Šta je novo?

Erste banka

Plata mi legne u 12:00 u aplikaciji, ali mi SMS obaveštenje stigne u 23:50 😀
 
Ne znam, imao sam 6.5eur na racunu, platio sam nesto od 5.5eur i sad mi se pojavio jos jedan devizni račun, u dinarima, pise da su mi na njemu rezervisana sredstva za naplatu u dinarima.
 
To je normalno ponašanje, kroz par dana će biti skinut tačan iznos sa prave partije deviznog.
 
Zdravo,
Razmišljam da pređem iz Intese u Erste banku (Premium račun).
Ima dosta dobrih stvari, plus javljaju da u maju stiže Apple Pay (verovatno sa novim sistemom).

Imam tri pitanja:
  1. Kad mi stigne uplata iz inostranstva (pošlijalac označio OUR - oni snose sve troškove) ja imam dodatne troškove (po ovom tekstu NBS imam, ali je stariji)?
  2. Koliko je bolji kurs sa Premium računom (ako neko ima primer priliv EUR bio bih zahvalan)?
  3. Da li je bolji Premium kurs samo u filijali ili i u aplikaciji?
 
Plata mi legne u 12:00 u aplikaciji, ali mi SMS obaveštenje stigne u 23:50 😀

Tako je i meni bilo, i onda sam im napisao lepo ljubavno pismo i trazio da mi refundiraju za protekle 2 godine tu sms uslugu koja ne funkcionise a redovno je naplacuju. Dobih izvinjenje iz neke direkcije iz NS, rekli su da su svesni problema i da ga resavaju (?!), a meni su uplatili oko 1100 dinara za proteklu godinu, i koliko vidim, stavili su me na neki prioritet, tako da obavestenje za bilo koji priliv ili odliv novca sad dobijam posle nekoliko minuta.
 
Zdravo,
Razmišljam da pređem iz Intese u Erste banku (Premium račun).
Ima dosta dobrih stvari, plus javljaju da u maju stiže Apple Pay (verovatno sa novim sistemom).

Imam tri pitanja:
  1. Kad mi stigne uplata iz inostranstva (pošlijalac označio OUR - oni snose sve troškove) ja imam dodatne troškove (po ovom tekstu NBS imam, ali je stariji)?
  2. Koliko je bolji kurs sa Premium računom (ako neko ima primer priliv EUR bio bih zahvalan)?
  3. Da li je bolji Premium kurs samo u filijali ili i u aplikaciji?
Odgovor od Erste:
1. I ako pošiljalac označi OUR (da on snosi troškove), imam dodatne troškove za priliv novca (trenutno 0,4% a minimum 500 RSD).
3. U aplikaciji je bolji kurs nego na šalteru. Vredi proveriti ako je veći iznos, možda se dobije na šalteru još bolji kurs.
 
Ne znam da li sam jedini, ali meni ništa nije stiglo na mejl :D
 
Ima i obaveštenje na sajtu banke. Nadam se da će nakon toga konačno biti omogućen Apple Pay.
 
Zna li neko sta cemo to novo dobiti?
Konacno krstenu aplikaciju? Vidim racun nece biti multivalutni. Nadam se nekim virtuelnim karticama, msilim 2023 je, ako su pravili sistem a vec je zastareo svaka im cast. Bukvalno sam na prolece planirao da menjam banku, ukolilo se ispostavu da su dzaba krecili cao zdrvao.
 
Nema više viševalutnih računa, svaka valuta poseban račun, virtuelne kartice još ne, google i apple pay za godinu dana otprilike.
 
Vidim imas info iz prve ruke, sta je to onda novo sto dobijamo a nemamo sada sa mbanking aplikacijom?
 
Taman sam se ponadao normalnoj aplikaciji i google pay-u pa da ipak ostanem kod njih. Prc izgleda
 
Vidim imas info iz prve ruke, sta je to onda novo sto dobijamo a nemamo sada sa mbanking aplikacijom?
On je rekao ono što i piše na sajtu trenutno: https://www.erstebank.rs/sr/prelazak-na-novi-sistem ima i dodatnih info u qna na dnu stranice

Taman sam se ponadao normalnoj aplikaciji i google pay-u pa da ipak ostanem kod njih. Prc izgleda
Biće sve to, i aplikacija, a nakon toga i Google/Apple Pay, jer odmah nakon implementacije novog sistema kreću na tome da rade.
 
Sam prelazak na novi sistem ne mora ništa da znači, u Intesi je to bio korak unazad, što se tiče aplikacije, razdvajanja valuta na različite račune itd.
 
Retko ko može da uradi to traljavo kao Intesa, ipak su najveća banka u zemlji, a i na čudan način su implementirali novi sistem jer i dalje funkcioniše paralelno sa novim. Moje mišljenje je da će Erste kao ipak dosta manja banka to lakše da prebrodi. Imamo i primere dosta dobro urađenog upgrade-a sistema među bankama kao što su OTP i Aik Banka.
 
Ovo stiglo danas. Otvorim i ovo vazi za proslu godinu. Ja sam racun otvorio u septembru i postao aktivan posle mesec dana krajem oktobra. Meni ovde neki izveštaj za celu proslu godinu sto nema veze sa vezom da oni obračunaju. Koliko vidim nista nema obračunato.

Počeli da smaraju. 😁😂

Screenshot_20230225-234557.png
 
Kao sto i pise a duzni su po zakonu da posalju izvestaj o naplacenim naknadama za svaki racun koji imas kod banke u prosloj godini.
Salje se svake godine za prethodnu.
 
Kao sto i pise a duzni su po zakonu da posalju izvestaj o naplacenim naknadama za svaki racun koji imas kod banke u prosloj godini.
Salje se svake godine za prethodnu.
Znam zezam se smaranje. Nego imam racun pred kraj godine tako da ceo godišnji izveštaj od 12 meseci nema smisla.
 
Imam devizni i dinarski racun u erste bamci, al koristim samo devizni, te ne bi trebalo placam održavanje dinarskog računa osim kad je promet veci od 1000 din u mesecu. Ono sto me zanima, jel mogu da uplatim dinare na devizni račun i da mi se pretvori u evre, do sad sam uplacivao na dinarski račun i kupovao evre i sad vidim da su mi naplatili odrzavanje racuna?
 
Poslednja izmena:
Ne možeš, na devizni se uplaćuju samo devize na šalteru. Najbliže tome što možeš da uradiš je da tražiš da ti zamene dinare u devize na šalteru (po kursu istaknutom u filijali) i da onda te devize uplatiš na račun.
 
Uz premium racun da li ima provizije za on line placanja? Pise na sajtu mesecna naknada za usluge elektronskog i mobilnog bankarstva 0 din a opet u tarifniku ne mogu to nigde da nadjem ili se mozda ne snalazim dobro.
 
Trebalo bi da je provizija ista za sve tipove računa: 1678216574065.png
 
Nazad
Vrh Dno