Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mora da znači da će da ga carine, ako stoji na carini.
Pogledaće ga, proceniće da li vredi 3000 (pošto kinez 100% nije stavio račun), ako je tako platićeš 20% pdv + pregled.
 
Dodje paket i ako nema fakture ili bilo čega, ne sme carinik da uzme na svoju ruku i da nešto što košta 50 dolara, da stavi 100.

Umesto toga, ima mejl i broj telefona kupca, pozove ili pusti mejl da kupac pošalje dokumentaciju koliko je platio.
Mislim da nemaju dovoljno zaposlenih da bi mogli da komuniciraju sa kupcima pojedinačno za svaki paket. U suštini, mogli bi da vrate pošiljaocu paket bez fakture, samo što bi tek tada nastao haos.

Ova odokativna procena je neka vrsta kompromisa.
 
Screenshot_20230901-180021.png
Da li ovo znaci da izlazi sa carine?
Koliko sam procitao iz ostalih postova da...
I da li znate da li se dostavljaju pisma i vikendom, posto mi stize na adresu posla, gde nece biti nikoga ... :(
A vrlo mi je bitno pismo
 
Pa po ovome nasu su cele godine na godisnjem... Mora da su to ta prava sto se tice drzavnih poslova!

Evo moj paket dosao 25-og jos ni status da promeni tako da vidim da cu cekati 30 dana. Gde mogu da saljem email da im dostavim vrednost paketa jer su karte u pitanje i budale ce da mi udare carinu kao da kosta 17500 jer toliko kosta u Conflux-u kod nas. I kako da srocim email?

Pisao email juce, sada samo cekam da vidim da li cu opste da dobijem odgovor, najverovatnije da necu1693598209882.png
 
Nećeš dobiti odgovor, nikom nikad nisu odgovorili ali iz ličnog iskustva bi rekao da čitaju emailove mada drugi imaju oprećnih iskustava tako da je 50/50 verovatno.
 
Kada saznate kad je nešto preko 50 dolara koliko treba da se plati?

Evo kod mene je izašlo sa carine i sprema se za isporuku u domaćem saobraćaju.

Jel će to kad dodje poštar da mi naplati carinu i pdv ili će paket stići u poštu pa tamo da mi kažu?
 
Kad bi Kinezi pisali tacne cene i kad bi moglo da im se veruje, znao bi unapred.

Ovako ti platis nesto 50 dolara, kinez napise 10 bez tvog znanja, carinik zna da kinez laze ali nema kad da detaljno proverava i onda bude tombola oko carine.

Vise ide nama na ruku to sto kinezi samoinicijativno pisu sta hoce ali moras da ocekujes da ce jednom da te odrape.
 
Meni stoji paket iz Nemačke od 19. bez promene statusa, do sad sve što sam poručivao je igralo ping pong sa statusima. Ovo je mrtvo od 19.08

 
Orjentaciono 15 do 25 dana u proseku stoje paketi na carini u poslednje vreme, mozes da ocekujes da se pojavi od sutra pa na tamo naredni status.
 
Interesantno je da mi je ručka za gramofon stigla iz Japana preko regularne pošte na našu carinu 6.8. a meni je uručena 7.8. i pritom su mi naplatili samo otvaranje pošiljke trista i kusur dinara iako sam to platio skoro 300$.
 
Ako je rucka sitnih gabarita, kao i za maltene sve ostalo sto je sitno - to bude ishod
 
ma kakvi sitno,gramofonske ručke nisu sitne :D, ručka je dužine 33cm, spakovano u kutiju za cipele.
 
tezina, ostali gabariti, ne samo duzina
Paket je veliki, sama ručka je ~400g plus dodatni tegovi i kablovi plus paket i sve to spakovano u kutiju za cipele napunjenu stiroporom i puckavom folijom. Teško da može da se okarakteriše kao sitna poštanska pošiljka.
 
E onda si imao srece :)
To kažem, nije mi se desilo do sad, sem nekih sitniša iz Kine, uglavnom poručujem iz EU i na 51€ sam dobijao full carinsku uslugu, plus što su pustili za jedan dan.
 
Nećeš dobiti odgovor, nikom nikad nisu odgovorili ali iz ličnog iskustva bi rekao da čitaju emailove mada drugi imaju oprećnih iskustava tako da je 50/50 verovatno.
Mislim, meni su par puta odgovorili na mail. 3 puta čak i dali dobar odgovor
 
Koliko je carina za ove preparate i da li uopste mogu da se uvezu iz Indije u Srbiju?
 
Danas stigao paket, carina je bila po fakturi Kineza.

Drugi paket nije po fakturi jer Kineza mrzelo da stavi te sam poslao koliko sam platio i oni uvažili tu cenu.

Tako da ono, ja sam zadovoljan.
 
Je li uzimao iko dostavu UPS-om, pretpostavljam tu se isto plaća špedicija i te klasike?
 
Mislim, meni su par puta odgovorili na mail. 3 puta čak i dali dobar odgovor
Odma da si uplatio loto, kupio par grebalica srećki i uplatio par kombinacija u kladionici jer spadaš među retke srećnike koji su imali priliku da im carina odgovori na mail i to još tri puta. Da postoji opcija upisa u ginisovu knjigu rekorda za ovo slobodno bi mogao da konkurišeš za prvo mesto :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Je li uzimao iko dostavu UPS-om, pretpostavljam tu se isto plaća špedicija i te klasike?
Ja tu i tamo imam neki paket preko njih. Iskreno, oni su jedna banda ovde. Gori su od AKS,
Za jedan paket nikako nisam mogao da se dogovorim sa kurirom da mi isporuci i morao licno da idem. Pitam coveka do kada mogu da uzmem (na aerodromu su inace) i covek kaze do 6. Ali nemoj oko 6 da dolazis, kolega ima autobus u pola 6 pa moras pre toga da zavrsis.
A tamo kada uzimas paket ne pitaju te ni za licnu kartu na uvid ni za potpis, samo kazes evo ovo je moj paket i odneses.
Inace, da odgovorim na tvoje pitanje, za carinjenje su mi trazili potvrdu placanja i potvrdu iz banke sto nisam mogao da dostavim pa sada radim preko svog speditera. Ispadne 8000 sa svim troskovima za njega, a onda carina i pdv regularno u odnosu na robu.
U mailu koji dobijem mi traze samo ovlascenje za carinjenje i nigde ne pisu koliko bi to kostalo. DHL konkretno navede da ako oni rade to kosta toliko i toliko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno