Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Zar nemaš u Podešavanjima, pa u levom delu ispod Pretplate, Uređaji, Izbor jezika, Roditeljska kontrola,... novu opciju OMILJENI KANALI ?
Toliko je intuitivno i user friendly da nisam ni shvatio da imam opciju, ocekivao sam da ce imati zvezdica na svakom kanalu u brzom meniju, ili info kad otvorim ili tako nesto slicno.

U svakom slucaju hvala, otkljucao si mi novu opciju :)
 
Toliko je intuitivno i user friendly da nisam ni shvatio da imam opciju, ocekivao sam da ce imati zvezdica na svakom kanalu u brzom meniju, ili info kad otvorim ili tako nesto slicno.

U svakom slucaju hvala, otkljucao si mi novu opciju :)
Da, baš tako. Jako intuitivno.
Uopšte "nije" zavučeno, zabačeno, nepregledno, nelogično i nepraktično. Vrlo je praktično i pristupačno smešteno.
Ubeđen sam da kao i ti 70% drugih korisnika još uvek ne zna da ima ovu opciju odabira omiljenih kanala več 20 dana,

Može to mnogo bolje.

Recimo da stoji zvezdica u prikazu svakog kanala dole ispod vremenske linije, uz ivicu ekrana desno pored "info" i "snimi". I da se odmah tu vidi da li nam je koji kanal omiljen a i da ga tu odmah selektujemo ili deselektujemo iz omiljene liste.

A i ovako samo preko EPGa je polovično urađeno. Bez liste omiljenih kanala (odvojene od sadašnje brze liste svih kanala) kojom bi brzo i lako šaltali među tim omiljenim odabranim kanalima nije previše praktično ni primenjivo.

Ili da se u meniju doda posebna kategorija OMILJENI gde bismo imali pregled svih njih i lako im pristupali, menjali. Isto kao recimo sada utakmicama, filmovima, emisijama,...
 
Pa ja sam ocekivao zvezdicu ispod vremenske linije, ili u pocetnom menu delu da se pojavi nesto vezano za dodavanje kanala u omiljene ali dobro, ni prva ni poslednja nelogicnost.
Samo me zivo zanima da li je iko razmislio o ovome i rekao e pa da, bas je dobra ideja da omiljenu listu stavimo u podesavanja...

Kako god bilo, ovo sa omiljenim kanalima je sad malo upotrebljivije, ne moram da vozim preko pola epg-a da pronadjem neki kanal
 
Dragi Benchmarkovci,



Obaveštavamo da smo lansirali novu verziju aplikacije za Samsung Smart TV uređaje, koja če tokom dana biti dostupna na App store-u.

Uskoro ćemo objaviti i novu verziju aplikacije za LG uređaje, o čemu ćete takođe biti obavešteni.



Za dalje unapređenje, vaša podrška i feedback i dalje će nam biti važni. Nastavite da nam dajete komentare, sugestije i povratne informacije.



Još jednom, hvala vam na vašem strpljenju i podršci. Radujemo se vašim utiscima i sugestijama, jer nam je Benchmark zajednica neizmerno važna! 😊
Dragi Yettelovci,

Prenesite kolegama da bi mogli da se potrude da "lansiraju" i app za Apple TV 4k (TVOS). Kad već postoji smart app za ostale platforme, nemate razloga ni ovu da lišavate iste, naročito što već postoji smart app za IOS (dakle, početna osnova je tu).
 
Koji su to kanali, kod mene tih kanala nema?
Trebalo je da ih sam aktiviraš preko Yettel aplikacije na telefonu. Valjda beše pod Hipernet TV -> Dodatni TV servisi. I onda se tih 5 filmskih kanala sami pojave, mogu da se gledaju besplatno. Ali sada je kasno, sutra je poslednji dan, posle će da ih isključe. To ti piše i na početnoj strani Menija, odmah ispod Serija, Filmovi, Sport, Emisije,... POKLON DODATAK
Pretpostavljam da je mislio na promo period HBO kanala koja ističe sutra. Ako već ne ubacuju nove kanale onda bar neka i nama puste kanale iz L paketa bar dok ne uvedu nešto novo u M paket
Da, na to sam mislio...
 

Prilozi

  • HBO-Premium-za-sve-Hipernet-TV-korisnike-1.png
    HBO-Premium-za-sve-Hipernet-TV-korisnike-1.png
    413.6 KB · Pregleda: 31
Dragi Benchmarkovci,



Obaveštavamo da smo lansirali novu verziju aplikacije za Samsung Smart TV uređaje, koja če tokom dana biti dostupna na App store-u.

Uskoro ćemo objaviti i novu verziju aplikacije za LG uređaje, o čemu ćete takođe biti obavešteni.



Za dalje unapređenje, vaša podrška i feedback i dalje će nam biti važni. Nastavite da nam dajete komentare, sugestije i povratne informacije.



Još jednom, hvala vam na vašem strpljenju i podršci. Radujemo se vašim utiscima i sugestijama, jer nam je Benchmark zajednica neizmerno važna! 😊
Odlicno, odoh da zapalim svecu pre novog update-a...
 
Zvezdice u brzoj listi kanala mogu da stoje pored svakog kanala ali bi služile isključivo informativnoj svrsi. Da se vidi da li je neki od kanala dodat u omiljene ili nije. Ali ne bi moglo u brzoj listi da se kanali dodaju u omiljene. Jer su sva 4 kursora plus taster za potvrdu več zauzeta. Gore-dole za skrolovanje kanala, levo-desno za pregled emisija, i OK za odabir-gledanje određene emisije. Dakle u brzoj listi ne bi mogli da vršimo (de)selektovanje kanala. Več samo kao sada preko Podešavanja ili ubuduće ispod vremenske trake kada se (ako se) to uvede-omogući.
I da se nekako uvede-omogući zasebna lista ili kategorija Omiljenih kanala.
 
Ako već ne ubacuju nove kanale onda bar neka i nama puste kanale iz L paketa bar dok ne uvedu nešto novo u M paket.
Bolje da ne ubacuju ništa od kanala ako će da bude kao što rade iz Supernove.
Skoro 500 kanala koje ne možeš (a žarko želiš) da izbaciš, prođe pola dana dok šaltaš i posle zaboraviš koji si kanal planirao da gledaš.
 
Stigli su neki novi bagovi u LG smart tv aplikaciji, brza programska sema prikazuje neke kanale duplo, npr. imam 4x Eurosport, i arene duplirane. Stari bagovi nisu popravljeni i dalje, ne moze se odabrati Srpski jezik titla na Viasat kanalima. Bas ste amateri.
 
Stigli su neki novi bagovi u LG smart tv aplikaciji, brza programska sema prikazuje neke kanale duplo, npr. imam 4x Eurosport, i arene duplirane. Stari bagovi nisu popravljeni i dalje, ne moze se odabrati Srpski jezik titla na Viasat kanalima. Bas ste amateri.
A jel ima neki napredak, poboljšanje, novine,... u odnosu na prethodnu verziju? ili je sve ili isto ko i pre ili lošije i negativno ?
 
Da li je potrebno do večeras deaktivirati hbo paket ili će se pretplata sama otkazati?
 
Probao sam preko boxa i slalo me na yettel app, u tom trenutku nisam mogao, a sad i da hoću, nmg, jer rade na unapređenju.
Ne vidi se i jos nekima da je aktivirano.Pisalo na app 0.00 aktiviraj a na hntv aktiviran dodatak jer je preko nje aktivirano
 
Meni npr na yettel app se ne vidi da je hbo dodatak aktiviran dok na hntv se video da je aktiviran.
Isto, bukvalno sam imao opciju da aktiviram dodatak iako je već aktiviran.
Dok na boxu kaže da može da se deaktivira preko yettel aplikacije.
Naravno, ni preko kompa ne mogu da pristupim.
 
Pre tri sata je moglo na aplikaciji, pod Dodatni servisi -> HBO Premium -> Deaktiviraj

I nije odmah "stupilo na snagu", evo i dalje mogu da gledam pomenutih 5 filmskih kanala. Pretpostavljam da će nestati u ponoć ili sutra ujutru...
 
Pre tri sata je moglo na aplikaciji, pod Dodatni servisi -> HBO Premium -> Deaktiviraj

I nije odmah "stupilo na snagu", evo i dalje mogu da gledam pomenutih 5 filmskih kanala. Pretpostavljam da će nestati u ponoć ili sutra ujutru...
Kod mene nije moglo, jer je pisalo kao da nije ni aktivirano. ***** li ga, nije milion, nebitno, platiću i sledeći mesec, ali me nerviraju ove pilićarske fore kako bi izvukli koji dinar više. Samo ne vidim kako će ovo upaliti na dugoročnom planu, jer će ovako više korisnika izgubiti no dobiti @Yettel Srbija
 
Evo opet može da se udje u app, piše da usluga nije aktivna.
Valjda se samo odjavilo..
 
Dobar dan.

Bila bih zahvalan ako neko može da mi pomogne oko sledećeg: uveo sam Hipernet TV i jedina nejasnoća su mi omiljeni kanali... Dakle, mogu da ih nađem pod onom ikonicom naloga kao, tu ih sve obeležim, ali ne znam kako i da li je moguće pristupiti listi omiljenih kanala?
Ranije sam uz Supernovin daljinski imao FAV dugme, i tu bi bi pristupala svim listama omiljenih...

Da li je slično moguće ovde? Želeo bih da napravim listu omiljenih i onda da ih sortiram po svojoj želji.
 
Odavno se kanim da napišem neka zapažanja, ali nikako da stignem. Imam poslednji update, i setap je Smart TV+Soundbar+Hipernet Box

1. Daljinski ne radi pojačavanje/smanjivanje tona u HBO Max aplikaciji (u okviru BOXa, ne TVa). A mogu da se zakunem da je sa ranijim verzijama radilo, i da je neko to već pisao na temi, ali ne mogu da nađem sada. U drugim aplikacijama (YT Kids, You Tube), radi.
2. Ovo je možda kiselo grožđe, jer ne znam kakva je situacija sa drugim boxovima, ali Hipernet box ne može da sažvaće full 4K mkv ripove (one zverine od 80+Gb). Probao sam stream preko lana sa računara, SSD prenosni pravo u box, SSD prenosni pravo u TV. Puštam preko VLC-a. Našao sam i neke ripove od 20Gb, i njih je box hteo da sažvaće. Ovi veliki seckaju. Kad je SSD pravo u TVu, rade normalno. Kažem, kiselo grožđe jer nisam u prilici da probam kako radi na EON boxu.
3. Hipernet box je... previše tih (u nedostatku boljeg objašnjenja sa malo reči. Možda previše slab audio output). Znači, nemoguće je uskladiti minimum - optimum - maximum jačinu tona na TVu ili boxu tako da mogu normalno da koristim i TV aplikacije i BOX aplikacije. Mislim da je i za ovo neko nekada pisao. Pokušao sam da drndam sve opsege i na sound baru i na boxu, i nisam našao idealnu tačku da mi pokrije i minimalni željeni volumen i srednji. Dešava mi se da hoće da mi ispadnu prozori kada nakon gledanja boxa na nekoj sredini jačine soundbara i polovine jačine na hipernetu prebacim na TV aplikacije. I naravno i obratno, kada soundbar utišam i uđem u box, ne može se čuti ništa, i opet mora žongliranje sa dva daljinska.
Ovo pišem jer na EONu nisam imao ovaj problem. Jačina tona iz EONa je jednostavno bila daleko veća nego na Hipernetu.

@Yettel Srbija Mogli bi da bacite pogled na stavke 1. i 3.
 
Dobar dan.

Bila bih zahvalan ako neko može da mi pomogne oko sledećeg: uveo sam Hipernet TV i jedina nejasnoća su mi omiljeni kanali... Dakle, mogu da ih nađem pod onom ikonicom naloga kao, tu ih sve obeležim, ali ne znam kako i da li je moguće pristupiti listi omiljenih kanala?
Ranije sam uz Supernovin daljinski imao FAV dugme, i tu bi bi pristupala svim listama omiljenih...

Da li je slično moguće ovde? Želeo bih da napravim listu omiljenih i onda da ih sortiram po svojoj želji.
Ovde to nije moguce .
 
Dobar dan.

Bila bih zahvalan ako neko može da mi pomogne oko sledećeg: uveo sam Hipernet TV i jedina nejasnoća su mi omiljeni kanali... Dakle, mogu da ih nađem pod onom ikonicom naloga kao, tu ih sve obeležim, ali ne znam kako i da li je moguće pristupiti listi omiljenih kanala?
Ranije sam uz Supernovin daljinski imao FAV dugme, i tu bi bi pristupala svim listama omiljenih...

Da li je slično moguće ovde? Želeo bih da napravim listu omiljenih i onda da ih sortiram po svojoj želji.
Omiljeni kanali su mogućnost koja na Hipernetu postoji tek nekih 20-tak dana. I još je nedorađena i nekompletna.

Lista omiljenih kanala (koja je odvojena od sadašnje liste svih kanala) još uvek ne postoji. Samim tim joj nije moguće ni pristupiti - niti preko daljinskog upravljača niti putem same aplikacije. Trebalo bi da je uvedu (omoguće) u nekom narednom ažuriranju. S tim da na sadašnjem daljincu ne postoji dugme (Favorit) za pristup Omiljenim kanalima. Što znači da će se takvoj listi ubuduće pristupati jedino putem Menija aplikacije preko kursorskih tastera.
Ili ako u @Yettel reše da promene--unaprede daljinske upravljače (dodaju im nove tastere - za omiljene kanale (pokretanje liste istih), za direktan ulazak u kategorija SPORT, FILMOVI, SERIJE,... za pokretanje radio kanala, za ulazak u video klub iili HBO MAX td.). Za sada jedini taster tog tipa (takve funkcije) je EXTRA, što je očigledno nedovoljno.
Odavno se kanim da napišem neka zapažanja, ali nikako da stignem. Imam poslednji update, i setap je Smart TV+Soundbar+Hipernet Box

1. Daljinski ne radi pojačavanje/smanjivanje tona u HBO Max aplikaciji (u okviru BOXa, ne TVa). A mogu da se zakunem da je sa ranijim verzijama radilo, i da je neko to već pisao na temi, ali ne mogu da nađem sada. U drugim aplikacijama (YT Kids, You Tube), radi.
2. Ovo je možda kiselo grožđe, jer ne znam kakva je situacija sa drugim boxovima, ali Hipernet box ne može da sažvaće full 4K mkv ripove (one zverine od 80+Gb). Probao sam stream preko lana sa računara, SSD prenosni pravo u box, SSD prenosni pravo u TV. Puštam preko VLC-a. Našao sam i neke ripove od 20Gb, i njih je box hteo da sažvaće. Ovi veliki seckaju. Kad je SSD pravo u TVu, rade normalno. Kažem, kiselo grožđe jer nisam u prilici da probam kako radi na EON boxu.
3. Hipernet box je... previše tih (u nedostatku boljeg objašnjenja sa malo reči. Možda previše slab audio output). Znači, nemoguće je uskladiti minimum - optimum - maximum jačinu tona na TVu ili boxu tako da mogu normalno da koristim i TV aplikacije i BOX aplikacije. Mislim da je i za ovo neko nekada pisao. Pokušao sam da drndam sve opsege i na sound baru i na boxu, i nisam našao idealnu tačku da mi pokrije i minimalni željeni volumen i srednji. Dešava mi se da hoće da mi ispadnu prozori kada nakon gledanja boxa na nekoj sredini jačine soundbara i polovine jačine na hipernetu prebacim na TV aplikacije. I naravno i obratno, kada soundbar utišam i uđem u box, ne može se čuti ništa, i opet mora žongliranje sa dva daljinska.
Ovo pišem jer na EONu nisam imao ovaj problem. Jačina tona iz EONa je jednostavno bila daleko veća nego na Hipernetu.

