Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

40 puna brzina a posle od prilike imas neta samo da se kaze.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240511-181154.png
    Screenshot_20240511-181154.png
    167.4 KB · Pregleda: 37
Po onome što je navedeno na njihovom sajtu, 40 GB interneta je dostupno u jednom mesecu po punoj brzini, nakon čega se brzina smanjuje do kraja meseca, ali trebalo bi da ovo potvrdi neko ko je došao do tih 40 GB, pošto je ovde u temi navedeno da to ograničenje više ne važi od kada su pod mts-om. Takođe, nema mi logike da trenutno nude paket sa 50 GB interneta, a da postoji ograničenje od 40 GB.
 
mts nema lokacije na kojima nema 3G mreže. 3G je sveden na minimum kapaciteta ali pokrivenost bi trebala da je ista kao i pre. Brzine na 3G data nisu kao pre.
 
To je vrlo subjektivno, nekome ne treba ni 1 GB, a nekome nije dovoljno ni 100 GB :) Ja trošim oko 60-80 GB mobilnih podataka mesečno, a imam internet kod kuće i ne smatram sebe nekim zahtevnim korisnikom. Uglavnom to ode na strimovanje lossless muzike, strimovanje video sadržaja i na hotspot kad zatreba van kuće.
 
To je vrlo subjektivno, nekome ne treba ni 1 GB, a nekome nije dovoljno ni 100 GB :) Ja trošim oko 60-80 GB mobilnih podataka mesečno, a imam internet kod kuće i ne smatram sebe nekim zahtevnim korisnikom. Uglavnom to ode na strimovanje lossless muzike, strimovanje video sadržaja i na hotspot kad zatreba van kuće.
Ovde je jedino subjektivo sta ti smatras nezahtevnim korisnikom :) sigurno je jedino da prosecnom korisniku sigurno ne treba vise od 40 gb a to se dobija sto uzmes sve korisnike kao prosek ;), ali svakako imas izbor kod drugih provajdera za 3-4000 da trosis za svoje potrebe
 
...
No, ne znam da li je neko obratio pažnju, kada je uključen 4G i kada započnete razgovor, mreža za sve vreme razgovora pada na 2G tj. GSM i zato nema/ne radi VoLTE. Mada me mnogo čudi da mreža ne skalira na 3G tokom razgovora :(
J*g, nama i jare i pare...
Pobrkao si uzrok i posledicu. Prelazak na 2G/3G tokom poziva je posledica nemanja VoLTE usluge, a ne obrnuto.
Pozdrav
 
To je vrlo subjektivno, nekome ne treba ni 1 GB, a nekome nije dovoljno ni 100 GB :) Ja trošim oko 60-80 GB mobilnih podataka mesečno, a imam internet kod kuće i ne smatram sebe nekim zahtevnim korisnikom. Uglavnom to ode na strimovanje lossless muzike, strimovanje video sadržaja i na hotspot kad zatreba van kuće.
Offtopic, odakle strimuješ lossless muziku?
 
Ovde je jedino subjektivo sta ti smatras nezahtevnim korisnikom :) sigurno je jedino da prosecnom korisniku sigurno ne treba vise od 40 gb a to se dobija sto uzmes sve korisnike kao prosek ;), ali svakako imas izbor kod drugih provajdera za 3-4000 da trosis za svoje potrebe
Poštujem, ali mislim da tako nešto sa sigurnošću može da tvrdi samo neko ko je uzeo sve korisnike i izvukao prosek.

Očigledno je da Globaltelu nisu glavna publika korisnici kojima je potrebna velika količina mobilnih podataka, ali možda i to promene :) Meni primarni broj jeste na Globaltelu, ali svakako ih ne koristim primarno za mobilne podatke, a nikad ne bih dao 3000-4000 za mobilnu tarifu.
Offtopic, odakle strimuješ lossless muziku?
Apple Music
 
Mislim da MTS u nekim gradovima nema 3G mrezu
Ko od mene u Kruševcu ima 3G zasigurno jer mi je na dugim operaterima mreža skalirala LTE-3G prilikom zvanja a sa isključenom VoLTE opcijom dok je sa uključenim VoLTE držala samo to bez skaliranja i iskustvo razgovora je sasvim drugačije nego li na LTE-2G :(
 
Ostali su preskupi, osim ako daju neku dobru promociju. Globaltel je drastično jeftiniji, pa se neke sitnice i oproste.
Kakav crni ugovor, ne vraćam se ja u postpaid više nikad.
Bio sam zadovoljan godinama, to sve stoji ali, što je previše previše.
Nego imam pitanjce.
Mama moja hoće da prenese broj iz a1 u globaltel, u junu joj ističe ugovor a ima i taman jednu ratu da isplati telefon.
Da li mora da ide u a1 ili može opušteno da odradi prenos?
Ja sam u januaru podneo zahtev sebi za prenos, u februaru mi je isticao ugovor u mts-u, a telefon ni jedan nisam uzeo.
 
Kakav crni ugovor, ne vraćam se ja u postpaid više nikad.
Bio sam zadovoljan godinama, to sve stoji ali, što je previše previše.
Nego imam pitanjce.
Mama moja hoće da prenese broj iz a1 u globaltel, u junu joj ističe ugovor a ima i taman jednu ratu da isplati telefon.
Da li mora da ide u a1 ili može opušteno da odradi prenos?
Ja sam u januaru podneo zahtev sebi za prenos, u februaru mi je isticao ugovor u mts-u, a telefon ni jedan nisam uzeo.
Ako želiš prevremeni raskid, mislim da to moraš u A1. Ako sačekaš da istekne obaveza, onda ne mora.
 
Tih dodatnih 30 GB dobijaš čim aktiviraš bilo koji Freepaid paket (ja sam pre nekoliko dana aktivirao).

Pošto je moguće uplatiti pakete za više meseci unapred, a ova promocija traje do 1.7. mene interesuje da li bih aktiviranjem svakog od tih Freepaid paketa u tom periodu dobio po dodatnih 30 GB ili za takvo korišćenje ima neko ograničenje?
Ja sam probao, dva puta sam uplatio dobio sam 60gb.
 
Kolega napisa da je u A1, nema veze sa Globaltelom.

Ako mene pitaš, nisam. Mobilni podaci na Globaltelu su mi bekap varijanta.
 
Takođe isprobah u međuvremenu, leglo po 32 GB za svaku uplatu i period trajanja se za svaku uplatu produži za 30 dana. Probaću za još par meseci da dodam dok traje promocija...
Ja ne mogu. Imam na računu 1070 dinara, a ovaj srednji paket mi je 1050. Sistem kaže da nemam dovoljno novca. Moraću da ih pozovem da mi aktiviraju.
 
Poštujem, ali mislim da tako nešto sa sigurnošću može da tvrdi samo neko ko je uzeo sve korisnike i izvukao prosek.
Ratel pregled tržišta za Q4 2033 kaže da je ukupno na mobilnim mrežama preneto 288 miliona GB, ukupno je 8.5 miliona korisnika (postpaid + prepaid), to znači da je prosečna količina podataka po korisniku 33.88 GB. S obzirom da je raspodela takva da većina korisnika troši malo, a mali broj korisnika troši mnogo, medijana je sigurno bar duplo manja od ovog broja.
 
Ratel pregled tržišta za Q4 2033 kaže da je ukupno na mobilnim mrežama preneto 288 miliona GB, ukupno je 8.5 miliona korisnika (postpaid + prepaid), to znači da je prosečna količina podataka po korisniku 33.88 GB. S obzirom da je raspodela takva da većina korisnika troši malo, a mali broj korisnika troši mnogo, medijana je sigurno bar duplo manja od ovog broja.
Vrlo informativan dokument, hvala! Iako se deljenjem podataka iz dokumenta dobije prosek od 33,88 GB mesečno po korisniku, u dokumentu je navedeno da je mesečni prosek po korisniku 12,9 GB za četvrti kvartal, što će reći da je kolega @taranezy iznad bio potpuno u pravu sa konstatacijom da imam pogrešnu sliku prosečnog korisnika :)

Takođe je interesantno videti udeo koji je Globaltel imao na tržištu, a to je ispod 2%. Namerno kažem imao zato što je u dokumentu navedeno da za četvrti kvartal nema podataka za Globaltel zato što je pripojen Telekomu Srbija.
 
Ako želiš prevremeni raskid, mislim da to moraš u A1. Ako sačekaš da istekne obaveza, onda ne mora.
Kad sam ja prenosio prošle godine meni, meni su u mts prebacili na omoriku 12 a bio sam čini mi se na omorici 3 ne sećam se i onda je sve posle obavljeno kako treba kad sam dobio globaltel karticu.
Videću u toku iduće nedelje sve.
Hvala na odgovoru.
Kako kome ja sam potrošio u A1 oko 350GB, tarifa neo neo, 40GB je za mene smejurija.
Ja slabo trošim mobilne podatke, skupio sam ukupno 266 gb, nek se gomila kad već može.
 
Ratel pregled tržišta za Q4 2033 kaže da je ukupno na mobilnim mrežama preneto 288 miliona GB, ukupno je 8.5 miliona korisnika (postpaid + prepaid), to znači da je prosečna količina podataka po korisniku 33.88 GB. S obzirom da je raspodela takva da većina korisnika troši malo, a mali broj korisnika troši mnogo, medijana je sigurno bar duplo manja od ovog broja.
Samo da budemo precizniji taj podatak sto si dobio je za qvartal ne za mesec dana, znaci podeli svoju cifru sa jos 4, mada u izvestaju vec pise izracunato da mesecno korisnik trosi skoro 13gb sto se slaze sa mojim analitickim proracunom i 33gb bi rekao da je nerealno.
 
podaci su za ceo kvartal pa bi trebalo da je
288,8/8,532 /3 meseca = 11,28GB, ne znam kako su oni došli do 12,9GB
Da moja greska sa 3 se deli ne sa 4 ko sto napisah gore verovatno su uzeli ne ukupan broj korisnika vec onih koji imaju internet dodatak uplacen da bi prosek bio tacniji :)
 
Bio u Hrvatskoj, radi net, malo posle toga na Malti, radi. Vidim u Globaltel aplikaciji da mi je aktivan 1 giga globaltel travel i explorer. Godinama sam u ovoj mreži prezadovoljan.
 
Izvinjavam se ako je bilo, da li je kupovinom od MTSa Globaltel poceo da kortisti njihovu infrastrukturu ili je i dalje na A1? Istice nam brdo ugovora u A1 i mozda bih presao na Globaltel, jednostavno previse odlazi na postpaid mobilne pakete a nista od toga ne koristimo...
 
@TEP3A prešao je skroz na MTS.
Ali pre nego što se odlučiš za prelaz u GlobalTel pogledaj ovde bar poslednjih 5 strana da bi znao s kojim bi se sve problemima susretao u Globaltelu.
 
@TEP3A
Globaltel koristi mts infrastrukturu - kartice imaju pristup mts 4G mreži
Globaltel nema VoLTE uslugu - pozivi se realizuju kroz 3G i 2G mrežu mts-a.
Globaltel ima određenih problema sa nekim servisnim SMS servisima (2FA, informacije od banke itd)
Globaltel roaming u nekim državama radi ok (tamo gde imaju 4G LTE roaming), a u nekim štuca jer nisu ugovorili pristup 4G mreži, a 3G je u jednom delu Evrope ugašen, pa spadneš na potpuno neupotrebljiv EDGE
Globaltel ima problema sa uslugom "poziv na čekanju"
Globaltel podržava sve vrste preusmeravanja poziva
Globaltel ima problema sa RCS servisima i nekad sa iMessage

...
 
Vrh Dno