Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda je znao da ce ovde biti komentarisan :p...
 
Da se pohvalim novim objektivom (50mm f1.8 G) :D

Fotka je skoro pa iz aparata (a posto fotkam raw sledece je odradjeno exp +0.50, Contrast +10, highlights +17, rezolucija 50%). Po mom skromnom misljenju, objektiv ubiva :d

 
I shvatiš koliko je bitno svetlo, i naravno pravilno postavljanje istog...
 
Da načnem temu.
101892535.jpg

INFO:
Camera: FUJIFILM FinePix S6500fd
Taken on 2013/12/21 21:17:36
Exposure: 3.000s
Focal Length: 6.20mm
F/Stop: f/5.000
ISO Speed: ISO100
Exposure Bias: 0.00 EV
No flash

EDIT: Jel bi vi ispravljali ovo drvo desno ili ne? Mene nešto vuče da bi trebalo...?
 
Bez uvrede, nije ova fotka vredna tolikog posla.
 
Nema uvrede ;)
Usput...
Ne patim od iluzije da treba idem po sajtovima i kačim samo "savršene fotke" (navodnici znače - po ličnom utisku savršene, a lični utisak je nebitan). Niti sam sposoban da pravim pretežno savršene fotke, niti bih imao potrebu da dolazim ovde da jesam.
Savršeno sam ja svestan "kvaliteta" svojih fotki, ali nisam postavio pitanje o kvalitetu. Pitao sam za detalj koji mi bode oči - cela fotografija ide u dubinu, curi u levak zbog načina kako su postavljene zgrade u kadru, a drvo pojačava taj utisak. Uzimajući to u obzir, uzimajući u obzir da si moderator - a to se ne biva slučajno, a i uzimajući u obzir da si potrošio nepovratno 10 sekundi svog života da mi otkucaš odgovor, mogao si mi u njemu prokomentarisati ovo što sam naveo u prethodnoj rečenici. :)
Ovako si mi rekao ono što već znam :D

EDIT: Hvala Kizo, smislen komentar.
Usput...meni ovo curi na levo XD Pogledaj banderu, nagnuta je u levo. Možda tebi curi u desno jer je kadar "popunjeniji zgradama" sa desne strane?
 
Poslednja izmena:
Stvarno nemam nikakve zle namere :) Hteo sam reći da fotka u startu nije dovoljno dobra da bi se ulagalo dodatno vreme u nju, a evo i zbog čega tako mislim:
- pogrešio si vreme za slikanje, bolje da si uhvatio plavi sat, ovako ti je nebo crno, bez detalja
- kadar je loš, bandera ti je i u centru kadra a i nije u centru, malo je pomerena ulevo. Gledaj da je postaviš u kadar ili na trećine, ili u centar, ali samo ako ćeš time doprineti fotki (ako recimo naglašavaš neku simetriju ili jasnu liniju podele)
- bolje da si se pomerio još koji metar, da budeš sa suprotne strane klupe (ka spomeniku), da uhvatiš nekako zanimljivije zdrade sa leve strane u narandžastim tonovima, i zgrade sa desne strane, u plavim tonovima (komplementarne boje). Možda i da fotkaš plavom osvetljene zgrade u zlatni sat, ili narandžasto osvetljene zgrade u plavi sat. Možda da posmatraš senke od bandera na zemlji, pa da praviš neke zanimljive fotke sa tim. Eto, par ideja da imaš čime da se igraš :)
 
s16, mnogo ti je flat svetlo, malo to mora da ima dimenziju, separaciju :)
 
Znam, trenutno cu se drzati toga jer pokusavam prvo da dignem komunikaciju na visi nivo, da uvezbam kadriranje i sve ostalo dovedem u red pa cemo onda da se igramo sa senkama i svetlom.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Hahaha jes stvarno cudno izgleda, al mi je svetlo super. A sto ne otvori malo da ubijes te stepenice, jedino mi one smetaju...

Evo jedne moje od danas.

 
Meni stepenice ne smetaju. Na ovoj nisam lepo ispeglao tragove liquify-a :d Nisam ni primetio.
Dobar portret. Mozda da odradis jedan copy paste catchlights-a u desnom oku i dlacice kose sa leve strane. :)
 
Catchlights huuh? Sad cu da konsultujem YT :d
 
Fala Deus :)

A devojku ne znam, tj prvi put u zivotu sam je video danas tako da ne bih bas da joj dajem savete :d
 
јел ово бекам на хемији? :d

него бре дај неке женке :)
 
@Deus ..... Svetlo u ovom slucaju kao i uvek ... s tim da je beauty dish bio prilicno visoko iznad modela na dole ...da bih razbio jake senke ispred modela dole a usmereno prema gore sam postavio jedan mali SB800 blic u srebrni kisobran ...

dodatak ...evo fotke sa modelovog Instagrama ... vidi se cela postavka ;)

 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno