Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Iskreno, nakon svega ovoga, Srbija ce imati ozbiljnu gaming ekipu :D Bice raj za klince sutra sa rx i gtx kartama, pa rokaj jos na high :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Sebi cu svakako ostaviti par komada, greota kad ih vec odrzavam kao kraljevska porodica unuce. :) Nego, nadamo se da nece biti toga u skorije vreme :D (doduse diff poludeo)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Dif nedeljno ide gore za 10-15 posto. Moda i vise.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ali je veliki razlog za ovo ludilo, pa kontam kad eth zataji (nadamo se ne skorije) , da ce veliki broj od straha krenuti u eventualnu prodaju bez obzira na isplativost kopanja i drugih novcica :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nije eth jedini. Ali sta mislis kad se razlije ovolika kolicina grafika na sve coine... Pada svugde isplativost...
Evo i etc polako raste dif. Uskoro ce sve brze i brze..

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
smislice oni novu kriptovalutu :D....
Ko uopste i pravi te valute.. to dodju ko federalne rezerve.. stampaju dolare koje ni nemaju a inflacija ostaje ista.. Pa mi tako i ovo deluje..
Moze neki link kako nastaju i ko je uopste vlasnik tih valuta...
 
Mislim da pogresno gledate na celu stvar. Profitabilnost je puno skocila poslednjih mesec dana tako da sam diff ima lufta jos dosta da se poveca pre nego sto profitabilnost toliko opadne.
Mislim da je pravo pitanje oce li eth jos ici gore i koliko?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zašto misliš da ZEC neće krenuti ETH stopama?

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Neka krene, dovoljno je da odplatim karticu koju sam kupio a za kasnije sta ce da bude neka bude. Iskreno nisam ni usao u ovo da bih zgrnuo milione nego eto tek toliko da se kaze da sam dao manje para za karticu i da sam povratio bar deo ulozenog. A ako je odpaltim celu meni jos bolje.
 
@pistaljka ma nisam te zbog toga pitao I znam da svi mi imamo neke svoje razloge zbog čega smo u ovome. [emoji6]
Pitao sam pošto su ekipe iza ta dva novčića itekako povezane pa rekoh da nemaš neku "dojavu" ili analizu tržišta iz prve ruke?

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
He he, ja i dojave.

Nema toga kod mene, nego sam samo komentarisao svoje laicko iskustvo ono koje sam do sada steko ovde za ovih desetak dana a to je zrno peska u okeanu. Sto bi se reklo da ne znam nista. Ali iskreno svoje razloge sam reko ali ako bude prilike da se ovo radi idalje i da vredi ulagati u ovo sto da ne.

Za sada samo posmatram komentarisem po nesto i gledam da iz cele situacije izadjem na nulu ako je moguce mada nisam kupio grafiku da bi se time bavio ali kada sam uvideo koliko je ludilo i da je ispaltivost velika sto da ne. Mislim samo neko ko je gadljiv na pare ce ovo sada ispusti a svako ko moze ce pokusati da iskoristi situaciju.
 
Ja nisam gadljiv na pare, ali nisam pratio ovo tako da mi je svejedno sada. Imam u šteku neke pare koje bih mogao da žrtvujem da probam rudarenje, ali sad je kasno, zbog cena i nedostupnosti grafičkih. Mislio sam nekih 1200e da bacim ili uložim hehe, ali da sam znao pre mesec dana pa lepo uzeo 4 GPU pa da nešto i probam. Sada po cenama nemam ni za 2, 480, još ko će ih naći. Tako da, gledam sa strane uživajte i zaradite vi koji ste ušli ranije. Takođe, neko mi reče uloži na coine na berzi, sada je i to bezveze, šta moš dobiti za 1k. Da sam kupovao ETH pre 5 meseci, druga bi priča bila. U suštini kad se ne razumem onda nista u ovome i ne propuštam :D
 
^Veruje mi i oni koji se razumeju nisu zaradili mnogo, cast izuzecim.
Ko je mogao da predpostavi da ce cene ovako da se krecu.
 
He he, ja i dojave.

Nema toga kod mene, nego sam samo komentarisao svoje laicko iskustvo ono koje sam do sada steko ovde za ovih desetak dana a to je zrno peska u okeanu. Sto bi se reklo da ne znam nista. Ali iskreno svoje razloge sam reko ali ako bude prilike da se ovo radi idalje i da vredi ulagati u ovo sto da ne.

Za sada samo posmatram komentarisem po nesto i gledam da iz cele situacije izadjem na nulu ako je moguce mada nisam kupio grafiku da bi se time bavio ali kada sam uvideo koliko je ludilo i da je ispaltivost velika sto da ne. Mislim samo neko ko je gadljiv na pare ce ovo sada ispusti a svako ko moze ce pokusati da iskoristi situaciju.


Evo ja cu ti pomognem da izadjes na nulu, kazi cenu za kartice :D
 
Diff. Sta to bese proleca 2016 ...
Inace ako bude junaka voljnih za prodaju opreme kada krene drop neka se jave, kad god u toku godine. Bicu na raspolaganju ;)
Ujedno, pitanjce za one koji habaju dualmine. Jel i dalje najbolje ide ETH+SIA ?
 
Ja vozim samo na jednom rigu rekreacije radi tu kombinaciju.
Trosim 30% vise struje na dual, zaradjujem dodatno 1$ po kartici dnevno, ako sam dobro sracunao.
I to pustam samo nocu jer je preko dana pretoplo.
Ima li neki program koji moze da kontrolise sam, sta se kada pali, automatski, ranije bio to onaj cgwatcher kolko se secam?
 
Cepam jos uvek dual, eth+sia, def najisplativije.

@Stainless
Procitaj u Clymore imas opciju da stavis granicu temp za taj drugi coin pa kad neka karta dodje do te temp Cly smanji kopanje tog dtugog coina i ne moras se mlatis vise sve ce samo da radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ja kopam eth i pascal. Mislim da walet za sia nema na poloniex pa zato nisam ni probao.
 
ja kopam eth i pascal. Mislim da walet za sia nema na poloniex pa zato nisam ni probao.
Ima sia na polinex ja kopam dual eth+sia danju nocu mora da se odvede toplota sa karti promaja ili ventilatori temp do 65 najtopli dani greota kad je ovakva isplativost gasiti dual.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Diff raste exponencijalno...vise nego duplo za mesec dana..ovim tempom za manje od mesec dana pada na 2.5$ po karti ako cena ne ode gore ..kraj extra profiterstvu se blizi :D Mada sumnjam da i jedan majner nesto zaradio jer svi te pare kupe opet grafike i ploce da bi pratili difficult
 
Evo ja cu ti pomognem da izadjes na nulu, kazi cenu za kartice :D

Za tebe onako ko bratu 700 evrica. :D :D

I da nema kartice ima samo jedna kartica, koja je prvenstveno kupljena za gejming a kao sto rekoh kada je pocelo ovo ludilo usao sam u pricu pa da izguram dok ne odplatim deo ili celu karticu, dotle kopam a kartica me posle izadje gratis.
 
Poslednja izmena:
Cepam jos uvek dual, eth+sia, def najisplativije.

@Stainless
Procitaj u Clymore imas opciju da stavis granicu temp za taj drugi coin pa kad neka karta dodje do te temp Cly smanji kopanje tog dtugog coina i ne moras se mlatis vise sve ce samo da radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Znam za to ali menjanje kopanja u tacno odredjeno vreme je pogodnije jer mozes da ukljucis mining na jeftinu struju. :D
 
Auto Power-on & Shut-down , ili bilo koja druga alternativa.
Skines dve razlicite verzije majnera(Clay 9.5 i 9.4 recimo ), shortcut od jednog koristis za "ETH only" , shortcut drugog za "dual" nastelujes kad jedan da ukljucuje, drugi da iskljucuje, proveri sistemsko vreme da bude tacno i to je to.
 
Diff raste exponencijalno...vise nego duplo za mesec dana..ovim tempom za manje od mesec dana pada na 2.5$ po karti ako cena ne ode gore ..kraj extra profiterstvu se blizi :D Mada sumnjam da i jedan majner nesto zaradio jer svi te pare kupe opet grafike i ploce da bi pratili difficult
Raste. Evo za dva dana je presao sa 80m na 90m.... To sto govoris nije daleko od istine.
Ovo za majnere je delimicno tacno, racunaj da oni mogu da prodaju iste te grafike i povrate bar 50 posto od njihove realne vrednosti (mada je pitanje dali ce ih i moci prodati ako krene panic sell kad isplativost zvekne).

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno