Šta je novo?

EPS račun preko neta

Nisam ranije video, izgleda je novo, na portalu EPSa ubacili su opciju da izaberes da ti racun stize na mail, i u tom slucaju svaki naredni racun ce biti manji za 50 din.
 
Placeno 29.1 i danas proknjizeno na sajtu.
 
Uplata od 24.01 proknjizena za vikend, a uplata od 26.01 i dalje nije proknjizena.

Ne znam kako se neke uplate npr kolegi iznad od 29.01 vec vide proknjizene, a uplate od petka 26.01 se jos ne vide, nema bas logike.
 
Nekome knjiže, nekom ne, koliko vidim, računi su mnogima jako uvećani pa i duplirani, koriste gužvu i kradu, tu nema diskusije.
 
Uplatio 24. januara u pošti decembarski račun preko klasičnog papirnog računa (uplatnice), još uvek nije uplata evidentirana na portalu EPS-a.
Stoji da je ažuriranje bilo 28. januara (juče).
Uplata u pošti 24. januara još uvek nije proknjižena na portalu EPS-a.
Ažuriranje stoji da je bilo 30. januara (juče).
 
Malopre sam se ulogovao na portal EPSa i proknjizene su i sve uplate od 26.01.
 
I meni su danas proknjizene sve uplate... od 25.01.

Zanimljivo je da za Zemun je proknjizeno vec 26. i generalno se racune pre pojavi tamo nego za Nbg, Senjak i Dorcol...
 
Nekome knjiže, nekom ne, koliko vidim, računi su mnogima jako uvećani pa i duplirani, koriste gužvu i kradu, tu nema diskusije.
Увећани су јер је министарка баш доста подигла цену струје а очитавање је било ни 1. ни 3. него чак 5.јануара.
Очитавање је двојако утицало на веће рачуне, прво и најлогичније је утрошак за 4 дана више, друго је мање умањење ставке за рационалну потрошњу.
 
Uvećani su zbog čistog lopovluka, poskupljenje nema s tim ništa, bar ne u mom slučaju. Novembar 15 000 a decembar 20 000 dinara a dobar deo dana nema nikoga kod kuće i pritom nije u pitanju diskoteka od 600kvm da mi računaju 1300kWh samo za decembar. Koga briga šta kaže koja ministarka i kad je ''očitavano''. Samo ovde se očitava ovako kako se očitava, lupanje otprilike pa gde prođe, srednji vek. Treba nekome da verujem šta mi naplaćuje i da ga kontrolišem i on opet krade iz sve snage. Stara brojila, oni vide da ne prebacuju na noćnu tarifu i prave se blesavi, tražimo zamenu (cela zgrada) i ulažemo prigovore i reklamacije i opet ništa. Komunjarska posla.
 
Uplata u pošti 24. januara još uvek nije proknjižena na portalu EPS-a.
Ažuriranje stoji da je bilo 30. januara (juče).
Uplata od 24. januara u pošti konačno proknjižena juče.
Ažuriranje stoji da je bilo 31. januara (juče).
 
Najbolje je za sve koji veruju da su im računi veći nego što bi trebalo da prvo provere stanje na svom brojilu i da uporede sa stanjem na računu. Ako je brojilo očitano na primer 5.1. i stanje je bilo 10000kWh, a 25.1. stanje je 10010kWh, očigledno je da je bilo pogrešno očitano. Ali ako se vrednosti uklapaju, nema greške, samo ste potrošili više energije.

Ko god se greje na struju trebalo bi da proverava (i slika) stanje na brojilu svakog 1. u mesecu, ili eventualno ako vam uvek očitaju brojilo 3. ili 5. na taj dan da slikate stanje kako biste mogli neki dokaz da priložite ako dođe do spora. Ja lično ne verujem da je bilo kome u interesu da "krade". EPS je u prošloj godini imao rekordan profit, preko 700 miliona evra, bila je dobra hidrologija, nije bilo puno uvoza, dosta se izvozilo... Ne verujem da je neko i pomislio da će da "ukrade" 50e od građana i da se još malo omasti. Naročito što to i ne možeš ukrasti, ako pogrešno očitaš brojilo, već će sledeći račun biti manji.
 
da li i vi dobijate poruku da je neispravan sertifikat za portal?

meni pise da je istekao 28.Januara:

1707380055065.png
 
I nama stigao na mail, a nema na portalu
 
Kod mene stigao na email, portal nisam imao potrebe da otvaram :)
Dal' ga ima tamo ili nema mi je potpuno svejedno.
 
Nama sa papirnim računima nije svejedno. 😉
I ne, za distributivno područje Elektrovojvodina, još nije izašlo ništa za januar.🤷‍♂️
 
Područje Elektrovojvodine, skinuto sa portala 10-tog februara tekuće godine...
 

Prilozi

  • januar.png
    januar.png
    86.7 KB · Pregleda: 96
Još uvek ništa za januar. 2 strujomera, Novi Sad, širi centar.
Izgleda da redosled nije ni po distributivnim rejonima.
 
Pitanje za one kojima je prosli racun bio uvecan,kakav je sada u odnosu na prosli?
 
Meni je još veći nego prethodni, doduše grejem se na struju a januar je bio dosta hladniji od decembra
 
Nazad
Vrh Dno