Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ovo miriss na zesci hack, kupio i prodao u milisekundi, moz mislit..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nije mi baš jasno, kako je kupio po 0.1 USD ako niko u tom trenutku nije prodavao po toj ceni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde bre, de, ne smarajte svoju glavu time.
Brinite o sopstvenim stvarima.
Nedokučivo je ovo. Malverzacije svuda postoje!
 
Na istom mestu i u isto vreme kao i prosle godine.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Haha, koje dizanje panike. *Ne verujem da je game over; ovo je mali godišnji odmor od rasta eth :). Vraćamo se za par dana na staro. Jednostavno kada ovo (sav eth) ima potencijal da "vredi" preko 500 milijardi za 10 godina, zašto bi mala oscilacija bila kraj za ovako dobru ideju.
Upozorenje: ovo nije investicioni savet. Za sve finansijske i investicione odluke se posavetujte sa svojim bankarom

Mislis na "return to "normal"" fazu? :D

Bubble tek treba da pukne, samo je umetnost proceniti kada izaci.

Posle kupuj opet pa cekaj koju godinu do sledece fomo eksplozije.
 
Jos juce sa mi je poslato sa Dwarf polla 1.03ETH i jos nije stiglo na polo.
0x24fbfeb9f6e8a183aa328d95020dfda50bdf6d5cb01831f3213ba3ab02350922

Bilo je obavestenje da transakcije kasne zbog preopterecenosti mreze ali ovo je malo previse.

Sad vidim i da su depoziti na Polo Temporarily Disabled
 
Poslednja izmena:
Meni kako je ETC zaglavio vise nista ne salje na poloniex. Tiket otvoren prije 9 dana i jos uvijen nista nisu rjesili vezano za te zaglavljene ETC transakcije. ETH se ne usudim ni slati. Jutros poslao ETH na Bittrex i proslo poprilicno brzo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
b10a907002dfb7ff581a9653dba2c3c5.png
Ukakilo me pre ovih blokada. :)
I kada je leglo prebacim da mi kopa direktno na cex jer svakako ne trgujem na polu.
 
Na cexu je isti problem. Jutros poslat eth ali jos nije legao. Nije problem u menjacnicama vec u samom eth networku.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Meni kako je ETC zaglavio vise nista ne salje na poloniex. Tiket otvoren prije 9 dana i jos uvijen nista nisu rjesili vezano za te zaglavljene ETC transakcije. ETH se ne usudim ni slati. Jutros poslao ETH na Bittrex i proslo poprilicno brzo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Upravo tako, na poloniex nema slanja. Poslao sam za level 2 verifikaciju naravno nema odgovora. Kes mi je zaglavljen tamo i ne mogu da verujem da selektuju kome daju da povuce sredstva a kome ne.
 

Prilozi

  • hhh.PNG
    hhh.PNG
    19.1 KB · Pregleda: 195
da,da sta reci , strasan projekat je ovaj eth, i sada ce neko da plati i da ceka mrezu koja ne radi, magla jednom recju i nista vise, sa ovakvim postupcima samo dokazuje da nije nista bolji od vecine shitova
 
da,da informisi se malo vise pa da vidis kako nestaju transakcije na eth i koliko se ljudi zale na to
 
ja sam dovoljno informisan i znam sta pricam(kad ne trolujem) pogledaj sta je radio f2pool u vreme zadnjeg ico ne znam mu ime.
trenutno svi bitcoin maximalisti se trude da sto vise i na svakom koraku napadnu eth,to samo govori koliko se boje da ne izgube titulu broja 1.
Ethereum mrezi je ovo treca godina postojanja i vec su objasnili mnoge stvari,pa se treba dobro zapitati gde ce biti kada budu imali 7 ili 8 godina.
sami developeri kazu da je ovo jos uvek eksperimentalna tehnologija i da je ne treba koristiti tamo gde je situacija kriticna. sve je crno na belo samo sto se ljudi ne informisu.
i pored svega toga opet je brza od btc chaina...
strah je opravdan :)
 
ja sam dovoljno informisan i znam sta pricam(kad ne trolujem) pogledaj sta je radio f2pool u vreme zadnjeg ico ne znam mu ime.
trenutno svi bitcoin maximalisti se trude da sto vise i na svakom koraku napadnu eth,to samo govori koliko se boje da ne izgube titulu broja 1.
Ethereum mrezi je ovo treca godina postojanja i vec su objasnili mnoge stvari,pa se treba dobro zapitati gde ce biti kada budu imali 7 ili 8 godina.
sami developeri kazu da je ovo jos uvek eksperimentalna tehnologija i da je ne treba koristiti tamo gde je situacija kriticna. sve je crno na belo samo sto se ljudi ne informisu.
i pored svega toga opet je brza od btc chaina...
strah je opravdan :)