@Yettel Srbija Mogli bi da bacite pogled na stavke 1. i 3.
Ovo je tačno. Zvuk je definitivno slabija strana ovog STB-a. I ja sam milion puta dolazio u situaciju da balansiram i usklađujem zvuk tako da mi bude odgovarajući-zadovoljavajući u svim situacijama. I nisam u tome uspevao jer sam stalno dolazio u situacije da mi zvuk bude previše glasan i na poslednjem stepenu (koraku - posle toga sledi samo totalno utišavanje - MUTE) a da mi kasnije u narednoj nekoj situaciji mi na maksimumu ne bude dovoljno glasan, što zavisi i od kanala koji trenutno gledam i od aplikacije koju koristim. I onda se stalno igraš sa dva daljinca, odnosno prebacuješ se dugmetima na daljincu na upravljanje ili TVa ili boxa. A razlozi su i slab audio izlaz i/ili mali broj stepeni-koraka (samo 15) u podešavanju jačine zvuka na aplikaciji boxa.
 
Poslednja izmena:
@Markosmi Za te najvece 4K UHD Bluray filmove, ukupan bitrate moze da predje 100mbps, a ethernet (lan) box-a je 100mbps (racunaj malo nize u praksi). Meni je poznato jedino za nvidia shield od android tv boksova uopste, da na njemu to radi bez problema.

Inace sve te nedostatke koji su na relaciji hardver - firmware boksa, a nije do same Hipernet TV aplikacije, ja ne bi mnogo ocekivao da ce dobavljac opreme (zte) to uopste popravljati, oni nabave jednu turu jednog modela boksa, posle ide druga tura drugi model, noviji hardver/firmware. Tako da kod npr. Eon-a sad imas u opticaju oko 5 modela boksova, a kod Hipernet-a otprilike 3 i onda koji dobijes, zavisno kad si se pretplatio.
 
@Markosmi Za te najvece 4K UHD Bluray filmove, ukupan bitrate moze da predje 100mbps, a ethernet (lan) box-a je 100mbps (racunaj malo nize u praksi). Meni je poznato jedino za nvidia shield od android tv boksova uopste, da na njemu to radi bez problema.

Inace sve te nedostatke koji su na relaciji hardver - firmware boksa, a nije do same Hipernet TV aplikacije, ja ne bi mnogo ocekivao da ce dobavljac opreme (zte) to uopste popravljati, oni nabave jednu turu jednog modela boksa, posle ide druga tura drugi model, noviji hardver/firmware. Tako da kod npr. Eon-a sad imas u opticaju oko 5 modela boksova, a kod Hipernet-a otprilike 3 i onda koji dobijes, zavisno kad si se pretplatio.
Zato sam i eksperimentisao, ako ti je slučajno pobeglo gore u mom postu. SSD pravo u USB boxa. Identično seckanje kao na LANu. Tako da nije do propusne moći mreže, već do snage boxa. Ali, ako je i na ostalim box ovima tako, ne mogu da se bunim. Zaostaje mi da probam na tvu (Hisense i Vidaa), da nađem neki SMB streaming app da vidim da li vuče sa kompa kako treba
 
Preko USB-a mozda bi i trebalo da radi bez problema, probaj neki drugi video player app na boksu, npr. Kodi. Na svim ovim kineskim modelima boksova (Hipernet, Eon, itd.) je slican hardver, to je obicno amlogic s905x2/4, a nvidia shield ima dosta brzi SoC.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno