Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Treba puno da se prvi put skine (nekoliko sati meni), medjutim ono sto se meni desavalo da se zabode skidanje kad god pocnem da koristim net za bilo sta drugo.. na kraju se sve lepo skinulo posle par sati ne koriscenja neta ni za sta drugo..
 
Ja sam pokusao i preko geth-a sa komandom geth --rpc i sa Ethereum Wallet-om, ceo dan danas skida, do sada je na HDD-u neki 8.81GB i tu je bas usporio...

Koliko ukupno GB ima?
 
Po uputstvu koje sam procitao pre nego sto se graficke puste da rudare, potrebno je imati sinhronizovan chaindata na hdd-u.

Potpuno sam nov u ovome, pa mi nista nije jasno, znacio bi mi neki how to for dummies link :)
 
Ouch. Pa otvori neku adresu online i tu neka ti leže od rudarenja. Ne treba ti cimanje sa gigabajtima i rizik držanja na svom hardu, što od virusa što od crkavanja.
Ovaj fino radi na primer: https://www.myetherwallet.com/
Ništa ne skidaš i odmah krećeš da rudariš i sredstva su ti dostupna lako.
 
Nemojte koristiti scam online wallet-e posobno sa ETH! ima masa koje su pokrali!
Ili skinete wallet koji NE SKIDA blockchain ili drzite na nekoj menjacnici

jaxx an primer, mada ja ne cuvam ETH, ili i krajnju ruku kupite HW wallet! ni jedan ne skida ceo blcokchain!?

Iskreno koji ce vam 10-20GB smeca na HDD-u
 
Poslednja izmena:
Nemojte koristiti scam online wallet-e posobno sa ETH! ima masa koje su pokrali!
Ili skinete wallet koji NE SKIDA blockchain ili drzite na nekoj menjacnici

jaxx an primer, mada ja ne cuvam ETH, ili i krajnju ruku kupite HW wallet! ni jedan ne skida ceo blcokchain!?

Iskreno koji ce vam 10-20GB smeca na HDD-u

Ma ne znaju oni da treba kopati u pool, oni su nasle neke tutorijali koji objašnavaju kopanje solo pa zatoa skidaju blokcejn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam mene nisu pokrali pa sam preporučio to što koristim. Dobra ideja je i odmah na berzu. Posebno ako nije neka koja ne prikazuje sredstva sve dok se ne nakupi određeni iznos. A baš trula ideja držati kući i to u sred toplog rudnika na disku bez raida i sigurnosti.


@vlavot +1
takav utisak sam i ja stekao
 
Poslednja izmena:
Pametni su oni, nece oni da placaju fee na claymora i fee na pool, ide pravo na solo pa da udare blok za par dana :D ili godina :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva dobrodoslica...

Hvala za info.
 
Dobrodoslica ili ne ako si nov imas jos mnogo da citas i gledas video tutoriale itd i to ne neke zastarele ne moze to za mesec dana. Zato su momci malo "odbojni" svako bi da pita danas a sutra da kopa prekosutra hoce avione kamione :), jer su postavljena slicna pitanja "100 puta". Samo polako odvoji vremena citaj teme od pocetka!
 
Kopaj na neku poznatu menjacnicu i to je to...BTCe npr ima ETH a radi godinama ...mada ako imas slabiji hardware bolje kopaj ETC..tu su negde po isplativosti a 100 puta ces pre da iskopas 1 ETC nego 1 ETH jer uglavnom je svuda minimalni depozit 1
 
@ratkop
Skapirao sam vrlo brzo i pustio masinu u rad.
@Dzonikg28
Kopam ETC :) Hvala!

Videh da ima posebna tamo za etc, pa cu se prebaciti tamo.
 
Jedno pitanje drugari. Imam rig sa 6 rx580ica, kopam iskljucivo ETH na dwarpoolu. Da li mi preporucujete dual minning ili solo. Koje se prednosti dual minninga i da li bi mi se vise isplatilo na dnevnom nivou. Hvala unapred.
 
Koliko mi se čini, na dual miningu 7$ po karti ide dnevno, pretraži poruke od Goldi.

Nitro+ RX580 rezultati:
I've been continuing to tweak and also optimizing for dual mining.

So far:

Eth: 30.5 Mh/s
Dcr: 1130 MH/s
VDDC: 0.877
Core: 1300
Mem: 2100
Mem voltage: 0.9
Strap: Custom mix
Mem Errors: 0/min
Power: 125W

NOTE: If you don't undervolt/limit power, it easily dual mines 30.5 MH/s + 1450 MH/s Dcr
 
Poslednja izmena:
Ja cepam eth+sia, nije lose. Bar dok ne krenu paklene vrucine, onda ce se smanjuje kopanje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li je izaslo nesto za nvidia karte dual mining, mnogo ljudi gube sa nvidinim karticama...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Aktivirao sam dual mining sa pascalom na pasl.supernova i majnuje mi 934 MH/s a eth nije opao ostao je na 31.4. Jedna stvar mi samo jos nije jasna. Gde u pasl.supernova trebam da unesem adresu sa poloniexa i kako ide prebacivanje pascala na moju poloniex adresu?
 
Gore u desnom ćosku imaš tvoje ime, pa iz padajućeg menija Settings, i onda ćeš da vidiš ta podešavanja za Payment Address
 
Mene zanima zasto mi je calclated hash rate dosta manji od reported..npr reported 370 a calculated 300...i tako mi vec danima..resetujem miner isti djavo...a nema rejected
 
Dali ste primetili pad u hash rate-u na rigovima? Meni se smanjio za 0.5mhash, da nije zbog novog daga?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Mislim da se svima smanjio meni jeste.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Diff bas ozbiljno skace

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Bice kartica u oglasima za mesec dva... Gaming u sli lagano [emoji2]

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno