Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najveci problem tu je spedicija jer se oni uglave 3000-4000.
Drugi problem je sto je taj iznos na koji ne ide carina od pre Isusa, u medjuvremenu sve cene skocile i taj iznos bi trebalo biti na nivou onog koji ima EU, ako navodno teze ka EU i uskladjuju se

Uzeo sam da nam carine naši. Tako da nema špedicije DHL, Fedexa.

Mnogo su bezobrazni sa cenama.
 
Dva paketa iz Kine su mi na Bg carini duze od 20 dana. Zvao sam postu, dali mi cetiri broja telefona kolega sa carine. Danima pokusavam, ali zvoni i niko se ne javlja.
Jel ima neko drugi kontakt?
 
Već nedelju dana mi BG carina drži paket sa tri muzička CD-a vredan 60 evra. Ne znam šta im bi, obično sve to prolazi bez problema.
 
slusaju muziku :)
 
Drugari da mozda neko nije kupovao baterije sa alija ili nekog drugog sajta mozda, porucio bih baterije za fotoaparat, pa me zanima da li bi ijada stigle ili...
 
Ja sam uzimao za GoPro više puta, sve stizalo bez problema
 
Drugari da mozda neko nije kupovao baterije sa alija ili nekog drugog sajta mozda, porucio bih baterije za fotoaparat, pa me zanima da li bi ijada stigle ili...
Zar baterije nisu zabranjene za slanje ili se nesto promenilo u vezi toga?
 
Poz,
imam pitanje, ukoliko je narudzbina npr.
Item
€39.64​
Shipping
€14.76​
Order Total
€54.40​
da li se placa carina i pdv jer total prelazi 50e, ili se racuna samo vrednost robe bez postarine ?

hvala.
 
ajoj...znaci na celu cifru bez obzira na odvojenu stavku postarine u fakturi
 
Računaj tako, ako bude samo pdv ili bože zdravlja prođe free, super.
Ali po pravilu bi trebali da ti carine i lupe pdv na celu cifru.
 
A koji su "naši" da bih znao kako da se predstavim ako me nešta pitaju..

To je kad izabereš da ti dostavi normalna pošta, bez ovih brzih Fedex, Dhl...

Znači to je Standard shiping i gde stoji da će doći za 30-40 dana.

Može biti besplatno, može biti sa poštarinom..

Svakako, dajem ti moj primer.

Cena aparata 220 dolara.

Ja sam izabrao Standard shiping, negde oko 20 septembra će mi doći.

Ukupno: 220+32 odsto carina i pdv i to je sve što će da me košta.

Da sam izabrao Fedex, pored 32 odsto, naplatili bi mi i špediciju još 5000 dinara.

Jeste da bi paket dobio mnogo brže ali ja sam izabrao opciju bez brze dostave jer mi nije hitan aparat.
 
Poz,
imam pitanje, ukoliko je narudzbina npr.
Item
€39.64​
Shipping
€14.76​
Order Total
€54.40​
da li se placa carina i pdv jer total prelazi 50e, ili se racuna samo vrednost robe bez postarine ?

hvala.
ne placa se carina, samo pdv, cena proizvoda je manja od 50eur

zar je toliko tesko procitati prvi post :)
 
Evo ja čekam 3 nedelja da prodje paket sa 4 vinyla, još uvek stoji da je na carini, nikakvog obaveštenja nema
 
Meni osmi dan na carini Beograd, a treba mi do 1og sept.
Ovo bez carine prošlo bez problema.

Stvarno, nema smisla da paket dođe iz druge planete za 2dana i čeka na carini 22 dana. Nešto je vrlo nefunkcionalno u tom sistemu.
 
Evo narode, da podelim i sa Vama moje iskustvo.
Naručio robu za 8,500 RSD iz Nemačke (proizvođač u UK).
Zvao carinu telefonom 20 puta, nisu se javili ni jednom, iako kao rade do 15.30.

Poslao na [email protected] i [email protected] račun, predračun i izvod iz banke kao dokaz o plaćanju. Nisu odgovorili.
32% carina i PDV + 360 otvaranje paketa iznosi 3,080 RSD.
Posle 16 dana ležanja na carini, stiže paket, naplaćeno 5,016.

Nisam hteo da ulažem žalbu, neka im tih 2000 dinara. Carinik je izignorisao i CN23 obrazac, i račun (nisu ga zadržali iako sam u ovom threadu da bi trebalo da zadrže), i naplatio arbitrarne cifre u USD (???) a roba iz Evrope. Plaćena dinarima.
Ovo iskustvo delim sa vama kako bi znali da nekad možete da uradite sve što je do vas, i da opet nekom tuti muti dune da naplati više, i nekom drugom tuti muti da ignoriše vaše dokaze o plaćanju i ne prosledi ih gde treba.
 
sami smo krivi
 
Procedura ili nemarnost... Do nase zemlje brzo stigne posiljka. Ali onda tek nastaje zatisje. Vreme godisnjih valjda pa ce stajati u nekom skladistu ko zna jos koliko.
 

Prilozi

  • IMG_20230824_101435.jpg
    IMG_20230824_101435.jpg
    104.9 KB · Pregleda: 25
Uvek je leti kilavo sa carinom. Mislim da je i inače kilavo ali leti i za praznike... 🙂
Možda grešim ali oni imaju pravo da procene vrednost. Nekad je to neki prvi link koji ubodu na Google.
Ja nisam razumeo da li si ti to slao carini pošto si platio i podigao pošiljku.
Davno je bilo pa sam zaboravio kako ide procedura reklamacije ali mi je ostalo u glavi da se ne isplati. Ume onda da se naplati ležarina bez obzira da li prođe ili ne prođe. Stvarno nisam siguran.
Pogledaj temu, imaš svakakvih iskustava.
 
Placeno je i ova posiljka iz inostranstva i ne podleze carini. Iznenadjuje me sto je stigla vec pet dana u Srbiju i ide kilavo toliko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno