Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Dobar dan svima! Treba mi informacija, da li će poskupeti TV usluga? Da li mi neko može poslati sliku / fajl poskupljenja TV USLUGE? Hvala unapred! 😀
 
Kod mene brza lista kanala i dalje posle 20 sekundi se iskljuci i vrati na kanal koji sam gledao.Tako da to nije reseno.
 
Kod mene brza lista kanala i dalje posle 20 sekundi se iskljuci i vrati na kanal koji sam gledao.Tako da to nije reseno.
Možda ti još nije stigla zakrpa? Ja sam upravo ponovo probao - listao sam celu listu od 01 RTS1 do 813 K:CN 2 neprekidno i ponovo ispočetka dalje sve do kraja liste - ne isključuje (ne izbacuje) kao ranije. Inače mi je juče rano ujutru kada sam upalio TV vrteo dobro poznati krug nekoliko desetina sekundi, možda je tada bilo ažuriranje?

Jedino što sam primetio je da ume da zastane-zaglavi na trenutka prilikom listanja negde oko sledećih kanala - 54, 214, 717 - ali ubrzo nastavi dalje sa listanjem
 
Poslednja izmena:
Možda ti još nije stigla zakrpa? Ja sam upravo ponovo probao - listao sam celu listu od 01 RTS1 do 813 K:CN 2 neprekidno i ponovo ispočetka dalje sve do kraja liste - ne isključuje (ne izbacuje) kao ranije. Inače mi je juče rano ujutru kada sam upalio TV vrteo dobro poznati krug nekoliko desetina sekundi, možda je tada bilo ažuriranje?
Moguce, videcemo u narednim danima.
 
Kod mene nije htelo po uputstvu opisanom u ovoj temi, vec su bili koraci malo drugaciji u praksi, e sad po secanju ide ovako: Stisnes zajedno i na kratko (umesto da drzis kako kaze uputstvo) dugme TV + Channel Up, zatim ne stiskas OK uopste i onda menjas kodove sa dugmetom za premotavanja unapred Forward, i svaki put kad stisnes premotavanje lampica na daljincu mora da zasvetli, (kad potrefi kod ugasice/mute zvuk na TV-u, i onda zavrsavas sa dugmetom Play), medjutim ako ne zasvetli svaki put kad pritisnes onda ne valja, dzabe stikas, onda ponovo celu proceduru.
Osim sto sam zaludeo daljinski nista drugo nisam dobio... U svakom slucaju hvala
 
Ja moram da priznam da sam sada, sa svim ovim unapređenjima skroz zadovoljan kako ovo sve konačno radi i funcioniše.
Konačno može strelicom levo da se premotava unazad na prethodne emisije, što je pre baš nedostajalo
Sve u svemu, ovo je konačno završen proizvod, što je morao biti i još pre dve godine
 
Ja sada moram da resetujem tv box svaki drugi put kad uključim TV... :confused:
 
Ja ne gledam preko boxa odavno, jedan LG, dva android tv-a
 
Daleko je ovo jos od dobrog sto se mene tice. I dalje se resetuje, cesto se ponovo vuce kao prebijeno. Svetlosnu godinu je ovo iza sbb i eon-a.
 
Jesi li zvao da im prijaviš problem? Šta kažu/šta su odradili?
I kod mene sve bez problema radi (koristim box sa Telenor oznakom)
 
Ja sada moram da resetujem tv box svaki drugi put kad uključim TV... :confused:
Ja sam moj box morao da resetujem max 4 puta za prethodnih 12 meseci. A deluje mi nakon ovog ažuriranja da ću sada to raditi još ređe
Ja moram da priznam da sam sada, sa svim ovim unapređenjima skroz zadovoljan kako ovo sve konačno radi i funcioniše.
Konačno može strelicom levo da se premotava unazad na prethodne emisije, što je pre baš nedostajalo
Sve u svemu, ovo je konačno završen proizvod, što je morao biti i još pre dve godine
Slažem se da je ovakav trebalo da bude još odavno, ako ništa onda makar pre 14 meseci. Još da doteraju da se omiljeni kanali prikazuju u nekoj zasebnoj listi i kategoriji (odvojeni od drugih) jer ovako samo preko EPG-a (gde su omiljeni prikazani pri vrhu) je polovično rešenje.
 
Stiglo ažuriranje kod mene. Više se ne gasi brza lista kanala posle 34s. Sad se gasi posle 42s.:LOL:
Prvo 14, pa 34, sad 42s. Prava tombola. Hoće neko da pogađa sledeći broj?:ROFLMAO:
 
Jesi li zvao da im prijaviš problem? Šta kažu/šta su odradili?
I kod mene sve bez problema radi (koristim box sa Telenor oznakom)
Odustao odavno da zovem, a i onako 99% vremena koristim eon kad gledam tv, ovo sluzi za poneku tekmu na areni.

Razocaravajuce je sto je internet pod cgnat-om, tako da ova brzina apsolutno nista ne znaci i ponovicu kao i ranije da je iz tog razloga sbb kablovski net babaroga za ovo.

Za 1000 dinara mesecno je taman, vise i ne vredi ova usluga.
 
Odustao odavno da zovem, a i onako 99% vremena koristim eon kad gledam tv, ovo sluzi za poneku tekmu na areni.

Razocaravajuce je sto je internet pod cgnat-om, tako da ova brzina apsolutno nista ne znaci i ponovicu kao i ranije da je iz tog razloga sbb kablovski net babaroga za ovo.

Za 1000 dinara mesecno je taman, vise i ne vredi ova usluga.
To što je internet pod cgnat utiče na brzinu gde i kako? Jednom sam odradio speedtest i dobio odlične brzine.
 
Zbog cega je ping kod Yettela na optici u igricama toliko velik u odnosu na MTS, ili je to samo do mene nesto posto ja na primer ima ping koji varira od 33 do 40 nekad, a moji drugari koji imaju mts optiku imaju od 18 do 22 ping?
 
Posto sam i ranije u ovoj temi pisao i rekao da vise necu pisati sad stavljam tacku samo da odgovorim.

Posto neki ovde ne umeju da procitaju sta neko napise nego odmah ospu paljbu po nekome. Od ove brzine nemam apsolutno nista, torente je nemoguce podesiti, kao sto i ping *ebe sto rece covek iznad mog posta. Na sve to utice cgnat. Tacno je da je resenje platiti za staticku adresu, ali onda to vise nije ta usluga.

Inace, da jos dodam, vidim da ovde brzinu interneta pojedini mere speed testom i to mi dovoljno govori. Drugima je tesko da prihvate da nekome nesto ne radi kako bi trebalo, pa prilepljuju raznorazne etikete.

Over and out!
 
Poslednja izmena:
Svakoga muče druge muke oko neta i tv. Nekoga cgnat, nekoga ping, nekoga lista omiljenih kanala, nekoga brza lista, nekoga pak sitni logo tv stanica... Mene muči i dalje to što moram da se šaltam na komšijin Iris svaki put kada hoću da gledam regionalne kanale ili da slušam radio ako čačkam nešto u stanu.
Ne bih se mnogo bunio oko kanala da nam ih niste obećali kao novogodišnje iznenađenje jer vo se drži za rogove, a čovek za reč. Polako ulazimo u treći mesec ove godine, a od novih kanala ništa.
Pohvale za stabilnost neta i funkcionalnost Hipernet aplikacije ostaju i to je veoma dobro još eto samo obećanje da ispunite
 
Odustao odavno da zovem, a i onako 99% vremena koristim eon kad gledam tv, ovo sluzi za poneku tekmu na areni.

Razocaravajuce je sto je internet pod cgnat-om, tako da ova brzina apsolutno nista ne znaci i ponovicu kao i ranije da je iz tog razloga sbb kablovski net babaroga za ovo.

Za 1000 dinara mesecno je taman, vise i ne vredi ova usluga.
Ajde? A kod SBB-a inače nisi pod CGNAT-om?

Kao dvodecenijski korisnik SBB-a koji je skoro godinu dana imao i SBB koaksijalu i Hipernet optiku, mogu samo da se prekrstim i levom i desnom na tvoju tvrdnju. Prosto, ništa ne konkuriše FTTH varijanti po pitanju stabilnosti, brzine i kvaliteta signala i to je to.

A to što je Hipernet + statička IP adresa opet jeftiniji od SBB-a, neću ni da komentarišem.

Jbga, kudimo kad treba, ali ajde da ne kudimo bezveze baš.
Posto sam i ranije u ovoj temi pisao i rekao da vise necu pisati sad stavljam tacku samo da odgovorim.

Posto neki ovde ne umeju da procitaju sta neko napise nego odmah ospu paljbu po nekome. Od ove brzine nemam apsolutno nista, torente je nemoguce podesiti, kao sto i ping *ebe sto rece covek iznad mog posta. Na sve to utice cgnat. Tacno je da je resenje platiti za staticku adresu, ali onda to vise nije ta usluga.

Inace, da jos dodam, vidim da ovde brzinu interneta pojedini mere speed testom i to mi dovoljno govori. Drugima je tesko da prihvate da nekome nesto ne radi kako bi trebalo, pa prilepljuju raznorazne etikete.

Over and out!
Ja čak ni bez statičke, iza CGNAT-a nisam imao nekih posebnih problema sa torentima - sporije jeste, ali govorimo o 20% sporije, a ne o tome da se vuče i ne radi. A kao što već napomenuh, i sa +500 dinara mesečno za statičku IP adresu, opet si cenovno ispod SBB-a :) A bogami i MTS-a :)

Ping možda zavisi od lokacije ili nekog drugog problema, moj je 20ms u najgoru ruku.

E sad, kome je TV prioritet, razumem, jer EON jeste svetlosnim godinama ispred Hipernet TV-a, čak i posle svih napredaka. Meni nije prioritet, pa mi je sasvim OK.
 
Ajde? A kod SBB-a inače nisi pod CGNAT-om?

Kao dvodecenijski korisnik SBB-a koji je skoro godinu dana imao i SBB koaksijalu i Hipernet optiku, mogu samo da se prekrstim i levom i desnom na tvoju tvrdnju. Prosto, ništa ne konkuriše FTTH varijanti po pitanju stabilnosti, brzine i kvaliteta signala i to je to.

A to što je Hipernet + statička IP adresa opet jeftiniji od SBB-a, neću ni da komentarišem.

Jbga, kudimo kad treba, ali ajde da ne kudimo bezveze baš.

Ja čak ni bez statičke, iza CGNAT-a nisam imao nekih posebnih problema sa torentima - sporije jeste, ali govorimo o 20% sporije, a ne o tome da se vuče i ne radi. A kao što već napomenuh, i sa +500 dinara mesečno za statičku IP adresu, opet si cenovno ispod SBB-a :) A bogami i MTS-a :)

Ping možda zavisi od lokacije ili nekog drugog problema, moj je 20ms u najgoru ruku.

E sad, kome je TV prioritet, razumem, jer EON jeste svetlosnim godinama ispred Hipernet TV-a, čak i posle svih napredaka. Meni nije prioritet, pa mi je sasvim OK.
Kolega nije tema o SBB-u i njihovom reklamiranju.
 
Zbog cega je ping kod Yettela na optici u igricama toliko velik u odnosu na MTS, ili je to samo do mene nesto posto ja na primer ima ping koji varira od 33 do 40 nekad, a moji drugari koji imaju mts optiku imaju od 18 do 22 ping?
Meni je u početku pre 2 godine Ping stalno bio preko 60. Ali pošto su kod mene igre tabu tema - na to se nije previše obračala pažnja. Prošle godine je međutim Ping pao na ispod 20ms, uglavnom je najćešće bio oko 11-15ms. Evo sada sam ga merio (mislim, Ping) pre da ovo napišem - bio je 6ms. A razloge svega ovoga kako i zašto - ne bih znao.
 
Dragi Benchmarkovci,



Obaveštavamo da smo lansirali novu verziju aplikacije za Samsung Smart TV uređaje, koja če tokom dana biti dostupna na App store-u.

Uskoro ćemo objaviti i novu verziju aplikacije za LG uređaje, o čemu ćete takođe biti obavešteni.



Za dalje unapređenje, vaša podrška i feedback i dalje će nam biti važni. Nastavite da nam dajete komentare, sugestije i povratne informacije.



Još jednom, hvala vam na vašem strpljenju i podršci. Radujemo se vašim utiscima i sugestijama, jer nam je Benchmark zajednica neizmerno važna! 😊
 
Kada mozemo svi da ocekujemo update na Hipernet boxu koji ce omoguciti stavljanje kanala u omiljene? Vidim da kolege koje su se prijavile za betu imaju odavno opciju, kod mene je dosao neki polovican update, to nemam ali mi je izmenjen startni interfejs i epg radi bolje...
 
I mene to zanima a posebno brza lista kanala koja mi i dalje nestaje posle 40 sekundi?
 
Kada mozemo svi da ocekujemo update na Hipernet boxu koji ce omoguciti stavljanje kanala u omiljene? Vidim da kolege koje su se prijavile za betu imaju odavno opciju, kod mene je dosao neki polovican update, to nemam ali mi je izmenjen startni interfejs i epg radi bolje...
Zar nemaš u Podešavanjima, pa u levom delu ispod Pretplate, Uređaji, Izbor jezika, Roditeljska kontrola,... novu opciju OMILJENI KANALI ?
 
Svakoga muče druge muke oko neta i tv. Nekoga cgnat, nekoga ping, nekoga lista omiljenih kanala, nekoga brza lista, nekoga pak sitni logo tv stanica... Mene muči i dalje to što moram da se šaltam na komšijin Iris svaki put kada hoću da gledam regionalne kanale ili da slušam radio ako čačkam nešto u stanu.
Ne bih se mnogo bunio oko kanala da nam ih niste obećali kao novogodišnje iznenađenje jer vo se drži za rogove, a čovek za reč. Polako ulazimo u treći mesec ove godine, a od novih kanala ništa.
Pohvale za stabilnost neta i funkcionalnost Hipernet aplikacije ostaju i to je veoma dobro još eto samo obećanje da ispunite
Pa dobio si nove kanale - 60, 61, 62, 63, 64.

Jeste da ih je samo 5 i jeste da su privremeni, na samo dvadesetak dana, ali Bože moj, poklonu se u zube ne gleda... ;);):ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno