Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Pa toliko je jeftin Globaltel roaming da ti strana i nije potrebna. Ako ides na odmor 5 giga za 1400 din u Zoni 1 je sasvim dovoljno.
Naravno , zavisi od potreba.
Inače, napokon su mi poradile SMS poruke od banke. Malo sam čekao ali ok, sve je sad ok.
@Globaltel Support
Je l' svi korisnici dobijaju 1 GB roming interneta?
Ja imam Jaku 8 nisam dobio kada sam obnovio paket.
Da li imate u planu da dodate i Kipar u neku roaming zonu?
 
Poslednja izmena:
Pa toliko je jeftin Globaltel roaming da ti strana i nije potrebna. Ako ides na odmor 5 giga za 1400 din u Zoni 1 je sasvim dovoljno.
Naravno , zavisi od potreba.
Inače, napokon su mi poradile SMS poruke od banke. Malo sam čekao ali ok, sve je sad ok.
@Globaltel Support
Je l' svi korisnici dobijaju 1 GB roming interneta?
Ja imam Jaku 8 nisam dobio kada sam obnovio paket.
Da li imate u planu da dodate i Kipar u neku roaming zonu?
1GB za roming zonu 1 se dobija isključivo uz Freepaid pakete.
Što se tiče Kipra, u ovom trenutku nemamo preciznu informaciju :/
 
Pa toliko je jeftin Globaltel roaming da ti strana i nije potrebna. Ako ides na odmor 5 giga za 1400 din u Zoni 1 je sasvim dovoljno.
Naravno , zavisi od potreba
to su paketi za 7 dana, a trebace mi bar za mesec dana i internet za tv. Ni tamo nisu sve mreze podjednako dobre, a globaltel nisam probao u toj zoni.
 
Ovo je dobar sajt sa pregledom ponuda pre paid sim kartica u mnogim zemljama.
Pogledaj, mozda pronadjes neku koja ti odgovara.
Za te duze boravke najbolje je uzeti neku lokalnu karticu. Dok jednog dana ne ukinu roming sa EU, ali to nece biti skoro :)
 
Kako da dopunim kredit preko app ili online?
Nema više opcije
 
Nema jer su išli preko ipay servisa kome je oduzeta dozvola za rad. Valjda će brzo da reše ovo.
 
Da li svi novi korisnici dobijaju 200GB bonus ili samo ako se prebaci broj?
Samo oni koji prebace broj i to samo oni koji uzmu fripejd. Dovoljno je samo taj prvi put kada prebacujes broj da uzmes fripejd, a posle te podatke(gigabajte) mozes da prebacujes u sledeci mesec koristeci bilo koji paket koji u sebi sadrzi internet dodatak. U prevodu, ako ih ne potrosis nece biti obrisani sve dok redovno obnavljas (paketi traju 30 dana), a imas i mogucnost da ukljucis automatsku obnovu
 
Poslednja izmena:
Da li su dolazni pozivi u romingu besplatni preko Globaltel aplikacije?
Da li je neko sigurno vec proverio?
 
Da li su dolazni pozivi u romingu besplatni preko Globaltel aplikacije?
Da li je neko sigurno vec proverio?
Jesu provereno.Ja koristio pa zato znam.Net isao preko hrvatske sim i nisu dodatno tarifirali bio preusmerio sa glavnog broja koji ostavio na punjaci na dumb nokiji sa nekom losom baterijom i javljao se preko app i sve mi radilo bez problema.
 
Da li su dolazni pozivi u romingu besplatni preko Globaltel aplikacije?
Da li je neko sigurno vec proverio?

Jesu provereno.Ja koristio pa zato znam.Net isao preko hrvatske sim i nisu dodatno tarifirali bio preusmerio sa glavnog broja koji ostavio na punjaci na dumb nokiji sa nekom losom baterijom i javljao se preko app i sve mi radilo bez problema.
Bitno daje taj glavni broj nakacen i ugasen u Srbiju , nikako da registruje daje u roming
 
Jesu provereno.Ja koristio pa zato znam.Net isao preko hrvatske sim i nisu dodatno tarifirali bio preusmerio sa glavnog broja koji ostavio na punjaci na dumb nokiji sa nekom losom baterijom i javljao se preko app i sve mi radilo bez problema.
Nisam ovo bas razumeo oko preusmeravanja.Globaltel broj si u Srbiji preusmerio gde?
 
Nisam ovo bas razumeo oko preusmeravanja.Globaltel broj si u Srbiji preusmerio gde?
Ne Globaltel nego glavni broj na globaltel, Ti hoces preko date zovu na Globaltel onda u aplikaciju stavi kvacice ovako da bude , a broj ugasi
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-07-10_09-27-47-182.jpg
    viber_slika_2022-07-10_09-27-47-182.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 42
To mi je vec namesteno tako.
Tacno kako kaze kalin glavni sam broj preusmerio na globaltel i ostavio telefon u srbiji tj kartice u dumb telefonu i samo poneo ovaj sa hr sim u 1 slot i prepaid srpska sa netom u drugom gde je bilo nesto sitno kredita za nedaj boze.
Pozdrav
 
Tacno kako kaze kalin glavni sam broj preusmerio na globaltel i ostavio telefon u srbiji tj kartice u dumb telefonu i samo poneo ovaj sa hr sim u 1 slot i prepaid srpska sa netom u drugom gde je bilo nesto sitno kredita za nedaj boze.
Pozdrav
A sta ako ti je "glavni" broj zapravo Globaltelov br. Ja nemam drugi broj osim Globaltelovog.
 
nista, zanemaris taj deo oko preusmeravanja poziva. dakle, ako te neko pozove dok si u inostranstvu, ako imas bilo kakav net, pozive ces primiti preko aplikacije i nece ti se nista naplatiti. takodje mozes i pozivati preko aplikacije, cene su kao da si u srbiji. samo ti dakle treba neki net, lokalna sim kartica, wifi ili neki globaltel roaming paket
 
Znači u suštini samo je potrebno upaliti u aplikaciji da si dostupan i isključiti sim bez da bude upaljen fizički odnosno e sim u Srbiji?
 
Aplikacija je kao Viber, Whatsapp itd. Nema veze da li je SIM na mrezi, ako je aplikacija online na nekom uredjaju, bilo gde na svetu generalno, mozes da primis poziv ili da zoves.

SIM ti treba samo kad instaliras aplikaciju da ti stigne verifikacioni SMS (bilo u Srbiji ili u roamingu). Nakon toga SIM moze biti i van uredjaja (ili eSIM ugasen).

Ja globaltel aplikaciju koristim na vikendici na Staroj Planini - gde uopste nemam ni GSM signal, ali imam wifi (uz pomoc 4G i eksternih antena - nebitno), i sasvim normalno zovem i primam pozive.

Ovo na isti nacin radi u inostranstvu. Samo da bilo kako imas internet na telefonu, aplikacija radi. Nebitno gde ti je SIM kartica.
 
Aplikacija je kao Viber, Whatsapp itd. Nema veze da li je SIM na mrezi, ako je aplikacija online na nekom uredjaju, bilo gde na svetu generalno, mozes da primis poziv ili da zoves.

SIM ti treba samo kad instaliras aplikaciju da ti stigne verifikacioni SMS (bilo u Srbiji ili u roamingu). Nakon toga SIM moze biti i van uredjaja (ili eSIM ugasen).

Ja globaltel aplikaciju koristim na vikendici na Staroj Planini - gde uopste nemam ni GSM signal, ali imam wifi (uz pomoc 4G i eksternih antena - nebitno), i sasvim normalno zovem i primam pozive.

Ovo na isti nacin radi u inostranstvu. Samo da bilo kako imas internet na telefonu, aplikacija radi. Nebitno gde ti je SIM kartica.
Jasno. Nego zbunise me ovi komentari da se ugasi u Srbiji da se ne registruje na stranu mrežu. To me je zbunilo. Znači hipotetički mogao bi da koristim bez neta u inostranstvu. I kad vidim dolazni poziv ili sms dobijem. Upalim net i nazovem taj broj odnosno odgovorim na sms kroz aplikaciju kao da sam u Srbiji iako mi je registrovan broj na stranu mrežu. Taj me deo zbunio. Da aplikacija radi potpuno nezavisno od fizičkog broja.
 
ima li neko iskustva sa eSIM u roamingu? da li su iste one muke kao sa fizickom karticom i SIM toolkit prebacivanjem na automatic/manual biranjem mreze?
 
Znači hipotetički mogao bi da koristim bez neta u inostranstvu. I kad vidim dolazni poziv ili sms dobijem. Upalim net i nazovem taj broj odnosno odgovorim na sms kroz aplikaciju kao da sam u Srbiji iako mi je registrovan broj na stranu mrežu. Taj me deo zbunio. Da aplikacija radi potpuno nezavisno od fizičkog broja.

Pa bez neta aplikacija ne radi.

Ja sam sada u italiji (VE) i globaltel radi na dodatku rominga uz fripejd, dok dodatak roming 7 dana uopste ne radi, radio je kroz hrvatsku i sloveniju.
Kupio sim kartice Very mobile i za 15€ imam neogranicene razgovore i sms i 150Gb. Kod njih se sim kartica naplacuje 10€, dok neki naplacuju i aktivaciju sim kartice. Signal je super, 4g+ i obicno je oko 150-200Gbps/50...
Globaltel mi je dakle posluzio za put. A preko aplikacije sam zvao globaltelov broj u beogradu i cuje se odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno