Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim



Odlican review, objektivan, bez preterivanja i izmisljanja.
 
Poslednja izmena:
Linkajte gdje ima jeftinije od g2play. Nemaju vise onih kljuceva po 35€.
 
E hvala.
 
Super je to samo sam skeptican koliko su legit. Koliko ima tih cdkeys sajtova, upratiti ih ne mogu. Tnx anyway.
EDIT: Citam na redditu da su legit. Hajd probam sutra. Hvala.
 
Poslednja izmena:
To je teško reći kad im je drajver za Win7/8 krš, kao što si napisao 15.2 je bolji za ovu igru. Videćemo kad izbace normalan drajver za Win7.
 
Zapoceo karijeru, i izabrao Renault Clip Cup kao pocetak (mrzim kart). Neverovatno koji je to close racing sa AI na Doningtonu, bruka. Doduse u obe trke sam bio prvi, ali u drugoj jedva, trkanje na braniku do poslednjeg kruga, fenomenalno.

Sad malopre simulirao Track Day na Nords-u, sa 30 AI multi class. Ispred mene Zonda pokusava da obidje Lancer-a koji smara, iza mene vristi Atom, a odmah zatim na pravcu prolece Gumpert, totalna ludnica, kao RL. :) BTW vozio sam Megana, fenomenalan je, pogotovo kada vozite sa full kvacilom na Nordsu.
 
Cackao i podesio FFB da bude bas dobar, naravno svar ukusa. Koristim G25.

Controls -> Configuration:
Force Feedback: 100

Tuning Setup -> Force Feedback -> Spindle:
Master Scale: 50
Fx Scale: 50
Fy Scale: 50
Fz Scale: 150-200, ili manje od toga ako ne zelite previse jak efekat preko neravnina, ivicnjaka i sl.
Mz Scale: 50

Sve smoothing slajdere na 0.

SAVE
 
Prosto pitanje, da li u ovoj igrici je moguce da uzmem BMW neki nebitno m3 i da u mestu motam volan u jednu stranu i dajem gas sto dovodi do proklizavanja, okretanja automobila oko svoje ose i dok to radim da posle par sekundi okrenem volan u drugu stranu? U mojoj verziji igrice ovo nije moguce?! Igram na analogu na dzojstiku i igra ne dozvoljava da motam volan slobodno levo desno. Totalno bezveze.
 
Poslednja izmena:
Dobro ali kako u toliko igara je moguće kada se desi proklizavanje da ti motanjem volana u suprotnu stranu to zaustaviš, to u ovoj igrici nije moguće?
 
Ovo bese simulacija koju je nemoguce voziti na tastaturi ?
 
Čekaj, ne razumem zar nije u svim igricama do sada bilo da kada ti automobil proklizava tačnije zanosi se zadnji kraj da ti prednje točkove možeš da okreneš kako hoćeš a u ovoj igrici kada ti se zanosi zadnji kraj ti prednje točkove ne možeš da okreneš?
 
Čekaj, ne razumem zar nije u svim igricama do sada bilo da kada ti automobil proklizava tačnije zanosi se zadnji kraj da ti prednje točkove možeš da okreneš kako hoćeš a u ovoj igrici kada ti se zanosi zadnji kraj ti prednje točkove ne možeš da okreneš?

Kako ne možeš kontrirati ? Cime voziš ?
 
Analog ima fiksni "donji" steering speed. Dok on smota u suprotnu stranu postaje beskoristan. Jednostavno je spor. Zato ne mozes kontrirati na pravi nacin. Ako je x360 gamepad, to mozes srediti.
 
Zar nemaju oni emulatori za obične džojstike, tako sam podešavao čini mi se grid i lepo je radilo?
 
Problem je sto pCARS aplicira taj steering speed na gamepad. Igra ne nudi opciju podesavanja brzine volana kada koristiš gamnepad. Jedino ako ga prijavis kao joystick, promjeniš identitet gamepada, onda imas raw output i nema nikakvih filtera na potenciometrima palica. Ali to za sada radi kod x360 kontrolera.

U starijim buildovima je postojao nacin sa paljenjem "old dampeninga" koji daje raw output potenciometra ali se radio kroz "developer menu" koji vise ne postoji u pCARS.
 
Poslednja izmena:
Osim tih softverskih razlika ima li smisla kupovati x360 u odnosu na običan gamepad?
 
Ne znam sta ti je obican gamepad ali ja ne znam bolji. Jedino nisam koristio ovaj od XBONE. Ovi x360 su gotovo nepoderivi. Ja jos imam silikonsku presvlaku tako da nema ni tragova korištenja.

X360 je prepoznat u svim igrama out of the box. Jedini su problem kopije koje je tesko prepoznati. Imaju i "originalnu" ambalazu. Cak ih win vidi kao x360 ali je kvaliteta shit. Palice nisu ni za fudbala. Jedini problem x360 kontrolera je d-pad. Ako ti on cesto treba onda mozda x360 nije za tebe. Najlošiji d-pad koji sam koristio.
 
Neka im bude:

43429ed18b4a114ddcf447565d989879.jpg
 
Da ali evo ovih par sati gameplaya, osim sto je fizika "pristupacnija", igra u svemu ostalom brigira. Vožnje po teškoj kiši sa farovima u multi su epkse. Voziti jednu trku gdje se promjeni iz dana u noć gdje je druga taktika je takodjer epik. Cak i spotter koji se stalno javlja nije tu radi reda vec je vrlo koristan sa svojim obavještenjima.

Ovo je AAA igra a ocito je da simulacije nikada nece biti visokobudjetne AAA igre sa detaljima i kompleksnosti kao pCARS. U kasnima satima upaliti neku noćnu multi trku ima poseban filing.
 
Nazad
Vrh Dno