Šta je novo?

Colin McRae: DIRT

probaj ovako -start-RUN i tu ukucaj dxdiag pa OK onda idi na sound vidi da li ti je FULL ACCELERATION.

probao sam i varijantu sa basic i sa Full acceleration. secka ko ludo. a fina je konfa za ovu igru, zar ne?
 
probao sam i varijantu sa basic i sa Full acceleration. secka ko ludo. a fina je konfa za ovu igru, zar ne?

Meni je igra bila odlicna ali krastavac imala je zesci trip pa je zato je nisam ni zavrsio. Lepo je radila sve dok na jednoj trci mislim u Spaniji nije pocela da uzasno sece, od tada krece agonija jer bukvalno svaka staza sece cak i one koje sam predhodno normalno vozio. Igra je bila sa patchom 1.1. :wall:
 
1280-1024 sve na najmanje (min ili off). sa disejblovanom zvucnom leti, a sa zvukom slide show.
 
hmm... mozda ljudi na temi NFS Pro Street??

Tamo se priča o svemu, samo ne o vožnji. Slično onom threadu o TD Unlimited. No, nebitno. Gx ima čudan ukus, Dirt je krš vožnja, a Bioshock ima loše napucavanje... :)
 
hoces da kazes da ima dobro napucavanje? :D
 
Tamo se priča o svemu, samo ne o vožnji. Slično onom threadu o TD Unlimited. No, nebitno. Gx ima čudan ukus, Dirt je krš vožnja, a Bioshock ima loše napucavanje... :)

Kad sam ja rekao da bioshock ima lose napucavanje ? :zgran: tripujes bre, meni Bioshock strava igra, pogotovo sto sam sve audio logove ko narkoman navucen slusao. Za razliku od kleska, meni je sasvim jasno odakle plazmidi i kineticke moci.

a o ukusijma ne vredi raspravljati :p Meni je NFS PS super voznja i zahteva vise skill-a nego ovo prljavo djubre, barem kada se vozi na vreme i obaranje rekorda. Svako moze da zavrsi krug...
 
Poslednja izmena:
Tamo se priča o svemu, samo ne o vožnji. Slično onom threadu o TD Unlimited. No, nebitno. Gx ima čudan ukus, Dirt je krš vožnja, a Bioshock ima loše napucavanje... :)

Dirt je realno lose uradjena igra. Skretanje i kocenje je gore nego u NFS Carbon... Ok, grafika je dobra, gameplay je ok, ali fizika.... :wall:
 
Poslednja izmena:
Meni je fizika ok, zaista ne znam da li ja to imam pogrešan doživljaj u odnosu na sve ostale, ali s obzirom da vozim kola (dobro, ne trkačka) već 13 godina, ne verujem da mi je osećaj toliko loš.
Naravno, potpuno je drugačije sa volanom u odnosu na tastaturu.
 
Poslednja izmena:
Dirt je realno lose uradjena igra. Skretanje i kocenje je gore nego u NFS Carbon... Ok, grafika je dobra, gameplay je ok, ali fizika.... :wall:

Potpisujem. Kod nekih vozila je vishe izrazeno nego kod drugih. Npr. kad vozim Punto osecaj je kao da upravljam hoverkraftom, ne svidja mi se osecaj uopshte. Da uporedim: TDU (po meni) daje mnogo bolji feel za komande, zateze kontrole kako raste brzina (kao shto to radi servo u stvarnosti). A CMR bi trebao da bude simulacija voznje... Malo sam se razocharao, ali sve u svemu - sjajna igra.
 
Meni je fizika ok, zaista ne znam da li ja to imam pogrešan doživljaj u odnosu na sve ostale, ali s obzirom da vozim kola (dobro, ne trkačka) već 13 godina, ne verujem da mi je osećaj toliko loš.
Naravno, potpuno je drugačije sa volanom u odnosu na tastaturu.

Ovako...
Prvo cu da se osvrnem na tvoj potpis, kaze:
"Before you speak, ask yourself, is it kind, is it necessary, is it true, does it improve on the silence?"

Dakle, zapitao sam se, da potrebno je i istinito i bolje je nego da ocutim :p :d.

Gde ti u ovoj igri vidis trunke fizike, ako ne racunamo fizku u sudarima, to je kvalitetno odradjeno. Ali fizika kretanja :wall:.

Jesi li ti ikad igrao neku simulaciju voznje ?
Ako sad pomenem RBR, odmah ce me svi napasti, ali ajde jesi li barem igrao 2, 3 ili 4.deo Colina, ili npr Evolution GT,...
Da jesi, ne bi rekao da je fizika ok u ovoj igri :zgran:.

A sto se tice volana, pa kupovina volana samo za ovu igru bi bila najgora investicija svih vremena, kao recimo kupovina fudbalera Rnica od strane Mladosti iz Mojkovca za bilo koju sumu novca :d :D :type:.
 
Nema bolje igrice ljudi,ja samo voznje igram i ova je najbolja,grafika,zabava,modeli predobra ali zahtevna,treba jaca masina za potpuni dozivljaj.
 
Jedini je problem što meni sada igra radi lošije sa HD3850 nego sa starim 2600XT :(
Framerate je u bilo kojoj trci sa više automobila često ispod 20, u 1024x768, bez AA i na medium detaljima. Ima i neke čudne trzaje, kao da sama igra povremeno ubrza pa uspori.
Zanimljivo je to da malo bolje radi pod Vistom nego pod XP-om.
 
Kad sam ja rekao da bioshock ima lose napucavanje ? :zgran: tripujes bre, meni Bioshock strava igra, pogotovo sto sam sve audio logove ko narkoman navucen slusao. Za razliku od kleska, meni je sasvim jasno odakle plazmidi i kineticke moci.

a o ukusijma ne vredi raspravljati :p Meni je NFS PS super voznja i zahteva vise skill-a nego ovo prljavo djubre, barem kada se vozi na vreme i obaranje rekorda. Svako moze da zavrsi krug...

gledaj ga samo kako se setio ko je pljuvo Bioshock :smash: haha izgleda da sam ja jedini pajser kome se igra nije svidela :d
sta da vam kazem... uzivajte... btw posle RBR nisam jednom pogledao Colin-a, pa ni ovaj novi, sumnjam da je vredno moje paznje... nego kad smo vec kod RBR-a, negde sam cuo da je neko kupio source kod, tako da mozemo ocekivati nastavak... :banana:
 
Poslednja izmena:
Ma to je prica za malu decu :)

Inace, probao sam konacno WRC EVO 5 na ps2, jos na kontroleru. Mislim, sta reci, da nije krzavo, bilo bi idealno. E to je reli, niti je NFS fazon, niti RBR, prava mera.
 
koji Q se ovde desava ?! :trust: Vidi ga ovaj Klesk, pa nisi jedini, pogledaj BS temu, ima brdo ljudi koji zameraju igri razne stvari, od toga kako nisu citali i slusali audio logove i nisu skapirali pricu, do velikih glava na protivnicima. Kontam da na XB360 forumu niko nista slicno nije ni pomenuo ali na PC-u uvek ima pacjenata kojima sve zivo ne valja iz cistog mira, samo da ne valja i sve je ok. Pa i ja sad m,ogu da nabrojim 30 mana GT prologu i opet ce me svi ismejati, a i sam znam da je igra vrh i niko me ozbiljno nece shvatiti. Zaboravi na hejtere (medju kojima si i ti kome se bioshock ne svidja iz samo tebi poznatih razloga, ne smem ni da zamisljam kakvi su ti muzicki ukusi)

Elem D!RT je upravo to sto i sam naslov igre kaze - prljavstina. Meni je CMR 2 i dalje bolja igra, a vi kako hocete...
 
koji Q se ovde desava ?! :trust: Vidi ga ovaj Klesk, pa nisi jedini, pogledaj BS temu, ima brdo ljudi koji zameraju igri razne stvari, od toga kako nisu citali i slusali audio logove i nisu skapirali pricu, do velikih glava na protivnicima. Kontam da na XB360 forumu niko nista slicno nije ni pomenuo ali na PC-u uvek ima pacjenata kojima sve zivo ne valja iz cistog mira, samo da ne valja i sve je ok. Pa i ja sad m,ogu da nabrojim 30 mana GT prologu i opet ce me svi ismejati, a i sam znam da je igra vrh i niko me ozbiljno nece shvatiti. Zaboravi na hejtere (medju kojima si i ti kome se bioshock ne svidja iz samo tebi poznatih razloga, ne smem ni da zamisljam kakvi su ti muzicki ukusi)

Elem D!RT je upravo to sto i sam naslov igre kaze - prljavstina. Meni je CMR 2 i dalje bolja igra, a vi kako hocete...

Nadam se da si u tom boldovanom i podvucenom i na sebe mislio ;)
 
@gx-x
na 360 forumu niko nije imao sa cime da poredi igru (BS) pa da joj nadje neku manu...
a kad sam pricao o igri nisam lupao gluposti poput velikih glava ili malih devojcica vec sam se osvrnuo na sustinu igre koja nije ni muzika ni grafika a ni prica, vec gameplay. ubitacno dosadan od samog starta - jedva sam izdrzo do kraja demo-a. neznam sta sad tu od mene pravi hejtera, samo sam izneo svoje misljenje o igri (koju su btw poredili sa Half Life-om sto me je jos vise provociralo da pljujem igru + GAMESPY i ostale prodane duse).
 
Ne Gorane, nisam mislio na sebe, mislio sam na neogranicenu kolicinu apstinencije i indeferencijalnsti koju osecam prema igri. Imam je instaliranu odavno i malo po malo je vozim ali ne nlazim je za interesatnu igu uopste. Zapravo, jos uvek gajim CMR 2 i potpisujem da je zabavnija od ove prljavstine. Meni barem. Cak sam stavio i onaj no-HDR mod, mslo jr bolje ali i dalje je to jedna jako ubrzana simulacija voznje.
 
Ne Gorane, nisam mislio na sebe, mislio sam na neogranicenu kolicinu apstinencije i indeferencijalnsti koju osecam prema igri. Imam je instaliranu odavno i malo po malo je vozim ali ne nlazim je za interesatnu igu uopste. Zapravo, jos uvek gajim CMR 2 i potpisujem da je zabavnija od ove prljavstine. Meni barem. Cak sam stavio i onaj no-HDR mod, mslo jr bolje ali i dalje je to jedna jako ubrzana simulacija voznje.

krastavac, ja sam recimo jedan od retkih koji je probao samo CMR2 i DiRT iz serijala, i meni je recimo DiRT izazvao vece zadovoljstvo dok sam igrao nego onomad CMR2. Da me ne bi odmah neki pacer prozivao zbog grafike, CMR2 je isto tako u ono vreme izgledao graficki kvalitetno kao sto to danas izgleda DiRT. Oba nastavka su dobra, ali eto, mozda su se poklopile zvezde pa mi je u horoskopu pisalo da ce mi 2007. biti godina u kojoj ce mi prijati voznje vise nego sto je to bilo 2001. :p
 
ja sam igrao sve i jednog colina jos od doba voodooa pa sve do danas

svidja mi se i ovaj poslednji, bio sam skeptican koliko ste ga napljuvali a pogotovo sa hardverskom zahtevnoscu ja sam mislio da igru necu moci ni pokrenuti, ide odlicno u 1024x768 sve na max sa iskljucenim AA. igra je patchovana na 1.2

nadam se da ovo nece biti poslednje izdanje ove igre
 
da stvar bude smesnija (po mene) evo dobih original D!RT uz kartu :D Ne znam sta da radim sa njim :p Oce kupi neko ?
 
da stvar bude smesnija (po mene) evo dobih original D!RT uz kartu :D Ne znam sta da radim sa njim :p Oce kupi neko ?

Pa trebao si da biras proizvodjaca pre kupovine, umesto tog MSI, nekog drugog ;).
Valjda si se informisao o celom pakovanju sa grafickom pre kupovine :p.

A i nemoj da je instaliras, seckace ti na toj onemocaloj GT :p.
 
Poslednja izmena:
lol :) ti nisi svestan svoje nesvesti :) Onemocaloj hahahaha :) pa brza je od tvoje ;) (pre nego sto krenes da se svadjas samnom, makar overi neke testove, a mozes i hwbot rezove ovde na forumu ;) Za tvoju informaciju D!RT na max podesavanjima radi glatko na ovoj karti sa 4xAA) Al dobro, znamo mi svi da je tvoja masina "Uber" :p
 
Poslednja izmena:
lol ti nisi svestan svoje nesvesti Onemocaloj hahahaha :) pa brza je od tvoje ;) (pre nego sto krenes da se svadjas samnom, makar overi neke testove, a mozes i hwbot rezove ovde na forumu ;) Za tvoju informaciju D!RT na max podesavanjima radi glatko na ovoj karti sa 4xAA) Al dobro, znamo mi svi da je tvoja masina "Uber" :p

He he.
A koliko leba ti imas fps-ova na 1280x1024 na ultra na 4xAA, kapiram da je oko 20, ali dobro mere da se vozi, malo ga pretera sa glatkocom.
A ja nadjoh ovde jednu sobu, zove se igra Crysis, a tu je GT iza moje :d :p.
Veoma su slicne graficke u 12x10 (14x90), sa AA bolji je GT, ali opet to je ono sto sam mogao videti po nekakvim testovima, ali zasto je sporija u Crysisu za 4-5 fps-a, to je bas mnogo :type:.

Naravno da je dosta ispred u 1680x1050, ali to mene i tebe ne zanima, jelte :p :p :p.
 
Poslednja izmena:
aj leba ti idi pogledaj test koji smo pravili i prekini i da lupash napamet ;) Tebi ne znaci nista u cemu ti je karta losija. Interesantan pristup.

edit: Evo, da se ne mucis sa trazenjem: http://good-times.webshots.com/photo/2870220900102332623NALbfS (sve na max i 4xAA)
i
http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1388404&postcount=8


E aj leba ti :p.
I ti si mi neki tester, sve igre na high ultrasegaAAfcamamsaaAA, qrac palac, onda dosao na red Crysis i cvrc milojka(o) pantic :D, testiras u 1280x1024 na medium, idi begaj :smoke:.

Dobro, videh da vam je fps u Dirtu bio 35-40, toliki je meni :d, ovaj samo bez AA.
I koje si staze na Dirt-u testirao, single ili sa vise vozila. Jer meni na single lete preko 50fps, kada je AA iskljcuen.

Pa naravno da sam video tu tvoju test sobu, zbog toga te i prozivam za Krizu.
 
Poslednja izmena:
Sve igre su testirane u MAX podesavanjima u kojima su igrive. U Krizi su shaders na HIGH, ostalo na medium i to je igrivo u 1280x1024. Sve na HIGH nije bilo igrivo (zapravo je mucenje, em ima lag, em mali fps, ne daj Boze da se nesto zapali i da ti gori u vidiku...)

Sto se D!RT-a tice, staza je Japan (ne pitaj me koja tacno posto ne znam, bila je lepa, puna trave, zbunja, drveca i kuca sa strane), single car race, ali je sa 4xAA, bez AA ne sumnjam da bi islo preko 50 fps stalno.

Sto se Krize tice, dobices rezultat, kao sto rekoh, skidam igru (ponovo, prvi put sam je izbrisao posto mi se nije igrala) samo zarad tih glupih testova. Za razliku od onog gainwarda, ovaj 9600GT se "malko" bolje klokuje, ne sumnjam da cu imati makar tih 37fps kolko ti imas.
 
Nazad
Vrh Dno