Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda bi bila "efektnija" ali bi onda presao granicu dobrog ukusa obrade. Ako hoce da se bavi digital artom onda neka ubacuje elemente koji menjaju sustinu, fotografija bi trebalo da bude stvar trenutka a ne lejera! ;)
Srecno svima i da u novoj godini svi budete barem dve blende bolji nego u prosloj! :D
(barem dve blende bolji - copyright Zeleni Zub)

Ako se ubacivanje uradi uverljivo, kako znaš da je pređena granica dobrog ukusa?
 
@Mr.Big

Ooooodlicna i fotka i gospodjica :d
 
Ako se ubacivanje uradi uverljivo, kako znaš da je pređena granica dobrog ukusa?

Tako što "znaš". Ako ćemo tako, možeš na svaku fotku da ubaciš 100 elemenata, zašto uopšte izlaziti iz kuće... Fotografija treba da bude zabeležen momenat i subjektivni utisak trenutka i okoline, a ne pola to a pola fikcija i treći elementi.

Msm kako ko voli, ja bih se složio sa Marti Misterijom.
 
@mikiPSY
Naravno da postoji samo si u slučaju jpg formata vrlo ograničen u smislu koliko možeš da povećaš ekspoziciju (u slučaju psa imaš dovoljno prostora).

@MarcusS
Na onoj fotki čak i nije neophodno ubacivati nebo (a može vrlo lako da se ubaci a da nikad ne posumnjaš da je dodato), dovoljno bi bilo da je povećao ekspoziciju selektivno na "otvoru" toliko da sprži detalje u njemu, ili da je očistio otvor od mrežice. Fix od 5 minuta a ostavlja posmatrača u razmišljanju mnogo više nego ovako.
 
Poslednja izmena:
Hvala Mikelle .... zaboravih skroz na svetlo, sorry

U ovom slucaju, ove fajterske kao fotke :) .... desno i iznad nivoa glave blic SB900 kroz beli kisobran i skroz levo go SB800 ...to je to .... Vezbacke fotke, postavicu koju posle ....samo sam dodao jos jedan blic ali skroz nazad iza ove sprave levo na slici na pod i stavio plavi gel na njega tako da sam ofarbao ceo gym iza nje u plavkasto sto je ispalo kao dobra kontra njoj ...
 
Hvala Mikelle .... zaboravih skroz na svetlo, sorry

U ovom slucaju, ove fajterske kao fotke :) .... desno i iznad nivoa glave blic SB900 kroz beli kisobran i skroz levo go SB800 ...to je to .... Vezbacke fotke, postavicu koju posle ....samo sam dodao jos jedan blic ali skroz nazad iza ove sprave levo na slici na pod i stavio plavi gel na njega tako da sam ofarbao ceo gym iza nje u plavkasto sto je ispalo kao dobra kontra njoj ...

Svaka cast, i hvala sto delis :)
 
Hvala Mikelle .... zaboravih skroz na svetlo, sorry

U ovom slucaju, ove fajterske kao fotke :) .... desno i iznad nivoa glave blic SB900 kroz beli kisobran i skroz levo go SB800 ...to je to .... Vezbacke fotke, postavicu koju posle ....samo sam dodao jos jedan blic ali skroz nazad iza ove sprave levo na slici na pod i stavio plavi gel na njega tako da sam ofarbao ceo gym iza nje u plavkasto sto je ispalo kao dobra kontra njoj ...

Ajde postavi ovo sto rece, bas me interesuje kako izgleda! :)
 
Evo ...prva koju sam iscupao s kartice :) .... i bukvalno je takva iz aparata


Ako nekog zanima: .... 70-200 objektiv na 125 mm . ISO200, 1/60, f/5.6

moram da priznam da sam to radio i ranije u istom gym-u pa je postavka svetla trajala 5 minuta
Ova je malo desaturisana zbog kao nekog efekta :)



Ne znam koliko se vidi na ovom screenshotu .... deo foldera sa RAW fajlovima



Pozdrav drugari i iskreno se nadam da je ovo nekome od neke pomoci ....
 
Poslednja izmena:
Meni ovo sjajno što ti radiš...
Svaku tvoju fotku vidim kao neki main cover za neki ozbiljan gym časopis...
 
Hvala na lepim recima @slajba ..... trudim se pa sad dokle stignemo :)

da vas ne gusim vise evo i jedne studijske sa istim modelom ....
Beauty Dish napred i dva softboxa sa svake strane malo iza modela za rim svetla...jednostavno
 
Poslednja izmena:
zv4s.jpg
 
Koliko praznog prostora i ti je stavis da joj stub viri iz glave? :p
 
Zar ne vidiš da je poenta u ovom "Ostani"? :D
 
Kontam ja da je u tome poenta ali evo Kiza vec rece jedno od resenja :)
 
To je izgoreli Radnički univerzitet u NS i sav je u stubovima tj. ima stubove po sredini, a i fotka je spontana, bez poziranja, i da, poenta je u ostani. ;)
 
Pas lutalica koji nam se pridruzio u setnji :)
 

Prilozi

  • _MG_5196-2.jpg
    _MG_5196-2.jpg
    1.3 MB · Pregleda: 190
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno