Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Iako je komplikovana i dugacka, meni je Nord najbolja staza za "odmor". Izaberem random auto, podesim random weather i TOD, i odvozam se par krugova bez assistova. Uzivanje.
 
@Driver Znaš šta da probaš Nordschleife +Noć+Kiša, to ko preživi pričaće :) jesi li skinuo do sad šta radiš više, probaj pa javi utiske...

Vozio i to davno, zakon :)

Skinulo se odavno, ali evo sad sam usao u kucu sa puta :) Probacu ako budem imao snage, treba sad ici u Windows i instalirati, sto mi je muka :d
 

Hvala :) Navigacije kroz menije nije bas najsrecnija..

Jel moguce da mi cpu nije bas dovoljan za ovo? Igra radi ok, i onda se samo uspori na oko sekundu-pola sekunde. Cudno je sto mi, recimo, Crysis radi ok, a slicno se desavalo na Grid Autosport - samo sto se tamo igra nije usporavala, nego se desavalo da samo stane na trenutak. Sad sam reinstalirao Win i opet se desava. Desava se i na nizim rezolucijama.
 
Iz ugla amater vozača koji ima DFGT...

Kada je izašla AC simulacija kupio sam nju a zbog nje i volan i dosta mi je teška bila za igranje (nit sam pre vozio simulacije nit sam imao volan) međutim navikao sam se nekako.

Sinoć sam skinuo pCars i mogu reći iz mog ugla gledano da je na PRO podešavanjima (svi "pomagači isključeni) neporedivo lakše voziti nego AC, takođe je i FFB dosta lošiji u odnosu na AC.

Ovo je sve verovatno urađeno zato što igra treba da debituje na konzoli. Za sada mi je AC neporedivo realniji i bolji.
 
Ima li ova igra FF? Osecam samo random vibracije kao da imam Formula Vibration volan :) Osecaj brzine katastrofa, osecaj podloge - pojma nemam sta se desava. Ne znam kako iko moze ovo smatrati iznad Grid-a i slicnih :) A stvarno nisam hteo previse da hejtujem, ali je skroz sramotno kako su ovo predstavljali u pocetku i kako valjda i dalje predstavljaju..
 
 
Iz ugla amater vozača koji ima DFGT...
Ovo je sve verovatno urađeno zato što igra treba da debituje na konzoli.

Zar nisi odustao od simulacija posle mesec dana i valjao volan na oglasima :d
Kakve bre konzole molim vas??? Šta širite ovde dezinformacije i gluposti i pričate po šablonu kako je neko rekao...i sad vam je to jedini argument.



Ima li ova igra FF? Osecam samo random vibracije kao da imam Formula Vibration volan :) Osecaj brzine katastrofa, osecaj podloge - pojma nemam sta se desava. Ne znam kako iko moze ovo smatrati iznad Grid-a i slicnih :) A stvarno nisam hteo previse da hejtujem, ali je skroz sramotno kako su ovo predstavljali u pocetku i kako valjda i dalje predstavljaju..

Borise nisi valjda konačno oslobodio prostora na hardu:D

Probaj da podesiš Tire Force da bi dobio malo jači osećaj guma...Kod mene na T300 su odradili odličnu optimizaciju i osećaj je vrhunski na volanu vidi se da su se iscimali oko ovih modela,i odgovorno mogu da tvrdim da je taj osećaj ISTI kao i u AC,potpuna uživancija dok voziš.A ovo što kažu neki da je lakša vožnja pa baš i nije, ima brale da se potrudiš i preznojiš za neko vreme isto ko u AC.Vožnja je dobra i u kombinaciji sa listom vozila,lokacija,osećajem je čini potpuno upotrebljivom na duže staze...


@Gedora klip je neprimeran jer svaka igra ima bagove i gluposti...da ne kačim šta je sve bilo u AC u početku...
 
Poslednja izmena:
Ima li ova igra FF? Osecam samo random vibracije kao da imam Formula Vibration volan :) Osecaj brzine katastrofa, osecaj podloge - pojma nemam sta se desava. Ne znam kako iko moze ovo smatrati iznad Grid-a i slicnih :) A stvarno nisam hteo previse da hejtujem, ali je skroz sramotno kako su ovo predstavljali u pocetku i kako valjda i dalje predstavljaju..

Igra je radjena za mainstream publiku . 99% njih drugaciju fiziku ne bi mogli hendlati sa onim palicama. Jbt gledam preporucene postavke za gamepad sa 20% Steering Deadzone. Pa bolje uzmi tastaturu onda, isto trzanje isti klinac.

Sa druge strane grafika kida. Ovo je AAA racing naslov. Staze, lokacije, efekti i osvjetljenje.. perverzija. Nešto sto prava simulacija nikada nece biti. Ja kada igram sa AI, nisam u zivotu imao realniji osjecaj utkrivanja sto se grafičkog okruženja tice, osvjetljenja i detaljih modela automobila. Ali da, ovo je u stilu foze, ili DriveClub. krastavac, svejedno, ja je kontam uzeti kada bude 30€ ili ako nalete neke pare pa za ovih 35€ sto bude na g2play. Igra vrijedi tih para.
 
Poslednja izmena:
Ali da, ovo je u stilu foze, ili DriveClub

Još jedna dezinformacija "vozio" sam taj Driveclub i mogu ti reći da je potpuno sra...e i sramota je porediti sa Pcars-om koji teži ka realnosti u odnosu na ove dve što si pomenuo.Naravno nisi probao ali bitno je da se napiše post i nešto kaže u negativnom smislu to je IN :d
 
Ne sjedis mi za vratom i gledas sta sam probao a sta ne ali bitno je da se napiše post i nešto kaže u negativnom smislu to je IN.
 
@Glenn Ne napadam ja tebe :) ,nego mi je krivo a i muka više da dolazim i čitam raznorazne komentare i pljuvačinu nekih stvari zbog kojih nema smisla komentarisati,vidiš čak i taj Driveclub može da se vozi jer su napravili neki osećaj solidan na volanu ali ostalo sve je katastrofa...Ja dok nisam konačno uzeo volan kakav treba(godinama sam se patio sa lošim bez ffb.a i gamepadovima) nisam se ni usudio da dođem ovde i pametujem kako nešto ne valja itd zato što sam smatrao da nisam adekvatan bez dobrog volana i FFBa ,zar stvarno mislite da je gamepad od 1000 din i volan od 400+ eur u istoj ravni kada se ocenjuje neka vožnja?
 
Šta da ti kaze, ako ti smeta public rasprava, piši blog. Ni jedan post nisi napisao obrazloženim demantovanjem vec vrijedjanjem. Pametnom dosta.
 
Milose, samo nemoj da te zaslepljuje to sto si skoro uzeo dobar volan, i sto je sad ovo jedina 'ozbiljnija' voznja na PS4, pa da je zbog toga 'branis', jer to bi bilo bezveze :) Mislim da ti cak uopste ne treba volan da skapiras koliko manje 'informacija' ovde u engine-u ima, mene je tastatura + LFS gurnula u svet simulacija 2003-e ili 4-e, i preko tastature sam shvatio o cemu se radi.

I naravno da je svuda tesko biti brz pa i ovde, ali ovde nemam nikakve informacije sta radim, a to izdvaja ozbiljne od dumbed down voznji, imas na raspolaganju informacije koje mozes da iskoristis da poboljsas vreme, ovde je bas ono napamet voznja, predstavu nemam sta se desava..
 
Ne branim ja cars što je izašao na konzolama to je samo + :d ako jednog dana AC izađe za istu platiću je opet kao sad za PC.Samo vrlo loš tretman ima ovde ova vožnja a ne zaslužuje ga baš toliko i samo skrećem pažnju da je sa volanom drugačije i bolje(barem meni) ,nego nećemo se bakćati više sa ovim stvarima...sad će Driver da dođe da li je probao:D da vidimo šta kaže:) I da mislim da nisam nikoga vređao ako jesam evo ne zamerite ali neka svako pogleda svoje postove i zaključi da li inicira takvo ponašanje :)
 
Ma slažem se ja da je numb osjecaj mlatariti sa random gamepadaom radi milion filtera i fiksnog steering speeda gdje je prenos informacija nemoguc. Ali kako ne mogu koristiti volan pa sam primoran na gamepad, koristim raw outpu potenciometra palice. Ovo štapom nisam htio dirati dok nisam gamepad prijavio kao RAW uredjaj sa 0% filtera i 0% Steering Deadzone da imam analogno upravljanje gdje je potenciometar prepoznat kao volan. Samo je deset puta teze jer ganjas točkove u onih par stepeni ali imas osjecaj fizike jer je analogno zadavanje komande.

Ali je tvoje pisanje subjektivno sa odbrambenim komentarima. I nisam se ja našao uvrjedjen sto sam curica vec sto su ti komentari ofanzivni i diskusiju primas licno. Otkako postaš na ovu temu nisi me demantovao vec si me komentarisao sto nema veze sa igrom. I kako Boris kaze, uzmi tastaturu i upali LFS i uzmi ovo, GRID, ili Shift pa ce ti svejedno biti jasna razlika.

Sa poršeom na silverston stazi na luffield udjem u krivinu, dobro odvezem i prodjem izmedju 95-100kmh. Udjem u istu krivinu sa 100% understeerom i isto vrijeme ista brzina. Pustim da bot vozi i isti rezultat. Kako uopste uzeti tehničku raspravu ozbiljno. Igra je cool za svakoga po nešto ispred televozora i to je sve. Ali nista vise od toga.
 
Poslednja izmena:
Zar nisi odustao od simulacija posle mesec dana i valjao volan na oglasima :d

Jesam, prodao i ponovo ga kupio novog u prodavnici za slične novce (izgubio 20e ukupno) i šta sa tim? Ne kapiram konstataciju niti ti je argument za dalje upuštanje u diskusiju valjan.

Kakve bre konzole molim vas???

Konzole tipa XboxOne i PS4 čuo si za njih verovatno, ako nisi idi na Google i imaš gomilu rezultata, PS4 pravi Sony korporacija dok XboxOne pravi monopolista iz Rejdmonda, Microsoft.

Šta širite ovde dezinformacije i gluposti i pričate po šablonu kako je neko rekao...

Gluposti su ovo što ti pišeš i ljutiš se kao da si deoničar u razvojnom timu pCars-a pa misliš da je sve oko tebe glupost, koliko ja znam http://www.metacritic.com/game/playstation-4/project-cars ova "simulacija" je namenjena osim PC platformi i konzoli kao što je PS4 ovo nije dezinformacija već realna stvar, opet ti kažem ako nisi do sada upoznat da se igra od početka pravljenja bila namenjena konzoli onda idi opet na google pa čitaj vesti i objave.

...i sad vam je to jedini argument.

Ne moraš da mi persiraš zaista, imam 28 godina i osećam se još uvek jako mladim :)

Ne, nije jedini argument, već osnovni argument da kažem svoje mišljenje i stojim iza njega, da igra koja je namenjena da se vozi na kontroleru ne može biti ista kao i igra koja je namenjena da se vozi isključivo na volanima koji koštaju kao cele konzole i kontroleri zajedno. Eto prosto rečeno.
 
Može li se igrati na mojoj mašini? Video sam da na radeonima ima problema sa performansama.
 
@ Hybit mislio sam da si prodao volan pa sam zato to spomenuo,reko otkud sad vozi a znam da si prodao,bez ljutnje...nema loše namere. A što kažete pišem ofanzivno(napadam) a šta drugo da kažem kada svi samo jednu te istu stvar forsirate kako ne valja ništa te ovo te ono, ko je ovde postavio neki klip da malo skrene pažnju na neko dobro odrađeno vozilo,lokaciju ili nešto drugo svi samo rokaju u negativnom kontekstu ,i šta ti ostane drugo nego da odgovaraš u istom stilu(iako to max izbegavam godinama) i to večito spominjanje konzola je smorilo nema smisla,šta će te reći kad izađe onda GT7 možda oduva sve zajedno što postoji od vožnji pa će te preći na iste...ja se povlačim iz dalje diskusije i ne bih da trošim slobodno vreme na prazne priče i prepirke, okačiću neki klip po nekad pa koga zanima neka gleda...:)
 
A što kažete pišem ofanzivno(napadam) a šta drugo da kažem kada svi samo jednu te istu stvar forsirate kako ne valja ništa te ovo te ono...

Ja nisam rekao da u igri ništa ne valja, već ono što je meni kao amateru zapalo za oko, nevezano sada to što igra izlazi kao ultra ekskluziva za PS4, rekao sam samo da mi je AC bolja samo u pogledu realnosti i zaista simulacija i osećaja, ne znam koliko vas je imalo prilike uživo da vozi Audi R8, ja jesam nekoliko puta (moj dugogodišnji prijatelj ima taj auto) i konkretno taj Audi R8 nema ama baš nikakve veze sa ponašanjem R8-ice u igrici, to eto znam iz prve ruke jer sam igrom slučaja vozio nekoliko puta taj auto što po autoputu što po Novom Beogradu pa mogu slobodno da ocenim koliko je verno preslikana "simulacija" r8-ice u igrici a to je 0%.

U Project Cars mi se sviđa u odnosu na AC, raznovrsnost kola + bolje trkačke brze stazne + pregledniji meni u samoj igri. Takođe mi se dopada što je moj volan DFGT odmah prepoznat pa volan ima FULL funkcije na gotovo svim tasterima, što u AC nije slučaj i tamo su skuplji volani samo prepoznati. Grafika mi deluje dosta nerealnije u odnosu na AC, boje su previše žive i nekako ne mogu da ocenim kada počinje krivina jer se nekako utapa u okolinu, mada je to možda do mene lično ali u AC taj problem nemam kada vozim recimo Imolu (jer te dve trake postoje u obe igre pa sam povukao paralelu u odnosu na to).

U svakom slučaju pCars je daleko ispred ostalih sličnih tog tipa, ali u odnosu na AC po pitanju fizike i realnosti zaostaje debelo i to se oseti, kada ja kao amater osetim to onda mogu misliti kako je nekom ko provode za volanom igrajući simulacije po 5-6h dnevno.
 
Ja nisam rekao da u igri ništa ne valja, već ono što je meni kao amateru zapalo za oko, nevezano sada to što igra izlazi kao ultra ekskluziva za PS4, rekao sam samo da mi je AC bolja samo u pogledu realnosti i zaista simulacija i osećaja, ne znam koliko vas je imalo prilike uživo da vozi Audi R8, ja jesam nekoliko puta (moj dugogodišnji prijatelj ima taj auto) i konkretno taj Audi R8 nema ama baš nikakve veze sa ponašanjem R8-ice u igrici, to eto znam iz prve ruke jer sam igrom slučaja vozio nekoliko puta taj auto što po autoputu što po Novom Beogradu pa mogu slobodno da ocenim koliko je verno preslikana "simulacija" r8-ice u igrici a to je 0%.

Vozio si ga po Novom Beogradu kao da si u Monci, puni gas, nisi kocio na semafore, 280km/h kroz blokove. Predpostavljam.:D
 
Najjace mi je sto je merenje kruga na totalno pogresnim delovima staze :d Recimo u Monci merenje ne pocinje/zavrsava malo posle Parabolike, vec tamo odakle krece prvi u kvalifikacijama, takodje na Spa, ne pocinje posle sikane vec malo pre Eau Rouge-a.. jel moguce? :)
 
Zas*ali ste thread kompletno, totalno ste bacili fokus na totalno nebitne stvari. Ovo je semi-sim voznja i JA UZIVAM U NJOJ vise nego u AC jer je mnogo kompletnije iskustvo (noc, kisa, AI, zvuk). Cak mi se i fizika vise svidja u nekim momentima nego u AC, realnije ili ne. I dosta vise sa raspravom sta je realnije, pCARS je pravljen da uzivate u voznji, a ne da glumite real time telemetriju i nalazite mane na svakom koraku. Kome se ne svidja fizika i osecaj voznje, neka napusti sahranu, lepo bih vas zamolio.

Najjace mi je sto je merenje kruga na totalno pogresnim delovima staze :d Recimo u Monci merenje ne pocinje/zavrsava malo posle Parabolike, vec tamo odakle krece prvi u kvalifikacijama, takodje na Spa, ne pocinje posle sikane vec malo pre Eau Rouge-a.. jel moguce? :)

Zar je bitno? Zar je zaista *ebeno bitno gde je linija? Vidis, vozim Spa i Monzu godinama u raznima voznjama i simovima i nisam izvalio da je linija na pogresnom mestu jer me apsolutno to nije zanimalo, previse sam uzivao u voznji. Dobro nisi rekao kako felne na x automobilu nisu identicne kao u RL. C'mon.

I ono da preko Force Feedback-a ne mozes da osetis sta auto radi, it's bulsh*t. Ako si gledao video o podesavanju FFB-a, docices do setovanja koje daju jako lep osecaj na G25. Nije vrhunski kao u AC (i to je diskutabilno za AC), ali je sasvim solidan.
 
Naravno da je bilo ocekivano da ce tema da se usere jer ova igra izaziva toliki hejt kod strucnjaka (koji su trke i kompetitivnu voznju samo videli na tv/youtube) i tera ne neko "simmer" prepucavanje, da to nije uopste humano.

Ako ista, treba devovima da se oda pocast jer su u ovom hipsterkom kickstarter startap vremenu napravili uspeli da izguraju ovaj projekat i community crowdfunding sistem u kome ce svako imati procenat od zarade, pa makar i zamalo zavrsili na sudu zbog toga. Logicno pcars2 nece ni da krene istim putem zbog gomile komplikacija kroz koji ovakav sistem moze da prodje.

Sto se tice "simulacije", naravno da je igra simulacija, pre svega pravila motorstporta i ostalih fizickih sila i to je oduvek bio cilje celog projekta (do samog kraja) i oni koji tvrde suprotno nemaju blage veze niti su ikad ucestvovali u ijednoj diskusiji i odluci tokom celog projekta. Feedback voznje i tyre modela je validan toliko koliko su neki vozaci dali svoj input a programeri pokusali da nasteluju prema njihovim zeljama. Naravno ostali su neki bagovi i neke stvari koje eto nisu ispravljene zbog neumeca/nedostatka vremena i validnih inputa, ali svejedno niko nije "izradio" investitore niti je bogohulio sveto simstvo, vec je radjeno kako su mogli (i umeli).

Sto se mog licnog misljenja tice, svaka im cast sto su izgurali ceo projekat do kraja, ali opet mislim da je moglo jos malo da se odlozi i ispeglaju neki bagovi za koje znam da su se dugo vremena vukli i mozda bi sveukupni utisak bio mnogo bolji da je jos malo sve pomereno kad je vec toliko puta.
 
Ama kako radi na radeonu?!?
 
Meni je ok radilo sa 15.4 drajverima, performanse su bile solidne, ali ako hoces najbolje drajvere za ovu igru, onda idi na 15.2 betu (win10) jer po internom testiranju render lead-a (Martina Griffitsa) ubedljivo najveci fps je sa tim drajverima.

Takodje, ono sto je najvise kidalo fps je track detail, tako da zarad najveceg fps-a, drzi to na minimumu, eventualno medium.

Inace, AMD i SMS rade na optimizaciji drajvera za igru koji ce uskoro da izadje.
 
Zar je bitno? Zar je zaista *ebeno bitno gde je linija?

Kako nije bitno? :) I jel smem kao ljubitelj ovog zanra da napisem svoje misljenje? :) Pa 'samo' to odakle pocinje merenje kruga ti pokazuje koliko im je stalo da ovo bude ozbiljan sim naslov, ili ovo automatsko izlazenje iz garaze, jer ne umem sam :) A krastavac, posle 12, 13 godina bavljenja time trazim samo ozbiljno, ne moze da mi bude zabavno da se trkam sa AI-evima i da me lozi kisa na soferci. Mislim da nisam ja sad neki cudak sto se toga tice, ako si ljubitelj simulacija valjda ti je bitno da taj deo bude odlicno odradjen? Zabavno mi je voziti GTA IV sa tastaturom, ili CMR2, al ovo kao 'hoce realno-nece realno', 'hocemo al ne bas' ne moze da mi pruzi zabavu krastavac.. drago mi je ako tebi pruza zaista, al pusti me da napisem i svoje misljenje :)

kod strucnjaka (koji su trke i kompetitivnu voznju samo videli na tv/youtube) i tera ne neko "simmer" prepucavanje, da to nije uopste humano.

A gde si ti tacno video trke? :) Mislim, stvarno ne moram da budem profi vozac, ako vise od 10 godina vozim samo simulacije, da bi provalio koliko 'nula i keceva' ima u jednom engine-u i da li je FFB komunikativan. To sam vec 10 puta pisao, ako ja licno nisam izleteo i izgubio grip na pravoj stazi, to ne znaci da moj mozak ne moze da zamisli kako izgleda taj vanzemaljski dogadjaj.. mislim dajte bre, taj argument je previse bezveze :) Znaci sad si ti merodavniji, ili DieHard, klasicni gejmeri koji sve igraju (ovo nije uvreda, nego realno jeste gejmeri koji sve igrate), od mene ili nekog ko samo simulacije vozi? Dje logika? :)

Ne hejtujem sto postoje ovakvi naslovi, hejtujem jer privuce ljude koji izmile u svet voznji samo kad ovako neki nahajpovani naslov izadje, sa lepom grafikom, a pre toga ni da pipnu vec postojece, konkretne simulacije.. pa onda jos pametuju sta je realno a sta ne, a igrace ga 6 dana pa ce da se vrate na Wichera i DOTA-u..

@ kimins

Na mojoj konfiguracij radi ok kad smanjim podosta detalja, mislim fraps kaze da je ok, izmedju 60 i 100 fps, al nije bas tako glatko..
 
Poslednja izmena:
Sad cu da predjem u drajver mod pa da kazem da si ti stvarno validan, vozis Golfa dvojku u zivotu nisi seo a kamoli se stvarno trkao na stazi u pravom automobilom koga gledas na malom ekranu, a ovamo sejes sim jevandjelje o realnosti i sta je pravi osecaj, posto ga jelte imas u malom prstu i neiskustvu. :)

A da, da ne zaboravimo da su i svi oni koji su govorili o svom realnom iskustvu (Hamilton, Collins, Rast) i kako se njima ponasa auto u slicnoj brzini i u slicnoj situaciji, automatski iskljuceni posto su logicno strani placenici i prosipaju kemtrejlse. :)
 
Ama kako radi na radeonu?!?
More dosta bre nepotrebnih rasprava!!!

:D Ne radi bas najbolje, Digital Foundry kaze da 970 radi u nekim momentima i do 70% bolje od 290X jer AMD jos nije optimizovao drivere a dev je previse bio fokusiran da optimizuje za nvidiju i DX11M koji AMD ne podrzava.
 
Nazad
Vrh Dno