Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Pozdrav narode,

Nov sam u svemu ovome pa ako me mozete malo uputiti u sve to.
Zeleo bih da krenem sa majnovanjem. On druga sam dobio jednu graficku Dual RX480 4GB koju kada stavim na plocu i instaliram driver izbacuje konstantno problem.
"Display driver stopped responding and has recovered."
Display driver AMD driver stopped responding and has successfully recovered. Konstantsno mi blinka ekran i to ispisuje.
Takodje u afterburner-u mi ne ispisuje parametre i ne mogu nista da setujem na zeljenu vrednost. Da li ste imali slican problem i kako ovo resiti?

Hvala
Igrao sam se ja sa dualkama. Prilicno su problematicne. Dobio sam ih stabilno bez pucanja drivera. Posalji mi mail na pp i poslacu ti bios i podesavanja
 
kolko sad daje 290ka?koja potrosnja? kontam mora biti flesovan bios za neki rezultat
 
Kakvo je vase iskustvo sa koristenjem - asm komande u batu? Jel ste imali kakav boljitak njegovim koristenjem?
Ja na rigu sa 480kama ne vidim neki boljitak sto se tice hasha, cak sta vise imam gubitak...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam detaljno istestirao ASM i potvrdjujem asm 2 radi bolje i daje nesto veci hash za 470/570 karte, dok za 480/580 asm 1 radi bolje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja bas evo probavam i ne vidim neki boljitak....

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ja bas evo probavam i ne vidim neki boljitak....

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
Ne znam sta ocekujes kad si i sam napisao da imas rig sa 480, i jos si napisao da cak dobijas i manje sa asm 2, sto je apsolutno tacno.
Asm 2 je ok samo kod 470/570 karti. Podesavanje koje je ddarko postavio upravo potvrdjujem.

Edit: za 480/580 samo asm 1

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim asm 1 dcr 11
29.5 eth i 350 pasc. Stabilno. Probao povecati dcr ali pada eth podosta.
Bez asm 1 dcr 12
29.5 eth i 400 pasc. Stabilno.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zdravo narode.
Imam 20kompjutera sledece konfiguracije
I5 procesor, 8GB RAM, SSD HDD, HDD 1TB, LC POWER 600W i GRAFIKE RX480 8GB
Posto drzim igraonice i uzeo sam ove nove masine prije 3-4mjeseca a igraonica mi radi do 00:00h tj cijelu noc od ponoci do 8-9h ujutro kompjuteri se ne koriste
da li se isplati ulaziti u ovo i koliko bi se moglo zaraditi s ovim kompjuterima na dnevnom ili mjesecnom nivou ako se moze to priblizno odrediti ili to zavisi od nekih
drugih dodatnih faktora
 
@global power 590 dinara na sat bi ti donosili kompjuteri - troškovi struje, ti znaš koliko su.
 
Haha. Vise bi mu donosili kompovi da kopaju nego dnevni pazar. ;)

Potvrdjujem isplati se pa makar i tih 8h da kopaju ETH zahvaljujuci tolikom broju grafika.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa cointronom? Od sinoc je poceo nesto da mi baguje, a sad ne mogu da se ulogujem (wrong password). Da mi nije neko haknuo nalog?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I pascal je slicna isplativost...a nekako mi pouzdaniji jer ovom sia cesto problem sa depozitom
 
Ma svi su polovi pod velikim opterecenjem, ethermine je preko 10 TH/s sto je oko 25% ukupne snage mreze, treba to izdrzat nije nista cudno, toliko brzo raste diff da je totalno nejasno odakle ako nema kartica u prodaji...vjerovatno nema za nas "male" a za nekog uvijek ima.
 
DevFee: ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <188.165.209.115> port 4444
DevFee: ETH: Stratum - Connected (eu1.ethermine.org:4444)
ETH: Authorized
DevFee: start mining

ETH: 06/15/17-17:21:42 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 21.467 Mh/s, Total Shares: 203, Rejected: 0, Time: 09:19
ETH: GPU0 21.467 Mh/s
DevFee: ETH: 06/15/17-17:21:43 - New job from eu1.ethermine.org:4444
GPU0 t=56C fan=55%
ETH: 06/15/17-17:21:53 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 21.624 Mh/s, Total Shares: 203, Rejected: 0, Time: 09:20
ETH: GPU0 21.624 Mh/s
DevFee: ETH: 06/15/17-17:21:53 - New job from eu1.ethermine.org:4444
DevFee: stop mining and disconnect
ETH: 06/15/17-17:22:03 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 22.245 Mh/s, Total Shares: 203, Rejected: 0, Time: 09:20
ETH: GPU0 22.245 Mh/s
ETH: 06/15/17-17:22:13 - New job from eu1.ethermine.org:4444
ETH - Total Speed: 22.242 Mh/s, Total Shares: 203, Rejected: 0, Time: 09:20
ETH: GPU0 22.242 Mh/s
GPU0 t=56C fan=55%

Neki put vidim dok pratim listu sta je radila i kako je radila vidim da mi se to nekada pojavljuje u logovima, jel to nesto na cega bih trebao da obracam paznju ili ne? Posto kartica nije ni overklokovana koliko bi mogla da bude a bas zbog toga sto sam to vec par puta primetio sam skinuo dosta klokove.
 
This miner is free-to-use, however, current developer fee is 1% for Ethereum-only mining mode (-mode 1) and 2% for dual mining mode (-mode 0), every hour the miner mines for 36 or 72 seconds for developer.

Readme!!!.txt, sa sve uzvičnicima :)
 
Poslednja izmena:
Jel se samo meni cini ili je opao MHs na cointronu? Ranije sam imao 610+ a sad u ovom trenutku na cointronu zadnjih par dana ne moze da prebaci 580. Isti su klokovi, sve isto
 
U globalu je opao, nema veze ni sa tobom ni sa pool-om, na zalost. Ne znam sta je u pitanju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam problem sa dwarfpool/om, miner mi radi baca shares a na poolu mi nije registrovao vec 2 sat.Screenshot_1.png
 
Pozdrav ljudi, nov sam u ovom
. Citao sam negde da pored eth-a moze da se kopa jos neka kriptovaluta. Da li je to moguce i ako jeste kako?
Hvala unapred.
 
pročitaj Readme!!!.txt koji dolazi uz miner, sve piše u njemu
 
Nov sam u ovome, koliko treba vremena da se prvi put skine blockchain za ethereum? Koristim geth 1.6.5
 
znam da se svi bune, citavu vecnost.......... cak oce i da se chain zaglupi i blokira zato i masa ne koristi full nodove na ETH-u jer je shit takoreci "pokvaren"

znaci ako ti ne treba full node skini wallet (??? ja ih ne pratim) koji ne skida blockchain vec samo sluzi sa slanje i primanje transakcija
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno