Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

I dalje kada se šalta po programima u brzoj programskoj šemi i kada želimo da vidimo koje su emisije bile ili će biti, brza programska šema traje tačno 20 sekundi i nestane i vrati vas na kanal koji je trenutno na TV-u.

Frustrirajuće...
Da.
To mi se nije javljalo prošle nedelje, a sinoč nisam stigao to da uočim. Sada vidim da je isti slučaj i kod mene - kada kursorskim strelicama pokrenem brzu listu kanala - ista se zatvori posle 20 sekundi, gde god da se tada na toj listi nalazim. U zavisnosti od brzine kojom listam kanale mogu da stignem do BBC-a (82), ne retko i manje ili do Cartoon-a (200), teško dalje od toga.
Isto je i ako na nekom kanalu krenem da levo-desno listam-pregledam emisije na njemu (šta je bilo i šta sledi) - nakon 20 sekundi me izbaci iz toga (zatvori se) pa potom moram ponovo sve ispočetka.

Bug je evidentan i očigledan i njime se skoro pa u potpunosti anulira postojanje Brze liste kanala i prednosti koja ona donosi. Kao da je ovim ažuriranjem v2.34 ista ukinuta-uklonjena iz Hipernet TV aplikacije, kao da je nemamo više. I to @Yettel treba obavezno što pre ispraviti (vratiti da BLK funkcioniše kao pre) novim ažuriranjem, narednih dana-nedelja (najkasnije do kraja ovog februara). To je ujedno najveći nedostatak v2.34

 
Naravno, ima i onih negativnih zapažanja, šta bi trebalo uraditi bolje ili drugačije, kao i nešto što smo mnogi od nas več sada očekivali i priželjkivali, a koja treba ispraviti i omogućiti u narednom ažuriranju:

  • Omogućen je odabir omiljenih kanala iz "Opcija", mada bi po meni trebalo da ispod vremenske crte svakog kanala, a pored ikona "Ispočetka", "info", "Snimi" stoji i kontura zvezdice koja kada je ispunjena-obojena označava da nam je to omiljeni kanal i da kada tu na nju kliknemo taj kanal automatski dodamo ili skinemo sa liste omiljenih. Mada i ovako je OK, bolje nego da toga nema uopšte
  • Odabrana lista omiljenih kanala se može videti pod Opcije i na vrhu-početku EPG-a. Trebalo bi pod kategorije "Serije", "Filmovi", "Sport", "Emisije",... dodati i šestu kategoriju "Omiljeni" i da ulaskom u tu kategoriju sve te odabrane kanale em ih sve pregeldno vidimo em da na njih ulazimo i prebacujemo se sa jednog na drugi. Isto kao što je slučaj sada sa filmskim ili sportskim kanalima, emisijama...
  • i dalje nema "Serije dana" - bilo pod kategorijom "Danas", bilo pod "Serije". Mada je "Najnovije epizode" i "Serije koje svi gledaju" faktički to isto.
  • i dalje pod "Sport" fale "Reprezentacije" (fudbalske, košarkaške, rukometne, vaterpolo...) za razna svetska, evropska i regionalna takmičenja. Sada imaju samo grupe po ligama i klupskim takmičenjima
  • i dalje pod "Sport" fali "Auto-Moto" (ili Moto Sport)
  • i dalje pod "Filmovi" fale žanrovi "Krimi", "Ratni", "Western", "Avanture", "Dečiji", "Istorijski",...
  • Mogućnost "Nastavi sa gledanjem" je odlična. Ne znam samo zašto ona ne postoji u kategoriji "Sport" pa da nastavim sa gledanjem neke utakmice, kao što je slučaj sa filmovima, serijama i emisijama?
  • i dalje u crnom pravouganiku uz donju ivicu ekrana brze liste kanala nema ispisanog naziva kanala. Kao ni u pravougaoniku EPG-a. Nego moramo da pamtimo izglede ikonica svakog kanala
  • i dalje u EPG-u kategorije nisu označeni različitim bojama (Filmovi, Serije, Sport, Emisije, Dokumentarci, Info, Dečiji...). Ne po kanalima več po emisijama.
  • i dalje nema podsetnika-alarma u EPG-u za željene emisije-utakmice
  • i dalje prilikom premotavanja nema pregleda tj. "sličice" iznad ili ispod vremenske trake (post: 3.038 i slično kao kada premotavamo na YT)
  • Pretraga po imenima glumaca nije ispeglana. Recimo pokrenem jedan film, uđem u info da vidim glumce, izađem iz filma, odem u Search, ukucam ime tog glumca i aplikacija mi izbaci 3 filma: u jednom od njih glumi taj isti glumac, u druga dva filma ne glumi, a među ta 3 uopšte nema onog filma koji sam pre 2 min pokrenuo i u kojem glumi taj glumac
  • i dalje na Euro Sportu nema odabira jezika komentatora (post: 2.962)
  • i dalje nema odabira jezika titla na mnogim dokumentarnim i filmskim kanalima (postoji samo na nekim određenim kanalima)
  • i dalje nema mogućnosti zaključavanja određenih kanala ponaosob vec samo po uzrastu
  • Ne bi bilo loše i da se vremenski ograniči gledanje određenih kategorija - recimo crtanih filmova ne duže od npr. 2 sata dnevno, filmova maksimalno 3 sata dnevno, utakmica 2 sata dnevno... Naravno, ta vremena (dužine gledanja) bi mi zadavali i menjali. Zbog dece koja previše vremena to gledaju i provode vreme pred TV ekranima
  • i dalje je tastatura na Air-Mouse-ima mrtva na Hipernetu (proradi tek na YT-u i na Play prodavnici kao i u drugim aplikacijama koje instaliramo)
  • i dalje se ne mogu ručno sortirati instalirane aplikacije kao na drugim boxovima
  • i dalje nema brzo prebacivanje (vraćanje) među zadnjih 6 gledanih kanala
  • i dalje nema mogućnost izbora tema (svetla ili tamna, možda još neka boja pride)
  • i dalje nema da nam u uglu na 3-4 sekunde prikaže trenutnu rezoluciju kanala koji gledamo ili da taj podatak stoji pod "Informacija" (2160p, 1080p, 720p, 640p, 560p, 480p) pošto televizori to ne mogu da prikažu (objašnjeno u postu: 2.757 i 2.758)
  • povećati font. Svuda u aplikaciji. Ni redni broj kanala u gornjem levom uglu se ne vidi. Možda bi se i video da to polje (pozadina) nije sive boje a brojevi crni.
  • i dalje nema Info kanal
  • Za iskaćuće obaveštenje "Gledaš TV još uvek?" treba uvesti da može da se podešava vreme pojavljivanja istog (recimo posle 4-5 sati) ili da se skroz isključi-onemogući
  • Takođe za čuvar ekrana dodati opciju "Nikad" za one kojima je isti suvišan, nepotreban i nervira ih
  • Sličica za kategoriju "Sport" nema fudbalsku nego ragbi loptu. Kao da je dizajnirana u Americi a ne ovde u Evropi
  • Od novih TV i radio kanala i dalje ništa...

Tako da... ima još mnogo posla oko narednih ažuriranja i napretka. Kojih će nadamo se biti uskoro.
Или да те ставе на платни списак или доживотно бесплатна услуга.
 
Cinjenica je da sve radi brze, ali je fora sto je nestabilnije. Cesto se sada resetuje i zamrzne. Dobro je sto se i mnogo brze podigne ceo sistem.

Sa daljinskim nisam imao ni jednom problem do sad. Trebalo mi je pola sata da ga dozovem da proradi.
 
Naravno, ima i onih negativnih zapažanja, šta bi trebalo uraditi bolje ili drugačije, kao i nešto što smo mnogi od nas več sada očekivali i priželjkivali, a koja treba ispraviti i omogućiti u narednom ažuriranju:

  • Omogućen je odabir omiljenih kanala iz "Opcija", mada bi po meni trebalo da ispod vremenske crte svakog kanala, a pored ikona "Ispočetka", "info", "Snimi" stoji i kontura zvezdice koja kada je ispunjena-obojena označava da nam je to omiljeni kanal i da kada tu na nju kliknemo taj kanal automatski dodamo ili skinemo sa liste omiljenih. Mada i ovako je OK, bolje nego da toga nema uopšte
  • Odabrana lista omiljenih kanala se može videti pod Opcije i na vrhu-početku EPG-a. Trebalo bi pod kategorije "Serije", "Filmovi", "Sport", "Emisije",... dodati i šestu kategoriju "Omiljeni" i da ulaskom u tu kategoriju sve te odabrane kanale em ih sve pregeldno vidimo em da na njih ulazimo i prebacujemo se sa jednog na drugi. Isto kao što je slučaj sada sa filmskim ili sportskim kanalima, emisijama...
  • i dalje nema "Serije dana" - bilo pod kategorijom "Danas", bilo pod "Serije". Mada je "Najnovije epizode" i "Serije koje svi gledaju" faktički to isto.
  • i dalje pod "Sport" fale "Reprezentacije" (fudbalske, košarkaške, rukometne, vaterpolo...) za razna svetska, evropska i regionalna takmičenja. Sada imaju samo grupe po ligama i klupskim takmičenjima
  • i dalje pod "Sport" fali "Auto-Moto" (ili Moto Sport)
  • i dalje pod "Filmovi" fale žanrovi "Krimi", "Ratni", "Western", "Avanture", "Dečiji", "Istorijski",...
  • Mogućnost "Nastavi sa gledanjem" je odlična. Ne znam samo zašto ona ne postoji u kategoriji "Sport" pa da nastavim sa gledanjem neke utakmice, kao što je slučaj sa filmovima, serijama i emisijama?
  • i dalje u crnom pravouganiku uz donju ivicu ekrana brze liste kanala nema ispisanog naziva kanala. Kao ni u pravougaoniku EPG-a. Nego moramo da pamtimo izglede ikonica svakog kanala
  • i dalje u EPG-u kategorije nisu označeni različitim bojama (Filmovi, Serije, Sport, Emisije, Dokumentarci, Info, Dečiji...). Ne po kanalima več po emisijama.
  • i dalje nema podsetnika-alarma u EPG-u za željene emisije-utakmice
  • i dalje prilikom premotavanja nema pregleda tj. "sličice" iznad ili ispod vremenske trake (post: 3.038 i slično kao kada premotavamo na YT)
  • Pretraga po imenima glumaca nije ispeglana. Recimo pokrenem jedan film, uđem u info da vidim glumce, izađem iz filma, odem u Search, ukucam ime tog glumca i aplikacija mi izbaci 3 filma: u jednom od njih glumi taj isti glumac, u druga dva filma ne glumi, a među ta 3 uopšte nema onog filma koji sam pre 2 min pokrenuo i u kojem glumi taj glumac
  • i dalje na Euro Sportu nema odabira jezika komentatora (post: 2.962)
  • i dalje nema odabira jezika titla na mnogim dokumentarnim i filmskim kanalima (postoji samo na nekim određenim kanalima)
  • i dalje nema mogućnosti zaključavanja određenih kanala ponaosob vec samo po uzrastu
  • Ne bi bilo loše i da se vremenski ograniči gledanje određenih kategorija - recimo crtanih filmova ne duže od npr. 2 sata dnevno, filmova maksimalno 3 sata dnevno, utakmica 2 sata dnevno... Naravno, ta vremena (dužine gledanja) bi mi zadavali i menjali. Zbog dece koja previše vremena to gledaju i provode vreme pred TV ekranima
  • i dalje je tastatura na Air-Mouse-ima mrtva na Hipernetu (proradi tek na YT-u i na Play prodavnici kao i u drugim aplikacijama koje instaliramo)
  • i dalje se ne mogu ručno sortirati instalirane aplikacije kao na drugim boxovima
  • i dalje nema brzo prebacivanje (vraćanje) među zadnjih 6 gledanih kanala
  • i dalje nema mogućnost izbora tema (svetla ili tamna, možda još neka boja pride)
  • i dalje nema da nam u uglu na 3-4 sekunde prikaže trenutnu rezoluciju kanala koji gledamo ili da taj podatak stoji pod "Informacija" (2160p, 1080p, 720p, 640p, 560p, 480p) pošto televizori to ne mogu da prikažu (objašnjeno u postu: 2.757 i 2.758)
  • povećati font. Svuda u aplikaciji. Ni redni broj kanala u gornjem levom uglu se ne vidi. Možda bi se i video da to polje (pozadina) nije sive boje a brojevi crni.
  • i dalje nema Info kanal
  • Za iskaćuće obaveštenje "Gledaš TV još uvek?" treba uvesti da može da se podešava vreme pojavljivanja istog (recimo posle 4-5 sati) ili da se skroz isključi-onemogući
  • Takođe za čuvar ekrana dodati opciju "Nikad" za one kojima je isti suvišan, nepotreban i nervira ih
  • Sličica za kategoriju "Sport" nema fudbalsku nego ragbi loptu. Kao da je dizajnirana u Americi a ne ovde u Evropi
  • Od novih TV i radio kanala i dalje ništa...

Tako da... ima još mnogo posla oko narednih ažuriranja i napretka. Kojih će nadamo se biti uskoro.
Hvala puno za sve pohvale, kao i za vrlo konstruktivne predloge.



Mnogo navedenih stvari su već u bliskom planu razvoja aplikacije, a naročito one koje se tiču unapređenja navigacije (color coding u EPG-u i filter liste kanala po žanru, prilagođavanje fontova i logoa kanala radi bolje vidljivosti, dodataka u kategorizaciji) ali i dodatnih funkcionalnosti kao što su EPG podsetnici ili mogućnost zaključavanja određenih kanala.



Kada je u pitanju Brzi programski vodič, tema koja je aktuelna za više korisnika, takođe smo identifikovali izazov sa strelicom ‘dole’ na daljinskom upravljaču.

Izazov se sastoji u tome da strelica dole ne aktivira vodič svaki put, već samo ako je on pre toga aktiviran strelicom gore. Posledica toga je i uklanjanje vodiča pri listanju kanala na dole tom strelicom nakon 20 sekundi. Radimo na otklanjanju i očekujemo rešenje u naredne dve do tri nedelje. U međuvremenu, razumemo da ovo utiče na navike korisnika, pa kako bismo izazov do njegovog rešenja umanjili, primenićemo duže vreme trajanja vodiča (60 sekundi), kako se navigacija ne bi prekidala u kratkom vremenskom intervalu.



U isto vreme, trenutno smo u testiranju novog Firmware-a STB uređaja koji će sadržati unapređenja konektivnosti daljinskog upravljača sa STB uređajem.



Hvala još jednom na aktivnom učešću svih članova i svim sugestijama za dalja unapređenja.
 
Da li je neophodan logo kanala?
Zauzima mesto, zauzima i memoriju..
Jedino ako mora. Razumem da je lepo, šareno..
Naziv kanala je, po mom mišljenju, dovoljan.
 
Vidim piše se o 20s posle koje se lista kanala automatski uklanja. Kod mene je to 14s. Neće nestati ako pre 14-te sekunde pomerim bar jednu poziciju nagore.
Nazovite to "workaround", nebitno.
Mene jedino od "unapređenja" zanima sastavljanje liste kanala, da po želji smestim 20-30 kanala. Ostalo me ne tangira previše i najradije bih blokirao.
 
Cinjenica je da sve radi brze, ali je fora sto je nestabilnije. Cesto se sada resetuje i zamrzne. Dobro je sto se i mnogo brze podigne ceo sistem.

Sa daljinskim nisam imao ni jednom problem do sad. Trebalo mi je pola sata da ga dozovem da proradi.

Meni se za ova 4 dana nije ni zamrzvala ni ki kočila niti resetovala. Ni jedan jednini put. U najmanju ruku radi isto ko i prethodna verzija, ako ne i stabilnije od nje. Jedino što čuvar ekrana zna malo da živcira.
 
Evo i malo poređenje - nove (v2.34) i prethodne (v2.17) verzije kada je Meni (Kategorije i podkategorije) u pitanju:

- U kategoriji DANAS smo u prethodnoj verziji imali:

- Sada na TV
- Izbor Dana
- Film Dana
- Emisije Dana
- Sport Dana
- Najgledanije na Hipernet TV
- Nastavi sa gledanjem

- Sada u novoj verziji nema naziva DANAS ali pod nazivom HIPERNET TV imamo:
- Sada na TV
- Danas Pogledajte
- Svi na okupu
- Serije koje svi gledaju
- Filmski izbor urednika
- Zabava
- Dokumentarci
- Nastavi sa gledanjem

Iskreno naziv "Izbor Dana" mi se nekako pre više dopadao od "Danas Pogledajte", mada je to jedno te isto a i nazivi su slični.

"Svi na okupu" je valjda isto što je pre bilo "Film Dana". I u ovom slučaju mi se stari naziv daleko više dopadao od novog. Ovaj sadašnji me ne asocira odmah i jasno (previše) na filmove već može i na neke druge stvari-kategorije. Deluje kao da su tu i filmovi i sport i emisije,... Tako da bih ga preimenovao tj. vratio stari naziv iz prethodne verzije "Filmovi Dana".

"Filmski izbor urednika" se ranije nalazio u kategoriji "FILMOVI". I mislim da mu je pre tamo mesto nego ovde gde je sada. Tako da bih ga i sada tamo smestio (prebacio), a ne da bude ovde gde je sada (pod "HIPERNET TV")

"Zabava" je ono što je ranije falilo u kategoriji "Danas" i to je napredak-poboljšanje u odnosu na prethodnu verziju v2.17

"Dokumentarci" su ono što je ranije u starijoj verziji bilo pod "Emisije Dana" i ovo sada je adekvatniji naziv. Možda jedino da se doda sufiks "Dana" ili prefiks "Današnji" na "Dokumentarci"-

"Serije koje svi gledaju" je ranije nedostajalo i trebalo bi da faktički bude "Serije Dana" (po meni je ovo drugo adekvatniji i jasniji naziv, ali nema veze, neka ostane kao što je sada nazvano, Lično smtram da su kraći nazivi efikasniji i pregledniji od dugačkih)

"Sport dana" je ne znam iz kog razloga izbačen sada iz nove verzije (nema ga više pod Danas tj. Hipernet TV) i to bih ja obavezno vratio pod "Hipernet TV", da bude kao u prethodnoj verziji v2.17

"Najgledanije na Hipernet TV" je isto izbačeno iz verzije 2.34, ne znam samo zašto i iz kog razloga, i ja bih to vratio u narednom ažuriranju (najgledanije iz raznih kategorija - filmovi, emisije, dokumentarci, serije,...). Ne znam šta drugi korisnici misle o tome.

.....................................................................................................................................................................................

- Dalje, pod kategorijom FILMOVI smo u prethodnoj starijoj verziji imali:
- Izbor Urednika
- Holivudski Hitovi
- Zabava za porodicu
- Svetski Bioskop
- Premium Filmovi
- Zlatno Doba
- Poslednja prilika za gledanje
- Filmovi po žanru
- Nastavi sa gledanjem

- Sada u novoj verziji u kategoriji FILMOVI imamo:
- Holivudski Hitovi
- Svetski Bioskop
- Premium Filmovi
- Filmovi po žanru
- Prašina i revolveri
- Klasici Zauvek
- Poslednja prilika za gledanje
- Nastavi sa gledanjem

Kao što gore napisah - Izbor urednika bih vratio u ovu kategoriju (stavio ga pod FILMOVI).

Pretpostavljam da su "Zlatno doba" i "Klasici Zauvek" jedno te isto samo promenjenog naziva? Ovaj novi sadašnji naziv mi se više dopada.

Pod "Filmovi po žanru" ima nekoliko žanrova koji nedostaju i u staroj i u ovoj novoj verziji i koje treba dodati. Jedino što su sada u novoj verziji dodati Vesterni (pod nazivom "Prašina i revolveri" - OK što čine posebnu podkategoriju ali ja bi ih ipak stavio pod "Filmovi po žanru", među ostale žanrove. A ne da budu privilegovani i odvojeni od drugih žanrova).

Što se tiče "Zabava za porodicu" to se odnosilo mahom na dečije filmove. Lično mislim da tu podkategoriju treba vratiti (dodati) u ovu novu verziju ali neka drugi korisnici ovde odluče da li treba da se vrati ili ne. Jer to nije isto kao podkategorija "Dugometražni" u kategoriji "Dečiji" - to tamo su dugački crtani filmovi i serijali.

Iskreno ne vidim čemu menjanje ili izbacivanje nečega što se dobro pokazalo i na šta su se korisnici navikli prethodnih meseci?

.........................................................................................................................................................................................

- Pod kategorijom SERIJE smo u prethodnoj verziji imali:
- Hit Serije
- Domaće
- Akcije
- Drame
- Komedije
- Turske
- Najnovije epizode
- Nastavi sa gledanjem

- Sada u ovoj novoj verziji u kategoriji SERIJE imamo:
- Domaće Serije
- Najnovije Epizode
- Uživaj u uzbuđenju
- Turske Serije
- Za Dobro Raspoloženje
- Misterije Sa Osmehom
- Sapunice Za Uživanje
- Nastavi sa gledanjem

Ranije "Hit Serije" bi trebalo da su one najgledanije i najpopularnije serije u tom trenutku i ne znam iz kog razloga je ta podkategorija odstranjena iz nove verzije? Ili je to sada preimenovana podkategorija "Serije koje svi gledaju" smeštena pod Danas (odnosno pod Hipernet TV)? To ne bi trebalo da bude jer "Serije koje svi gledaju" su one aktuelne serije koje se sada prikezuju (i domaće i strane) a "Hit Serije" bi trebalo da budu one najgledanije i na Hipernetu i uopšte u svetu. Tako da bih podkategoriju"Hit Serije" u svakom slučaju vratio u narednu verziju aplikacije.

Što se tiče "Akcije", "Drame" i "Komedije" one su sada preimenovane (s tim da je sada dodata jedna više) i lično smatram da su raniji nazivi bili adekvatniji i primereniji, ovi sadašnji mi nekako zvuče proamerički, ali nije toliko to bitno.

................................................................................................................................................................................

- Što se tiče kategorije EMISIJE, ranije u staroj verziji smo imali:
- Ne propusti Serijale
- Otkrijte Dokumentarce
- Nacional Geographic
- Ove Nedelje
- Podkasti
- Najgledanije na YT
- Pronađi Svoju Emisiju (razne kategorije)
- Nastavi sa gledanjem

- Sada u novoj verziji v2.34 u kategoriji EMISIJE imamo:
- Ne propusti Serijale
- Nacional Geographic
- Ove Nedelje
- Pronađi svoju emisiju (razne kategorije)
- Podkasti
- Najgledanije na YT
- Nastavi sa gledanjem

Po meni "Otkrijte Dokumentarce" je bila korisna podkategorija i ne razumem zašto je odstranjena u novoj verziji? Jeste da pod "Hipernet TV" (bivša DANAS) imamo stavku "Dokumentarci" ali i u prethodnoj verziji smo ranije pod DANAS imali "EMISIJE" pa se spisak dokumentaraca koji su tu bili navedeni razlikovao od onog pod "Otkrijte dokumentarce".

...................................................................................................................................................................................

- Kategorija SPORT nije pretrpela nikakve izmene, ostala je sve skroz ista kao ranije i nju nema potrebe da upoređujem i komentarišem.

Jedino što ni u staroj ni u ovoj novoj verziji aplikacije nije postojala opcija "Nastavi sa gledanjem", koje ima u drugim kategorijama.

......................................................................................................................................................................................

- Kategorija DEČIJI - ranije smo imali:
- Dečiji Kanali
- Heroji
- Dugometražni
- Za Starije
- Za Mlađe
- Za Najmlađe

- Sada u novoj verziji nakon ažuriranja pod DEČIJI imamo:
- Heroji
- Dečiji Kanali
- Najgledanije serije
- Za starije
- Za Mlađe
- Za Najmlađe

Jedino što su sada "Dugometražni" preimenovani u "Najgledanije serije". Mada bih ja pre zadržao stari naziv "Dugometražni" a dodao podkategoriju "Najgledaniji" gde bi logično bili prikazani dečiji sadržaj koji je najpopularniji i najtraženiji

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Tako da... To je to @Yettel

Naravno, trebalo bi da i drugi korisnici daju svoje mišljenje (izjasne se) o svemu ovome - šta su za to da se vrati iz prethodne verzije, šta da se zadrži kao što je sada i šta da se promeni u podkategorijama Menija budućeg ažuriranja naredne verzije.
 
U podmeniju Dečiji su izbacili kategoriju 'Dugometražni', odnosno 'Dugometražni' nisu preimenovani u 'Najgledanije serije' kako je navedeno iznad, nije ista stvar (opisi su zapravo dobri).
Šteta, jer su se odabirom dugometražnih (mislim da je neki filter bio da sadržaj traje duže od 40 min) mogla relativno brzo smiriti i na određeni period zaokupiti deca. Po pravilu je ovakav program i izazovniji /stimulativniji, jer deca moraju ispratiti radnju i generalno predstavlja neku novinu. Za Novu godinu smo npr. na ovoj kategoriji odgledali nekoliko solidnih dugometražnih crtaća.
Bilo bi lepo to vratiti, jer je lično meni ta kategorija bila najkorisnija. Ovo ostalo sve lako može da se nađe na druge načine (deca zapravo najčešće znaju šta hoće da gledaju). Takođe, nema adekvatne zamene ni u kategoriji 'Filmovi' npr, barem koliko sam ja video.

Inače generalno, nije baš da mi se sviđaju sve funkcionalno-estetske promene u interfejsu, ali čini se zasad da stvari deluju dosta stabilnije i fluidnije što je osnova i mnogo važnije imajući u vidu prethodno stanje.
 
@Yettel Srbija ono što najviše gori u celoj priči je veoma oskudna, nikakva ponuda muzičkih kanala. Ali bukvalno je ponuda za keca. Nema prelazne ocene. Ne mogu da napišem nula, jer ste nešto stavili, ali to je jedno veliko ništa.
Nema ni radio kanala. Tu je nula, zaista. Nemate nikakvu opciju za muziku.
Deezer ne računam, niti bilo koji servis koji je moguće instalirati i pratiti preko neta.
Dakle, uzmem daljinac i u Hipernet meniju pod MUZIKA (koji naravno da ne postoji) želim opcije video i audio, radio, pa malo novih spotova, pa malo radio stanica sortiranih po muzičkim kriterijumima .. manite se pinkovih kanala, pornjava i ostalo, tu nema ničeg hiper
 
"Ne čačkaj ništa, pokvarićeš!" - stara kineska poslovica. Verovatno nije ali dobro oslikava stanje.
Juče sam pisao da me jedino zanima lista kanala. Precrtajte to, ne treba mi ništa.
Ali vas molim da ne menjate ništa više. Danas mi ne radi nikako vertikalni spisak kanala. Koje god dugme da pritisnem ne pojavljuje se, zaključno sa pritiskanjem strelica gore i dole. Uopšte nemam više brzu pretragu kanala, jedino EPG da bih video šta se emituje.
 
"Ne čačkaj ništa, pokvarićeš!" - stara kineska poslovica. Verovatno nije ali dobro oslikava stanje.
Juče sam pisao da me jedino zanima lista kanala. Precrtajte to, ne treba mi ništa.
Ali vas molim da ne menjate ništa više. Danas mi ne radi nikako vertikalni spisak kanala. Koje god dugme da pritisnem ne pojavljuje se, zaključno sa pritiskanjem strelica gore i dole. Uopšte nemam više brzu pretragu kanala, jedino EPG da bih video šta se emituje.
Opa aj pa da obratim pažnju pa se javljam. 😁😁😁😁😁
 
Danas, vidim, vraćeno na staro. Strelica nadole ne otvara spisak kanala, strelica nagore radi. Nadole otvara spisak kanala pošto se prvo pritisne strelica nagore.
Dakle, kao što mi je bilo u startu s tim što "tajmer" nije više 14 već 34s, posle čega se spisak sam ukloni ako ne "presečem" pritiskom na strelicu nagore.
Kao bonus, sad mi u ćošku dole stoji "Bezbedni režim".
Koliko se sećam, nisam pristao da budem u prvoj grupi zamoraca...
 

Prilozi

  • Safe_mode.jpg
    Safe_mode.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 41
Pokušao sam na Sharp-u i TCL-u... nisam uspeo. Da li imate video uputstvo za IR uparivanje? Da imate više modela daljinskih, pa da zamenim postojeća dva?
Druze jesi li uspeo uopste sa TCLom da odradis uparivanje... Isprobavah sa TCLom kod mene i sa FOXom kod klinaca i nikako da uspem... Nece pa nece a sve radim po uputstvu... Toliko bas tupav nisam da ne mogu da ispratim uputstvo ali nikako mi ne uspeva...
 
"Ne čačkaj ništa, pokvarićeš!" - stara kineska poslovica. Verovatno nije ali dobro oslikava stanje.
Juče sam pisao da me jedino zanima lista kanala. Precrtajte to, ne treba mi ništa.
Ali vas molim da ne menjate ništa više. Danas mi ne radi nikako vertikalni spisak kanala. Koje god dugme da pritisnem ne pojavljuje se, zaključno sa pritiskanjem strelica gore i dole. Uopšte nemam više brzu pretragu kanala, jedino EPG da bih video šta se emituje.
Da nije otišao stb u "safe mode" režim
 
Da, upalilo je.
Izem ti sve kad mi je bivši SBB-ov Albis D3i uređaj i dalje za koplje ispred svi ovih "smart" boxeva.
 
Ne hvalim SBB ni EON već Albis IPTV STB, mislim da je bio SceneGate Micro 8083.
Najstabilniji od svih boxeva koje sam imao, funkcionalnost po volji.
Jedino je znao neki put da "zabode" na dugom premotavanju pa se sam resetuje. Druge probleme nije ispoljavao.
 
Druze jesi li uspeo uopste sa TCLom da odradis uparivanje... Isprobavah sa TCLom kod mene i sa FOXom kod klinaca i nikako da uspem... Nece pa nece a sve radim po uputstvu... Toliko bas tupav nisam da ne mogu da ispratim uputstvo ali nikako mi ne uspeva...
Kod mene nije htelo po uputstvu opisanom u ovoj temi, vec su bili koraci malo drugaciji u praksi, e sad po secanju ide ovako: Stisnes zajedno i na kratko (umesto da drzis kako kaze uputstvo) dugme TV + Channel Up, zatim ne stiskas OK uopste i onda menjas kodove sa dugmetom za premotavanja unapred Forward, i svaki put kad stisnes premotavanje lampica na daljincu mora da zasvetli, (kad potrefi kod ugasice/mute zvuk na TV-u, i onda zavrsavas sa dugmetom Play), medjutim ako ne zasvetli svaki put kad pritisnes onda ne valja, dzabe stikas, onda ponovo celu proceduru.
 
Poslednja izmena:
Je l jos nekome bolja slika na TV App-u u onosu na Box uredjaj koji oni daju? Imam Samsung TV i kada koristim HipernetTV aplikaciju na TV-u direktno deluje mi da je slika nekako ostrija i da nema nekih prelamanja dok se slika krece. Ne znam da li je do mene ili jos neko ima isti slucaj?
Voleo bih ovaj njihov uredjaj da podesim nekako da samo menja koristim. Ako ima neko neki savet, dobrodosao je :)
 
Danas, vidim, vraćeno na staro. Strelica nadole ne otvara spisak kanala, strelica nagore radi. Nadole otvara spisak kanala pošto se prvo pritisne strelica nagore.
Dakle, kao što mi je bilo u startu s tim što "tajmer" nije više 14 već 34s, posle čega se spisak sam ukloni ako ne "presečem" pritiskom na strelicu nagore.
Kao bonus, sad mi u ćošku dole stoji "Bezbedni režim".
Koliko se sećam, nisam pristao da budem u prvoj grupi zamoraca...
"Koliko se sećam, nisam pristao da budem u prvoj grupi zamoraca..."

Očigledno nema ništa od toga... mislim na test grupu "zamoraca". Sve koje znam da imaju Hipernet TV (prijatelji, kolege na poslu,...) svi su dobili ovu novu verziju sa svim promenama, novinama i problemima, još pre nedelju dana, iako nemaju pojma ni za ovu ovde grupu-forum a kamoli da su se prijavili za testiranje nove verzije. I normalno nemaju pojma ni o promenama ni o problemima u njoj, o kojima mi ovde diskutujemo. I sad oni koji nisu vični tehnici, penzioneri na primer, niti ovo ovde čitaju, imaju sve ove probleme i čudne pojave isto ko i svi mi ovde.... i pretpostavljam da uveliko radi linija 063/9000
Dakle nove verzije se očigledno šalju svima, nema nikakvih test grupa niti se iste šalju u vremenskim periodima i planski, određeno (prvo testerima pa potom svima ostalima). Nego se ista šalje svim korisnicima a samo nas nekoliko ovde smo lakmus papir za povratne informacije vezane za novine u novim verzijama,
 
Hvala puno za sve pohvale, kao i za vrlo konstruktivne predloge.

Mnogo navedenih stvari su već u bliskom planu razvoja aplikacije, a naročito one koje se tiču unapređenja navigacije (color coding u EPG-u i filter liste kanala po žanru, prilagođavanje fontova i logoa kanala radi bolje vidljivosti, dodataka u kategorizaciji) ali i dodatnih funkcionalnosti kao što su EPG podsetnici ili mogućnost zaključavanja određenih kanala.

Kada je u pitanju Brzi programski vodič, tema koja je aktuelna za više korisnika, takođe smo identifikovali izazov sa strelicom ‘dole’ na daljinskom upravljaču.

Izazov se sastoji u tome da strelica dole ne aktivira vodič svaki put, već samo ako je on pre toga aktiviran strelicom gore. Posledica toga je i uklanjanje vodiča pri listanju kanala na dole tom strelicom nakon 20 sekundi. Radimo na otklanjanju i očekujemo rešenje u naredne dve do tri nedelje. U međuvremenu, razumemo da ovo utiče na navike korisnika, pa kako bismo izazov do njegovog rešenja umanjili, primenićemo duže vreme trajanja vodiča (60 sekundi), kako se navigacija ne bi prekidala u kratkom vremenskom intervalu.

U isto vreme, trenutno smo u testiranju novog Firmware-a STB uređaja koji će sadržati unapređenja konektivnosti daljinskog upravljača sa STB uređajem.

Hvala još jednom na aktivnom učešću svih članova i svim sugestijama za dalja unapređenja.
E pa to je već konkretan i pravi odgovor, čestitam. Napredak u odnosu na ChatGPT generičke poruke.
Da li je neophodan logo kanala?
Zauzima mesto, zauzima i memoriju..
Jedino ako mora. Razumem da je lepo, šareno..
Naziv kanala je, po mom mišljenju, dovoljan.
Eh, pa onda daj da baciom DOS interfejs i to će da radi superbrzo. Mora malo šareniša da ima :) Jedino što ili da logoi budu značajno veći (i poluprovidni da ne smetaju) ili da stoji logo + ime kanala da bi bilo lakše snalaženje. Ovako je meni ćoravom ponekad teško da pogodim šta je šta, mada sam već naučio više-manje sve.
@Yettel Srbija ono što najviše gori u celoj priči je veoma oskudna, nikakva ponuda muzičkih kanala. Ali bukvalno je ponuda za keca. Nema prelazne ocene. Ne mogu da napišem nula, jer ste nešto stavili, ali to je jedno veliko ništa.
Nema ni radio kanala. Tu je nula, zaista. Nemate nikakvu opciju za muziku.
Deezer ne računam, niti bilo koji servis koji je moguće instalirati i pratiti preko neta.
Dakle, uzmem daljinac i u Hipernet meniju pod MUZIKA (koji naravno da ne postoji) želim opcije video i audio, radio, pa malo novih spotova, pa malo radio stanica sortiranih po muzičkim kriterijumima .. manite se pinkovih kanala, pornjava i ostalo, tu nema ničeg hiper
Pa jel tebi treba TV ili radio ? :) :) :) Šalu na stranu, ne bi bilo loše da ubace radio stanice, čisto da eto imaju paritet sa ostalima. Muzički kanali više - manje, nešto ih nikada nisam pratio, mada tako kad ga ti našminkaš u postu, sad i meni fale :) :) :)

Po meni, baš bi trebalo da maksimalno olakšaju korišćenje third-party aplikacija i lak pristup njima (2.34 je tu poboljšanje jer nisu zavučene, već su na Extra stranici) jer to onda zaista omogućava kutijici da bude pravi media centar za kuću.
 
Vidim da je brza lista kanala proradila kako treba, sad mogu kroz nju da šaltam i 5 minuta ako treba - nema više da me iz nje izbaci posle N broja sekundi niti da moram da idem listanje ne gore da bih nastavio da je listam i pregledam. Sada šljaka isto ko i pre ažuriranja. Svaka čast @Yettel na brzini za ispravku ovog baga.

Još kada bi se isto tako brzo vratili neki raniji podmeniji u kategorijama SERIJE, FILMOVI, EMISIJE, DEČIJI koji su ranije bili... pa da sve bude kako treba

Konkretno to bi bilo:
  • "Sport dana", "Filmovi dana" i "Najgledanije na Hipernet TV" pod "Hipernet TV"
  • "Izbor urednika" i "Zabava za porodicu" pod kategoriju FILMOVI
  • "Hit Serije" pod kategoriju SERIJE
  • "Otkrijte Dokumentarce" pod EMISIJE
  • "Dugometražni" pod DEČIJI

Naravno zadržati ostale sadašnje podmenije u navedenim kategorijama.

Kao i da se doda opcija NIKAD pod pokretanje "Čuvar ekrana" (ispod stavke "za 2 sata")

Tada bi o ovo ažuriranje v2.34 bilo pun pogodak i napredak u svakom smislu - pravo unapređenje i po pitanju brzine i stabilnosti aplikacije i po pitanju novina i poboljšanja, bez da nam nešto fali, smeta nam i nedostaje nam. I da ne komentarišemo - Pre je bilo bolje, Ranije smo imali to a sada više nemamo, Ovo sada je lošije ili Sada fali to i to...
Ono što je dobro ne treba menjati.

Pozdrav
 
Još samo 8 meseci do isteka ugovora, novi neću prihvatiti, sve i da ponude 24 meseca x 1 dinar.
 
Nazad
Vrh Dno