Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

ne treba stara verzija, radi i sa novom. Treba samo ici u podesavanja i izlogovati se. Pri ponovnom pokretanju aplikacije se uradi verifikacija, t.j. kad unesete novi kod koji vam posalju, aplikacija ce raditi normalno.
kod mene ne radi nikako ni poruke ni imenik
 
Kolege koje rade na aplikaciji su preporučile da se izlogujete iz aplikacije, obrišete cache memoriju i instalirate najnoviju verziju aplikacije.
Pa od tada i poceli problemi od kako izasla nova verzija, neznam kako da vratim na staru verziju
Nije mi jasno zasto dirate (kad neznate) nesto kad radi a sad ne radi
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam želeo esim karticu umesto klasične, morao sam iz aplikacije da kupim neki random broj, pa sam im slao na mejl koji je broj i qr kod, i tek nakon 24h su mi moj primarni broj vezali za taj esim. Da li je to po zakonu? Oni faktički naplaćuju esim, to bi bilo isto kao kada bih otišao u mts po esim, a oni mi kažu kupite novu prepaid esim karticu, pa ćemo vam aktivirati 🙄
Иста ствар и код мене, ал барем сваки пут кад сам уплатио промоцију, добио сам 30% на тај број други сто сам га купио преко есима.
 
Ja sam prebacio broj iz mts-a pre pet dana, verifikacija sa gmail-a i yahoo-a su odma radile, iz mobi banke, OTP banke, Facebook-a, Instagram-a, apple-a nisu radile ali je sve proradilo u roku od dva dana, kontaktirao sam podršku razmenili koji mail i sve proradilo.
 
Imenik mogu da prezalim ali SMS nemogu,
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-06-27_22-50-48-441.jpg
    viber_slika_2022-06-27_22-50-48-441.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 92
  • viber_slika_2022-06-27_22-51-10-417.jpg
    viber_slika_2022-06-27_22-51-10-417.jpg
    40 KB · Pregleda: 63
@Globaltel Suppor

Ja ssam sada na Halkidikiju. I ispraatio sam uputstva. APN user pass ----> globaltel.
Manual pa Automatic Vodafone3g
Dataroaming enabled.
i jedno veliko: nista!!!!
Nisam aktivirao roaming pakete (nijedan) jer ionako imam 15+ GBa..
Prosle god u CGori mije sve ok radilo (reg.sam korisnik).
I nisam bas nesto neiskusan ocigledno..
Zasto je ovo ovako?
Da li covek treba da ima neku odredjenu disertaciju, doktorat iz IT tehnologija da bi bio vas korisnik - da bi mogao bez stresa i drndanja da koristi vase usluge?
Sta to radite aman?
I ja razmisljam da dignem ruke od vas..

Hvala lepo
i pozdrav.
 
@Globaltel Suppor

Ja ssam sada na Halkidikiju. I ispraatio sam uputstva. APN user pass ----> globaltel.
Manual pa Automatic Vodafone3g
Dataroaming enabled.
i jedno veliko: nista!!!!
Nisam aktivirao roaming pakete (nijedan) jer ionako imam 15+ GBa..
Prosle god u CGori mije sve ok radilo (reg.sam korisnik).
I nisam bas nesto neiskusan ocigledno..
Zasto je ovo ovako?
Da li covek treba da ima neku odredjenu disertaciju, doktorat iz IT tehnologija da bi bio vas korisnik - da bi mogao bez stresa i drndanja da koristi vase usluge?
Sta to radite aman?
I ja razmisljam da dignem ruke od vas..

Hvala lepo
i pozdrav.
Ti gb ti vaze samo za srbiju moraju se aktivirati roaming gb da radi net.
 
@Globaltel Suppor

Ja ssam sada na Halkidikiju. I ispraatio sam uputstva. APN user pass ----> globaltel.
Manual pa Automatic Vodafone3g
Dataroaming enabled.
i jedno veliko: nista!!!!
Nisam aktivirao roaming pakete (nijedan) jer ionako imam 15+ GBa..
Prosle god u CGori mije sve ok radilo (reg.sam korisnik).
I nisam bas nesto neiskusan ocigledno..
Zasto je ovo ovako?
Da li covek treba da ima neku odredjenu disertaciju, doktorat iz IT tehnologija da bi bio vas korisnik - da bi mogao bez stresa i drndanja da koristi vase usluge?
Sta to radite aman?
I ja razmisljam da dignem ruke od vas..

Hvala lepo
i pozdrav.
Nisam bas toliko siguran da ti GB vaze i u Grckoj….
Mada se pricalo da je roaming iz Srb za Grcku ukinut, ili se varam?

Elem u tabeli ispod vidis za zemlje zapadnog Balkana :)
 

Prilozi

  • A4FA8DCD-7BFC-4DEB-AF20-7EA69C3A6A25.jpeg
    A4FA8DCD-7BFC-4DEB-AF20-7EA69C3A6A25.jpeg
    261.1 KB · Pregleda: 43
Hvala svima na odgovorima.
Ja po onome kako je Globaltel radio ranije - razumeo sam da se " po formuli" trose MB-i,
al evo, ispada da je Globaltel ukinuo tu praksu nego insistira na "roaming paketima".
Bezveze, i bezobrazno.
BtW - tabela (hvala Chaki87) bi trebalo bas da potvrdi moju pretpostavku. , zar ne?
Cemu tabela i formula ako se ne racuna tako?
 
Hvala svima na odgovorima.
Ja po onome kako je Globaltel radio ranije - razumeo sam da se " po formuli" trose MB-i,
al evo, ispada da je Globaltel ukinuo tu praksu nego insistira na "roaming paketima".
Bezveze, i bezobrazno.
BtW - tabela (hvala Chaki87) bi trebalo bas da potvrdi moju pretpostavku. , zar ne?
Cemu tabela i formula ako se ne racuna tako?
Pa kako da važi tabela i formula u Grčkoj kada Grčka nije u regionu Zapadnog Balkana? Pročitaj pre nego što napišeš komentar. Moraš da imaš roming paket za sve ostale zemlje. Tako je kod svih operatera. Čak ti Globaltel ne naplaćuje internet (isključen je) ako nemaš roming paket. Ostali operateri bi te odrali do sad par stotina evra jer nisi informisan.
 
Pa kako da važi tabela i formula u Grčkoj kada Grčka nije u regionu Zapadnog Balkana? Pročitaj pre nego što napišeš komentar. Moraš da imaš roming paket za sve ostale zemlje. Tako je kod svih operatera. Čak ti Globaltel ne naplaćuje internet (isključen je) ako nemaš roming paket. Ostali operateri bi te odrali do sad par stotina evra jer nisi informisan.
@cape011 U pravu si sto se Grčke tiče, ali mislim da razumem šta je @matsumoto hteo reci.
Naime, evo logičnog “problema” koji ja vidim:
U aplikaciji je očito moguce kupiti te roaming pakete,to bez tacke razno,ali kako objašnjavaš sledece.
Npr. Uzeo si net 30dana 5Gb i po formuli ti vaze odredjeno megabajta u CG i BiH, a za te iste GB ako zelis roaming paket moraš platiti 3-6x skuplje…evo uzmi za primer BiH. Ako si uzeo npr. 5Gb otprilike imaš 420Mb dostupno i za Zapadni Balkan, a roaming kosta za skoro istu količinu 1500dindzi 😳

Baci pogled na sliku/prilog…

Ne razumem zašto tu ima neslaganja? Onaj ko je neupućen kupi tako paket,i oderu mu kozu sa ledja,ali bukvalno…
Znam da smaram za BiH,ali šta ću kad mi je to putanja kretanja 🤠
 

Prilozi

  • C0C63F0F-39D8-461E-A911-3CD4B3457F78.jpeg
    C0C63F0F-39D8-461E-A911-3CD4B3457F78.jpeg
    107.3 KB · Pregleda: 42
@cape011 U pravu si sto se Grčke tiče, ali mislim da razumem šta je @matsumoto hteo reci.
Naime, evo logičnog “problema” koji ja vidim:
U aplikaciji je očito moguce kupiti te roaming pakete,to bez tacke razno,ali kako objašnjavaš sledece.
Npr. Uzeo si net 30dana 5Gb i po formuli ti vaze odredjeno megabajta u CG i BiH, a za te iste GB ako zelis roaming paket moraš platiti 3-6x skuplje…evo uzmi za primer BiH. Ako si uzeo npr. 5Gb otprilike imaš 420Mb dostupno i za Zapadni Balkan, a roaming kosta za skoro istu količinu 1500dindzi 😳

Baci pogled na sliku/prilog…

Ne razumem zašto tu ima neslaganja? Onaj ko je neupućen kupi tako paket,i oderu mu kozu sa ledja,ali bukvalno…
Znam da smaram za BiH,ali šta ću kad mi je to putanja kretanja 🤠
Просто, Глобалтел нема никакав договор са оператерима у БиХ па припада истом роминг пакету као за Мексико Аргентина итд. Јесте апсурдно али тако је.
А што се тиче роминга Западног Балкана, ту је Глобалтел само упао у причу пошто су се ови јачи договрили да се роминг избаци. Лупам али тако нешто. 😅
 
Просто, Глобалтел нема никакав договор са оператерима у БиХ па припада истом роминг пакету као за Мексико Аргентина итд. Јесте апсурдно али тако је.
А што се тиче роминга Западног Балкана, ту је Глобалтел само упао у причу пошто су се ови јачи договрили да се роминг избаци. Лупам али тако нешто. 😅
Tipa: “Kud svi Turci tu i mali Mujo”….

Dobar i logičan odgovor,hvala!!!! 😎
 
Nema nista mufte. I taj navodni roming verujem da je sa nekim brzinama od par kb/s, to su sve iznenadjenja. Ja sam placao telenoru i vipu za roming, pa kako predjem granicu a ono ne radi. Tako da i ne racunam na postenje tih ptofajtera niti me interesuju njihove reklame. Oni zapetljavaju sve i narocito oni po zapadnoj evropi, ni za glavu ni za rep i nista im ne mozes.
 
@Globaltel Suppor

Ja ssam sada na Halkidikiju. I ispraatio sam uputstva. APN user pass ----> globaltel.
Manual pa Automatic Vodafone3g
Dataroaming enabled.
i jedno veliko: nista!!!!
Nisam aktivirao roaming pakete (nijedan) jer ionako imam 15+ GBa..
Prosle god u CGori mije sve ok radilo (reg.sam korisnik).
I nisam bas nesto neiskusan ocigledno..
Zasto je ovo ovako?
Da li covek treba da ima neku odredjenu disertaciju, doktorat iz IT tehnologija da bi bio vas korisnik - da bi mogao bez stresa i drndanja da koristi vase usluge?
Sta to radite aman?
I ja razmisljam da dignem ruke od vas..

Hvala lepo
i pozdrav.
Žao nam je što si stekao takvo iskustvo. Međutim, gigabajti koje imaš (15+GB) iz paketa koje si aktivirao i koristio u Srbiji ne mogu se koristiti u Grčkoj, s obzirom da Grčka ne spada u region Zapadnog Balkana.
Da bi imao internet konekciju u Grčkoj, potrebno je da aktiviraš jedan od tri roming paketa za zonu 1. https://www.globaltel.rs/roaming-internet
 
@Globaltel Support
Porucio Freepaid karticu juce pouzecem, hoce li stici do petka posto idem na odmor? Uzeh je zbog 1GB rominga koji mi treba kroz Makedoniju.
Možeš nam poslati u poruci kontakt podatke sa porudžbenice da proverimo. Ali svakako proverom u sistemu vidimo da su sve poružbine poslate.
Očekivano vreme isporuke (pošiljke isporučuje AKS kurirska služba) 2 radna dana.
 
Možeš nam poslati u poruci kontakt podatke sa porudžbenice da proverimo. Ali svakako proverom u sistemu vidimo da su sve poružbine poslate.
Očekivano vreme isporuke (pošiljke isporučuje AKS kurirska služba) 2 radna dana.
Dali se zna kad ce dase resi aplikacija i8li kako da vratim staru verziju koja je radila,
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-06-27_22-50-48-441.jpg
    viber_slika_2022-06-27_22-50-48-441.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 24
  • viber_slika_2022-06-27_22-51-10-417.jpg
    viber_slika_2022-06-27_22-51-10-417.jpg
    40 KB · Pregleda: 45
Što se tiče rominga, evo sinoć se vratih iz Metamorfozisa (između prvog i drugog prsta Halkidikija) - Globaltelov roming internet je radio sasvim zadovoljavajuće. Nije se baš svuda držao 4G signal ali svu svoju komunikaciju sam obavljao preko aplikacije - recimo jaka četvorka za uslugu rominga.

Sa druge strane, aplikacija jako brlja, i sad ću da probam da je deinstaliram i obrišem keš pa ponovo instaliram.

Ono što me redovno iritira kod Globaltela je nestručnost i neupućenost osoblja i da za sve ono što bi trebalo da se podrazumeva čovek mora da kopa golim rukama da bi ostvario. Naime, prebacio sam i suprugu u Globaltel, ona je freepaid a ja već 2-3 godine uzbudljivi prepaid koji se redovno obnavlja. Jutros šaljem smsove njoj i iz mog paketa mi se skidaju smsovi, iako im na sajtu, na stranici za uzbudljivi prepaid lepo piše da su minuti/smsovi bespltni u mreži. Ceo dan vodim prepisku s njima i ubeđuju me da nije tako. Lepo ću da ih prijavim Ratelu i Agenciji za zaštitu potrošača za obmanjivanje korisnika, a sve te iz osoblja koji su učestvovali u prepisci ću da prijavim njihovim nadležnima za nestručnost i neupućenost. Sramota je da o mreži znamo više mi korisnici nego njihovo osoblje. U ovoj zemlji mora konačno da se uvede red, i da se ispoštuju ti moji pišljivi smsovi i minuti u mreži isto kao i nečiji milioni, i da svi odgovaraju za svoje postupke, od majstora i službenika do ministara i premijera. Ali šipak, to će kod nas biti malo morgen.

Molim i korisnika na forumu @Globaltel Support da se zauzme ako može, jer se ovde istakao pouzdanošću i predusretljivošću. Hvala.
 
Što se tiče rominga, evo sinoć se vratih iz Metamorfozisa (između prvog i drugog prsta Halkidikija) - Globaltelov roming internet je radio sasvim zadovoljavajuće. Nije se baš svuda držao 4G signal ali svu svoju komunikaciju sam obavljao preko aplikacije - recimo jaka četvorka za uslugu rominga.

Sa druge strane, aplikacija jako brlja, i sad ću da probam da je deinstaliram i obrišem keš pa ponovo instaliram.

Ono što me redovno iritira kod Globaltela je nestručnost i neupućenost osoblja i da za sve ono što bi trebalo da se podrazumeva čovek mora da kopa golim rukama da bi ostvario. Naime, prebacio sam i suprugu u Globaltel, ona je freepaid a ja već 2-3 godine uzbudljivi prepaid koji se redovno obnavlja. Jutros šaljem smsove njoj i iz mog paketa mi se skidaju smsovi, iako im na sajtu, na stranici za uzbudljivi prepaid lepo piše da su minuti/smsovi bespltni u mreži. Ceo dan vodim prepisku s njima i ubeđuju me da nije tako. Lepo ću da ih prijavim Ratelu i Agenciji za zaštitu potrošača za obmanjivanje korisnika, a sve te iz osoblja koji su učestvovali u prepisci ću da prijavim njihovim nadležnima za nestručnost i neupućenost. Sramota je da o mreži znamo više mi korisnici nego njihovo osoblje. U ovoj zemlji mora konačno da se uvede red, i da se ispoštuju ti moji pišljivi smsovi i minuti u mreži isto kao i nečiji milioni, i da svi odgovaraju za svoje postupke, od majstora i službenika do ministara i premijera. Ali šipak, to će kod nas biti malo morgen.

Molim i korisnika na forumu @Globaltel Support da se zauzme ako može, jer se ovde istakao pouzdanošću i predusretljivošću. Hvala.
Klasične sms poruke nisu nikada bile besplantne kao razgovori u globaltel mreži uz tu kombinaciju.
Besplatne poruke ka globaltel brojevima jedino iz aplikacije možeš slati (ili sada više ne može, jer su pokvarili, ionako nikada nije pouzdano radila)
 
Klasične sms poruke nisu nikada bile besplantne kao razgovori u globaltel mreži uz tu kombinaciju.
Besplatne poruke ka globaltel brojevima jedino iz aplikacije možeš slati (ili sada više ne može, jer su pokvarili, ionako nikada nije pouzdano radila)
Ne znam kako je bilo, ali čitam šta ovde piše.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-29-15-24-37-584_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-06-29-15-24-37-584_com.android.chrome.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 40
Usput, znamo li da li je proradio roaming na Kosovu?
prošle godine bilo "Emergency calls only" :)
 
pa dobro bre posle xy godina i dalje problemi sa SMS verifikacijom??? Ne mogu da prebacim WhatsApp na novi telefon sa eSIM, jer ne stiže ni poruka ni poziv!!!
 
Nije i dalje, nego nikada i nije rešeno do kraja. SMS kod globaltela je čista lutrija.
 
Nazad
Vrh Dno