Šta je novo?

Erste banka

Dobio sam izveštaj. Sa Alija što sam kupovao u dolarima je rađena dupla konverzija, iz dolara u dinare pa u evre. Sa eBay-a što sam kupovao (cena u dolarima) ali sam išao preko PayPal-a je sam PP uradio konverziju iz dolara u evro i onda su skinuti evri direktno, ali je PP konverzija užas.
Sa Alija iz dolara:
1EUR=1,1522USD
1USD=105,7013RSD
1EUR=115,2309RSD
Sa eBay-a, PP konverzija:
1 EUR = 1,0799 USD

Na Aliju držim cene u dolarima, možda treba da promenim u evre, da li onda neće biti konverzije?
 
To je onaj multi račun, imam ga i ja, ali se ne sećam da mi je skidao dolare direktno. Za kune je katastrofa.
Elem, Probaću, samo da smislim sa Amazona da mi treba nesto
 
  • Like
Reagovanja: uji
@danijel00 Da li si u kunama plaćao sa evro računa? Po tome ispada da moraš imati svaku valutu na viševalutnom, ali ako prvo imaš evre, skidaće evre pa tek onda dolare, što u opštem smislu stvara preveliku konfuziju.
Prema ovome, Visa Internet Poštanske ispade mnogo bolja opcija, jer kao u Intezi, evro je za ino plaćanja i Visa radi konverziju ka drugim valutama.
 
Valute koje ne postoje u kursoj listi Erste banke se iz EUR konvertuju po povoljnom MC kursu. Isprobano za makedonski denar.
 
  • Like
Reagovanja: uji
5.4. Kurs zamene valuta

5.4.1. Kod zamene domaće valute u stranu valutu, strane valute u domaću valutu i jedne strane valute u drugu stranu valutu Banka primjenjuje kurs iz Kursne liste Banke, koja je važeća u trenutku zamene, osim ako ugovorne strane za pojedini
slučaj ne ugovore drugačije

5.4.2. U slučaju da je Debitna kartica vezana uz dinarski račun, za troškove učinjene karticom u inostranstvu, Banka će
iznos transakcije iskazan u stranoj valuti preračunati u dinare na sledeći način: Mastercard International ili Visa International će po Referentnom kursu preračunati originalni iznos u EUR, a iz tog iznosa dinarska protivrednost se izračunava po
prodajnom kursu za devize Banke za EUR, važećem na datum zaduženja

5.4.3. U slučaju da je Debitna kartica vezana za devizni račun, za transakcije sprovedene u dinarima, Banka će obaviti konverziju dinara u valutu koja je dostupna na Računu po kupovnom kursu Banke važećem na datum zaduženja. Redosled
terećenja valuta je: EUR, USD, CHF, GBP i dalje po redosledu kursne liste Banke

5.4.4. U slučaju da je Debitna kartica vezana za devizni račun, za transakcije sprovedene u devizama, ukoliko je originalna
valuta transakcije jedna od valuta iz kursne liste Banke i ukoliko su na Računu raspoloživa sredstva u originalnoj valuti –
račun se tereti za iznos u originalnoj valuti

5.4.5. Ukoliko na računu nisu raspoloživa sredstva u originalnoj valuti, račun se tereti u valutama po redosledu: EUR, USD,
CHF, GBP i dalje po redosledu kursne liste Banke po prodajnom kursu Banke za originalnu valutu i kupovnom kursu Banke
za valutu na računu

5.4.6. U slučaju da originalna valuta transakcije nije na kursnoj listi Banke, Mastercard International ili Visa International
po Referentnom kursu preračunavaju originalni iznos u EUR, a iz tog iznosa Banka po prodajnom kursu Banke važećem
na datum zaduženja izračunava dinarsku protivvrednost, te iz tog iznosa po kupovnom kursu Banke izračunava protivvrednost u valutama po redosledu: EUR, USD, CHF, GBP i dalje po redosledu kursne liste Banke

5.4.7. Mastercard i Visa International Referentni kursevi javno su dostupni na internet stranicama www.visaeurope.com i
www.mastercard.com i promenljivi su u toku dana, a kursne liste Banke dostupne su na internet stranici Banke i u svim
poslovnicama
 
Ja kod njih imam tri kartice,Dinu,Visu i Master.Master mi je vezana za devizni racun a Visa je i dinaraka i devizna. Na AE sam stavio da mi pokazuje cene u evrima i koliko pise da kosta taj proizvod u evrima toliko mi skida sa master kartice evre. Letos u Crnoj Gori sam podizao evre na njihovom bankomatu bez provizije i placao master karticom bez problema. Doduse sistem im je malo glup pa nesto koveruje u dinare ali posle dsn dva sve ispravi i skida normalno evre. To ssm primetio jer mi u aplikaciji pokaze da imam recimo 245e anakon dan dva pokaze par eura vise,tj pokaze pravo stanje. Ako sam platio racun u redtoranu 45e toliko mi i skine i za taj iznos umanji stanje na racunu. Ali tek nakon dan dva. Sto se placanja online tice odmah skida taj iznos koji je potrosen. Aplikacija je malo glupa ali zavrsava posao. Izvestaje ne dobijam,sve promene vidim u aplikaciji. Mene recimo nervira sto ne postoji mogucnost da mi sortira recimo posebno uplate nego pokazuje i uplate i isplate. Isplate mogu da se vide posebno. Koristio sam ih i pre 4godine u Slovackoj i njihov Djordjo :) je po meni bio bolji od ove nase aplikacije. Provizija mi je 15 dinara minimum kad placam racune ili nekom prebacujem novac. Naravno sto je veca uplata veca je provizija. Doduse sad skoro sve racune placam preko wps paya pa nema provizije,kao i kad prebacujete novac nekome ko je u istoj banci. Po meni su Ok.
 
Erste aplikacija katastrofa danas i juče. Ne da da se uđe, na početnom ekranu traži ažuriranje i lada klikneš da se ažurira, u prodavnici ne nudi isto, samo OTVORI i DEINSTALIRAJ. I tako ceo dan. Pali su sa 4,5 na 3,5 u recenzijama za dan
 
Ovo se obično dešava kada developer pusti novu verziju, a Play Store je još uvek ne odobri.
 
Meni radi,ali treba stalno da se ukucava korisničko ime i lozinka,pa onda tam tablica iz reda koji ti oni zatraže.Sve u svemu zakomplikovali su.Ako ovako ostane trebaće ti večnost da se ulogujes.
 
Jel uspeo neko da osposobi aplikaciju?Jos uvek trazi azururanje a azuriranja nema
 
Meni je malopre tražila da se ažurira, ali je zaista i ažurirala sa play storea. Otvorila posle normalno. Verzija 2.7.5
 
Ne znam za ostale, meni za uplatu iz inostranstva na devizni racun samo bubreg nisu trazili, jedva smo rešili ovo i očekujem da sutra novac legne na račun (posle 9 radnih dana).

Nije im bila dovoljna ni faktura, nisu priznali šifru za osnov priliva vec je moralo da se rečima opiše pa da oni sami odrede šifru. I tražili su mi ugovor sa poslodavcem, mislim, koji ce im to?

U pitanju je suma dosta manja od 10000 evra za koju treba dokaz
 
Ja sam sebi šaljem preko wu u erste, I svaki put zabava...
 
U zadnji 6 meseci obavio sam tri posla kod Erste banke, a inace sam klijent Inteze, tj kod nje imam paket racuna i tu mi leze plata. Pa zbog toga mislim da sam objektivan i da zasluzuju pohvalu iako nisam osnovni klijent .

A veoma sam prijatno iznenadjen i zasluzuju svaku pohvalu osoblje Erste banke u Novom Sadu na lokaciji na Bulevaru oslobodjenja blizu zeleznicke stanice. Ljubazni, trude se, sve moze i zele da je stranka zadovoljna ....
Pohvala od mene .
 
Zna li mozda neko koji je maksimalni iznos podizanja gotovine na bankomatu odjednom? Pre je bilo 40k, ne znam da li se nesto promenilo.
 
Da li postoji određeni iznos za podizanje gotovine i plaćanja?
Iz sigurnosnih razloga, Banka je definisala dnevne limite za upotrebu platnih kartica.
Dnevni limit za plaćanja na POS terminalima iznosi 350.000 RSD, dok limit za podizanje gotovine na bankomatima iznosi
50.000 RSD. Takođe, definisan je i broj novčanica koji bankomat može da isplati odjednom. Bankomat može da isplati 50
novčanica u jednom pokušaju. Ukoliko Vam bankomat odbije transakciju, a ista je većeg iznos od 25.000 RSD, preporuka je
Banke da pokušate da uradite dve transakcije, manjih iznosa

odavde
 
OFF TOPIC
Gde u Srbiji zameniti oštećenu Euro banknotu? Nešto se banke ne otimaju ali ni manjačnice.
 
Banke bi trebale (čak i morale) to da rade.
Upravo Erste u svom cenovniku ima stavku "zamena oštećenih novčanica". S tim što se za zamenu apoena strane valute plaća provizija.
 
Danas rođaka ušla u par banaka (jedna sigurno OTP) i upućuju na menjačnice. Kažu NBS ne povlači od njih devize :/
Ovo da je naplata oštećene banknote 5% od nominalne vrednosti po srednjem kursu NBS na dan sam video još ranije.

Rećiću ću joj da svrati ovih dana do Erste ako već nije. Nije neka para... 20e, pojeden ćošak. Nek joj je za nauk šta prima od menjačnica.
 
Zanimljivo...
A piše da banke zamenu moraju da rade, a menjačnice da ne mogu da rade, osim ako imaju ugovor sa bankama.
Naravno, ovo je Srbija gde različite informacije dobiješ na dva susedna šaltera, a kamo li kad porediš ono što piše i ono što neko kaže.
Malo da pametujem... Nek' da tih 20€ nekome ko ide u Crnu Goru, njima je to domaća valuta i menjaju bez problema...
 
Pojavila se neka priča na domaćem Redditu da se Erste navodno povlači iz Srbije? Ima li tu istine ili je rekla-kazala?
 
U komentarima je neko spomenuo, evo link do komentara, ima još nekih informacija, kad se uđe na ostale komentare:


Deluje kao rekla-kazala, al eto da proverim, jel ima neko ovde informacije neke
 
Dal neko zna za ovu Master Faster debitnu karticu, koju daju free uz tekući dinarski, da li su brojevi na njoj reljefni ili normalno upisani?
 
IMG_20220726_224038.jpg
.
Bratijo ,žena išla u njujorker kupila jednu stavrčicu, platila karticom,izašla i to je to. Danas lista plaćanja i vidi isti iznos dva puta skinut. Milion %je sigurna da je jedanput ušla i jednom platila (doduše i mala ne verovatnoća da bude baš isti iznos), i šta sad? Ona ima problema sa leđima da ide po šalterima da se vucara u Erste,dal da se teramo ili da zaboravimo?
 
Upućen sam nekim poslom na Erste, tačnije to što mi treba rade Erste, Nlb-Komercijalna i Poštanska.
Prvo sam išao u Komercijalnu gde su me zavlačili 2 nedelje (trebalo je nešto da provere i da mi jave), naravno nisu i me može to što hoću😐
Onda sam išao u Erste i sve ok, međutim, trebalo mi nešto da proverim i ja pošaljem radnici-neka savetnica šta li (nije šalter) email i nikakav odgovor danima, ja odem lično, kažu na odmoru je, pa mislim zar su ukinuli opciju u outlooku da obavestiš da si na odmoru?
Ja ostavim poruku i br telefona da se javi kad se vrati i
Opet ništa.
Ponovo ja odem u poslovnicu, kaže sad je na porodiljskom, ali radila je par dana zar vas nije zvala.
Pa mislim se, profesionalizam na nivou, ali šta reći, drugi su još gori, mogu misliti kako bih prošao u Poštanskoj!
 
Ona ima problema sa leđima da ide po šalterima da se vucara u Erste,dal da se teramo ili da zaboravimo?
Mozda da posalje mail ili poruku putem m/e bank opcije sa prigovorom mislim da je to dovoljno a i sto bi NY dali duplo para za nesto sto ne vredi toliko.
 
Нема шансе да то остане тако,класично дуплирање трансакције.Као што је речено нек само пријави тел. или неким каналом комуникације.Мислим да ће послије провјере,можда књижења сигурно вратити.Имају и друге банке такве ситуације.
 
Nazad
Vrh Dno