Mislim da gresis. Ne vidim zasto bi se BTC tabor plasio ETH-a i obrnuto. To su potpuno razliciti koncepti. BTC je zamisljen da bude samo novac, Ethereum je platforma dok je Ether token zamisljen za primarnu funkciju Ethereum platforme - pogonsko gorivo za smart contracte. Ethereum je daleko kompleksniji od samog BTC-a i ne mogu biti rivali nikako. To sto se koristi Eth sada primarno kao novcic za transfer vrednosti ne znaci da to tako treba i da ostane. Ako zazivi ceo koncept, cena Ethera bi mogla visestruko premasiti cenu BTC-a pod uslovom da se ne pusti neka suluda kolicina u opticaj. Koliko je cela prica zrela i sigurna to je neko drugo pitanje. Ali kao koncept definitivno je pomerio mogucnost primene kriptovaluta na mnogo visi nivo. Sa druge strane, BTC bi resavanjem problema oko transakcija postao prvi izbor za transfer vecih vrednosti. Ostaje upraznjeno mesto za kriptovalutu pogodnu za mikro transakcije (ogroman supply, niska cena (do 1-2$), low fee, velika brzina - pogodan za kafice, trafike, automate itd) Trenutno guraju ripple za tu primenu ali videcemo sta ce opstati.
 
Ether token zamisljen za primarnu funkciju Ethereum platforme - pogonsko gorivo za smart contracte.
Jedno pitanje posto mi jedna stvar nije jasna.
Imamo ICO u vrednosti 50 miliona dolara.
Traje 10 dana i uplacuju se ETH BTC i dobijaju tokeni u protuvrednosti.
Sta se desava sa tim novcicima, idu odmah na berzu ako je ICO uspesan ili stoje na adresi dok ne krene realizacija samog posla?

Ako ne idu momentalno na berzu sta ako vrednost u danu padne 20% kao sto zna pasti, odakle ce se nadomestiti manjak dolara?
 
Pa taj ICO kao zakljucava ETH sa kojim ga kupujes, zato je i receno da je u pitanju ponzy ali ne direktno ethereum-a vec preko tih ICO projekata koji 95% ne vrede apsolutno ista..........
Naravno sve dok cena ide gore nema panike i ETH stoji zakljucan...... ali zamislite sta se desava kad panika krene

generalno ethereum ICO su zamaskirani za par debljih oblandi da ljudi ne vise sustinu, neki od njih imaju logike ali definitivno ni blizu ne vrede koliko se u njih "ulaze" (jer malo ko ulaze $$, vec vecina ulazu eth u ocekivanju da dobiju vise iz istog ICO-a)
 
Poslednja izmena:
Evo, ja nikako da se informišem pa mi je potrebna pomoć:

- Koji -asm za RX 570 a koji -asm za RX 580 kartice i koi -dcri za single mining isključivo?

Čitam vazda ali nikako da prelomim :( i molim za pomoć.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
570 2 i 30-45
580 1 i 5

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moze mozda teoretski, ali nisam nikad probao tako nesto. Recimo da se pokrenu dva miner programa i da u njima za oba nasetujes da jedan koristi jedne karte a drugi druge.
 
Ili to ili ako mu treba da u razlicitim periodima kopa malo na jedan pul a malo na drugi, onda se zna naravno, dva bat fajla sa podesavanjima za pol i to je to, pa pokrece periodicno jedan pa drigi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li je moguće na jednom rigu majnovati na dva različita pool-a ETH?

Naravno.

Recimo prve 2 graficke hoces na jednom, druge dve na drugom.

Prvi bat mora sadrzati: -di 01 opciju.

Drugi bat mora sadrzati: -di 23, i -mport 8888 opciju.

-mport ne mora biti bukvalno 8888 broj, nego biko koji a da se razlikuje od default port-a, koji koristi prvo pool.
 
Nazad
Vrh Dno