Šta je novo?

Colin McRae: DIRT

Sve igre su testirane u MAX podesavanjima u kojima su igrive. U Krizi su shaders na HIGH, ostalo na medium i to je igrivo u 1280x1024. Sve na HIGH nije bilo igrivo (zapravo je mucenje, em ima lag, em mali fps, ne daj Boze da se nesto zapali i da ti gori u vidiku...)

To je stvarno cudno za Krizu, jeste i meni ponekad zaseklo, ali u veoma retkim situacijama. Znaci i kad je borba sa vise protivnika i kad je eksplozija, radilo je sigurno oko 25-30 fps-a. Znam da ovo nije mnogo, ali nije ni malo/neigrivo.

Mozda bi pomogli noviji drajveri specijalno za 9600GT, 17x.xx.
Koje si imao instalirane ?

Sto se D!RT-a tice, staza je Japan (ne pitaj me koja tacno posto ne znam, bila je lepa, puna trave, zbunja, drveca i kuca sa strane), single car race, ali je sa 4xAA, bez AA ne sumnjam da bi islo preko 50 fps stalno.

Dugo sam igrao Prljavog, tako da znam sve staze. Meni je single leteo svuda, ali je ponekad bilo problema sa trkama sa vise protivnika.
Ma ja sam batalio na vreme AA :D, kapiram da zbog manjka memorije, to bas i nije preporucljivo na 12x10 u novijim igrama, za moju grafu. Ali u dosta igara je mala razlika AA off/on, dok recimo u Assassin's Creed, prosto bode oci nedostatak AA.
Generalno, novije 8xxx i 9xxx nisu/izgleda da nece doneti nista epohalno po pitanju performansi, vec "samo" po pitanju niske cene.
Cekajuci 10xxx :d :p.

Sto se Krize tice, dobices rezultat, kao sto rekoh, skidam igru (ponovo, prvi put sam je izbrisao posto mi se nije igrala) samo zarad tih glupih testova. Za razliku od onog gainwarda, ovaj 9600GT se "malko" bolje klokuje, ne sumnjam da cu imati makar tih 37fps kolko ti imas.

Pa bilo bi cudno da ne dostignes, ne primam se ja nikad bez razloga, ovde sam te samo malo zezao.
Then again, whiplasher-ovih 39 nikad neces stici :-devil-: xaxaxa.

9600GT je veoma slicna sa mojom u 12x10 bez AA (eto jedino je mozda u Krizi malo sporija, barem po tvojoj prici i pecenju kestenja u vatri :D :p), brza sa AA, i dosta brza u 16x10 :type:.
 
Zdravko, ne znam odakle bi poceo da te citiram sve i da hocu da te citiram, a necu. Jednostavno, ti imas neki cudan pogled na sve ovo i ja necu da se mesam u doticni. Recimo da imam priliku da redovno gledam kako radi 8800GTS 512, 3870 (koga sam i sam imao u masini 5 dana) i neke druge karte...Jednostavno - ja ne znam o cemu ti pricas :D D!RT na 8800GTS 512 na multicar trkama sa svome na max i 4xAA u 1680 rezoluciji ume da padne na 25fps, to je i goranstein rekao na pocetku ove teme (on ima 8800gtx) ne realno je ocekivati da 9600gt bude bolji ili blizu toga.

Tvoja graficka jednostavno receno pati d bug-a koji se zove " ne umem da iskoristim 382mb memorije vec samo 256"

ali , da ne bi dalje zagadjivali temu, imas testove koje smo drugar i ja izvrsili, komentare na doticne, ostale stvari itd. koje si verovatno pogledao, to je testirano bas onako, bez Q procesora posto 90% ljudi nema Q procesor itd. Sve lepo mozes da vidis. Mozes cak i u HW bot sobama da me vijas sa rezultatima (ako te to interesuje) ali , i SAMO ALI nemoj vise vise nazivati 9600GT onemocalom kartom. ;

edit: kapiram da si pregledao testove i shvatio da 9600gt nije ono sto si mislio da jeste kad si pisao onaj prvi provokativni post vezan za "onemocalu kartu" zar ne ? ;)
 
Poslednja izmena:
Zdravko, ne znam odakle bi poceo da te citiram sve i da hocu da te citiram, a necu. Jednostavno, ti imas neki cudan pogled na sve ovo i ja necu da se mesam u doticni. Recimo da imam priliku da redovno gledam kako radi 8800GTS 512, 3870 (koga sam i sam imao u masini 5 dana) i neke druge karte...Jednostavno - ja ne znam o cemu ti pricas :D D!RT na 8800GTS 512 na multicar trkama sa svome na max i 4xAA u 1680 rezoluciji ume da padne na 25fps, to je i goranstein rekao na pocetku ove teme (on ima 8800gtx) ne realno je ocekivati da 9600gt bude bolji ili blizu toga.

Tvoja graficka jednostavno receno pati d bug-a koji se zove " ne umem da iskoristim 382mb memorije vec samo 256"

ali , da ne bi dalje zagadjivali temu, imas testove koje smo drugar i ja izvrsili, komentare na doticne, ostale stvari itd. koje si verovatno pogledao, to je testirano bas onako, bez Q procesora posto 90% ljudi nema Q procesor itd. Sve lepo mozes da vidis. Mozes cak i u HW bot sobama da me vijas sa rezultatima (ako te to interesuje) ali , i SAMO ALI nemoj vise vise nazivati 9600GT onemocalom kartom. ;

edit: kapiram da si pregledao testove i shvatio da 9600gt nije ono sto si mislio da jeste kad si pisao onaj prvi provokativni post vezan za "onemocalu kartu" zar ne ?

- a jel si imao prilike da vidis matori GTS 320MB na delu ;).

- znam to za DIRT, meni je tako u multicar trkama sekla i na 1280x1024 (a ponekad je znala bogami i lepo da radi, al bas ponekad :d). Kad sam popizdeo stavio sam bio na low 800x600 i isto je seklo :mad:, to se zove neoptimizacija, nema to veze sa hardverom. To nije dobra igra za testing, baci to djubre.

- nije 382 nego 320MB ;). I to oko koriscenja memorije ne vazi za sve igre (vazi za Fear i jos neke).

- ono za onemocalu kartu je bila zezancija, jbt valjda si to mogao skapirati, yet :smash:.

- ne ne ne decko, bas naprotiv. Ja sam na netu (pre nego sto si ti testirao) nasao tekstove gde je GT dosta brzi od GTS-a (i to bas u Krizi), i kada sam video test iz Krize (u Crysis bench 1280x1024 sobi, ai na osnovu tvojih "vatrenih 20 fps" iskustava :p), onda sam shvatio da 9600GT nije ono sto sam mislio, kapirash ;) ;) ;). Pa i ne moze to biti za 160e, to ne biva. Sporija u Krizi na 12x10 AA off od moje i tacka. Brza u ...

Vec sam u prethodnom postu (zadnji pasus) realno dao poredjenje moje i tvoje karte, da se ne ponavljam... procitaj ponovo.
 
Poslednja izmena:
Zdravko uber druze, sta ti oces u stvari od mene ? :) Vidi, imao sam hd3870 lose klokovan, imam sad 9600gt (skino mi se Kriza) koji sam na nizim klokkovima od ovoga testirao u fazonu VS 3870, 8800gts 512 (g92) mi ima najbolji drug kod koga visim. Ako ti posle svega ovoga nije merofavno ono sto ti pricam onda stvarno ne znam sta je.

ok, kapiram da se slazemo oko multicar trka, ali tu cpu igra glavnu ulogu,a tvoj je slabo klkovan :D ****ga, al tako je :)
PS. Evo ide krisis, rzi dupe, pada 37 fps sa "onemocalom" kartom (ma znam da se zezas, svi se mi zezamo ove zar ne ? asmo...neko moze i ozbiljno da te shvati, cak i licno, kao ja na primer :D )
 
Poslednja izmena:
Zdravko uber druze, sta ti oces u stvari od mene ?
Sta hocu, pa sad mnogo toga :-devil-:. Ali necu taj 9600GT :smoke:.

Vidi, imao sam hd3870 lose klokovan, imam sad 9600gt (skino mi se Kriza) koji sam na nizim klokkovima od ovoga testirao u fazonu VS 3870, 8800gts 512 (g92) mi ima najbolji drug kod koga visim. Ako ti posle svega ovoga nije merodavno ono sto ti pricam onda stvarno ne znam sta je.

Ajde ti lepo nunaj :d, pa sutra lepo da editujes post (barem ovaj deo ^) i da napises dve smislene prosto-prosirene recenice. Znaci nista te skapirao nisam ovde.
Sta hoces da kazes, da je GT brzi od 3870 i malo sporiji od GTS 512MB, u kojim rez, kojim podesavanjima...

ok, kapiram da se slazemo oko multicar trka, ali tu cpu igra glavnu ulogu,a tvoj je slabo klkovan :D ****ga, al tako je :)

E jeste, sad si ga usr'o sa ovim, da bas je taj tvoj Pentijum :d na 3,4GHz mnogo znacajniji u igrama u odnosu na moj C2Duo (bre ! :p) na 3GHz.

Najjace je sto pise u review 9600GT ovde na benchu, da kao ko ima 8800GTS 320MB ne bi bilo lose da menja za 9600GT. Kakvi strani placenici :-devil-:.
Jasno je da 9600GT i nije namenjena za 16x10 (kao sto to nije ni moja) u novijim igrama, a u 12x10 su veoma slicne.
I znaci da zamenim za GT, pa da imam 4 avg fps-a manje, hocu evo odmah...
Znam da si ti odgovoran za to u ovom opisu, samo da bi mene isprovocirao :d.
 
pa sad, jedno je sto se tebi i tvojoj uber masini svidha, a drugo je realnost.
 
Ponovo sam instalirao DIRT, update-ovao ga i radi bez problema. Iskreno, meni se najvise svideo Colin Mcrae 2. Ovaj mi je nekako mnogo zut, kola ne slusaju, atmosfera za diskusiju. Jes da sve leti, nema seckanja na 1680x1050, ali jednostavno, nije to igra koja me je danima vezivala i vezuje kao GTR 2.
 
pa sad, jedno je sto se tebi i tvojoj uber masini svidha, a drugo je realnost.

Ovo je realnost ;):

!TimeDemo Run 2 Finished.
Play Time: 56.00s, Average FPS: 35.71
Min FPS: 24.58 at frame 163, Max FPS: 41.84 at frame 1005
Average Tri/Sec: 35595408, Tri/Frame: 996731
Recorded/Played Tris ratio: 0.92
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)

9600GT 750/2270

Moze ovo i bolje ali, ako pogledate vreme, rano je :) (i bez patcheva yweekova i ostalog)

Ali necu vise da (te) smaram...
 
wow ! Ti ko da imas tu 45, a ne 37 kolko imas (izvukao sam 36fps). To je JEDNA igra u kojoj tvoja karta bolje radi, JEDNA ! ;)
 
Hm, posle duzeg vremena (od demoa) sam se nakanio da instaliram CMR Dirt, i ono, radi super, sve na max, 4xAA...ali:
Igra zna u toku voznje da se ukoci na delic sekunde, i onda nastavi ubrzano (kao da nadoknadi propusteno) i onda sve radi ok, a onda ponovo taj SEC...kao da se muci sa Vsync-om, iako je u meniju igre iskljucen...
To se periodicno ponavlja...i zna da iritira kad se dogodi pred neku zahebanu krivinu.El se jos nekom desavalo to?...
 
Hm, posle duzeg vremena (od demoa) sam se nakanio da instaliram CMR Dirt, i ono, radi super, sve na max, 4xAA...ali:
Igra zna u toku voznje da se ukoci na delic sekunde, i onda nastavi ubrzano (kao da nadoknadi propusteno) i onda sve radi ok, a onda ponovo taj SEC...kao da se muci sa Vsync-om, iako je u meniju igre iskljucen...
To se periodicno ponavlja...i zna da iritira kad se dogodi pred neku zahebanu krivinu.El se jos nekom desavalo to?...

Ha ha, bolje pitanje je: jel se nekom ovo NIJE desavalo :d.
Meni se to redovno desavalo u trkama sa vise protivnika, a nikad u single trkama.
 
Pa hebemmu, do cega je to bre?Slaba mu masina? Ako je tako ima da je bacim u djubre :d
 
Meni se događa pod XP-om od kada sam ubacio 3850 umesto 2600XT. Pod Vistom, za divno čudo, ne.
 
Ok, ce da probam pod Vistom.Glup problem skroz.
 
Hm, mislim da sam nasao do cega je...stavio sam zvuk na medium (bio je na very high) i sad se problem vise ne pojavljuje u trkama gde sam sam na stazi...napredak :p
 
Radi, meni čak iz nepoznatog razloga trenutno bolje nego pod XP 32-bit.
 
Poslednja izmena:
Odokativno gledanje Frapsa u 1280x1024 u Visti32 sa svim podesavanjima na max i 4xAA DiRT ima stabilan fps bilo da su single ili multi trke, fps je oko 33!
 
Kako da namestim da mogu da igram sa joypad-om? Daje mi samo mogucnost tastature iako mi je joypad prikljucen.
 
Uđi u custom opcije za kontrolu, pa mapiraj komande na joypadu. Isto tako se radi i za volan btw.
 
Pa ja mislim da sam probao tako nesto ali da joypad nije reagovao. Probacu opet, detaljnije. Inace, nisu mi jasno zasto normalno ne naprave opcije da mogu da biram prokleti joypad, da mogu njime da setam po meniju itd. a ne ovako da se u igri nigde ne spominje i ne vidi joypad... znaci da naprave kao za fudbal ili kosarku jer se ova igra i igra sa joypad-om...

A sto se tice same igre, prvi utisak je bio uzasavajuci... nisam mogao da verujem, ocekivao sam Bog zna sta a kada sam usao na neku stazu, vozim kao nekog bagija, grafika kao da je od pre 10 godina a i zvuk je katastrofalan... i to sa zvukom mi se cini i na NFS-u... sad' kapiram da je to zato sto ne igram voznje pa mozda nisam navikao na takve zvukove ali za grafiku... ne znam, moracu detaljnije sve to da pogledam...
 
Pa ja mislim da sam probao tako nesto ali da joypad nije reagovao. Probacu opet, detaljnije. Inace, nisu mi jasno zasto normalno ne naprave opcije da mogu da biram prokleti joypad, da mogu njime da setam po meniju itd. a ne ovako da se u igri nigde ne spominje i ne vidi joypad... znaci da naprave kao za fudbal ili kosarku jer se ova igra i igra sa joypad-om...

A sto se tice same igre, prvi utisak je bio uzasavajuci... nisam mogao da verujem, ocekivao sam Bog zna sta a kada sam usao na neku stazu, vozim kao nekog bagija, grafika kao da je od pre 10 godina a i zvuk je katastrofalan... i to sa zvukom mi se cini i na NFS-u... sad' kapiram da je to zato sto ne igram voznje pa mozda nisam navikao na takve zvukove ali za grafiku... ne znam, moracu detaljnije sve to da pogledam...

Nemas odgovarajuci hardver ;).
Stavi bre lepo sve na max (mozda te hdr zeza), u visokoj rezoluciji. Voznja sa boljom grafikom nije izasla, niti ce u skorije vreme.
Eh kad bi grafika mogla da se vozi :d.
 
Stavio sam sve opcije na HIGH (probao i na ULTRA ali je presporo) i rezolucija 1280x1024, max za moj monitor. HDR opciju i ne vidim, ima nesto motion blur!? Uspeo sam da namestim kontrole, ali mi je zvuk i dalje krs. Valjda je takav. Nego sto je igra teska, lele majko... znaci ono ne moze da se upravlja!!! Haos! Totalno sam demoralisan. :D
 
D!RT tezak :D
U vezi grafike- meni je lepsa grafika u ProStreetu...lepsi su modeli vozila, i okolina donekle.D!RT ima lep pogled iz kabine, lepsu travu i drvece, doduse...mada se vidi da se teksture ponavljaju prilicno...i ima iritantan bloom koji je nadmasio sve dosadasnje konzol-portove.Pravi nextgen vrisht od koga oci krvare :d
Inace cisto da kazem da sam nasao resenje koje eliminise onaj grozni SEC i ubrzanje igre.Ukljucio sam VSync...i sad radi kako valja...
 
Poslednja izmena:
Stavio sam sve opcije na HIGH (probao i na ULTRA ali je presporo) i rezolucija 1280x1024, max za moj monitor. HDR opciju i ne vidim, ima nesto motion blur!? Uspeo sam da namestim kontrole, ali mi je zvuk i dalje krs. Valjda je takav. Nego sto je igra teska, lele majko... znaci ono ne moze da se upravlja!!! Haos! Totalno sam demoralisan. :D

Ma upravljanje je totalno arkadno. Pustis gas, a kola stanu :smash:.
Nema opcija ni za HDR ni za bloom.
Kakva ti je grafika ?
 
Grafika mi je u najmanju ruku CUDNA ! Nisam prakticno ni igrao, samo usao da vidim da li i kako radi... primetio sam da se drvece njise, to je sve ok... ali staza... nekako je previse zuta, kao da svetli nekako, ne znam kako to da ti objasnim... grafika nije onako "ostra" kao sto sam navikao u drugim igrama... na primer kao u najnovijem NFS-u, tamo nisam primetio ovo... ali moram da spomenem da ja uopste ne igram voznje, ali zelim ubuduce. :) Ti si spomenuo HDR ! :)

Sto se upravljanja tice, pipnem levo desno, bukvalno pipnem a on ode u tri lepe... definitivno sam noob za voznju (na kompu ;)).
 
Sto se upravljanja tice, pipnem levo desno, bukvalno pipnem a on ode u tri lepe...

Ma nisi ti kriv za takvu vožnju, jednostavno Dirt je skoro neigriv na tastaturi, situacija se malo popravlja upotrebom volana, ali je potrebno dosta podešavanja. Ponovo moram da ga poredim sa TDU iako ne bi trebalo da pripadaju istoj klasi, ali na tom polju Dirt nema šta da traži. Jednostavno osećaj kontrole u vožnji je previše veštački i sav onaj eye-candy to ne može da sakrije.
 
Grafika mi je u najmanju ruku CUDNA ! Nisam prakticno ni igrao, samo usao da vidim da li i kako radi... primetio sam da se drvece njise, to je sve ok... ali staza... nekako je previse zuta, kao da svetli nekako, ne znam kako to da ti objasnim... grafika nije onako "ostra" kao sto sam navikao u drugim igrama... na primer kao u najnovijem NFS-u, tamo nisam primetio ovo... ali moram da spomenem da ja uopste ne igram voznje, ali zelim ubuduce. :) Ti si spomenuo HDR ! :)

Sto se upravljanja tice, pipnem levo desno, bukvalno pipnem a on ode u tri lepe... definitivno sam noob za voznju (na kompu ;)).


Jesam ja spomenuo HDR :D, nesto mi palo na pamet da su to ljudi iskljucivali, oni kojima je smetalo to bljestavilo, to je HDR.

Meni se izuzetno svidela grafika, i ... samo grafika.
A presao sam celu igru. Onda sam se vratio tati zvanom RBR. Pa nisam mogao da spojim dve krivine (a bas sam bio dobro igrao ranije, poobarao bio sve Burnsove rekorde), jeb.o me Dirt :d.

Ma nisi ti kriv za takvu vožnju, jednostavno Dirt je skoro neigriv na tastaturi, situacija se malo popravlja upotrebom volana, ali je potrebno dosta podešavanja. Ponovo moram da ga poredim sa TDU iako ne bi trebalo da pripadaju istoj klasi, ali na tom polju Dirt nema šta da traži. Jednostavno osećaj kontrole u vožnji je previše veštački i sav onaj eye-candy to ne može da sakrije.

Pa nije bas neigriv na tastaturi, da ne preterujemo. Ja sam bez vecih problema presao celu igru.
Vidis da je covek noob za voznje (njegove reci :)).
 
Poslednja izmena:
Sto je najgore ja imam joypad pa mi i na njemu tesko da igram. Ali vezbacu. :) Sad' mi nisi jasan, prvo kazes da nema HDR onda kazes da su ga ljudi iskljucivali!? :)

Instalirao sam ja i TDU a i najnoviji NFS. :D
 
Nazad
Vrh Dno