu pošiljku. :d
 
Jel ima neko nexus media importer apk?Ne mogu nigde da nadjem na google a bas mi treba pa ako neko ima da mi posalje na pm.Hvala unapred.
 
Vrh Dno